خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد

سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 318
دیروز : 262
افراد آنلاین : 1
همه : 1959049
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

چگونه تفكر سالم را در كودكان تقويت كنيم؟شكل گيري تفكر صحيح در كودكان

فرزندانمان را افرادي فكور و با تفكراتي سالم بار بياوريم

 

تلويزيون،تبلت، شبكه هاي مجازي، ماهواره، راديو و هزاران بمب افكن فكري ديگر... در اين عرصه پر تلاطم، چگونه مي توانيم فرزندانمان را افرادي فكور و با تفكراتي سالم بار بياوريم؟

داشتن فرزندان سالم، آرزوي هر پدر و مادري است. البته كه سلامت جسماني فرزندان يك اولويت اساسي و حياتي است اما سلامت فكري آنها به همان اندازه براي والدين مهم است. نمي توان پدر و مادري را پيدا كرد كه از وجود فرزندي با جسم سالم ولي فكري بيمار و منحرف، راضي و شادمان باشد. براي اين كه فرزندانمان گذشته از سلامت جسماني، از سلامت فكري هم برخوردار باشند، چه كارهايي بايد بكنيم؟

 

تفكر در كودكان مجموعه اي از توانايي‌هاي عالي ذهني مانند توانايي استدلال، حل مسئله، خلاقيت، حافظه، سازماندهي تكاليف، زبان و ... است. برخي كودكان بالفطره داراي يك سري توانايي‌ها هستند كه در محيط‌هاي مناسب و در اثر تمرين و تقويت شكوفا مي‌شوند. يادگيري، حافظه و هوش از جمله مهارت‌هاي ذاتي تفكر هستند كه در شرايط محيطي، خانواده، تعليم و تربيت مناسب رشد پيدا مي‌كنند. در نخستين ماه‌هاي تولد منابع شكل گيري تفكر صحيح مانند تجارب، آموخته‌ها و معلومات هنوز به درستي شكل نگرفته‌اند و اين باعث شكل گيري تفكر سطحي و ناقص در كودك مي‌شود. كودك در اين زمان با دريافت محرك‌ها و شناخت محيط و اشيا شروع به فكر كردن مي‌كند. تفكر كودك در اين زمان تصويري است و والدين بايد كودك را در شناخت و كشف محيط آزاد گذاشته و فرصت خلاقيت به او بدهند. كودك با كشف اشيا و محرك‌ها قدم در مسير كسب دانش و بينش مي‌گذارد.

 

چگونه بذر تفكر سالم را در وجود فرزندانمان پرورش بدهيم؟

جاي هيچ بحثي نيست كه بچه هاي ما از بچه هاي نسل قديم باهوش تر شده اند اما اين لزوماً به آن معنا نيست كه آنها متفكر تر هم شده باشند. در واقع رشد تكنولوژي كه از طريق افزايش تحريكات محيطي موجبات رشد هوشي بيشتر فرزندان ما را فراهم كرده است، از سويي ديگر به دليل سرعت و تنوع نامحدود خود، فرصت فكر كردن را هم از آنها گرفته است. نتيجه اين معادله آن شده است كه امروز ما مي بينيم فرزندانمان به سادگي هر چيزي را كه در رسانه ها و يا از ديگران مي بينند مي پذيرند، هر حرفي را كه مي شنوند تكرار مي كنند و يا هر رفتاري را كه مي بينند تقليد مي كنند. البته منظورم اين است كه تقصير اين اتفاق را كاملاً بر گردن تكنولوژي بيندازيم. تقصير بزرگتر متوجه خود ما پدر و مادرها است. چرا كه آموختن تفكر كردن وظيفه ما بوده و است.


اگر مي خواهيد فرزنداني داشته باشيد كه بيشتر اهل فكر كردن باشند و از سبك تفكر سالم و متناسب با فرهنگ خودمان برخوردار باشند لازم است چند كار را انجام بدهيد:


خودتان اهل تفكر باشيد
شما به عنوان پدر و مادر، اولين افراد مورد علاقه فرزندانتان هستيد و به همين دليل مي توانيد تأثيري تعيين كننده و مادام العمر روي آنها داشته باشيد. اگر فرزندتان شما را در حال مطالعه ببيند، اگر شما را اهل تحليل و نقد خوانده ها و ديده ها و شنيده ها بداند و اگر ببيند كه قبل از هر كاري فكر مي كنيد، تفكر كردن را از شما خواهد آموخت.


در سرمشق دهي ثبات داشته باشيد
فرض كنيد كه شما مي خواهيد يك سبك فكري خوب را به فرزندتان منتقل كنيد. مثلاً مي خواهيد تفكر اميدوار بودن را به او ياد بدهيد. روشن است كه ميزان يادگيري فرزندتان به ميزان پاي بندي شما به تفكر تان بستگي زيادي خواهد داشت. براي مثال اگر دم از اهميت اميدوار بودن بزنيد ولي در يك مهماني حرف هاي نااميد كننده بگوييد، نبايد انتظار داشته باشيد كه فرزندتان اين درس را به طور كامل از شما ياد بگيرد.


به تفكرات سالم، جاذبه بدهيد
فرض كنيد مي خواهيد به فرزندتان تفكرات اعتقادي را ياد بدهيد، مثلاً مي خواهيد حجاب و يا نماز را به او ياد بدهيد. براي اينكه اين تفكرات در فرزند شما نهادينه شوند بايد از طريق جذابيت ايجاد كردن براي آنها، فرزندتان را نسبت به آن راغب تر كنيد. اين جاذبه ها بايد متناسب با سن فرزند باشند و با صبر و حوصله و خوش خلقي پيگيري شوند.


به فرزندتان اجازه تحقيق و پرسش بدهيد
بچه ها به خصوص وقتي بزرگتر مي شوند سؤالاتي از شما مي كنند كه شايد بر خلاف باورهايتان باشند. از شنيدن اين سؤال ها تعجب نكنيد و با آن ها مثل يك تابو برخورد نكنيد. به جاي آن سعي كنيد با بازي و محبت و در حد مقتضيات سني او پاسخ سؤالاتش را بدهيد. اگر پاسخ سؤالي را بلافاصله نمي دانيد به فرزندتان بگوييد كه بايد درباره آن تحقيق كنيد و بعد از تحقيق كردن، جواب سؤال او را بدهيد و يا او را نزد كسي ببريد كه مي تواند پاسخ او را بدهد. نظر فرزندتان را هم بشنويد و با آن محترمانه برخورد كنيد.

 

ايجاد مثبت نگري در كودكان

براي ايجاد مثبت نگري در كودكان بايد از ابتدا توجه كودك را به موضوعات مثبت جلب كرد

 

فرزندتان را انتخابگر بار بياوريد
ما پدر و مادر ها عادت داريم از بچگي در همه موارد به جاي فرزندانمان تصميم بگيريم، از خورد و خوراك شان گرفته تا بازي كردنشان. البته كه ما موظفيم مراقب امنيت جسماني و رواني بچه هايمان باشد اما اين به معناي آن نيست كه نبايد اجازه هيچ انتخاب و اشتباهي را به آنها بدهيم. اگر مي خواهيد فرزندتان آدم متفكري باشد در مواردي كه خطري وجود ندارد به او اجازه انتخاب كردن و بعضاً اشتباه كردن بدهيد. و اجازه بدهيد كه او به اشتباه خودش پي ببرد بدون اينكه شما سرزنشش كنيد.

مثالي مي زنم مدتي پيش به يك مهماني رفته بودم كه قرار بود تعدادي مهمان ديگر هم به آنجا بيايند. يكي از مهمان ها بچه اي داشت كه همسن فرزند صاحبخانه بود. صاحبخانه به تازگي اسباب بازي جالبي را براي فرزندشان خريده بودند و بچه اصرار داشت كه آن اسباب بازي را به دوست مهمانش نشان بدهد و با هم با آن بازي كنند. واكنشي كه مادر آن كودك نشان داد خيلي جالب بود: او وقتي اصرار فرزندش را ديد نشست و با او چند دقيقه صحبت كرد. به او گفت كه اين اسباب بازي حساس است و ممكن است او و دوستش ناخواسته آن را خراب كنند. و چون فرزندش چند روز پيش به او گفته بود كه چقدر اين اسباب بازي را دوست دارد مي داند كه اگر آن خراب بشود او خيلي ناراحت خواهد شد. اما بچه كه همچنان اصرار داشت خواسته اش را تكرار مي كرد. مادر كه سماجت او را ديد، به او گفت «تو دو تا انتخاب داري يك انتخاب خوب، يك انتخاب اشتباه. انتخاب خوب اين است كه از اين اسباب بازي استفاده نكني و با وسايل ديگرت با دوستت بازي كني و انتخاب اشتباه اينكه با همين اسباب بازي بازي كني كه به نظر من ممكن است خراب بشود. باز هم مي خواهي همين اسباب بازي را انتخاب كني؟» كودك با قاطعيت گفت: بله. مادر گفت «باشد. من هم آرزو مي كنم كه اسباب بازي ات خراب نشود». مهمان ها آمدند و بچه ها به اتاق ديگري رفتند. يك ساعت نشده فرزند صاحبخانه گريه كنان با اسباب بازي خراب شده (كه دوستش خرابش كرده بود) به سراغ مادرش آمد.


مادر بدون اينكه بگويد «مگر به تو نگفتم؟» يا «حالا ديدي؟» و خلاصه بدون هيچ سرزنشي كودكش را به آغوش گرفت و از او پرسيد كه چه شده؟ وقتي كودك قضيه را تعريف كرد و اسباب بازي شكسته را به او نشان داد مادر به او گفت: « مي دانم تو الان خيلي ناراحتي ولي اتفاقي است كه افتاده ... شايد من بايد سفت تر براي خراب نشدن اسباب بازي ات آرزو مي كردم». كودك كه انگار چيز تازه اي كشف كرده باشد، ناگهان اشك هايش را پاك كرد و گفت: «نه تقصير خودم بود نبايد انتخاب اشتباه را انتخاب مي كردم».  مادر با لبخند گونه كودك را بوسيد و كودك با احساسي آرام تر به اتاق برگشت.


تفكرات درست او را تقويت كنيد
تقويت كردن لزوماً به معناي آن نيست كه هميشه به صورت كلامي از فرزندتان تقدير كنيد بلكه به معناي اين است كه به تناسب سنش او را وارد تصميمات خانواده كنيد. براي مثال در بعضي موارد مناسب با او مشورت كنيد.

آموزش تفكر مثبت به كودك

به شدت توصيه مي‌شود والدين از ابتداي سنين تربيتي كودك يعني از ۳سالگي به القاي تفكر مثبت در وي و افزايش ميل انگيزشي به تجربه كردن بپردازند.


براي ايجاد مثبت نگري در كودكان بايد از ابتدا توجه كودك را به موضوعات مثبت جلب كرد و از كودك خواست كه همه اتفاقات جالبي كه روزانه با آن برخورد مي‌كند را تعريف كند و اين موضوع باعث توجه روزافزون كودك به خوبي‌ها و شادي‌ها شده و توجه او را از افكار منفي دور مي‌سازد.

 

بررسي خصوصيات خوب و بد در حيطه اخلاق قرار دارد. بنابراين بهتر است از كودك در مورد دليل بد بودن رفتارهاي نابهنجار مانند دروغ، خشونت، رعايت نكردن حقوق ديگران و... پرسيده شود. از اين طريق كودك متوجه دليل بد بودن رفتار شده و اين موضوع در او دروني مي‌شود. الگوي عملي كودكان رفتار والدين و اطرافيان هستند. اگر فردي فرزندش را از رفتاري نهي كرده و خود به انجام آن مبادرت ورزد، كودك دچار دوگانگي شده، ارزش‌ها و هنجارها در او دروني نمي‌شود. والدين بايد رفتارهاي صحيح را به كودكانشان ياد داده و درس اخلاق، وجدان و انسانيت به او بدهند.

 

كودك به هيچ عنوان به زور و يا از روي بي‌توجهي به انجام هيچ كاري نمي‌پردازد بلكه براي انجام هر كاري نياز به انگيزه‌اي قوي دارد كه وي را به سمت آن كار سوق مي‌دهد و در اين بين والدين هستند كه با تقويت مثبت افكار كودك مي‌توانند اعمال و رفتار وي را هدفمند و منسجم سازند و در آينده از وي فردي مثبت‌گرا و اثرگذار در جامعه بسازند.

