خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد

سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 282
دیروز : 262
افراد آنلاین : 3
همه : 1959013
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس
در اين مطلب، به بررسي سوابق چند تن از موفق ترين افراد ايراني تبار حال حاضر جهان مي پردازيم. افرادي كه زندگي هر كدام از آن ها، مي تواند امروزه الگوي علمي بسياري از جواناني باشد.
مجله موفقيت: حكايت اين مقاله، مانند ليمويي مي ماند كه قاچ خورده و دو سه دقيقه به حال خودش كنار مانده باشد و وقتي گازش مي زني، مزه عجيبي در دهانت پخش مي شود. نمي تواني بگويي شيرين، تلخ يا ترش است؛ چون تركيبي از همه اين مزه هاست. شيرين از آن جهت كه وقتي انسان مي بيند هم وطنش، كسي كه در همين آب و خاك نازنين به دنيا آمده، رفته آن سوي دنيا و با تمام تبعيض هاي نوشته و نانوشته اي كه در كشورهاي توسعه يافته براي يك مهاجر وجود دارد، توانسته گليمش را از آب بيرون بكشد و ميان ميليون ها نفر آمريكايي و اروپايي، به قول معروف سري بين سرها درآورد، تمام وجودش غرق شادي مي شود.

اما كمي كه مي گذرد، تلخي قضيه هم تا حدودي زير زبان آدم مي آيد؛ تلخي از آن بابت كه ما نتوانستيم بعد از ده ها سال از ورود دانشگاه به ايران، هنوز عرصه اي را درست كنيم كه بچه هاي نابغه ايراني در همين كشور خودمان بمانند و در دانشگاه ها و پژوهشگاه هاي خودمان رشد كنند.

هنوز نتوانستيم عرصه اي ايجاد كنيم كه مغزهاي بي نظير دنياي كامپيوتر و آي تي، شهرك علم و فناوري پرديس را به «سيليكون ولي» آمريكا ترجيح دهند و به جاي زندگي در سياتل و لس آنجلس، تهران و اصفهان را براي زندگي انتخاب كنند. البته در سال هاي اخير فعاليت هاي خوبي از طرف كارآفرينان جوان و بعضي از مسئولان دلسوز كشوري صورت گرفته است، اما بايد قبول كنيم كه اين عرصه، هنوز جاي كار بسياري دارد.

در اين مقاله، به بررسي اجماعي سوابق چند تن از موفق ترين افراد ايراني تبار حال حاضر جهان مي پردازيم. افرادي كه زندگي هر كدام از آن ها، مي تواند امروزه الگوي علمي بسياري از جواناني باشد كه قصد مهاجرت به آمريكا و اروپا را دارند.

آندره آغاسي

جادوي نخبه هاي ايراني!

شايد كمتر كسي امروز در عالم ورزش وجود داشته باشد كه نام آندره آغاسي، اسطوره تنيس را نشنيده باشد. آندره آغاسي، پسر مانوئل آغاسي، بوكسور اروميه اي تيم ملي كشورمان است كه در سال 1970 به دنيا آمد. آندره آغاسي يكي از بزرگ ترين قهرمانان تاريخ تنيس جهان است. وي در اواخر دهه 80 و اوايل دهه 90 زمين هاي تنيس جهان را تحت سيطره مطلق خود درآورد و توانست 101 هفته مرد شماره يك تنيس جهان باقي بماند.

او فاتح هشت «گرند اسلم» است و از جمله قهرمانان انگشت شماري است كه موفق شده است به اين مقام دست يابد. وي علاوه بر مهارت بي نظيرش، به دليل سنت شكني هايش هم در دنياي ورزش جهان به شهرت رسيد. از جمله اينكه او اولين فردي بود كه به قانون سنتي تنيس با قدمت ده ها ساله اش پشت كرد و در يكي از مسابقات خاص تنيس، حاضر به پوشيدن لباس سر تا پا سفيد نشد. اتفاقي كه در نهايت باعث شد نتواند در آن مسابقه شركت كند و البته يك شوك اساسي به دنياي تنيس وارد كرد.

وي در مصاحبه هاي مختلفي به اصليت ايراني خود اشاره و درمورد آن صحبت كرده است. از جمله اين گفت و گوها مي توان به گفت و گوي وي بانشريه «فرانك فورت راوند شو» اشاره كرد. وي در اين گفت و گو در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد اصليت ايراني خود گفت: «در ايران بستگاني دارم و ايرانيان بسياري را مي شناسم و خيلي دوست دارم بدانم پدرم كه از قهرمانان بوكس ايران بود، كجا زندگي مي كرد!» آندره آغاسي، در سال 2001 با استفني گراف آلماني، نابغه تنيس زنان، ازدواج كرد و در حال حاضر همراه همسر و دو فرزندش در شهر لاس وگاس ايالات متحده زندگي مي كند.پروفسور عسكرزاده

جادوي نخبه هاي ايراني!

پروفسور لطفي علي عسكرزاده كه امروزه در جهان با عنوان پروفسور «لطفي زاده» يا پروفسور «زاده» شناخته مي شود، پدر منطق فازي جهان و يكي از بزرگ ترين دانشمندان قرن بيستم است. وي در سال 1310 از پدري ايراني به دنيا آمد. لطفي زاده تحصيلات متوسطه خود را در دبيرستان البرز انجام داد و مدرك مهندسي برق خود را از دانشكده فني دانشگاه تهران اخذ كرد. وي پس از آن در دانشگاه ام. آي. تي آمريكا مشغول به تحصيل شد و توانست در سال 1951مدرك  دكتراي برق خود را از اين دانشگاه دريافت كند و پس از آن به جمع استادان دانشگاه كلمبياي آمريكا پيوست.

پروفسور لطفي زاده با توجه به فعاليت هاي درخشان خود، موفق شد تا در سال 1963 رياست دپارتمان برق دانشگاه بركلي را به عهده گيرد كه در زمان خود رده بسيار بالايي در جامعه علمي آمريكا محسوب مي شد. پروفسور لطفي زاده از سال 1965 تحقيقات خود را روي نظريه اي آغاز كرد كه بعدها آن نظريه توانست تكنولوژي را در جهان به طور گسترده اي متحول كند كه آن نظريه همان منطق فازي بود.

به زبان ساده، منطق فازي اين احتمال را به كامپيوتر مي دهد كه حالتي به غير از صفر و صد را در نظر بگيرد و درواقع به نوعي منطق احتمال را وارد كامپيوترها مي كند؛ مثلا اين منطق به يك اجاق گاز اجازه مي دهد تا بفهمد كه احتمالا چند درصد از غذايي كه روي آن قرار دارد، پخته شده است. پروفسور لطفي زاده، در حال حاضر يكي از برجسته ترين دانشمندان قرن بيستم و در زمره ده دانشمند برتبر برجسته ايراني تاريخ معاصر است.انوشه انصاري

جادوي نخبه هاي ايراني!

انوشه انصاري كارآفرين و فضانورد ايراني مقيم آمريكا، در 21 شهريور 1345 در مشهد به دنيا آمد و در سال 1363 به همراه خانواده اش به آمريكا مهاجرت كرد. وي مدرك كارشناسي خود را در رشته مهندسي الكترونيك از دانشگاه جرج ميسون و مدرك كارشناسي ارشدش را از دانشگاه جرج واشنگتن آمريكا گرفت. پس از پايان تحصيلات، انوشه وارد حوزه بيزينس ديجيتال شد و توانست در اين عرصه به موفقبت هاي چشمگيري دست يابد.
 