 

گردآوري: بخش روانشناسي بيتوته

منابع:

تبيان

باشگاه خبرنگاران


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۲۱:۵۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

٩ كاربرد خاكشير در طب سنتيخاكشير در بارداري,طرز تهيه خاكشير

خاكشير يكي از خوراكي‌هايي است كه از گذشته تاكنون مورد استفاده قرار مي گيرد

 

درمان بيماري‌هاي مختلف نياز به بررسي و تشخيص كامل توسط پزشك متخصص دارد اما برخي تجربيات استفاده از خاكشير را در درمان برخي مشكلات و بيماري‌ها تأييد كرده است.

كمك به بهبود جوش صورت
مخلوط 2 قاشق غذاخوري خاكشير با عرق شاه‌تره و عرق كاسني تركيب خوبي براي درمان جوش‌هاي صورت است. براي استفاده از اين مخلوط كافي است يك استكان از هر يك از عرق‌هاي گياهي شاه‌تره و كاسني را با هم مخلوط كرده و آن را با 2 قاشق غذاخوري خاكشير تركيب كنيد.

نوشيدن اين تركيب علاوه بر آن‌كه جوش‌هاي صورت را درمان مي‌كند براي افرادي كه دچار گرفتگي صدا هستند نيز موثر است. مدت درمان با اين نسخه دست‌كم 3 هفته است و پس از اين مدت نتايج بهبود به مرور در چهره بيمار نمايان مي‌شود.

كمك به كنترل فشار خون
يكي ديگر از خواص معجزه‌آساي دانه‌هاي خاكشير، كمك به كنترل و تسكين فشارخون است. اگر به فشارخون مبتلا هستيد و در حال حاضر داروهاي كنترل‌كننده فشارخون مصرف مي‌كنيد، مي‌توانيد از اين شيوه براي اثربخشي بيشتر استفاده كنيد. براي اين منظور كافي است يك ليوان خاكشير را به‌خوبي بكوبيد و آن را به‌صورت پودري نرم درآوريد، سپس در ظرفي ريخته و به مرور به آن آب اضافه كنيد تا خميري يك دست به دست آيد. مي‌توانيد در هفته يك تا دوبار اين مرهم را روي پاهايتان بماليد و شب تا صبح با آن بخوابيد. اين مرهم به شما كمك مي‌كند تا بهتر بتوانيد فشارخون خود را كنترل كنيد. بهتر است نوبت اول استفاده از خمير در طول روز باشد.

دفع سنگ كليه
درمانگران، مصرف مخلوطي از خاكشير و ترنجبين براي درمان سنگ كليه در افرادي كه به اين بيماري مبتلا هستند يا كليه آن‌ها استعداد سنگ‌سازي را دارد، توصيه مي‌كنند. براي تهيه اين نسخه خانگي كافي است 3 قاشق غذاخوري ترنجبين را در يك ليوان آب به‌مدت 5 ساعت خيسانده و پس از اين مدت آن را صاف كنيد. سپس ترنجبين صاف كرده را با 2 قاشق غذاخوري خاكشير مخلوط كرده و آن را ميل كنيد. نوشيدن اين مخلوط به‌صورت روزانه به دفع سنگ كليه كمك مي‌كند.

اگر دوست داريد وزن اضافه كنيد
افراد لاغر و كساني كه تمايل دارند وزن خود را بالا ببرند، مي‌توانند از اين نسخه استفاده كنند. اين گروه اگر خاكشير را با شير ميل كنند مي‌توانند با نوشيدن اين خاكشير صبح ناشتا به درمان لاغري و افزايش وزن خود كمك كنند. به اعتقاد درمانگران، درصورتي كه شير تازه و طبيعي باشد ميزان تأثيرگذاري اين نسخه بيشتر مي‌شود.

شربت ضد بدبويي دهان
اگر شما هم در گروه افرادي هستيد كه به‌دليل افزايش اخلاط فاسد در بدن به بدبويي دهان مبتلا شده‌ايد مي‌توانيد از شربت ترنجبين و خاكشير براي برطرف كردن بدبويي دهانتان استفاده كنيد. تنها كافي است هر روز عصر يك ليوان از شربت ترنجبين و خاكشير را بنوشيد. ترنجبين را به مدت ۵ تا ۶ ساعت درون آب خيس كنيد و پس از صاف كردن آن را با يك تا ۲ قاشق خاكشير مخلوط كنيد. نوشيدن اين شربت به شما كمك مي‌كند تا با دفع اخلاط و مواد ناسالم و فاسد به مرور احساس بهتري پيدا كنيد.

بهبود لك‌ها با خاكشير
براي كمك به بهبود لك‌هاي پوست به‌ويژه صورت يكي از بهترين روش‌ها، نوشيدن خاكشير و ترنجبين است. افرادي كه از اين تركيب به‌صورت روزانه و مستمر به‌مدت 3 هفته استفاده كنند بعد از مدتي با روشني پوست و از بين رفتن لك‌هاي صورت و پوستشان روبه‌رو مي‌شوند. براي تهيه اين تركيب نيز لازم است ترنجبين را 5 ساعت در آب بخيسانيد و صاف شده آن را با 2 قاشق خاكشير مخلوط كرده و ميل كنيد.

خواص درماني خاكشير,خاصيت گياه خاكشير

خاكشير براي كنترل و تسكين فشارخون مفيد است

 
اگر دل‌ضعفه مي‌گيريد، خاكشير و عسل بخوريد
براساس اعلام انجمن طب سنتي ايران، برخي از افراد هستند كه در طول روز دچار دل‌ضعفه مي‌شوند. اين دل‌ضعفه ممكن است در طول روزهاي گرم تابستان يا در ايام ماه رمضان به سراغ افراد مختلف بيايد. براي پيشگيري از بروز اين دل‌ضعفه كافي است، خاكشير و آب عسل را با هم تركيب كرده و ميل كنيد. براي تهيه آب عسل بايد يك ليتر آب و يك كيلو عسل را با هم بجوشانيد. بعد از مدتي كه اين تركيب جوشيد كفي روي آن تشكيل مي‌شود كه بايد از ديگر مواد موجود در ظرف جدا شود. مابقي مواد همان تركيبي است كه براي بهبود دل‌ضعفه و پيشگيري از بروز آن مصرف مي‌شود. اگر چه عسل با حرارت، برخي از ويتامين‌ها و مواد مغذي خود را از دست مي‌دهد اما در عين حال مواد مفيدي در آن باقي مي‌ماند كه براي درمان دل‌ضعفه بسيار مناسب است.

بهبود اسهال
ابتلا به اسهال در فصل تابستان يكي از اختلالاتي است كه در كودكان بسيار شايع است. برخي درمانگران طب سنتي ايران براي درمان اين مشكل، دارويي را تجويز مي‌كنند كه در تمامي خانه‌ها امكان تهيه و مصرف آن وجود دارد. براي تهيه اين دارو كافي است خاكشير را بو داده و آن را با آب و عسل مخلوط كنيد و به بيمار بدهيد. اين تركيب را متناسب با سن بيمار، هر 2 ساعت يك بار براي او تجويز مي‌كنند. ميزان مصرف اين مخلوط از يك قاشق غذاخوري تا يك‌سوم استكان براي خردسالان تجويز شده است. البته در اسهال‌هاي شديد همراه با تب و درد شديد و در كودكان زير 3 سال مراجعه به پزشك ضروري است.


نكته: اگر خاكشير با آب گرم مصرف شود خاصيت ملين دارد و مصرف آن با آب سرد و شكر مي‌تواند از اسهال پيشگيري كند. با توجه به وجود مقادير فراوان فيبر موجود در خاكشير، اين فيبر مي‌تواند به ليز شدن روده‌ها كمك كند. همچنين با وجود مقادير مناسبي كلسيم و منيزيم در خاكشير، دانه‌هاي موسيلاژي خاكشير براي دستگاه تنفسي و دستگاه گوارشي خاصيت ضدالتهابي دارد.
 
جلوگيري از گرمازدگي
شربت خاكشير يكي از خوراكي‌هايي است كه از گذشته تاكنون در طب سنتي به عنوان يك نوشيدني با طبع سرد مطرح بوده و مي‌تواند در فصل گرما با كاهش دماي بدن به پيشگيري از گرمازدگي كمك كند.


علاوه بر شربت خاكشير، شربت به‌ليمو و همچنين شربت عرق كاسني نيز مي‌تواند خواص ضد گرمازدگي داشته باشد.
 
مراقبت‌ها
* به افرادي كه ورم و زخم معده دارند، توصيه مي‌شود مصرف خاكشير را محدود كنند.

* خاكشير را مي‌توان از دو تا سه سال به بالا به كودكان داد و براي كودكان زير اين سن نيز شربت خاكشير را صاف كرد و تنها آب آن را به كودك داد.

* به دليل وجود خاك فراوان در خاكشير لازم است حتماً قبل از مصرف شسته شود و مدتي در آب بماند.


* افرادي كه طبع سرد دارند و از بيماري‌هاي ناشي از طبع سرد از جمله روماتيسم و آرتروز رنج مي‌برند، بايد شربت خاكشير را محدود مصرف كنند يا مصرف آن همراه با عسل و عرق نعناع باشد.

منبع:tebyan.net


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۲۰:۱۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
همه مي دانيم كتاب گينس هرساله ركوردهاي مختلف دنيا را در خود جاي مي دهد ركوردهايي كه علاوه بر عجيب بودنشان بسياري از آنها باورنكردني و به دور از تصور همۀ ما است اين ركوردها شامل دستاوردها و استعدادهاي انسان و در برخي مواقع پديده هاي طبيعي مي باشند.
برترين ها: همه مي دانيم كتاب گينس هرساله ركوردهاي مختلف دنيا را در خود جاي مي دهد ركوردهايي كه علاوه بر عجيب بودنشان بسياري از آنها باورنكردني و به دور از تصور همۀ ما است اين ركوردها شامل دستاوردها و استعدادهاي انسان و در برخي مواقع پديده هاي طبيعي مي باشند.

بعضي از ركورد ها نيز در رشته هاي مختلفي هستند كه شايد برخي از آن ها را واقعا نشنيده باشيد. ركوردهاي عجيب در كتاب گينس تعداد كمي ندارند و بسيار متنوع اند، با ما همراه باشيد تا در اين بخش جديد در مجله اينترنتي برترين ها، جديد ترين و متفاوت ترين ركورد هاي ثبت شده در گينس را مشاهده كنيد و از آن ها باخبر شويد.

مثل هميشه ما را با نظراتتان ياري كنيد.

****
 
 ركورد اجراي بيشترين حركات يوگا روي موتور درحال حركت

حركات يوگا روي زمين صاف به اندازه كافي چالش برانگيز است اما براي اجراي حركات متوالي يوگا روي موتورسيكلت در حال حركت بايد بسيار حرفه اي و ماهر باشيد. معلم يوگا ساكن در هنگ كنگ «Yogaraj C P» كه اصالتا هندي است به طور چشمگيري 23 حركت مختلف يوگا را روي موتور درحال حركت در سال 2011 اجرا كرد و نامش را در كتاب گينس ثبت كرد. يوگاراج از چنج سالگي تمرينات يوگا را شروع كرده و قبلا ركورددار طولاني ترين ماراتن يوگاي مردان بوده است. دو سال بعد «Hav Ramesh» هندي ركورد يوگاراج را شكست و توانست حدود دو برابر او يعني 50 حركت يوگا را كه شامل 10 موقعيت معكوس بود روي موتور در فاصله 5 كيلومتر اجرا كند.
 
 ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15)
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 

 
بيشترين وزنه اي كه در حركت اسكات بالا برده شده (زنان)
 
در سال 2012 زن قوي هيكل هلندي «Maria Catharina Adriana Strik» ركورد گينس بيشترين وزنه اي كه در حركت اسكات در 2 دقيقه بالا برده شده (130 كيلوگرم) را به دست آورد. اين زن كه به طور باورنكردني قدرت دارد توانست 29 حركت اسكات بزند در حاليكه وزنه 130 كيلوگرمي را بلند كرده بود. اين بدين معني است كه ماريا توانسته وزنه عظيم 3770 كيلوگرم را در دو دقيقه بالا ببرد.

 ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15)
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 

 
ركورد بزرگترين قوري

در اداي احترام به فرهنگ مراكش كه قوري در آن نماد اشتراك، مهمان نوازي و احترام است، چاي سلطان بزرگترين قوري دنيا كه 4 متر ارتفاع و 2.58 متر قطر دارد را ساخته است. اين قوري بسيار بزرگ در نمايش بين المللي كشاورزي در مراكش كه در اواخر آوريل برگزار شد، همزمان با هشتادمين سالگرد اين برند تجاري رونمايي شد. اين قوري طرح سنتي دارد و از آهن ساخته شده و حدود 1200 كيلوگرم وزن دارد. براي افتتاح آن 1500 ليتر چاي با استفاده از 3 كيلوگرم نعناع آماده شد. پيش از اين ركورد بزرگترين قوري در اختيار چين بود كه قوري سراميكي با ابعاد 1.8 متر ارتفاع و 1.5 متر قطر ساخته بودند. 
 
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 

 
طولانيترين پرش با بك فيليپ روي يك ميني موتور

در سال 2009 «ريكاردو پيدرس» ركورد طولاني ترين پرش با بك فيليپ (وارو در جا) كه روي يك ميني موتور انجام شد را با 12.72 متر شكست. او هم چنين در سال 2012 ركورد خودش را با 14.74 متر پرش در بارسلونا شكست. 
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 

 
  سريعترين پياده روي 100 متر روي طناب رو به عقب

«Maurizio Zavatta» ايتاليايي توانست با موفقيت ركورد جهاني سريعترين حركت رو به عقب روي طناب را در زمان باورنكردني 1 دقيقه و 4.57 ثانيه بشكند. قبلا اين ركورد در اختيار «Aisikaier Wubulikasimu» چيني با زمان 1 دقيقه و 49.8 ثانيه بود. هم چنين شيب دارترين زاويه راه رفتن روي طناب توسط طناب باز «فردي ناك» در سال 2015 به دست آمد كه روي طنابي با زاويه انحراف 38.06 درجه راه رفت. براي اينكه اندازه اين زاويه را درك كنيد شيب هرم بزرگ جيزه در مصر حدود 51 درجه است.
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 

 
بيشترين حركت بارفيكس با دو انگشت
 
علاقمند تناسب اندام «Jamshid Turaev» دومين ركورد گينس خود را با بيشترين حركت بارفيكس با دو انگشت در يك دقيقه شكسته است.
جمشيد كه 37 سال دارد توانست با استفاده از انگشتان وسط خود 19 حركت كامل را انجام دهد. البته او 25 حركت اجرا كرد كه 6 تاي آن ها مورد تاييد داوران گينس قرار نگرفت. جمشيد براي ثبت اين ركورد پنج سال تمرين كرده است.
 
 ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15)
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 

 
سريعترين زمان خوردن 12 پيتزا

«Peter Czerwinski» كانادايي كه يكي از سرعتي خواران حرفه اي و علاقمندان به تناسب اندام است ركورد سريعترين زمان خوردن 12 پيتزا را به دست آورد. پيتر با دو نفر ديگر رقابت كرد و توانست در زمان باورنكردني 32.28 ثانيه پيتزاها را بخورد و ركورد قبلي خود را 10 ثانيه بهتر كند. 
 
 ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15)
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 

 
 ركورد بلندترين آروغ

«Paul Hunn» در سال 2009 توانست آروغي به بلندي 109.9 دسي بل در بريتانيا بزند و ركورد جهاني گينس بلندترين آروغ را به نام خود ثبت كند. براي درك اين صدا بايد بدانيد آروغ او از يك اركستر بزرگ هم بلندتر بوده است. پل استعداد عجيبش را با نوشيدن مقادير فراوان نوشابه هاي گازدار تمرين مي كند و اجازه مي دهد گازها در معده اش ساخته شوند. او نزديك به 16 سال اين ركورد را نگه داشته و هيچ كس تا به حال تنوانسته به بلندي او آروغ بزند.
 
 ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15)
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 

 
ركورد طولاني ترين برن اوت موتورسيكلت

ركورد طولاني ترين زمان برن اوت موتورسيكلت توسط «جو درايدن» امريكايي در اورلاندو، فلوريدا با 3.58 كيلومتر به دست آمده است. او اين كار را با موتورسيكلت امريكايي «ويكتوري» انجام داد. موتورسيكلت ويكتوري اكتان 104 اسب بخار قدرت دارد و قدرتمندترين موتورسيكلت ويكتوري است كه تا به حال ساخته شده است. اين موتور سيكلت مي تواند يك چهارم مايل را در 12 ثانيه برود و در كمتر از 4 ثانيه از 0 به 60 مايل در ساعت برسد.

 ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15)
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 
ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15) 
 

 

 بيشترين كراوات گره زده شده در يك دقيقه


«Yu Zhenzhen» چيني ركورد گره زدن بيشترين كراوات (13 تا) را در يك دقيقه به دست آورد. اگرچه اين ساده ترين مدل گره بچه مدرسه اي ها شناخته مي شود اما محبوب ترين گره هم هست. قبلا اين ركورد 9 تا و متعلق به «سارا ردينگ» آلماني بود.
 

 ركوردهاي جالب و باورنكردني گينس (15)


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۱۷:۴۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

مبارزه با خشكسالي با پوست پرتقال

دانش > محيط زيست جهان - همشهري آنلاين:
يك نوجوان اهل آفريقاي جنوبي با استفاده از پوست پرتقال موفق به ساخت پليمر جاذب آب براي نجات گياهان در برابر خشكسالي شد.

به گزارش ايسنا، با توجه به افزايش ميانگين دما در تابستان امسال، بيش‌تر كشورهاي آفريقايي با مشكل كم‌آبي جدي مواجه شده‌اند.

مبارزه با خشكسالي هميشه نيازمند بودجه و اعتبار دولتي نيست بلكه با كمي خلاقيت مي‌توان با مواد به اصطلاح بي‌ارزش و دور ريختني، از اندك آب موجود در طبيعت بهتر استفاده كرد.

دانش‌آموز 16 ساله آفريقايي پس از اعلام آغاز كمپين مبارزه با خشكسالي در آفريقاي جنوبي طرح هوشمندانه توليد پليمر جاذب آب سبك وزن و ارگانيك را معرفي كرد.

اين دانش‌آموز با هوشمندي تمام موفق شد حدود 64 درصد پلي‌ساكاريد به همراه پكتين يا ژلاتين گياهي را از پوست پرتقال استخراج و سپس با افزودن مقداري پوست گياه آووكادو پليمر جاذب آب را توليد كند.

اختراع هوشمندانه دختر نوجوان آفريقايي باعث شد تا مسئولان گوگل از وي براي حضور در نمايشگاه علوم و تكنولوژي زمستان امسال دعوت به عمل آوردند.

در صورتي ‌كه پليمر گياهي جاذب آب در اطراف ريشه گياهان قرار داده شود، بيش‌ترين آبي كه از دسترس گياه خارج مي‌شود جذب پليمر شده و به مرور در اختيار ريشه گياه قرار مي‌گيرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۱۵:۴۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آفتاب‌‌نيوز :

عكس‌ها از سارا ادم، عكاس فرانسوي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۱۱:۴۱ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

104ميليارد كاربر اندرويد در معرض خطر

طبق اخبار منتشر شده از سوي مؤسسه امنيتي Lookout بيش از 80 درصد از كاربران سيستم عامل موبايلي گوگل در معرض خطر هستند، و هكرها مي توانند اطلاعاتي همچون نام كاربري و رمز عبور را از ابزارهاي آنها به سرقت ببرند.
وب سايت ديجياتو - حميد مقدسي: ظاهراً هر ماه يك بار بايد شاهد آسيب پذيري هاي تازه اي در اندرويد باشيم. طبق اخبار منتشر شده از سوي مؤسسه امنيتي Lookout بيش از 80 درصد از كاربران سيستم عامل موبايلي گوگل در معرض خطر هستند، و هكرها مي توانند اطلاعاتي همچون نام كاربري و رمز عبور را از ابزارهاي آنها به سرقت ببرند.
 
 نقص امنيتي لينوكس، اطلاعات 1.4 ميليارد كاربر اندرويد را در معرض خطر قرار داده است

در اين آسيب پذيري جديد، هكرها قادرند ارتباطات برقرار شده توسط كاربر را خاتمه دهند، و اگر اين ارتباطات به شيوه اي مناسب رمزنگاري نشده باشند، فرد مهاجم مي تواند كدهاي مخرب را در اتصال اينترنتي كاربر وارد نمايد.

آن طور كه «Ars Technica» مي نويسد، اين رخنه براي اولين بار در لينوكس 3.6 مشاهده شد، كه معرفي آن به سال 2012 بر مي گردد. از آنجا كه اين نسخه از لينوكس در اندرويد 4.4 كيت كت به كار رفته و از آن به بعد در تمامي نسخه هاي اين سيستم عامل حضور دارد، مي توان گفت نزديك به 80 درصد از كاربران يعني حدود 1.4 ميليارد نفر در معرض خطر قرار دارند.

لازم به ذكر است هكرها براي استفاده از اين نقص امنيتي مي توانند كدهاي خرابكارانه را وارد بسته هاي ترافيك شبكه نمايند، مثلاً به كاربر پيام دهند از حساب كاربري اش خارج شده و براي ادامه كار نيازمند ورود مجدد است. در نتيجه كاربر دوباره نام كاربري و رمز عبورش را وارد كرده و مهاجمين به آن دست پيدا مي كنند.

در همين راستا «اندرو بلايك» از محققان امنيتي Lookout مي گويد: «كاربران اندرويد آگاه باشند كه هكرها مي توانند بدون نياز به روش هاي سنتي «مرد مياني» اقدام به جاسوسي و سرقت اطلاعات نمايند، البته براي اجراي آن بايد ترافيك شبكه را در اختيار بگيرند.»

گفتني است كه اين نقص صرفاً به سيستم عامل موبايلي گوگل محدود نيست و در كرنل لينوكس قرار دارد، در نتيجه هر نرم افزار مبتني بر لينوكس نيز به آن دچار خواهد بود.

طبق اظهارات گوگل، مهندسين آنها از اين مشكل آگاه بوده و در حال تهيه پَچ امنيتي هستند، بنابراين انتظار مي رود در آپديت هاي بعدي شاهد رفع اين رخنه باشيم.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۰۹:۳۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

استراليا مكاني ايده‌آل براي گردشگري به نظر مي‌رسد؛ حقيقتاً هم همينطور است ، البته جذابيت‌هاي استراليا براي افرادي كه عاشق هيجان هستند دوچندان خواهد بود.
وب‌سايت آلامتو: استراليا مكاني ايده‌آل براي گردشگري به نظر مي‌رسد؛ حقيقتاً هم همينطور است ، البته جذابيت‌هاي استراليا براي افرادي كه عاشق هيجان هستند دوچندان خواهد بود. جاذبه‌هاي گردشگري كه تجربه ترس و هيجان را به خوبي براي شما محقق خواهند كرد.

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

بخشي از شگفتي هاي استراليا كه برخي از آنها بسيار ترسناك هستند را در ادامه مي بينيد:

كروكوديل ها آزادانه در شهر مي چرخند!!

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

وجود كروكوديل هاي عظيم الجثه در آب هاي شور اين كشور كه طول هر كدام نزديك به 5 متر تخمين زده شده است.

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

كروكوديل هايي كه از زيستگاه خود بيرون آمده و براي گردش به خشكي و شهر مي آيند. در اين تصوير كروكوديل بعد ازايجاد رعب و وحشت، توسط اهالي كشته شده است.


 
خفاش هاي ميوه خوار

خفاش هاي ميوه خوار غول پيكر كه بر فراز ساختمان ها در استراليا ديده مي شوند و اندازه هر بالشان به اندازه بال هاي هواپيما يعني بيش از سه فوت است.

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!


مارهاي غول پيكر

در پاركها و شهرهاي استراليا مارهاي عظيم الجثه اي مي بينيد كه مشغول خوردن خفاش ها هستند كه اين صحنه ها در روز، عادي به نظر مي رسد.

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

در استراليا اگر شما به مارها نزديك نشويد. اين موجودات هستند كه به شما نزديك مي شوند.در اين تصوير يك مار پيتون 6 متري را مشاهده مي كنيد كه از سقف يك فروشگاه خيريه به زمين افتاده است.

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

در پروازها هم شما ايمن و آسوده خاطر نيستيد. اين مار پيتون سوار بر باله هواپيما در فراز آسمان در پرواز استراليا – پاپوا گينه نو مي باشد.

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!كوسه هاي سفيد در انتظار طعمه

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

موج سواري در سواحل استراليا بسيار معروف است.اما بهتر است كه روي موج سواري در اين سواحل فكر نكنيد چرا كه كوسه هاي سفيد در اين مناطق منتظر طعمه خود هستند.عروس دريايي غول پيكر در ساحل

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

از جمله موجودات غول پيكر ديگر كه در سواحل استراليا ديده مي شوند عروس دريايي غول پيكر هستند كه اين موجودات تا 2014 چندان شناسايي نشده بودند.ماهي گوش سنگي خطرناك ترين ماهي جهان!!