انوشه از بنيانگذاران شركت مخابراتي TTI در ايالات متحده است. او در سال 2000 از طرف يكي از مجلات معتبر آمريكا در حوزه كسب و كارهاي زنان به نام «زن شاغل»، به عنوان يكي از كارآفرينان برتر زن انتخاب شد. در سال 1385 سازمان فضايي روسيه اعلام كرد كه انوشه انصاري يكي از مسافران فضاپيماي سايوز روسيه خواهد بود.

 سرانجام در تاريخ 23 شهريور 1385، انوشه انصاري در قالب ماموريت سايوز ام تي 9 به فضا فرستاده شد و توانست نام خود را به عنوان اولين فضانورد ايراني در تاريخ ثبت كند. او پس از بازگشت از فضا، به فعاليت هاي تجاري خود ادامه داد و پروژه هاي موفق مختلفي را در حوزه مخابراتي اجرا كرد.

او در حال حاضر علاوه بر حضور به عنوان يكي از مديران ارشد شركت تي. تي. آي، بنيان گذار شركت «مديا پروداكشنز» نيز هست. در كنار همه اين ها انوشه انصاري به كمك همسر خود بنياد خيريه «اهورا» را در ايالات متحده راه اندازي كرده است.پيِر اميديار

جادوي نخبه هاي ايراني!

پير اميديار، دومين ايراني ثروتمند جهان و موسس و مدير سايت E-bay (وب سايت مخصوص خريد و فروش اينترنتي) است. پير در سال 1967 در پاريس به دنيا آمد. براساس منابع مختلف كه در فضاي مجازي وجود دارد، پدر و مادر وي هر دو ايراني هستند و نام مادرش «الهه جلالي» است. پس از مدتي خانواده وي از فرانسه به آمريكا مهاجرت كردند و پير اولين برنامه كامپيوتري خود را براي كتابخانه مدرسه اي كه در آن مشغول به كار بود، نوشت.

او در سال 1988 از دانشگاه Tufts با مدرك مهندسي كامپيوتر فارغ التحصيل شد. او در چند سال بعد از آن در شركت هاي مختلفي از جمله شركت كامپيوتري «كلاريس» و شركت «اي-شاپ» مشغول به كار شد.

در سال 1995، در يكي از ملاقات هاي پير با نامزدش اتفاق افتاد كه زندگي وي براي هميشه متحول شد. در آن شب او به همراه نامزدش، پاملا، در رستوراني مشغول صرف شام بودند و پاملا كه مشغول جمع آوري يك كلكسيون از نوعي خوراكي عروسكي به نام «Pez» بود، از اينكه نتوانسته بود براي جمع كردن كلكسيونش شريكي در سان فرانسيسكو پيدا كند، گلايه مي كرد و به توصيه پير، اينترنت مي توانست اين مشكل را براي او حل كند.

بعد از آن شب، پير در وب سايت شخصي خود بخشي را درست كرد كه در آن به افراد اين امكان داده مي شد تا وسايل خود را در آن فهرست كنند. وي مي خواست از اين كار براي كامل كردن كلكسيون «Pez» همسرش استفاده كند. بعد از مدت كوتاهي، اين بخش با استقبال شگفت انگيز از سوي كاربران رو به رو شد؛ به طوري كه كاربران با ديدن فهرست كالاهاي مختلف همديگر، تصميم مي گرفتند آن ها را از يكديگر بخرند.

استقبال از اين سايت به حدي زياد شد كه پس از چند ماه پير شغل اصلي خود را رها كرد و تمام وقت خود را به اين پروژه كه براي آن وب سايت مستقل E-bay را ثبت كرده بود، اختصاص داد. در طول سال هاي بعد E-bay به قدري رونق گرفت كه در حال حاضر ميليون ها كاربر در سراسر جهان از آن استفاده مي كنند و صدها هزار كالا در آن به فروش مي رسد. پير اميديار، در حال حاضر در زمره پنجاه فرد ثروتمند در ايالات متحده آمريكاست.علي جوان

جادوي نخبه هاي ايراني!

پروفسور علي جوان، دانشمند و مخترع مشهور بين المللي، در سال 1305، از پدر و مادري آذري در شهر تهران به دنيا آمد. وي از كودكي شيفته رياضيات بود و به بازي با اعداد علاقه خاصي داشت. علي جوان تحصيلات خود را در مقطع متوسطه در دبيرستان البرز به پايان رساند و پس از آن براي تحصيلات تكميلي وارد دانشگاه تهران شد. او پس از اخذ مدرك ليسانس براي تحصيل به آمريكا مهاجرت كرد و موفق شد در سال 1954 ميلادي، مدرك دكتراي خود را زير نظر استادش «چارلز تونز» از اين دانشگاه دريافت كند.

وي پس از مدت كوتاهي براي همكاري به موسسه تحقيقات تلفني «بل» كه جزو موسسات فوق پيشرفته در زمان خودش محسوب مي شود، دعوت شد و تحقيقات خود را در زمينه فيزيك نظري قوت بخشيد. سر انجام پس از چند سال در ساعت چهار و بيست دقيقه سحرگاه 20 دسامبر، جوان و دو تن از همكارانش موفق شدند براي اولين بار پديده «ليزر گازي» را به ثبت برسانند.

 جوان براي اولين بار، از طريق يك تلفن اين پديده نوظهور را امتحان كرد و توانست با استفاده از ليزريك تماس تلفني برقرار كند. اتفاقي كه در زمان خود، پيشرفتي شگفت انگيز در عرصه علم و تكنولوژي محسوب مي شد؛ پس از كشف اين ليزر قرمزرنگ كه از تركيب دو گاز «نئون» و «آرگون» به دست مي آمد، پيشرفت هاي بسيار زيادي در صنعت و تكنولوژي صورت گرفت.

پروفسور جوان در سال 2007 به عنوان دوازدهمين فرد باهوش جهان انتخاب شد. «علي جوان» كه اين روزها در آستانه 90 سالگي است، همچنان از تحقيق و پژوهش دست برنداشته و بر روي پروژه هاي تحقيقاتي بسيار عظيم كه مبناي آن، تغيير حامل جريان در مدارها از الكترون ها به فوتون هاست، مشغول به كار است.مريم ميرزاخاني

جادوي نخبه هاي ايراني!

پروفسور مريم ميرزاخاني رياضي دان مشهور ايراني است كه امروزه يكي از بزرگ ترين زنان رياضي دان تاريخ است. مردم در 13 ارديبهشت 1356 در تهران به دنيا آمد. تحصيلات متوسطه خود را در دبيرستان فرزانگان تهران در رشته رياضي فيزيك به اتمام رساند. او اولين دختري بود كه توانست با كسب مدال طلاي المپياد رياضي كشوري به تيم ملي المپياد رياضي ايران كه عموما از آن به عنوان يك رشته پسرانه ياد مي شود، راه يابد.

پس از راهيابي به تيم ملي رياضي ايران، ميرزاخاني موفق شد براي دو دوره پياپي مدال طلاي المپيادهاي جهاني 1994 هنك كنگ و 1995 كانادا را به دست آورد. مريم ميرزاخاني اولين فردي در تمام تاريخ است كه موفق شده در يك المپياد رياضي به تمام سوالات به طور كامل پاسخ دهد و نمره كامل (42 از 42) را به دست آورد.

ميرزاخاني تحصيلات خود را در رشته رياضي تا مقطع كارشناسي در دانشگاه صنعتي شريف ادامه داد و پس از آن براي ادامه تحصيل به كشور آمريكا مهاجرت كرد. وي در آنجا در رشته رياضي ادامه تحصيل داد و مدرك دكتراي خود را از دانشگاه هاروارد اخذ كرد. ميرزا خاني پس از آن در دانشگاه استنفورد مشغول به تدريس و تحقيق شد و توانست در 31 سالگي به بالاترين درجه علمي برسد و استاد تمام يا پروفسور شود.