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

ماهي گوش سنگي از خطرناكترين ماهي هاي جهان است كه در سواحل استراليا به وفور ديده مي شود. اين ماهي با پنهان شدن در ميان صخره ها و سنگها، انسان ها را در مواجهه با اين موجودات راهي بيمارستان مي كند.اختاپوس حلقه آبي قاتل كودكان

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

اختاپوس حلقه آبي كه موجوداتي خونسرد و آرام به نظر مي رسند و خود را در ميان سنگ ها و صخره هاي كوچك مخفي مي كنند. اغلب قربانيان اين موجود خطرناك بچه ها هستند كه دو ساعت بعد از نيش زدن مي ميرند چرا كه پادزهري براي سم اين حيوان وجود ندارد.گردبادهاي آتش

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

گردبادهايي همراه با آتش كه از گذشته در استراليا وجود داشته است و حقيقتا ترسناك به نظر مي رسند.كانگورو سواري

با جاذبه هاي ترسناك استراليا آشنا شويد!

عكسي كه مي بينيد يكي از كليشه هاي استراليا است مردي سوار بر كانگورو

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۰۷:۴۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
مركز ماهر هشدار داد؛
مركز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي با اعلام هشدار امنيتي در استفاده از خدمات بانكداري موبايلي، ۵ راهكار براي دريافت خدمات بانكي ايمن از طريق گوشيهاي هوشمند را تشريح كرد.
خبرگزاري مهر - معصومه بخشي پور: مركز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي با اعلام هشدار امنيتي در استفاده از خدمات بانكداري موبايلي، ۵ راهكار براي دريافت خدمات بانكي ايمن از طريق گوشيهاي هوشمند را تشريح كرد.
 
 ۵ راهكار امنيتي براي بانكداري موبايلي/ ضدويروس نصب كنيد

بانكداري موبايل بسيار آسان است و در وقت و هزينه‌هاي شما صرفه‌جويي مي‌كند. پيش‌تر براي انجام يك تراكنش بانكي بايد مدت‌ها در صف انتظار بانك‌ها منتظر مي‌مانديم ولي امروزه با پيشرفت بانكداري الكترونيك و به‌ويژه همراه بانك‌ها، كافي است گوشي همراه خود را برداشته و با فشردن چند كليد تمام تراكنش‌هاي بانكي خود را انجام دهيد.

در نگاه اول داشتن چنين زندگي آرماني بسيار لذت‌بخش است ولي آيا همه اقشار جامعه نسبت به خطرات احتمالي آن آگاهي كافي را دارند؟ چند درصد از افرادي كه از همراه بانك‌ها براي انجام تراكنش‌هاي بانكي خود استفاده مي‌كنند اقدامات امنيتي لازم را در گوشي‌هاي هوشمند خود اعمال كرده‌اند؟ خارج از الزامات امنيتي گوشي هوشمند، سؤالي كه وجود دارد اين است كه آيا انجام تراكنش‌هاي بانكي آن‌هم با فراواني اخبار در زمينه سرقت اطلاعات بانكي و سودجويي‌هاي صورت گرفته در گوشي‌هاي هوشمند به صلاح است؟ اگر حساب بانكي شما توسط يك شخص سودجو خالي شد چه مقدار زمان بايد صرف بازپس‌گيري وجه ازدست‌رفته با مراجعه به شعب دادگاه‌ها و كلانتري‌ها كنيد؟

شايد عنوان اين‌گونه سؤال‌ها منجر به عدم اطمينان كاربران به همراه بانك‌ها شود، اما مركز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي (ماهر) با تاكيد بر لزوم اقدامات امنيتي براي استفاده از خدمات موبايل بانكينگ، تاكيد كرد: جاي نگراني نيست، كافي است كاربران اطلاعات كافي درباره امينت گوشي‌هاي هوشمند خود داشته باشند.

كارشناسان معتقدند بيشتر كاربران گوشي‌هاي هوشمند، اين فناوري جديد را در حفظ اطلاعات شخصي قابل‌اطمينان مي‌دانند، اما برخي ديگر از كاربران گوشي‌هاي هوشمند از اين وسيله براي انجام تراكنش‌هاي بانكي استفاده نمي‌كنند و تاكيد دارند كه نمي‌دانند اين دستگاه‌ها به‌اندازه كافي امن باشند.

در اين زمينه مركز ماهر نكات كليدي براي انجام يك تراكنش بانكي ايمن را عنوان كرده است.

يك تراكنش بانكي امن با دستگاههاي همراه

در بانكداري همراه، شما مي‌توانيد گردش حساب بانكي، انتقال وجه، پرداخت قبوض و ساير فرآيندهاي بانكي را به پشتوانه دستگاه كوچك هوشمند خود كه آن را «گوشي هوشمند» نيز مي‌نامند در هرجاي اين كره خاكي كه باشيد به‌راحتي انجام دهيد. از اينكه بانكداري همراه زندگي ما را آسان كرده شكي نيست، اما همين آساني به‌دست‌آمده از بانكداري همراه مي‌تواند تهديداتي را براي شما به وجود آورد. البته اگر اقدامات لازم را براي پيشگيري انجام ندهيد. ازجمله‌ اين اقدامات مي‌تواند نصب يك ضدويروس معتبر باشد.
 
 ۵ راهكار امنيتي براي بانكداري موبايلي/ ضدويروس نصب كنيد

موبايل بانكينگ با مرورگر گوشي هوشمند

بانكداري همراه از طريق مرورگر موجود در گوشي هوشمند شبيه استفاده از بانكداري الكترونيك در كامپيوترهاي شخصي است. تمام كاري كه بايد انجام دهيد اجراي مرورگر و نوشتن آدرس وب‌سايت بانك موردنظر است و پس از ورود به حساب بانكي خود مي‌توانيد وجه مورد نظر خود را از حسابي به حساب ديگر منتقل كنيد. اين نكته را در نظر بگيريد كه تهديدات اصلي گوشي‌هاي هوشمند مي‌توانند شبيه به كامپيوترها باشند و لينك‌هاي مخرب موجود در جستجوهاي شما، دانلودهايي كه انجام مي‌دهيد و ساير موارد مي‌توانند منجر به تلاش‌هاي فيشينگ (صفحات جعلي) و مخرب در جهت سرقت اطلاعات شما شوند.

تهديد بانكداري موبايلي با اپليكيشن

دسترسي به حساب بانكي آن‌هم از طريق صفحه‌نمايش كوچك گوشي شما، بانك‌ها را ملزم به طراحي و بهينه‌سازي برنامه‌هاي كاربردي همراه بانك‌ها (اپليكيشن هاي همراه بانك ) متناسب با صفحه‌نمايش كوچك گوشي‌هاي هوشمند كرده است. اين برنامه هاي كاربردي درصورت عدم رعايت مسائل ايمني، مي تواند تهديدات امنيتي به همراه داشته باشد.

در همين حال برخي از بانك‌ها از پيامك‌هاي متني به‌عنوان ابتدايي‌ترين نوع از بانكداري همراه بهره مي‌برند. شما به بانك موردنظر خود يك پيام متني ارسال مي‌كنيد و فوراً پيامكي از بانك دريافت كرده كه حاوي اطلاعات اوليه از حساب بانكي، گردش‌هاي حساب و پرداخت‌ها خواهد بود.

بدافزارهاي موبايل بانكينگ در حال پيشرفت‌اند

بيشتر بدافزارهاي رايج كه براي حمله و دستيابي به اطلاعات بانكي مورداستفاده قرار مي‌گيرند همان تروجان‌ها و بات‌هاي موبايل‌ها و يا تركيبي از آن دو هستند. بدون داشتن ضدويروس بر روي گوشي هوشمند خود آن‌ها توانايي ورود به سيستم شما را پيدا كرده و جزئيات كارت اعتباري و گذرواژه‌هاي حساب بانكي شما را به دست آورده و براي سرور مهاجم موردنظر ارسال مي‌كنند.

برخي از تروجان‌هاي همراه بانك‌ها بسيار پيچيده هستند و توانايي دور زدن پيشرفته‌ترين سيستم‌هاي امنيتي را نيز دارند. با اين اوصاف سوال اينجاست كه چگونه با اين دست حملات پيچيده مقابله كنيم؟
 
 ۵ راهكار امنيتي براي بانكداري موبايلي/ ضدويروس نصب كنيد


۵ راهكار براي تجربه‌اي ايمن از بانكداري همراه

۱. اگر بانك عامل شما برنامه كاربردي همراه بانك (اپليكيشن) خود را ارائه كرده است بهتر است آن را بر روي گوشي هوشمند خود نصب‌كرده و از دسترسي به ‌حساب بانكي خود از طريق مرورگر گوشي هوشمند خود جدا خودداري كنيد. (برنامه كاربردي همراه بانك را تنها از سايت رسمي بانك موردنظر دانلود كنيد.)

۲. اگر بانك عامل شما تنها خدمات خود را از طريق وب ارائه مي‌كند (به اين معني كه بانكداري موبايل را پشتيباني نمي‌كند) از دسترسي به‌ حساب بانكي خود از طريق مرورگر گوشي آن‌هم بدون داشتن يك ضدويروس به‌روز و قدرتمند بر روي آن جدا خودداري كنيد.

۳. از شبكه‌هاي بي‌سيم در مراكز عمومي براي انجام تراكنش‌هاي بانكي خودداري كنيد و ارتباط بلوتوث را هنگامي‌كه از آن بهره‌اي نمي‌بريد خاموش نگاه‌داريد. در غير اين صورت با اين كار شما راه را براي شنود و نفوذ افراد مهاجم نسبت به دريافت اطلاعات تراكنش بانكي و يا نصب برنامه‌هاي جاسوسي و ديگر بدافزارها بر روي گوشي هوشمند خود باز نگاه داشته‌ايد.

۴. سيستم‌عامل و برنامه‌هاي كاربردي موجود در گوشي هوشمند را بروز نگاه‌داريد. به‌ويژه مرورگر اينترنت خود را، زيرا بيشتر بدافزارها از حفره‌هاي امنيتي نسخه‌هاي تاريخ گذشته براي نفوذ استفاده مي‌كنند.

۵. از يك ضدويروس مناسب در گوشي هوشمند خود استفاده كنيد. شما هيچ‌گاه نمي‌دانيد چه زماني نياز به انتقال ضروري پول داريد و در اين زمان از كدام‌يك از روش‌هاي بانكداري همراه استفاده خواهيد كرد. ضدويروس‌هاي موبايل و ابزارهاي ضدفيشينگ (Phishing ) بايد شما را در برابر اين‌گونه تهديدات محافظت كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۰۵:۱۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
مركز ماهر هشدار داد؛
مركز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي با اعلام هشدار امنيتي در استفاده از خدمات بانكداري موبايلي، ۵ راهكار براي دريافت خدمات بانكي ايمن از طريق گوشيهاي هوشمند را تشريح كرد.
خبرگزاري مهر - معصومه بخشي پور: مركز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي با اعلام هشدار امنيتي در استفاده از خدمات بانكداري موبايلي، ۵ راهكار براي دريافت خدمات بانكي ايمن از طريق گوشيهاي هوشمند را تشريح كرد.
 
 ۵ راهكار امنيتي براي بانكداري موبايلي/ ضدويروس نصب كنيد

بانكداري موبايل بسيار آسان است و در وقت و هزينه‌هاي شما صرفه‌جويي مي‌كند. پيش‌تر براي انجام يك تراكنش بانكي بايد مدت‌ها در صف انتظار بانك‌ها منتظر مي‌مانديم ولي امروزه با پيشرفت بانكداري الكترونيك و به‌ويژه همراه بانك‌ها، كافي است گوشي همراه خود را برداشته و با فشردن چند كليد تمام تراكنش‌هاي بانكي خود را انجام دهيد.

در نگاه اول داشتن چنين زندگي آرماني بسيار لذت‌بخش است ولي آيا همه اقشار جامعه نسبت به خطرات احتمالي آن آگاهي كافي را دارند؟ چند درصد از افرادي كه از همراه بانك‌ها براي انجام تراكنش‌هاي بانكي خود استفاده مي‌كنند اقدامات امنيتي لازم را در گوشي‌هاي هوشمند خود اعمال كرده‌اند؟ خارج از الزامات امنيتي گوشي هوشمند، سؤالي كه وجود دارد اين است كه آيا انجام تراكنش‌هاي بانكي آن‌هم با فراواني اخبار در زمينه سرقت اطلاعات بانكي و سودجويي‌هاي صورت گرفته در گوشي‌هاي هوشمند به صلاح است؟ اگر حساب بانكي شما توسط يك شخص سودجو خالي شد چه مقدار زمان بايد صرف بازپس‌گيري وجه ازدست‌رفته با مراجعه به شعب دادگاه‌ها و كلانتري‌ها كنيد؟

شايد عنوان اين‌گونه سؤال‌ها منجر به عدم اطمينان كاربران به همراه بانك‌ها شود، اما مركز مديريت امداد و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه‌اي (ماهر) با تاكيد بر لزوم اقدامات امنيتي براي استفاده از خدمات موبايل بانكينگ، تاكيد كرد: جاي نگراني نيست، كافي است كاربران اطلاعات كافي درباره امينت گوشي‌هاي هوشمند خود داشته باشند.

كارشناسان معتقدند بيشتر كاربران گوشي‌هاي هوشمند، اين فناوري جديد را در حفظ اطلاعات شخصي قابل‌اطمينان مي‌دانند، اما برخي ديگر از كاربران گوشي‌هاي هوشمند از اين وسيله براي انجام تراكنش‌هاي بانكي استفاده نمي‌كنند و تاكيد دارند كه نمي‌دانند اين دستگاه‌ها به‌اندازه كافي امن باشند.

در اين زمينه مركز ماهر نكات كليدي براي انجام يك تراكنش بانكي ايمن را عنوان كرده است.

يك تراكنش بانكي امن با دستگاههاي همراه

در بانكداري همراه، شما مي‌توانيد گردش حساب بانكي، انتقال وجه، پرداخت قبوض و ساير فرآيندهاي بانكي را به پشتوانه دستگاه كوچك هوشمند خود كه آن را «گوشي هوشمند» نيز مي‌نامند در هرجاي اين كره خاكي كه باشيد به‌راحتي انجام دهيد. از اينكه بانكداري همراه زندگي ما را آسان كرده شكي نيست، اما همين آساني به‌دست‌آمده از بانكداري همراه مي‌تواند تهديداتي را براي شما به وجود آورد. البته اگر اقدامات لازم را براي پيشگيري انجام ندهيد. ازجمله‌ اين اقدامات مي‌تواند نصب يك ضدويروس معتبر باشد.
 
 ۵ راهكار امنيتي براي بانكداري موبايلي/ ضدويروس نصب كنيد

موبايل بانكينگ با مرورگر گوشي هوشمند

بانكداري همراه از طريق مرورگر موجود در گوشي هوشمند شبيه استفاده از بانكداري الكترونيك در كامپيوترهاي شخصي است. تمام كاري كه بايد انجام دهيد اجراي مرورگر و نوشتن آدرس وب‌سايت بانك موردنظر است و پس از ورود به حساب بانكي خود مي‌توانيد وجه مورد نظر خود را از حسابي به حساب ديگر منتقل كنيد. اين نكته را در نظر بگيريد كه تهديدات اصلي گوشي‌هاي هوشمند مي‌توانند شبيه به كامپيوترها باشند و لينك‌هاي مخرب موجود در جستجوهاي شما، دانلودهايي كه انجام مي‌دهيد و ساير موارد مي‌توانند منجر به تلاش‌هاي فيشينگ (صفحات جعلي) و مخرب در جهت سرقت اطلاعات شما شوند.

تهديد بانكداري موبايلي با اپليكيشن

دسترسي به حساب بانكي آن‌هم از طريق صفحه‌نمايش كوچك گوشي شما، بانك‌ها را ملزم به طراحي و بهينه‌سازي برنامه‌هاي كاربردي همراه بانك‌ها (اپليكيشن هاي همراه بانك ) متناسب با صفحه‌نمايش كوچك گوشي‌هاي هوشمند كرده است. اين برنامه هاي كاربردي درصورت عدم رعايت مسائل ايمني، مي تواند تهديدات امنيتي به همراه داشته باشد.

در همين حال برخي از بانك‌ها از پيامك‌هاي متني به‌عنوان ابتدايي‌ترين نوع از بانكداري همراه بهره مي‌برند. شما به بانك موردنظر خود يك پيام متني ارسال مي‌كنيد و فوراً پيامكي از بانك دريافت كرده كه حاوي اطلاعات اوليه از حساب بانكي، گردش‌هاي حساب و پرداخت‌ها خواهد بود.

بدافزارهاي موبايل بانكينگ در حال پيشرفت‌اند

بيشتر بدافزارهاي رايج كه براي حمله و دستيابي به اطلاعات بانكي مورداستفاده قرار مي‌گيرند همان تروجان‌ها و بات‌هاي موبايل‌ها و يا تركيبي از آن دو هستند. بدون داشتن ضدويروس بر روي گوشي هوشمند خود آن‌ها توانايي ورود به سيستم شما را پيدا كرده و جزئيات كارت اعتباري و گذرواژه‌هاي حساب بانكي شما را به دست آورده و براي سرور مهاجم موردنظر ارسال مي‌كنند.

برخي از تروجان‌هاي همراه بانك‌ها بسيار پيچيده هستند و توانايي دور زدن پيشرفته‌ترين سيستم‌هاي امنيتي را نيز دارند. با اين اوصاف سوال اينجاست كه چگونه با اين دست حملات پيچيده مقابله كنيم؟
 
 ۵ راهكار امنيتي براي بانكداري موبايلي/ ضدويروس نصب كنيد


۵ راهكار براي تجربه‌اي ايمن از بانكداري همراه

۱. اگر بانك عامل شما برنامه كاربردي همراه بانك (اپليكيشن) خود را ارائه كرده است بهتر است آن را بر روي گوشي هوشمند خود نصب‌كرده و از دسترسي به ‌حساب بانكي خود از طريق مرورگر گوشي هوشمند خود جدا خودداري كنيد. (برنامه كاربردي همراه بانك را تنها از سايت رسمي بانك موردنظر دانلود كنيد.)

۲. اگر بانك عامل شما تنها خدمات خود را از طريق وب ارائه مي‌كند (به اين معني كه بانكداري موبايل را پشتيباني نمي‌كند) از دسترسي به‌ حساب بانكي خود از طريق مرورگر گوشي آن‌هم بدون داشتن يك ضدويروس به‌روز و قدرتمند بر روي آن جدا خودداري كنيد.

۳. از شبكه‌هاي بي‌سيم در مراكز عمومي براي انجام تراكنش‌هاي بانكي خودداري كنيد و ارتباط بلوتوث را هنگامي‌كه از آن بهره‌اي نمي‌بريد خاموش نگاه‌داريد. در غير اين صورت با اين كار شما راه را براي شنود و نفوذ افراد مهاجم نسبت به دريافت اطلاعات تراكنش بانكي و يا نصب برنامه‌هاي جاسوسي و ديگر بدافزارها بر روي گوشي هوشمند خود باز نگاه داشته‌ايد.

۴. سيستم‌عامل و برنامه‌هاي كاربردي موجود در گوشي هوشمند را بروز نگاه‌داريد. به‌ويژه مرورگر اينترنت خود را، زيرا بيشتر بدافزارها از حفره‌هاي امنيتي نسخه‌هاي تاريخ گذشته براي نفوذ استفاده مي‌كنند.

۵. از يك ضدويروس مناسب در گوشي هوشمند خود استفاده كنيد. شما هيچ‌گاه نمي‌دانيد چه زماني نياز به انتقال ضروري پول داريد و در اين زمان از كدام‌يك از روش‌هاي بانكداري همراه استفاده خواهيد كرد. ضدويروس‌هاي موبايل و ابزارهاي ضدفيشينگ (Phishing ) بايد شما را در برابر اين‌گونه تهديدات محافظت كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۰۴:۰۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

موانع موفقيت كدامند؟رايج ترين موانع موفقيت

شناخت موانع موفقيت كمك زيادي به شما براي رسيدن به موفقيت مي‌كند

 

شايد لازم باشد براي رسيدن به موفقيت پرش با مانع انجام دهيد. نمي توانيد به خاطر وجود موانع بي خيال اهداف تان شويد.شما مي توانيد با شناسايي مسير بهترين راه را براي رسيدن به خواسته هايتان انتخاب كنيد.

تعريف موفقيت از نظر هركس متفاوت است.هر كسي آن را طبق معيارهاي خودش تعريف مي‌كند. بنابراين، شما بايد ابتدا موفقيت را براي خود تعريف كرده و راههاي دست يابي به آن را بنويسيد. با اين حال شناخت موانع كمك زيادي به شما براي رسيدن به موفقيت مي‌كند.

 

رايج ترين موانع موفقيت را در اينجا ذكر مي كنيم:

- ترس
ترس يكي از بدترين دشمنان موفقيت است. وقتي كه ترس ريشه هاي حساس خود را اطراف شما مي پيچد و شما را به اسارت خود درمي آورد، هرگز قادر نخواهيد بود كه به روياهاي خود تحقق ببخشيد.

ما بايد با ترس خود روبرو شويم. ببينيم كه به چه دليلي وجوددارند، آنهار ا به گوشه اي پرتاب كنيم و روياهاي خود را با اشتياقي شكست ناپذير دنبال كنيم.
موانع جدي موفقيت چيست؟غلبه بر ترس و قدم پيش نهادن به منظور رسيدن به سرزمين هاي تازه و نظرات جديد همان چيزي است كه موفقيت را ممكن مي سازد. امروز از چه چيزي مي ترسيد؟ بر كدام ترس بايد غلبه كنيد تا بتوانيد روياي تان را تحقق ببخشيد؟

وقتي آن را شناختيد، دست به كاري بزنيد كه به شدت با ترس تان تضاد دارد. اين كار با برداشتن اولين قدم در مسير درست، مواجهه و غلبه بر ترس را به همراه دارد.

 

پشت گوش اندازي
ممكن است يكي از اصليترين اهريمنان عامل نابودي شما در تحصيل و زندگي شغلي، طفره رفتن و به تعويق انداختن امور بوده باشد. افرادي كه علامت مزمن اين "بـيـمـاري" در آنها ديده ميشود، مايلند با اين جملات توجيه كننده كه " تمام كردنش كاري نخواهد داشت" و يا "نگران نباش، وقت براي انجام دادنش بسيار است"، كارها و وضايفشان را براي هميشه از سر خود باز كرده و به تعويق بيندازند.اگر كاري در حد و اندازه قابليتهايتان به شما روي آورد ولي به دليل عذر و بهانه هاي ذكر شـده از انجام آن ممانعت بعمل آورديد، قطعا" پشت گوش اندازي مشكل اصـلي بـوده و بايد مرتفع گردد.

بهانه تراشي
به دليل شكست هايتان مدام ديگران را مقصر جلوه ندهيد و سرزنش نكنيد. مسئوليت خطاهايتان را بپذيريد. شما خودتان در انتخاب‌تان اشتباه كرده‌ايد. انتخاب‌هاي غلط ‌تان را توجيه نكنيد.

افراد موفق هرگز اين‌گونه رفتار نمي‌كنند. همه اشتباه مي‌كنند و گاه شكست مي‌خورند. اما فرد موفق كسي است كه از خطاهايش درس مي‌گيرد و آنها را اصلاح مي‌كند.

- نداشتن پشتكار
اغلب اوقات مسابقه با شكست روبرو مي شود زيرا مسابقه تمام نشده است. موفقيت در تيزترين كنج يا شيبدارترين تپه است. پشتكار داشته باشيد. ادامه دهيد. يك تپه ديگر. يك كنج ديگر!

در صنف املاك مي گويند سه نكته مهم وجود دارد: «موقعيت، موقعيت، موقعيت». در موفقيت، آن سه نكته مهم عبارتند از: «پشتكار، پشتكار، پشتكار».

تمركز روي موارد منفي
بيشتر مواقع شرايط و موضوعاتي منفي در زندگي وجود دارد كه شما روي آنها كنترل نداريد .همين طور هم تجربه‌هاي مثبت بسياري نيز وجود دارد و حتي مي‌توان گفت اين تجربه‌هاي مثبت از منفي‌ها بيشتر است. اگر شما مي‌خواهيد زندگي موفقي داشته باشيد روي موارد منفي متمركز نشويد، زيرا اين كار باعث مي‌شود هرگز احساس رضايت نكنيد و در نهايت همچون فرد شكست خورده‌اي به نظر برسيد.