از زمان ورود ميرزاخاني به هاروارد، درخشش خيره كننده او مشخص شد. رساله دكتراي مريم ميرزاخاني در زمينه هذلولي ها مورد تمجيد بسياري از رياضي دانان قرار گرفت؛ پس از آن ميرزاخاني از طرف مجله «پاپيولار ساينس» آمريكا به عنوان يك محقق جوان و برجسته مورد تمجيد قرار گرفت.

 در سال 2009 ميرزاخاني موفق شد جايزه معتبر «بلومنتال» را براي تحقيقات خود به دست آورد. اما اوج درخشش ميرزاخاني در سال 2014 رقم خورد. جايي كه مريم به عنوان يكي از برندگان جايزه «فيلدز» كه در دنياي رياضيات معتبرترين جايزه است و از آن به عنوان «نوبل رياضيات» ياد مي شود، معرفي شد.

 ميرزاخاني اولين زني بود كه در طول تاريخ توانست اين جايزه را به دست آورد. كسب اين جايزه توسط يك زن ايراني با بازتاب هاي وسيع در سطح جهان همراه بود. هم اكنون مريم ميرزاخاني در دانشگاه استنفورد به عنوان مدرس و پژوهشگر به ادامه فعاليت هاي علمي خود مشغول است.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۱۰:۱۵:۵۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
يك ساعت بعد از خوردن همبرگر چه اتفاقي در بدن مي افتد؟
پزشكان و متخصصان تغذيه ميانه خوبي با فست فودها به خاطر كالري، قند، چربي و نمك فراوانشان دارند، اما با وجود توصيه ها و هشدارهاي مكرر آنها، باز هم مصرف كنندگان و دوستداران اين قبيل غذاها كم نيستند.
هفته نامه سلامت - ترجمه سميه مقصودعلي: پزشكان و متخصصان تغذيه ميانه خوبي با فست فودها به خاطر كالري، قند، چربي و نمك فراوانشان دارند، اما با وجود توصيه ها و هشدارهاي مكرر آنها، باز هم مصرف كنندگان و دوستداران اين قبيل غذاها كم نيستند. در اين مطلب گام به گام با خوردن يك ساندويچ همبرگر همراه مي شويم تا ببينيم در هر دقيقه چه اتفاق هايي در بدن مي افتد.

10 دقيقه بعد: مغزتان از شما تشكر مي كند!

يك ساندويچ همبرگر بزرگ تقريبا 540 كيلوكالري انرژي دارد و باعث افزايش قند خون بيش از حد طبيعي مي شود. در آغاز، فرماني به مغز براي افزايش ترشح دوپامين داده مي شود كه هورمون شادي محسوب مي شود و در بدن افرادي كه ماده مخدري مانند كوكايين مصرف مي كنند هم ترشح مي شود و به اين ترتيب فرد احساس شادي مي كند و به مصرف بيشتر تحريك مي شود.

بمب ساعتي همبرگر

20 دقيقه بعد: قند به شما حمله مي كند!

آيا مي دانيد يك همبرگر بزرگ داراي مقادير قابل ملاحظه اي قند و سديم است؟ اين 2 تركيب بدن را به دريافت بيشتر وادار مي كند و دريافت بيش از اندازه اين 2 تركيب براي بدن زبان هايي از جمله افزايش احتمال ابتلا به چاقي، ديابت، فشار خون و بيماري هاي قلبي را همراه دارد.

30 دقيقه بعد: سديم به شما حمله مي كند!

يك ساندويچ همبرگر بزرگ حاوي 970 ميلي گرم نمك است، در حالي كه سازمان جهاني بهداشت توصيه كرده افراد روزانه كمتر از 5 گرم نمك مصرف كنند. بعد از خوردن اين مقدار نمك در يك وعده فرد احساس تشنگي مي كند و در اكثر اوقات اين حس با گرسنگي اشتباه گرفته مي شود. در نتيجه فرد هم چنان به غذا خوردن ادامه مي دهد. نمك فراواني كه در يك وعده وارد بدن شده به كليه ها نيز فشار مي آورد و باعث افرايش فشار خون مي شود و زمينه بروز بيماري هاي قلبي و سكته فراهم خواهد شد.

40 دقيقه بعد: خواب به شما حمله مي كند!

بمب ساعتي همبرگر
 

بعد از خوردن يك همبرگر بزرگ اكثر افراد دوست دارند استراحت كنند و چرتي بزنند. قند بالاي موجود در همبرگر باعث افزايش ترشح انسولين مي شود. اين همورمون كه از پانكراس ترشح شده بايد ميزان قند خون را كنترل كند. با افت ناگهاني قند بعد از ترشح انسولين، فرد احساس خستگي مي كند و دوست دارد استراحت كند. كم كم دوباره گرسنگي سراغ فرد مي آيد.

60 دقيقه بعد: هضم چربي ها به كندي آغاز مي شود!

به طور معمول 24 تا 72 ساعت زمان لازم است تا غذا در بدن هضم شود. همبرگر از جمله غذاهايي است كه ديرتر هضم مي شود و به دليل چرب بودن بيش از 3 روز، زمان مي برد تا كاملا هضم شود. جالب است بدانيد اسيدهاي چرب ترانس در بدن 51 روز زمان لازم دارند تا هضم شوند و يك همبرگر بزرگ 1.5 گرم چربي ترانس دارد.

مطالعات مختلف نشان داده اند دريافت اين گروه از چربي ها احتمال ابتلا به بيماري هاي قلبي، چاقي، سرطان و ديابت را افزايش مي دهد. بنابراين اگر ساندويچ همبرگر را هرازگاهي در برنامه غذايي خود مي گنجانيد، سعي كنيد به جاي سيب زميني سرخ شده كنار اين ساندويچ از سالاد و به جاي انواع كولاها از آب معدني استفاده كنيد. نان مصرفي تان را نيز مي توانيد از نوع سبوس دار درخواست كنيد و اندازه كوچك ساندويچ را سفارش

دهيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۱۰:۱۴:۲۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
اگر شب ها احساس گرسنگي مي كنيد هيچ اشكالي ندارد كه براي خود يك ميان وعده در نظر بگيريد. اما وقتي بحث ، دير وقت غذا خوردن است بايد انتخابي هوشمندانه داشته باشيد.

وب سايت دكتر كرماني: اگر شب ها احساس گرسنگي مي كنيد هيچ اشكالي ندارد كه براي خود يك ميان وعده در نظر بگيريد. اما وقتي بحث ، دير وقت غذا خوردن است بايد انتخابي هوشمندانه داشته باشيد.

 انتخاب اشتباه علاوه بر اضافه كردن كالري بي مورد به برنامه روزانه باعث مي شود خوابتان نيز بهم بخورد.

به جاي اينكه نزديك ترين خوشمزه ترين چيزي كه در يخچال پيدا مي كنيد بخوريد، بهتر است ابتدا كمي فكر كنيد. در ادامه 5 غذايي كه خوردنشان در شب بدترين كار ممكن است را به شما معرفي مي كنيم.

بدترين غذاهايي كه شب ها مي توانيد بخوريد

غذاهاي روغني و پرچرب: غذاهاي روغني، سنگين و چرب نه تنها باعث مي شود صبح روز بعد احساس تنبلي كنيد، بلكه باعث مي شوند معده دوبرابر كار كند تا بتواند هضمشان كند. از فست فودها، آجيل، بستني، و يا غذاهاي سرشار از پنير قبل از خواب اجتناب كنيد.

غذاهاي سرشار از كربوهيدرات يا غذاهاي قندي: شايد خوردن غذايي شيرين قبل از خواب دقيقا چيزي باشد كه قبل از خواب مي خواهيد، اما اگر يك تكه بزرگ از كيك شكلاتي بخوريد، بالا رفتن سطح قند خون باعث بالا رفتن انرژي و در نتيجه بهم خوردن خوابتان مي شود.