نا امني
افراد ضعيف و سست بنيان بعلت داشتن احساس ناامني،در كارشان پيشرفتي حاصل نميگردد. شايد يكي از دلايل عدم موفقيت اينگونه انسانها در بي ميلي آنها براي نشان دادن برش از خودشان نهفته شده باشد. علت ترس نيست؛ فقدان اطميـنان و اعـتـمـاد باعث عقب ماندن آنها ميگردد. براي مثال عدم برخورداري از تجربه در بخشي بخصوص، مي تواند موجب پديد آمدن احساس عدم اعتماد به نفس در فرد شود.در اينـجا نـيـز مـسئله هزينه فرصت از دست رفته مطرح است. برخي افراد مايل نيستند براي پيـشرفت و تـرقي دادن مـوقـيـعت شـغلـيـشان در زمان مـحدود خـود بـه داد و ستد بپردازند اما اينگونه گزينه ها و پيشنهادات كاري بخشي از زندگي مـحسـوب ميـگـردنـد. بنابراين ببينيد كه چه چيزي براي شما بيشتر اهميت دارد و با اطمينان خاطر تصميمـي مناسب بگيريد.

پيگير راه‌هاي آسان بودن
البته قبل از هرچيز بايد بدانيم كه موفقيت به اين مفهوم نيست كه حتما بايد مسير سخت و پر فراز و نشيبي طي كرده باشيد. اما بايد گفت افراد موفق هميشه به دنبال راه‌هاي آسان نيستند. گاهي اوقات مجبور مي‌شويد از برخي موانع بگذريد. ياد بگيريد محدوديت‌هايتان را كنار زده و پيش رويد. وقتي بتوانيد از حداكثر ظرفيت‌هايتان استفاده كنيد اين خودش يك موفقيت است.

اطرافيان
ممكن است شما همه شرايط لازم براي منعكس نمـودن فردي موفق از خود را دارا باشيد، اما آيا دوستانتان شـما را در اين راه همراهي ميكنند؟ ممكن اسـت آنـها ديـدگـاه مـتـفـاوت و مـتـضـادي از مـوفـقيت نسبت بشـما داشـتـه باشند. ( و يا اصلا" ديـدگاهي نداشته باشند ) دوسـتـان به علت تاثيرات منفي راه رسيدن بـه موفـقيـت را برايتان سخت و دشوار ميكنند.برخي از اطرافيان حتي ممكن است متوجه پـتـانـسيـل و استعدادهاي نهاني شما نشده و باعث زمين خوردگي وترديد در قابليتها و تواناييها گردند. اما بياد داشته باشيد كه نبايد ديگران را مقصر بدانيد؛ شما فقط يك قرباني بيگناه نيستيد.با وجود ابراز بي اعتنايي آنها هنگام بيان ايده اي كاري جديدتان،بخاطر داشـته باشيد كه اين شما هستيد كه چنين همراهاني را در آن لحـظـه و لـحـظـات آتي براي خود برگزيده يد.اگر اين گونه روابط دوستي برايتان اهميت دارد، كاري كه بايد انجام دهيد همسو نمودن دوستانتان با سيستم و خط مشي خود .چنانچه توانـستـيد متقاعدشان كـنيد كه انساني شايسته اعتماد و اطمينان ميباشيد، آنها را دوستان واقـعـي خـود دانسته و در غير اينصورت براي هميشه از زندگي خود بيرونشان كنيد.

- بدبيني
نكته اينجاست كه مي توانيد به هر چه كه باور داريد برسيد. از خود بپرسيد كه چه نوع افكاري را با خود حمل مي كنيد. آيا خوشبين هستيد يا بدبين؟ اگر باور نداريد كه مي توانيد برسيد، پس نخواهيد توانست.

بدبيني تان هر لحظه شما را پيش مي برد. درخواهيد يافت كه ناخودآگاه خود را تخريب مي كنيد. خوشبيني را در خود پرورش دهيد. به دنبال راه هايي باشيد تا باور كنيد كه مي توانيد به موفقيت برسيد.

رسيدن به موفقيت

تعريف موفقيت از نظر هركس متفاوت است

 

- قبول نكردن مسئوليت
من ياور پليس ناحيه هستم و چند روز قبل با يك افسر پليس همراهي كردم تا دو زنداني را به دادگاه ببرد. هر چه مي گذشت، زندانيان بهانه هايي مي آوردند كه آنچه را كه قاضي برايش حكم صادر كرده، انجام نداده اند.

پس از برگرداندن زندانيان به زندان، به افسر پليس گفتم كه افراد ناموفق و زندانيان، هر دو عادت هاي بد يكساني دارند. آنها مسئوليت زندگي خود را نمي پذيرند.

خط آخر اين است كه: شما مسئول هستيد، چه انتخاب كنيد كه به آن اعتراف كنيد يا آن را بپذيريد يا نه اما وقتي آن را مي پذيريد (و اين زماني است كه قدرتمند مي شويد)، در جاده موفقيت گام برمي داريد.

فقدان منابع
هيچ چيزي ناهنجار تر از اين مـوضـوع نـيست كه انسان با وجود داشتن همه قابليـتهاي لازم جـهت رسـيدن بـه مـوفقيت، فقط بخاطر عوامل خارج از كنترل خود، از پيشرفـت باز ماند. فقدان منابع مالي و يا كمبود زمان بدليل نگهداري از خانواده و يا مسؤليتهاي ديگر ميتواند يك قاتل واقعي باشد. رشد كـردن زيـر خـط فقر و يا تامين نمودن نزديكاني كه به شما نيازمند هستند، آينده را بسيار متفاوت از آن چـيـزي كـه در تصـورتـان بوده ترسيم خواهد نمود.البته بايد دانست كه موفقيت نه فقط بر اساس مقياسهاي متفاوت، بـلـكه در مـكانهـا و شرايط گوناگون نيز مورد سنجش قرار ميگيرد. بايد پذيرفت كه زندگي و هدفهـاي مــورد نظر انسان ممكن است دستخوش تغييرات قرار بگيرند كه در اين شرايط، تـوانـايي شما در تطبـيق خود با اين تغييرات يك مقياس بزرگ موفقيت بشمار ميرود.

سرزنش خود
گاهي اوقات ما خودمان را به دلايلي سرزنش مي‌كنيم. ياد بگيريد چگونه از پس افكار و احساسات بد نسبت به خود در شرايط بحراني برآييد. اين موضوع براي موفق شدن بسيار ضروري است. ممكن است موضوعاتي شما را ناراحت كند. يادبگيريد احساسات تان را به روشي مناسب ابراز كنيد و هرگز خودتان را بابت موضوعي آزار نداده و افكار ناراحت‌كننده به مغزتان راه ندهيد.اين گونه افكار وقت و انرژي بسياري از شما خواهند گرفت.

- انتخاب افراد نامناسب براي وقت گذراني
ما را به راحتي تبديل به محصولي از محيط مي كند. به همين دليل است كه گذراندن وقت با كساني كه به شما فشار مي آورند تا به عقب بازنگرديد، اهميت فراواني دارد.

در مورد افرادي كه اطراف تان هستند چطور؟ آيا افرادي با صلاحيت هستند كه مشوق تان هستند و در راه موفقيت به شما قدرت مي بخشند؟ اگر نه، حركتي به خود بدهيد.

- نياز به ديدگاهي درون نگر
معلم مدرسه، راهبه، افسر ارتش و سرايدار ميتوانند بطرق مختلفي مـوفق باشنـد. با اينكه موفقيت در كار ممكن است جذابتر از همه بنظر برسد، اگر در زمان مـورد انتـظار به آن دست نيافتيد، بيمناك نگرديد. يـك قـدم بـه عـقـب بـازگـشـته و عـلـت را بـررسـي نماييد.
خواه دوستانتان مقصر باشند و خواه اعتماد بنفستان، دقت كنيد كه قدمهاي صحيـحـي جهت بهينه نمودن فرصتها براي بدست آوردن موقعيتي موفق تر و راضي كننده تر برداريد.

- نيازهاي ديگران را ببينيد
اگر فقط به نيازهاي خود توجه كنيد هرگز موفق نمي‌شويد. شما ممكن است با سوء‌استفاده از ديگران به ثروت هنگفتي رسيده باشيد. اگر اين‌گونه است هرگز در بين افراد موفق جايي نداريد، چراكه در نهايت وقتي با خودتان روراست هستيد، نمي‌توانيد شاد باشيد . بهترين روش موفق شدن در زندگي، كمك كردن به ديگران است.

- زندگي بي‌هدف
بايد نسبت به زندگي‌تان احساس مسئوليت كنيد و اهدافي براي خود درنظر داشته باشيد. در حقيقت هر كس در زندگي بايد براي هر روز خود برنامه و هدفي داشته باشد تا درنهايت به هدفي بزرگتر و سپس موفقيت دست پيدا كند. بي‌هدف زندگي كردن، هدر دادن وجود باارزش يك انسان است.

- نداشتن بينش
افراد موفق هميشه ماه ها و سال هاي موفقيت خود را پيش از اينكه آنها را زندگي كنند، مي بينند. آنها توانايي نگاه كردن به جلو را دارند و آينده را مي بينند و خوب هايي را كه به زندگي شان، خانواده شان و كارشان خواهند آمد تصور مي كنند.

نداشتن بينش يك مانع بزرگ است. بنشينيد و ديدن آينده را تمرين كنيد – و آن را به خوبي بسازيد!

گاهي در ميانه راه يادمان مي‌رود در ابتدا چه كار مي‌خواستيم انجام دهيم. البته زندگي گاهي اوقات شرايطي را به وجود مي‌آورد كه در مسير متفاوتي قرار بگيريم، اما بيشتر مواقع گناه اين متفاوت رفتار كردن‌ها و فراموش كردن روياهايمان برگردن خودمان است. اگر مي‌خواهيد موفق باشيد بايد مراقب باشيد اهداف‌تان را فراموش نكنيد.

- تسليم نشويد
وقتي با مانعي روبه‌رو مي‌شويد چه مي‌كنيد؟ تسليم مي‌شويد يا نهايت تلاش‌تان را براي رويارويي با آن به كار مي‌بريد؟ افراد موفق هرگز تسليم نمي‌شوند و خود را براي رسيدن به مقصد متعهد و مسئول مي‌دانند.

- سوال بهتر از جواب
درحالي‌كه بيشتر مردم فكر مي‌كنند داشتن جواب، بهتر از داشتن سوال است باور دارم كه داشتن سوال بهتر است؛ زيرا منجر به يادگيري بيشتري مي‌شود. درحالي‌كه بيشتر افراد باور دارند كه اشتباه كردن چيز بسيار بدي است باور دارم كه اشتباه چيز خوبي است؛ زيرا باور دارم كه با اشتباه كردن و واكنش نشان دادن نسبت به آنها چيزهاي زيادي مي‌آموزيم.درحالي‌كه بيشتر مردم فكر مي‌كنند درد چيز بدي است باور دارم كه داشتن درد آدم را قوي‌تر مي‌كند.
گردآوري:بخش روانشناسي بيتوته

منابع:
rasekhoon.net
parsnaz.ir
tebyan.net


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۵۰:۴۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

شخصيت ورزشي شما چيست؟شخصيت شناسي

ورزشي را جستجو كنيد كه با شخصيت شما هماهنگ باشد

 

براي اين كه ورزشي پيدا كنيد كه مناسب شما باشد و از انجام آن لذت ببريد، بايد ورزشي را جستجو كنيد كه با شخصيت شما هماهنگ باشد.


ما در اينجا پنج شخصيت ورزشي را به شما معرفي ميكنيم كه با استفاده از آنها بتوانيد ورزش مناسب شخصيت خويش را تشخيص دهيد. سپس تمرينات متناسب با شخصيت خويش را مطالعه كنيد. ما حتي توصيه هايي براي به دست آوردن انگيزه به شما ارائه خواهيم داد.


شخصيت ورزشي شماره 1. شما ترجيح ميدهيد عرق نكنيد.
براي اينكه راجع به بدن خويش و تحرك آن احساس خوبي داشته باشيد، لازم نيست حتما عرق كنيد.


تمرينات مناسب: ورزشي را انتخاب كنيد كه اساس آن، حركتهاي كششي يا ملايم باشد. ورزش‌هايي مثل يوگا يا تاي چي.
براي شروع مي‌توانيد از فيلمهاي آموزشي استفاده كنيد. پياده روي نيز مي‌تواند گزينه مناسبي براي شما باشد. پياده روي براي قلب و ريه شما مناسب است حتي زماني كه عرق نكنيد.


بهترين انگيزه شما براي ورزش: با اهداف كوچك شروع كنيد. چرا؟ چون شما مي‌توانيد به سرعت از پس يك هدف كوچك بر بياييد و اين باعث بالا رفتن انگيزه شما خواهد شد. به علاوه اين طور احتمالا كمتر عرق مي‌كنيد!


براي مثال با 10 دقيقه ورزش در روز شروع كنيد. سپس آن را به سه دوره 10 دقيقه‌اي افزايش دهيد. مي‌توانيد يك دوره را اول صبح داشته باشيد، يكي را ميان تكاليف‌تان و بعدي را قبل از خواب انجام دهيد.


شخصيت ورزشي شماره2. شما از تمرينات تكراري خسته مي‌شويد.
تمرينات تكراري شما را خواب آلوده مي‌كند؟ شما ميتوانيد دو يا چند ورزش را همزمان تمرين نماييد.


تمرينات مناسب: شما مي‌توانيد دو فعاليت ورزشي را همزمان پيگيري كنيد. مثلا مي‌توانيد يكي را دوشنبه و ديگري را پنجشنبه آموزش ببينيد.
اگر مي‌خواهيد بدويد يا پياده روي كنيد، مي‌توانيد در طي مسير به كتاب‌هاي صوتي گوش دهيد. براي اينكه بي‌حوصله و كسل نشويد مي توانيد هر از گاه مسير حركت خود را تغيير دهيد.

بهترين انگيزه شما براي ورزش:سعي كنيد هربار كه مي‌خواهيد ورزش كنيد از تمرينات متفاوتي استفاده كنيد تا شادابي بيشتري داشته باشيد و كسل نشويد. مثلا 5 دقيقه دوچرخه سواري كنيد، 10 بار دراز و نشست بزنيد، 5 بار حركت شنا را انجام بدهيد، 10 بار حركتهاي كششي براي لمس انگشت پايتان را انجام دهيد. سپس دوباره اين دوره را از اول تكرار كنيد.


شخصيت ورزشي شماره3: شما حركات ورزشي شديد را مي‌پسنديد.
شما دوست داريد خود را تحت فشار قرار د هيد و ورزش‌هاي سخت را انجام دهيد. شما دوست داريد ورزشهاي رقابتي را انجام دهيد و يا بعد از اتمام تمرين در تمام بدنتان احساس كوفتگي لذتبخشي داشته باشيد.


تمرينات مناسب: در يك رقابت شركت كنيد، مثلا يك مسابقه پياده روي 5 كيلومتري. اهداف هفتگي تعيين كنيد. از يك برنامه موبايل براي اندازه گيري ميزان پياده روي يا دويدن خود استفاده كنيد تا بتوانيد پيشرفت خود را پيگيري كنيد.
اطمينان حاصل كنيد كه اهدافتان واقعي است و به تدريج شدت فعاليتها را افزايش دهيد. اگر ناگهان بيش از توان خويش فعاليت كنيد ممكن است با شكست مواجه شويد و يا دچار آسيب ديدگي شويد. از يكي از دوستانتان، افراد خانواده و يا يك مربي بپرسيد كه آيا اهداف شما واقع گرايانه است.


بهترين انگيزه شما براي ورزش: براي افزودن انگيزه خود تمرينات خود را شجاعانه‌تر كنيد. صخره نوردي يا اسكيت سواري را امتحان كنيد. اگر آب را دوست داريد ورزش‌هاي قايقراني را امتحان كنيد. فراموش نكنيد كه همواره بايد مسائل ايمني را رعايت كنيد و يك متخصص را در كنار خود داشته باشيد تا شما را راهنمايي كند. شما حتما بايد مطمئن باشيد كه اين ورزش‌ها را در محيطي ايمن انجام مي‌دهيد. اين گونه نگراني‌اي براي والدين‌تان ايجاد نمي‌شود و مهارتي نيز خواهيد آموخت.


شخصيت ورزشي شماره4: شما كاملا احساس ناهماهنگي مي‌كنيد.
ممكن است شما در درس‌هايتان موفق باشيد و موضوعات جديد را به سرعت ياد بگيريد، اما زماني كه نوبت به تحرك ميرسد شايد انتظار داشته باشيد كه قبل از تمرين كردن، يك شبه قهرمان شويد.


تمرينات مناسب: ورزشهايي را امتحان كنيد كه بيشتر شبيه بازي باشند، ورزشهايي مثل پينگ پنگ، كروكه، بدمينتون، فريزبي و هر چيزي كه باعث تحرك شما شود. مي‌توانيد به كلاسهاي آموزشي برويد. يا ميتوانيد موسيقي بگذاريد و با آن حركات موزون انجام دهيد. مهم نيست اگر ناهماهنگ باشيد آنچه مهم است تنها اينست كه تحرك داشته باشيد و خوش بگذرانيد.

بهترين انگيزه شما براي ورزش:اگر دسترسي به باشگاه ورزشي داريد، وزنه زدن را امتحان كنيد. در روز اول، يك مربي ورزشي و يا كسي كه واجد شرايط است مي تواند به شما نحوه استفاده از دستگاه هاي بدنسازي را نشان دهد. معمولا ورزش كردن با اين دستگاه ها نياز چنداني به هماهنگي ندارد.
وزنه زدن و كار با دستگاه هاي بدنسازي تركيب بدن شما را بهبود ميبخشد، شما را قوي تر ميكند و به شما احساس سالم بودن مي‌دهد.
شما شايد ترجيح بدهيد ورزش برايتان يك فعاليت اجتماعي باشد. اگر اين طور است به كلوپ‌هاي ورزشي بپيونديد. اين گونه در كنار دوستانتان از ورزش لذت خواهيد برد.

شخصيت ورزشي شماره5: شما زود نااميد مي‌شويد.
وقتي كه شروع به ورزش مي‌كنيد نبايد انتظار پيشرفتي ناگهاني داشته باشيد. اگر خود را با ديگران مقايسه كنيد قضيه چالش برانگيزتر مي‌شود. به خاطر داشته باشيد كه افراد با هم تفاوت دارند و هر كدام استعدادهاي خاص خود را دارند.


تمرينات مناسب: مي‌توانيد هر ورزشي را انتخاب كنيد، منتها سعي كنيد به تدريج و قدم به قدم به اهداف خود نزديك شويد. هر بار كه تمرين ميكنيد بر كارهايي كه انجام مي‌دهيد تمركز كنيد نه بر كارهايي كه نتوانستيد انجام بدهيد. خود را در حال رسيدن به اهدافتان تصور كنيد. اگر هدف شما اينست كه دونده خوبي بشويد خود را تصور كنيد كه به خط پايان مسابقه رسيده ايد. اينگونه از "من نميتوانم" به "من اينكار را انجام خواهم داد" ميرسيد.


بهترين انگيزه شما براي ورزش: خود را با خودتان مقايسه كنيد. ابتدا بر تداوم تمرين خود تمركز كنيد. سعي كنيد بيشتر روزها تحرك داشته باشيد. كاري انجام دهيد تا از پيشرفتتان احساس خوبي به شما دست دهد، براي مثال هر روزي كه تمرين ورزشي خود را كامل كرديد در تقويم خود جلوي همان روز يك ستاره بكشيد. مدت زماني را كه صرف انجام تمرين كرديد يادداشت كنيد و تمرينات خود را هر ماه با ماه قبل مقايسه نماييد.
به پيشرفتهايي كه پس از مدتي ظاهر ميشوند توجه كنيد مثلا اينكه چه مدت طول ميكشد تا خسته شويد و از نفس بيفتيد، بعد از انجام تمرين در بدنتان چقدر احساس خوشايندي داريد و چه ميزان انرژي كه در هنگام انجام حركات ورزشي صرف مي‌كنيد.

 

شخصيت شناسي تست

تمرينات متناسب با شخصيت خويش را مطالعه كنيد

 

دوستداران ارتباط جمعي: ورزشهاي تيمي
اگر براي تيم مدرسه خود انتخاب نشديد نگران نباشيد. مي‌توانيد به كلاس‌ها و باشگاه‌هاي ورزشي برويد. در آنجا همه مي‌توانند در فعاليت‌هاي ورزشي شركت كنند. شما مي‌توانيد در كلاسهاي فوتبال، واليبال، بدمينتون، تنيس يا هر كلاسي كه علاقه‌منديد شركت كنيد. هيچ وقت براي شروع يادگيري يك ورزش جديد دير نيست.
با هم تيمي‌هاي خود صحبت كنيد؛ همچنين دوستانتان را دعوت كنيد تا به آن كلاس ورزشي بپيوندند و يا آنها را دعوت كنيد تا با شما فوتبال يا بسكتبال بازي كنند. به ياد ياد داشته باشيد كه لازم است روزي 1 ساعت تحرك داشته باشيد.

آدم‌هاي با انرژي: تمرين براي شركت در مسابقه‌هاي ورزشي
دويدن يكي از بهترين ورزشهاست؛ هم براي قلب و ريه مفيد است و هم استخوانها را قوي مي‌كند. همچنين وقتي در يك مسابقه دو، يك دونده ديگر را پشت سر مي‌گذاريد احساس خوبي پيدا مي‌كنيد! اما دويدن بيشتر رقابت با خودتان است.
در ابتدا براي تفريح بدويد. 1 يا 2 ماه قبل از مسابقه هر هفته براي خود اهداف كوچكي تعيين كنيد. هفته اول يك مايل بدويد، هفته دوم 2 مايل، كم كم مي‌توانيد دويدن را با پياده روي تركيب كنيد. به ياد داشته باشيد اگرچه نام اين ورزش دويدن است، اما مي‌توانيد گاهي نيز پياده رويي كنيد.

علاقه‌مندان به كارهاي نمايشي: اسكيت سواري كردن
با اسكيت سواري عضلات شكم خود را محكم مي‌كنيد و تعادل خود را افزايش مي‌دهيد. از يك مربي بخواهيد به شما در مورد انتخاب كلاه ايمني و محافظ كمك كند و به طور كلي مسائل مربوط به ايمني را به شما آموزش دهد.
اگر هنوز هم نمي‌توانيد هنرنمايي كنيد از تلاش دست برنداريد. مي‌توانيد در پارك‌هاي مخصوص در زميني صاف_دور از محل عبور وسايل نقليه_ تمرين كنيد تا مهارت بيشتري پيدا كنيد. اسكيت سواري يك ورزش عالي است و قدرت شما را افزايش مي‌دهد.

دوستداران طبيعت: پياده روي و قايقراني
اگر راه‌پيمايي در طبيعت، ماهيگيري و يا قايق راني را دوست داريد، احتمالا از رفتن به طبيعت خوشحال مي‌شويد. اما اگر نياز به ابزارهاي مناسب داريد مي‌توانيد به فروشگاه‌هاي كالاهاي ورزشي دست دوم مراجعه كنيد.
براي لذت بردن از راه‌پيمايي، شما فقط نياز به كفش مناسب داريد براي اطمينان از امنيت خود به همراه يك دوست برويد. براي اينكه بيشتر لذت ببريد آن را يك سفر تفريحي در نظر بگيريد، از خودتان يا شگفتي‌هاي طبيعت عكس بگيريد. بيرون رفتن مي تواند آرامش بخش باشد و خلق و خوي خود را بهبود ببخشد.

روح‌هاي رها: يوگا
يوگا شما را انعطاف پذير و آرام مي‌كند و مي‌تواند شكم شما را سفت كند. مي‌توانيد در كلاس‌هاي يوگا شركت كنيد و يا در خانه با DVD تمرين كنيد.
انواع كلاس‌هاي يوگا را به شما معرفي مي‌كنيم:
كلاس هاي هاتا و لينگار كلاسهاي ملايمي هستند.
كلاسهاي آشتانگا، وينياسا و يوگاي قدرتي، سريعتر هستند.
كلاسهاي بيكرام شديدتر هستند.

دوستداران تنهايي: شنا
وقتي شنا مي‌كنيد تمام بدنتان ورزش مي‌كند. اين ورزش زماني را براي شما مهيا مي‌كند تا در سكوت و تنهايي بينديشيد. نيم ساعت پا دوچرخه زدن مي‌تواند مثل انجام ايروبيك باشد و در آب شما احساس بي‌وزني مي‌كنيد.
اگر هنوز شنا كردن را بلد نيستيد مي‌توانيد به كلاسهاي آموزش شنا براي بزرگسالان يا كلاسهاي خصوصي شنا برويد.