از خوردن كيك، كوكي، و ميان وعده هاي حاوي كربوهيدرات مانند كراكرها، چيپس، و نان سفيد پرهيز كنيد.

گوشت قرمز و ديگر پروتئين ها: مانند غذاهاي چرب، خوردن گوشت قرمز در آخر شب باعث مي شود معده سخت مشغول هضم شود و به خواب رفتن برايتان دشوار شود ( گوشت قرمز بدترين تاثير را دارد، اما خوردن گوشت مرغ و ماهي نيز تاثير خود را دارد ).

لازم نيست همه پروتئين ها را كنار بگذاريد، فقط مطمئن شويد از پروتئين بدون چربي و در اندازه كم استفاده مي كنيد، مانند يك ليوان ماست يا شير.

بدترين غذاهايي كه شب ها مي توانيد بخوريد

غذاهاي تند: ادويه ها شايد دواي طيف وسيعي از بيماري ها باشد، اما وقتي آخر شب هوس خوردن غذايي به سرتان مي زند، از سس و غذاهاي تند دوري كنيد.

 غذاهاي تند مي توانند باعث ناراحتي معده شوند، و مواد شيميايي موجود در غذاهاي تند مي توانند باعث تحريك حواس شوند، و به خواب رفتن را سخت كنند.

وعده هاي بزرگ: خوردن ميان وعده ي آخر شب نبايد تبديل به يك وعده كامل غذايي شود. مجموع كالري اين ميان وعده را از 200 كالري پايين تر نگه داريد، تا موقع خواب دچار مشكل نشويد.

با اين كار همچنين قبل از خواب خيالتان راحت است كه تمام تلاش روزتان را با يك پرخوري بي فكرانه در آخر شب به باد نداديد.

خب حالا كه فهميديم چه چيزهايي را نبايد استفاده كنيم ، به جايشان چه غذايي بخوريم؟ وعده هاي كوچك و سبك هم هوس غذايي را آرام مي كند، هم به خواب بهترتان كمك مي كند. براي مثال غذاهايي مانند غلات كامل، موز، شير، نخود، آب آلبالو، دمنوش هاي آرامش بخش و انگور توصيه مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۲۴:۰۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
در آستانه آغاز سال جديد ميلادي
خبرگزاري رويترز مطابق هر سال مجموعه‌اي از بهترين عكس هاي سال را در يك گزارش تصويري منتشر كرد.

وبسايت فراديد: خبرگزاري رويترز مطابق هر سال مجموعه‌اي از بهترين عكس هاي سال را در يك گزارش تصويري منتشر كرد.

همه ساله با نزديك شدن به پايان سال ميلادي خبرگزاري ها، نشريات و پايگاه هاي خبري جهان، برترين عكس هاي منتشر شده در سال گذشته را منتشر مي كنند.

خبرگزاري رويترز به عنوان يكي از معتبرترين خبرگزاري هاي جهان و دارنده يكي از مهمترين سرويس هاي عكس خبرگزاري ها 95 عكس گزيده سال 2015 را منتشر كرد. اين عكس ها در عين اينكه زيبا و جذاب هستند گاه به دليل اينكه اتفاق مهمي را پوشش داده اند در ليست برترين هاي سال قرار گرفته اند. در زير گزيده اي از اين عكس‌ها را مي‌بينيد.

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
چت تصويري زن ۶۰ ساله ي ميانماري با فرزندانش. 25 فوريه 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
دخنر "ريواردو كلمانتو" سناتور درگذشته آمريكايي در حاليكه ذر آغوش مادرش در مراسم يادبود پدر حضور دارد. 26 ژوئن 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
حمله به افسر پليس زني كه در جريان اعتراضات بروندي تير شليك كرده است. مي ۲۰۱۵

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
 خبرنگار مجارستاني پاي خود را مقابل يك آواره جنگي مي گيرد و مرد با فرزند خود به زمين مي افتد. انتشار اين عكس باعث شد تلويزيون مجارستان اين زن را اخراج كند. 8 سپتامبر 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
جسد قرباني زلزله نپال آوريل ۲۰۱۵

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
نوجوانان "بوجونبورا" در "بروندي" با گرفتن پشت كاميون در شهر تردد مي‌كنند. مي ۲۰۱۵

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
 جزيره اي در جنوب ژاپن كه به جزيره گربه ها شهرت دارد. مارچ ۲۰۱۵

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
مزرعه ي گل "كاوكنهو" در هلند كه باغ گل اروپا معروف است. 15 آوريل

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
 گفتگوهاي مركل و اوباما در آلمان. 8 ژوئن 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
تصادف در مسابقات بهاره "ناسكار" در "دايتونا"در حاليكه اتومبيل شماره ۳ "آوستين ديلتون" به حفاظ هاي كنار پيست برخورد كرد. جولاي ۲۰۱۵

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
 بازگشت ساكنان كرد سوريه به "راس العين". 13 مي 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
 پليس امنيتي شمال "پنسيلوانياي" آمريكا در حال استفاده از اسپري فلفل. مي 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
عمليات نجات مهاجران و از آب گرفتن كودك سوري در درياي اژه. 30 اكتبر 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
دست دادن پاپ با يك زنداني در فيلادلفيا. 27 سپتامبر 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
 جست و خيز دلفين در مقابل يك قايق حمل مهاجرين سوري درياي اژه تركيه، نزديكي "لسبوس" يونان. اكتبر 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
  پناهنده ي سوري در حاليكه دخترش را مي‌بوسد در هواي طوفاني مرز مقدونيه و يونان قدم ميزند. 10 سپتامبر 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
رئيس جمهور روسيه  ولاديمير پوتين در يك زيردريايي نزديك آب هاي كريمه. 18 اوت 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
مرتاض هندو در حال آب تني كردن، در محل برخورد رودخانه ي گنگ در سواحل بنگال در جشنواره ي "مكار سنكرانت". ژانويه 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
پرستار چيني در "كينگال" بيماران مبتلا به "كاتاراكت" را به سمت قطار هدايت مي‌كند. جولاي 2015 اين قطار كه از هنگ كنگ و ماكائو عبور كرده است و در طول سه ماهي كه در اين استان اقامت داشته است به 900 مريض خدمات رايگان ارائه داده است.

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
 زن و فرزندش در آپارتمان 5.5 متري در هنگ كنگ؛ آنها ماهانه 487 دلار اجاره پرداخت مي‌كنند.

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
 بقاياي ايرباس A320 در محل سقوط. يك كمك خلبان 28 ساله در اتاق كنترل هواپيما را بسته و هواپيما را در ارتفاعات آلپ ساقط كرده است و منجر به كشته شدن هر 150 سرنشين شد. 26 مارچ 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
 نماي هوايي از "مونت سنت ميچل" در سواحل نرماندي فرانسه؛ منطقه اي كه تحت هشدار جزر و مد سال قرار داشت. 21 مارچ 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
 دانش آموزان روي سقف قايق در حال رفتن به مدرسه در سوماترا اندونزي. سپتامبر 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
مرد مجروح در بيمارستان دمشق پس از حملات هوايي به "دوما". 2 فوريه 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
آواره سوري پشت مرزهاي تركيه 15 ژوئن 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
متقاضي كمك هاي مالي بر در بانك ملي يونان در آتن مي‌كوبد. جولاي 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
فروشكاه رها شده از سال 1997 در بانكوك كه سيل هاي سال هاي گذشته آن را به استخر ماهيان تبديل كرده است؛ مقامات محلي امسال تصميمي به تخليه اين مخروبه كردند. ژانويه 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
مهاجر آفريقايي در يونان در حال مخفي شدن زير كاميون. آوريل 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
نامزد دموكرات هيلاري كلينتون در جريان مبارزات انتخاباتي آمريكا در "دز مونس". 15 اوت 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
نامزد جمهوري خواه دونالد ترامپ در جريان يك گردهمايي انتخاباتي پرچم آمريكا. 19 اگوست 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
مسير آتش خمپاره‌هاي ارتش سوريه و داعش در كوه هاي شرقي قلمون در نزديكي حمص. اكتبر 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
نوجوان فلسطيني در ويرانه‌هاي خانه اش كه توسط موشك هاي اسرائيل در جنگ 50 روزه به اين روز افتاده به خواب رفته است. 8 سپتامبر 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
صخره‌هاي مواج كه به وسيله ي فرسايش باد و آب تشكيل شده است در نزديكي درياچه "پاول آريزونا". خشكسالي هاي اخير سطح آب درياچه پاول را به شكل قابل ملاحظه‌اي كاهش داده است. 17 سپتامبر

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
نمايي از "جاپور" در استان "راجستان" هند. آوريل 2015

تصاوير/ برترين عكس‌هاي 2015 رويترز(2)
قايق حامل پناهندگان سوري در درياي اژه بين تركيه و يونان پس از اينكه موتورش خاموش شده و در درياي اژه سرگردان مي‌شود. 11 اگوست 2015


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۲۲:۱۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
تلگرام جان دو نفر را نجات داد
 

معاون امداد و نجات جمعيت هلال‌احمر استان سمنان از نجات دو جوان گرفتار در برف و بوران كوير سمنان توسط تيم امداد و نجات اعزامي به منطقه با استفاده از موقعيت‌ياب نرم‌افزار موبايلي تلگرام خبر داد.

به گزارش ايسنا علي آقا يحيايي گفت: در پي تماس مردمي با سامانه ۱۱۲(نداي امداد) مبني بر گرفتار شدن ۲ نفر در برف و بوران كوير جنوب سمنان در ساعت ۲۰:۳۰ دقيقه ديشب بلافاصله تيم جستجو و نجات با دو دستگاه خودروي آفرود و آمبولانس به همراه ۵ نجاتگر به منطقه اعزام شدند.

وي افزود: از ويژگي‌هاي بارز اين عمليات جستجو و نجات، تعيين موقعيت دقيق نقطه گرفتار شدن اين دو نفر توسط اپراتور e.o.c(مركز كنترل و هماهنگي عمليات) استان با استفاده از موقعيت‌ياب نرم‌افزار تلگرام نصب بر روي گوشي آن‌ها است كه اين تعيين موقعيت كمك شاياني به تيم‌هاي جستجو و نجات براي دستيابي سريع به آنان كرد.

يحيايي خاطرنشان كرد: استفاده از تكنولوژي‌هاي روز در جهت امدادرساني به حادثه‌ديدگان در دستور كار جمعيت هلال‌احمر استان قرار دارد كه در اين زمينه در حال آموزش و استفاده از سيستم‌هاي نوين هستيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۱۹:۳۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
من چه مزاجي دارم و خصوصياتم چيست؟

 مزاج گرم و خشك (صفرا)

الف ـ خصوصيات جسمي:
- اين افراد لاغر اندام هستند.
-رنگ چهره و سفيدي چشم آنان به زردي مي زند.
-پوستي گرم و خشك دارند.
-گرمايي هستند و تحمل فصل تابستان را ندارند.
-عطش زياد و دهاني خشك دارند.
-بهترين فصل براي ايشان فصل زمستان است.
- تمايل به خوردن ترشي ها مثل لواشك و سركه و هم چنين غذاهاي سرد مثل خيار و كاهو دارند و به خوردن خوراكي هاي شيرين كمتر تمايل نشان مي دهند.
- كم خواب هستند.

ب ـ خصوصيات رواني:

- زود عصباني شده و زود هم آرام مي شوند.


-افرادي پر جنب و جوش، پر انرژي، باهوش و پر حرف هستند.


- مزاج گرم و تر (دم)


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۱۷:۳۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
پنير را به دليل نوع ساختار خاصي كه دارد نبايد با برخي مواد غذايي خورد.
حسن اكبري متخصص آسيب‌شناسي و طب سنتي ايراني در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اين كه پنير يك ماده پروتئيني با تب سرد است و نبايد آن را با گوجه، خيار و هندوانه كه تب سرد دارند، خورد اظهار كرد: بسياري از افراد براساس عادت هميشگي در صبحانه ميان وعده‌ها پنير را با گوجه و خيار يا هندوانه مي‌خورند. اين امر باعث بروز بسياري از عارضه‌ها و برخي بيماري‌ها شامل ديابت، ام اس، اختلالات عصبي، گوارشي و غيره مي‌شود. به طوري كه برخي از افراد پس از خوردن پنير درچار ضعف مي‌شوند اين افراد بايد از خوردن پنير پرهيز كنند.
 
وي افزود: مصرف همزمان پنير با خيار، گوجه، هندوانه و يا سردي‌هاي ديگر باعث بروز عارضه‌ها و بيماري‌ها مي‌شود، اين امر عمر را كوتاه مي‌كند. بهتر است افرادي كه تمايل به مصرف همزمان پنير، خيار، گوجه و يا هندوانه را دارند به مقدار نصف به نصف از گردو استفاده كنند.
 
يعني برابر 50 گرم پنير، گوجه و خيار يا هندوانه از 50 گرم گردو استفاده كنند.
 
اكبري تصريح كرد: پنير داراي مولكول‌هاي پروتئيني پيچيده است و براي تجزيه شدن نياز به مقدار زيادي انرژي دارد. به همين دليل هنگام تجزيه انرژي زيادي را از بدن دريافت مي‌كند. مصرف همزمان پنير با گوجه و خيار يا هندوانه كه از مواد سرد هستند. باعث تشديد اين فرآيند مي‌شود.
 
اين متخصص آسيب‌شناس و طب سنتي ايراني در پايان گفت: بهتر است پنير همراه مغز دانه‌هايي مانند گردو و يا خرما، كشمش و مواد گرم پرانرژي مصرف شود تا انرژي لازم را از اين مواد دريافت كند. پنير از لبنيات پرمصرف در سبد غذايي ما ايرانيان است و حذف آن امكان‌پذير نيست پس بهتر است هنگام مصرف پنير به نوع موادي كه با آن استفاده مي‌شود توجه شود تا مشكلي پيش نيايد.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۱۶:۲۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
گزارش تصويري/
سيد هادي علوي طلبه جوان بندرگزي در ابتكاري جالب در پشت بام منزل خود كارگاه پروش شترمرغ راه اندازي كرده است …

به گزارش پارسينه به نقل از سايت محلي كناره، سيد هادي علوي طلبه جوان در شهرستان بندرگز كه در زمينه ديني و اقتصادي فعاليت دارد معتقد است  از هر فضايي مي توان براي اشتغال زايي استفاده كرد.

با توجه به اينكه مدت زيادي نمي گذرد كه به اين كار رو آورده با خريد يك دستگاه جوجه كشي وچندين تخم شترمرغ ، كارگاه كوچكي در پشت بام منزلش ايجاد كرد كه در حال حاضر بيش ۲۰ جوجه شتر مرغ دارد.

سيد هادي علوي در مصاحبه با خبرنگار كناره از علت رو آوردنش به اين عرصه گفت : با توجه به بحث اقتصاد مقاومتي ، پرورش شترمرغ را پس از تحقيق و بررسي به علت اينكه بازده اي بالايي نسبت به گاو وگوسفند و ديگر پرندگان و حيوانات و همچنين سازگاري سريع نسبت به محيط دارد انتخاب كردم.

alavi6432345

اين طلبه جوان افزود: بنده اين پروژه را  بدون حمايت از هيچ ارگاني و با هزينه اي حدود ۳۰ ميليون تومان شروع كرده ام ،اين هزينه را براي خريد دستگاه جوجه كشي ، تخم شترمرغ ، وسايل و زميني براي گسترش كارخود صرف كرده ام و به اميد خدا  تا عيد به بهره برداري مي رسيم.

آقاي علوي اظهار داشت : قيمت يك روزه اين پرنده حدود ۱۸۰ هزار تومان ، يك ماهه آن حدود ۲۵۰-۳۰۰ هزار تومان و هزينه تغذيه اين حيوان براي پرواري حدود ۴۰۰ هزار تومان مي باشد كه پس از يك سال آماده فروش مي شود و قيمت آن بستگي به وزن آن يك ميليون ۶۰۰ هزار تومان به بالا مي رسد اگر هم خودتان بكشيد و مشتقات آن از جمله گوشت ، روغن ، پوست ، چشم و … به فروش برسانيد سود بيشتري بدست مي آوريد.

وي از خصوصيات اين حيوان گفت  : شترمرغ حيواني سازگار با محيط است ، گوشت شترمرغ تنها گوشت بدون كلسترول است همچنين داراي ميزان پايين چربي، تركيب مناسب آمينو اسيدها و درصد بالاي آمينواسيدهاي اشباع و غيراشباع است و مصرف آن براي افرادي كه مبتلا به ناراحتي‌هاي قلبي، فشارخون بالا و در حال رژيم غذايي هستند پيشنهاد مي‌شود.

alavi6432341

سيد هادي علوي با اشاره به عدم حمايت برخي مسئولين از فعاليت هاي اقتصادي جوانان گفت : براي گسترش كارم زميني هم تهيه كرده ام ولي براي مجوزشترمرغ و برق كشي به عدم حمايت مسئولين برخوردم، بنده مجوز فعاليت دارم ولي مسوولين جهاد كشاورزي به بهانه توجيح اقتصادي نداشتن پرورش شترمرغ در استان گلستان مجوز پرورش شترمرغ در اين شهرستان را نمي دهند در حالي كه در شهرستان گميشان ۶٫۵ هكتار مجوز پرورش شترمرغ داده اند ولي هنوز فعاليت چشم گيري در انجا انجام نشده است.

وي ادامه داد: در حال حاضر من  و سه نفر از اعضاي خانواده ام براي به ثمر نشستن اين طرح مشغول هستيم و با گسترش كار مطمعناً افراد بيشتري به طور مستقيم و غير مستقيم در اين كار دخيل خواهند شد، دولت بايد از افراد و مخصوصاً جواناني كه واقعا قصد ايجاد شغل و رشد اقتصادي كشور را دارند حمايت ويژه داشته باشد چه با كاهش هزينه و چه با ايجاد انگيزه ، در حالي كه براي برق كشي به زمين مورد نظر اداره برق حدود ۱۰ ميليون خواسته است كه مانع اي بزرگ برايم مي باشد كه سرمايه زيادي ندارم.

 alavi6432342

 alavi6432343 alavi6432344  alavi6432348 alavi64323411


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۱۰:۴۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
پدر شهيدي كه منزلش را فروخته و در خانه سالمندان زندگي مي كند وبا پول منزل ، بياد فرزند شهيدش مدرسه ساخته


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۰۹:۱۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
توصيه‌هاي استادقرائتي درباره كارفرهنگي
 
رئيس ستاد اقامه نماز كشور با بيان "در كشور ما بودجه‌ها صرف محتواي قرآني نمي‌شود" گفت: كار فرهنگي بايد عميق و ارزان باشد.

به گزارش جهان به نقل از تسنيم، حجت الاسلام والمسلمين محسن قرائتي شامگاه پنجشنبه در مراسم اختتاميه دهمين دوره مسابقات قرآني «مدهامتان» با اشاره به نكات مورد توجه در اذان، اظهار داشت: «الله اكبر» يعني خدا بزرگ است، هرچه ايمان ما خدا را بزرگ‌تر بداند به اين معناست كه آمريكا بزرگ نيست.

وي افزود: سرود اسلام و سرود مسيحيت را مقايسه كنيد، ما در ابتداي اذان مي‌گوييم «الله اكبر» و در آخر هم مي‌گوييم «لا اله الا الله»، اين يعني خداوند بزرگتر از برنامه‌ريزي‌هاي ماست. پس عزت و ذلت در اختيار خدا است و اگر حتي رئيس جمهور هم باشيد ممكن است روزي مثل بني‌صدر سقوط كنيد و اين يعني منصب و مقام تضمين كننده رستگاري انسان نيست.

اين مفسر قرآن با بيان "«اشهد ان لا اله الا الله» يعني دنيا بداند جذب هيچ‌كس جز خدا نمي‌شويم" گفت: هيچ قانوني در دنيا، نه شرقي و نه غربي براي ما ارزش ندارد و تنها چيزي كه بايد آن را با دل و جان پذيرا باشيم دستور خداوند است.

وي افزود: در ادامه اذان مي‌گوييم «اشهد ان محمد رسول الله»، يعني وحي الهي است كه قوانين ما را تعيين مي‌كند و همچنين يعني رهبر ما، پيامبر آسماني ما است. در زمان غيبت نيز فقيه عادل را قبول داريم و اين قانون اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان "«اشهد ان علي ولي الله» به اين معني است كه الگوي ما علي(ع) است" تصريح كرد: اگر مي‌گوييم الگوي ما اميرالمؤمنين علي(ع) است يعني رهبر ما بايد معصوم باشد و انسان‌هاي پست و مفسد نمي‌توانند الگوي ما باشند.

وي افزود: «حي علي صلاة» در اذان يعني بشتابيد به‌سوي نماز، چه‌كسي گفته شتاب كردن اشتباه است؛ شتاب در برخي اعمال مانند ازدواج، تحصيل، عبادت و كار خير جايز است و نماز هم از جمله كارهايي است كه خداوند فرموده به‌سوي آن بشتابيد.

اين استاد اخلاق با ابراز اينكه در ادامه اذان آمده است «حي علي فلاح» تصريح كرد: رستگاري در زورآزمايي و پول نيست. صدام قلدر بود و قارون‌هاي كشورهاي اطراف هم دلار دارند اما رستگار نيستند و رستگاري در وصل شدن به خداوند است.

وي گفت: «حي علي خير العمل» در اذان يعني بشتابيد به‌سوي بهترين عمل، بهترين عمل براي ما نماز است و به‌دستور خداوند بايد نماز برپا كرد تا متذكر شد.

رئيس ستاد اقامه نماز كشور در بخش ديگري از سخنان خود متوليان فرهنگي را به تدبر در قرآن و انجام اقدامات عميق براي شناسايي محتواي قرآن دعوت كرد و اظهار داشت: در كتاب «قرآن و متوليان فرهنگي» به ۲۰۰ اصل در كار فرهنگي اشاره كرده‌ام، كار فرهنگي بايد ارزان و عميق باشد، قرآن گفته حرف بايد منطقي، باكرامت و رسا باشد، متوليان فرهنگي نيز براي اشاعه اين كلام الهي بايد قدم بردارند.

وي افزود: برگزاري مسابقه خوب است، اما بايد ديد در شناسايي محتواي قرآن چه اقدام جديدي مي‌توان انجام داد، در كشور ما وضع قرآن خوب نيست و متأسفانه بودجه‌ها صرف محتواي قرآن نمي‌شود، در هر شهري ده‌ها هيئت عزاداري وجود دارد، اما ده‌ها جلسه تفسير قرآن نيست كه براي رفع اين مشكل بايد منبرها متحول شود و علما و روحانيون، وزارت ارشاد و حوزويان به‌سمت قرآن بروند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۰۶:۴۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
يكي از مواردي كه باعث عدم تمركز هنگام مطالعه يا درس خواندن بوده، پيام‌ها و تماس‌هاي وسايل ارتباط جمعي است.

محمود بيات روانشناس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعي باشگاه خبرنگاران جوان اظهار كرد: عدم تمركز حواس در هنگام انجام كاري يا درس خواندن گريبان‌گير بسياري از نوجوانان و جوانان بوده كه همه ما در زندگي خود آن را تجربه كرده‌ايم و يكي از عوامل مهم آن، تكنولوژي نوين يا تلفن همراه هوشمند است.
وي در ادامه اضافه كرد: درس خواندن يا مطالعه از جمله كارهايي بوده كه حواس فكري و روحي ويژه مي‌طلبد و در اين بين استفاده از لپ‌تاپ و تلفن همراه و خصوصا زماني كه ايميل يا پيامي در شبكه‌هاي اجتماعي دريافت شده مي‌تواند باعث مختل شدن تمركز شما شود.
بيات تأكيد كرد: هنگام دريافت ايميل يا پيام هر چند كه جنبه كاري نيز داشته باشد، وسوسه جواب دادن به آن ممكن بوده بر شخص غلبه كرده و باعث شده تا پاراگراف مورد مطالعه گم و بارها براي يادآوري به عقب برگرديد و دوباره كاري شود.
وي گفت: به صدا درآمدن گوشي تلفن‌ همراه يكي ديگر از عوامل برهم زننده تمركز بوده كه به طور ناخواسته پيش مي‌آيد زيرا ممكن است در صورت دريافت ايميل يا پيام خود به سراغ گوشي نرويم ولي زنگ خوردن آن غيرقابل پيشگيري و پيش‌بيني مي‌باشد.
اين روانشناس در پايان ادامه داد: سعي كنيد در زمان استراحت به سراغ لپ‌تاپ يا گوشي تلفن همراه خود براي چك كردن ايميل يا پيام‌ها برويد همچنين گوشي تلفن همراه خود را براي عدم دريافت تماس‌هاي غيرضروري خاموش يا سايلنت گذاشته و فقط در صورت برقراري تماس فوري پلسخگوي آن باشيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۰۴:۴۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

مسافران در زمستان اين نكات را فراموش نكنند

زمستان رانندگي

مسير را دقيق بشناسيد و اطلاعات هواشناسي را نقطه به نقطه كنترل كنيد. اينترنت مي‌تواند منبعي فوق‌العاده براي بررسي وضعيت هوا باشد. اطلاعات راهداري را هرگز فراموش نكنيد. در تمام جاده‌ها راهدارخانه‌هايي هست كه اطلاعات جزئي و دقيق را خيلي سريع به مركز مخابره مي‌كنند. چه قبل از حركت و چه حين حركت، اطلاعات جاده را بگيريد. در روزهاي برفي توجه ويژه‌اي به بهمن كنيد. اغلب انسداد مسيرها در زمستان در نقاط كوهستاني و به دليل سقوط بهمن يا سنگ اتفاق مي‌افتد.

آب فراوان بخوريد. ممكن است به نظر برسد كه در هواي بسيار سرد، كم‌آبي بدن نامحتمل است. با اين حال ولي مطالعات نشان داده كه حتي يك الي دو درصد افت وزن، به خستگي و كاهش سطح هوشياري فرد منجر مي‌شود، دو اتفاقي كه هنگام رانندگي در هواي بسيار سرد ممكن است كشنده باشد. آب كافي هم براي مسير و هم براي مقصد همراه داشته باشيد. توجه كنيد كه آب را داخل ماشين بگذاريد و نه صندوق عقب. چراكه در هواي بسيار سرد، امكان يخزدگي آب در صندوق وجود دارد.

به اندازه كافي غذا بخوريد. در روزهاي سرد بدن شما به مواد مغذي بيشتري نسبت به روزهاي گرم نيازمند است. از آب‌نبات‌ها و شكلات‌هايي كه قندشان سريع آزاد مي‌شود، حتي‌الامكان اجتناب كنيد. ساندويچ، ميوه و حتي كنسروهاي غذايي انتخاب‌هاي بهتري هستند. علاوه بر خوراك روتين، مقداري غذاي پرانرژي و آب هم در يك جاي گرم ماشين زاپاس داشته باشيد تا اگر براي ساعاتي در جاده گير افتاديد، بتوانيد رفع نياز كنيد.

يك پك لوازم زمستاني جمع و جور كنيد و در ماشين بگذاريد. در اين پك چيزهايي مثل ضديخ، پتو، چراغ‌قوه، شمع، كبريت، ريسمان كلفت، يك راديوي كوچك و ماده يخ‌زداي شيشه (هيچ وقت يخ شيشه‌ها را با آب گرم باز نكنيد، به سرعت خيلي شديدتر از قبل دوباره يخ مي‌زند) ضروري است.

آهسته برانيد. يك دستورالعمل كلي اين است كه در وضعيت برفي، سرعت خود را حداقل ۵۰ درصد از حالت عادي كمتر كنيد. سر خوردن روي برف‌ها شايد در آگهي‌هاي بازرگاني هيجان‌انگيز به نظر برسد، اما براي وسيله نقليه شما ممكن است به قيمت جانتان تمام شود! توصيه مهم ديگر اين كه بيش از اندازه هم آهسته نرانيد. اتومبيل شما براي حركت روي برف به يك شتاب و قدرت حداقلي احتياج دارد.

اعتماد به نفس داشته باشيد. همه لحظات رانندگي شما در جاده‌هاي لغزنده حائزاهميت است. گاهي حتي يك حركت اضافي ممكن است شما را به موقعيت خطر ببرد. عصبانيت و استرس مي‌تواند با ايجاد حركات اضافه، رانندگي شما را با مشكل مواجه كند. آرام باشيد و مطابق آموخته‌ها در جاده برفي حركت كنيد.

نحوه كنترل اتومبيل هنگامي كه سر مي‌خورد را حتما ياد بگيريد. در جاده‌هاي برفي يا يخزده، از ترمز كردن بپرهيزيد. ضربه زدن به ترمز روي يخ، چرخ‌ها را قفل مي‌كند و باعث لغزش و سر خوردن بيشتر مي‌شود. در جهتي حركت كنيد كه قسمت عقب خودرو، سر مي‌خورد (فرمان را به همان طرف بچرخانيد) و هر زمان خودرو به حالت مستقيم درآمد، در جهت دلخواه خود حركت كنيد. خيلي آهسته روي ترمز فشار دهيد تا از سرعت خودرو كاسته شود يا آرام روي پدال گاز فشار دهيد تا خودرو به حركت خود ادامه دهد. از سبقت گرفتن بپرهيزيد. چرخاندن فرمان به مقدار زياد، ضربه‌اي به عقب خودرو مي‌زند كه موجب سر خوردن آن مي‌شود و خودرو در جهت عكس حركت برمي‌گردد. خودرو را در حالت دنده نگه داريد و از خلاص كردن آن بپرهيزيد، زيرا ماندن در اين حالت، به كم شدن سرعت كمك مي‌كند و حداكثر كنترل را به راننده مي‌دهد. از برداشتن پاي خود از روي پدال گاز، به طور ناگهاني خودداري كنيد. گاز را بايد به طور متعادل نگه داشت تا از سر‌خوردن خودرو در اين وضعيت جلوگيري به عمل آيد.

باد لاستيك را تنظيم كنيد. هواي سرد فشار گاز درون لاستيك شما را كاهش مي‌دهد، بنابراين باد لاستيك‌ها را كنترل و تنظيم كنيد. اگر از برف و يخبندان بودن جاده مقصد اطمينان داريد، بهتر است بدون لاستيك‌هاي يخ شكن عازم سفر نشويد. لاستيك‌هاي سائيده شده بزرگ‌ترين عامل سرخوردن و تصادف و خطر در جاده‌هاي يخبندان و برفي هستند. زنجير چرخ را هم فراموش نكنيد. سعي كنيد از زنجير چرخ‌هايي استفاده كنيد كه بستن‌شان راحت‌تر است. در دماي سرد، راندمان دست‌ها پايين مي‌آيد و اگر قرار باشد زمان زيادي را صرف بستن زنجير كنيد، دستتان آسيب مي‌بيند. زنجيرچرخ‌هاي جديد با عنوان كمربندي در بازار ايران بفروش مي‌رسند، بستن اين زنجيرها بسيار راحت‌تر از نمونه‌هاي قديمي است.

توقف و استراحت را فراموش نكنيد. مسافرت زمستاني بسيار بيشتر از رانندگي در تابستان آدم را خسته مي‌كند. بنابراين سعي كنيد هر يك ساعت يك بار يا حداكثر دو ساعت يك بار، در جاي مناسب توقف و كمي استراحت كنيد. حتي شايد فرصت كنيد يك آدم برفي هم بسازيد! در حالت عادي فقط پنج دقيقه استراحت مي‌تواند سطح هوشياري شما را در حد قابل قبولي افزايش دهد.

اگر آسيب ديديد داخل ماشين بمانيد. در تصادف‌هاي متوسط كه خودرو آسيب متلاشي‌كننده نمي‌بيند يا حتي در جراحت‌هاي سطحي، سعي كنيد تا زمان رسيدن كمك، در همان محيط گرم ماشين بمانيد. فقط حواستان باشد كه اگزوز خودرو به وسيله برف، يخ يا هر چيز ديگر مسدود نشده باشد. انسداد اگزوز سبب ورود منوكسيدكربن به داخل ماشين مي‌شود و بسيار خطرناك است.

اگر مجبور به رانندگي در جاده‌هاي برفي و زمستاني هستيد، براي كار يا براي مسافرت با كسب آمادگي و دانش رانندگي در اين جاده‌ها، كاري كنيد كه از رانندگي لذت ببريد. جنگ با سرمازدگي در ميان توده‌هاي برف و يخ، قطعا سرنوشت تعداد بسيار محدودي از مسافران زمستان است، اما اگر دقت نكنيد، معلوم نيست كه شما يكي از همان تعداد اندك نباشيد.

منبع: ايران ويج


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۰۵:۲۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

خطرناك ترين نوع ازدواج را بشناسيد!!

سرويس زناشويي جوان ايراني - بخش دانستنيهاي قبل از ازدواج:

 

ازدواج يكي از بزرگترين مراحل زندگي براي هر دختر و پسري است

 

ازدواج يكي از بزرگترين مراحل زندگي براي هر دختر و پسري است و يكي از نكات براي داشتن يك ازدواج خوب، انتخاب صحيح همسر است. برخي از ازدواج ها كه در اين دوره و زمانه رواج پيدا كرده است جزو دسته ازدواج هاي خطرناك هستند.

در دنياي مدرن و پرسرعت امروز، بسياري از افراد از طريق اينترنت و سايت‌هاي همسريابي، شريك زندگي خود را جست‌و‌جو مي‌كنند و مي‌خواهند در اندك زماني به يار دلخواه برسند. اين نوع آشنايي، بسيار آسان است، اما آيا مي‌توان با اين روش به عشق واقعي و با دوام دست يافت و آيا ازدواج‌هايي كه بر پايه آشنايي اينترنتي و از طريق سايت‌هاي همسريابي صورت مي‌گيرد، پايدار خواهد بود؟ براي رسيدن به پاسخ معقول بايد مفهوم عشق واقعي و عميق و همچنين زندگي پايدار بين زن و مرد را بررسي كرد و اين كه آيا در قرارهاي اينترنتي چنين مهر و محبتي پيدا مي‌شود؟
 
عشق واقعي براي داشتن زندگي مشترك مناسب
فعاليت واقعي و عميق انسان در هر زمينه موجب رفاه و تعالي و بالندگي در او مي‌شود و مي‌تواند شخصيت او را شكل دهد و اثري طولاني روي زندگي‌اش داشته باشد، اما فعاليت سطحي، علاوه بر اين كه محدود و گذراست، اگر بيش از حد به آن پرداخته شود، پيامدهاي منفي در زندگي انسان به وجود مي‌آورد.

براي تشخيص تفاوت پديده‌هاي عمقي و سطحي در قلمرو عاطفه و محبت بايد بين شدت علاقه و عمق آن تفاوت قائل شد. البته اين تمايز را مرد و زن به‌ندرت درك مي‌كنند كه بسياري مواقع مشكل‌ساز مي‌شود. شدت علاقه در يك لحظه پديدار مي‌شود و خيلي زود از بين مي‌رود و مي‌توان از آن به احساس شهواني تعبير كرد، اما عمق علاقه طولاني است و تجربه آن، فرد را به رشد و بالندگي مي‌رساند.
 
سايت‌هاي اينترنتي و ازدواج پايدار
هركس براي انتخاب همسر مناسب بايد روي ويژگي‌هاي شخصيتي و ارزش‌هاي فرد مورد نظر متمركز شود و مناسب‌ترين فرد را انتخاب كند. سايت‌هاي همسريابي به كاربران خود وعده دو اقدام مهم را مي‌دهند: اول اين كه به افراد كمك مي‌كنند تا گزينه‌هاي بسياري براي انتخاب داشته باشند و دوم اين كه ازدواج آنها طولاني و بادوام خواهد بود. در مورد وعده اول، شكي نيست كه درست مي‌گويند. اين سايت‌ها با تبليغات و ترفندهايي كه به كار مي‌برند، مي‌توانند تعداد بي‌شماري از افراد جوياي همسر را به سمت خود جذب كنند. بنابراين هركس، گزينه‌هاي بسيار زيادي در اختيار خواهد داشت و مي‌تواند ظاهرا كسي مطابق ميل خود را بيابد، اما در‌خصوص وعده دوم ترديد بسياري است و جاي بحث و گفت‌وگو دارد.


در اين خصوص كارشناسان و مشاوران خانواده بسيار هشدار داده‌اند. دكتر تبريزي، متخصص مشاوره و روان‌درماني مي‌گويد: اگر افراد بخواهند تنها به‌وسيله ارتباط و گفت‌وگوي اينترنتي، همسر آينده خود را انتخاب كنند، هرگز شناختي نسبت به هم پيدا نمي‌كنند. مشاوران خانواده تحت هيچ شرايطي به افراد توصيه نمي‌كنند كه تنها با تكيه به اطلاعات اينترنتي براي خود زوج پيدا كنند. اين كارشناس ادامه مي‌دهد: فردي كه در اينترنت ديده مي‌شود، مي‌توان به كوه يخي كه در اقيانوس قرار دارد و تنها بخشي از آن بيرون است، تشبيه كرد.

 

ما فقط همان قسمت اندك را مي‌بينيم و قسمت‌هاي زيرين آن از ديدمان پنهان مي‌ماند. بنابراين آشنايي اينترنتي براي انتخاب همسر كافي و جالب نيست. تبريزي توصيه مي‌كند: افراد براي انتخاب همسر بايد آشنايي نزديك داشته باشند و در عين حال، خانواده‌هاي يكديگر را از نظر مسائل فرهنگي و روابط اقتصادي بشناسند و دو نفر بررسي كنند كه آيا