علاقه‌مندان به هيجان: صخره نوردي
آيا از هيجان و كارهاي دشوار لذت مي‌بريد؟ صخره نوردي به شما يك هدف بلند پروازانه و مقدار زيادي هيجان مي‌دهد. اين كار براي پرورش ماهيچه‌هايتان مناسب است و به تقويت حفظ تعادل شما كمك مي‌كند.
براي امتحان كردن اين كار هيجان انگيز كه آدرنالين زيادي در بدن شما ترشح مي‌كند، ابتدا در سالن‌هاي ورزشي با ديوارهاي صخره نوردي تمرين كنيد. در اينجا مي‌توانيد بهترين تكنيك‌ها، شيوه گذاشتن دست و مهار ايمني را ياد بگيريد.

دوستداران تفكر و انديشه: كاراته
شايد مردم فكر كنند ورزش‌هاي رزمي فقط براي مبارزه هستند. اما تمركز آنها بيشتر بر آرامش درون، پرورش ماهيچه‌ها و به سرعت واكنش نشان دادن است. مي‌خواهيد آنها را امتحان كنيد؟ خيلي از كلاسهاي كاراته به شما اجازه مي‌دهند كه جلسه اول را رايگان استفاده كنيد تا متوجه شويد به آن علاقمنديد يا خير.
ايكيدو و كونگ فو دو نمونه از ورزش‌هاي دفاع شخصي محبوب هستند. تاي چي نيز به يوگا شباهت دارد.
با ورزشهاي رزمي ذهنتان نيز به همراه بدنتان آرامش خواهد يافت.

دوستداران مطالعه: هدفون در گوش خود بگذاريد.
شايد شما بيشتر دوست داريد يك كتاب را مطالعه كنيد تا اينكه به باشگاه بدنسازي برويد. اگر اين طور است مي‌توانيد براي زمان‌هايي كه ورزش مي‌كنيد يك كتاب صوتي تهيه كنيد. ميتوانيد زماني كه در اطراف محله‌تان پياده روي مي‌كنيد، يا روي تردميل راه مي‌رويد با هدفون به كتابهاي صوتي گوش دهيد.
اگر در روز فعاليت كنيد بهتر ميتوانيد مطالعه كنيد و شب‌ها نيز خواب راحت تري خواهيد داشت.

مديران آينده: گلف
خيلي از افراد وقتي بزرگتر مي‌شوند بازي هايي مثل فوتبال و واليبال را كنار مي‌گذارند، اما بسياري همچنان به گلف بازي كردن ادامه مي‌دهند. بسياري از مديران درحين بازي گلف، مبادلات تجاري خود را با يكديگر انجام ميدهند. شما به عنوان مدير آينده مي‌توانيد از هم اينك اين ورزش را تمرين كنيد!

دوستداران بازي: اتاق بازي
اگر دوستدار بازي هاي رايانه‌اي و گيم هستيد مي‌توانيد بازي‌هايي را انتخاب كنيد كه تحرك داشته باشند. مي‌توانيد از بازي‌‌هاي رقص يا بوكس استفاده كنيد. انجام اين بازي‌ها مثل شركت در كلاسهاي ايروبيك است. يا مي‌توانيد بازي هايي مثل پينگ پنگ يا بدمينتون را انجام دهيد. آنها شايد چندان شديد نباشند، اما باعث مي‌شوند كه تحرك داشته باشيد و احساس خوبي پيدا كنيد. هنگامي كه بدن شما تحرك داشته باشد مواد شيميايي در مغز شما ترشح خواهند شد كه به شما احساس خوشايندي مي‌بخشند.

دوستداران تفريح و شادي: زومبا
ميخواهيد با دوستانتان به جايي تفريحي برويد؟ هر هفته يك بار به جاي رفتن به بازار و پاساژها به كلاس زومبا برويد. زومبا تلفيقي از رقص‌هاي لاتين، هندي و ايروبيك است.
در يك كلاس زومبا نام نويسي كنيد. جلسه اول كمي زودتر برويد تا به معلم‌تان بگوييد كه تازه وارد هستيد. اگر هيچ كلاسي در نزديكي شما وجود ندارد، به دوستان‌تان زنگ بزنيد و با استفاده از دي وي دي هاي آموزشي در خانه با هم تمرين كنيد. رقص براي قلب شما مفيد است و مي‌توانيد همراه دوستان‌تان تفريح كنيد.

منبع: راسخون


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۴۹:۵۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

چگونه كودكاني با شخصيت تربيت كنيم؟روش هاي تربيت كودك با ادب

در تربيت كودك، سعي كنيد در تحقق حرف‌هايي كه مي‌زنيد، نمونه خوبي براي فرزند‌تان باشيد

 

 اگر از مهارت هاي تربيتي مثل الگو بودن، آگاهي دادن، تشويق، گفتگو، حمايت به جا، تعيين چارچوب و پايبند بودن به آن استفاده كنيد و ياد بگيريد خشم تان را به شكلي سالم تخليه نماييد به خواسته ها و اهداف تان مي رسيد .

 15 روش ايجاد روحيه ادب و احترام در كودك

1 . در برخورد با فرزندتان و ديگران از لطفا و خيلي ممنون استفاده كنيد.
 
2 . وقتي كسي صحبت مي كند ، تفاوتي نمي كند بچه باشد يا بزرگسال ، وسط حرفش نپريد. اگر مجبور شديد حرف او را قطع كنيد حتما كلمه ببخشيد را به كار ببريد.
 
3 . در سال سينما ، هنگام پخش فيلم ، صحبت نكنيد.
 
4 . موقع رانندگي به ماشين هاي مقابل راه بدهيد ( وقتي ديگران به همين ترتيب به شما احترام مي گذارند، از آنها تشكر كنيد ).
 
5 . موقع عطسه يا سرفه كردن ، جلوي دهان و بيني خود را با دستمال بگيريد.
 
6 . غذا را با دهان بسته بجويد. با دهان پر صحبت نكنيد . اول لقمه را قورت بدهيد و بعد حرفتان را بزنيد.
 
7 . تحت هيچ شرايطي روي زمين آشغال نريزيد.
 
8 . وقتي به رستوران مي رويد پس از صرف غذا ميزتان را مرتب كنيد.
 
9 . قبل از وارد شدن به اتاقي كه درش بسته است ، در بزنيد.
 
10 . براي دعوت ديگران به نشستن ، از كلمه بفرماييد استفاده كنيد.
 
11. در اتوبوس و مترو صندلي خود را به كسي كه ايستادن برايش دشوار است بدهيد.
 
12 . بابت محبت و هديه اي كه ديگران به شما مي دهند ، از آنها تشكر كنيد . بگذاريد شخصي كه به شما محبت كرده بداند كه بابت لطفش از او ممنون هستيد .
 
13 . آهسته و بدون ايجاد سر و صدا آدامس بجويد و موقعي كه خواستيد آدامستان را دور بيندازيد ، آن را داخل يك تكه دستمال گذاشته و به سطل آشغال بيندازيد.
 
14 . بسياري از افراد به دود سيگار ، ادكلن ، نوع خاصي از غذا ، سر وصدا ، آلاينده هاي محيطي ، بوي رنگ ، دود ماشين يا كافئين حساسيت دارند. مراعات حال آنها را بكنيد و حتي اگر اين چيزها خودتان را اذيت نميكند.
 
15.  براي فرزندتان الگو باشيد . اگر توقع داريد كاري را انجام دهد ، ابتدا خودتان را مقيد به انجام آن بكنيد تا هم تاثير حرفتان بيشتر باشد و هم تقاضاي تان از او ، منطقي تر به نظر برسد ( پدري كه به فرزند خود مي گويد دروغ گفتن كار بدي است ولي خودش دروغ مي گويد نبايد انتظار داشته باشد فرزندش فردي راستگو بار بيايد ) .

 

منبع:koodakonline.com


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۴۸:۵۱ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

روشي ديگر براي تهيه پفك خانگينحوه درست كردن پفك,تهيه پفك خانگي

نحوه درست كردن پفك در خانه


اگر مي‌خواهيد، با طرز تهيه پفك خانگي آسان و سريع آشنا شويد با ما همراه باشيد:

مواد لازم براي تهيه پفك خانگي :

 پودر پنير پارميزان ۱/۳ پيمانه
 كره يا مارگارين  يك قاشق غذاخوري
 ادويه جات  به ميزان دلخواه
 پودر آويشن  به ميزان لازم
نمك به مقدار لازم
آب ۳-۴ قاشق غذاخوري
* جوش شيرين ۱/۸ قاشق چايخوري
آرد نخودچي نرم يك پيمانه
آرد برنج يا ذرت يك پيمانه
رنگ غذا يا زردچوپه در صورت تمايل به ميزان لازم

 

* جوش شيرين ۱/۸ قاشق چايخوري (بجاي آن مي‌توانيد از دو برابر بكينگ پودر استفاده كنيد)


طرز تهيه پفك خانگي:
در ابتدا آرد و زردچوبه را با هم مخلوط كنيد، سپس طعم دهنده به همراه جوش شيرين را الك كرده و به مواد اضافه كنيد. حال همه مواد را باهم الك كنيد. در ظرفي جداگانه كره را ذوب كنيد و به همراه مواد الك شده و پودر پنير پارميزان آنها را كمي ورز دهيد تا به شكل خمير درآيد. وقتي كه خمير سفت شد آن را از رنده يا كفگير سوراخ دار عبور داده تا شكل پفك به خود بگيرد، در پايان خميرها را در روغن داغ سرخ كنيد.

 

براي تماشاي تصوير زير در سايز بزرگ روي آن كليك كنيد.

طرز تهيه پفك خانگي,درست كردن پفك

آموزش درست كردن پفك در خانه

 

منبع : chidani.com


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۴۸:۰۴ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آموزش نصب همزمان چند تلگرام روي كامپيوتر +تصاوير
با روش ساده نصب همزمان چند تلگرام را روي كامپيوتر را امتحان كنيد.
بسياري از افراد داراي دو يا چند خط موبايل هستند و ميخواهند از تلگرام استفاده كنند. اين مسئله زماني مهم ميشود كه شما براي تمامي اين خط ها اكانت تلگرام ميخواهيد . براي اندرويد نرم افزار هاي مختلفي وجود دارد كه به راحتي ميتوانيد بيش از يك اكانت را فعال كنيد. اما در ويندوز اين مسئله متفاوت است.

روش اول ( استفاده از نسخه وب ) :
نسخه وب تلگرام هم مثل نسخه دسكتاپ است و براي راه اندازي روي مرورگر طراحي شده است. شما مي توانيد علاوه بر نسخه نصب شده روي كامپيوتر، با مرورگرتان از نسخه وب استفاده كنيد. براي استفاده از نسخه وب به آدرس زير برويد، مثل ساير نسخه ها شماره خود را وارد كنيد و منتظر كد تاييد باشيد. كد را وارد كنيد و وارد اكانت خود شويد:

web.telegram.org

 

 تلگرام, نصب همزمان چند تلگرام

راههاي نصب همزمان چند تلگرام روي كامپيوتر

 

 نصب همزمان چند تلگرام روي كامپيوتر, ترفندهاي اينترنتي

شما مي توانيد علاوه بر نسخه نصب شده روي كامپيوتر، با مرورگرتان از نسخه وب استفاده كنيد


روش دوم ( استفاده از نسخه پرتابل)
اكثر برنامه هاي امروزي از نسخه پرتابل بهره مي برند و تلگرام هم از اين قاعده مستثنا نيست. براي دانلود نسخه پرتابل تلگرام ويندوز به desktop.telegram.org برويد و روي Portable Version For Windows كليك كنيد تا دانلود نسخه پرتابل شروع شود. سپس فايل اجرايي تلگرام را اجرا و از آن استفاده كنيد.

 

 تلگرام, نصب همزمان چند تلگرام

 

 تلگرام, نصب همزمان چند تلگرام

 
منبع:


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ] [ ۰۳:۴۷:۰۱ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

سلام به همه دوستان خوبم به جمع ما خوش امديد دراين سايت شما انواع مطالب جالب در موضوعات مختلف را كه بيشتر جنبه كاربردي در زندگي روزمره را دارد ميتوانيد ببينيد و از انها استفاده كنيد اميدواريم مطالب ارايه شده رضايت شما را جلب كند لطفا پس از بازديد با ارايه نظرات خود را ما را در رابطه بهتر شدن سايت ياري فرماييد منتظر حضور سبزو هميشگي تان هستيم ياحق
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب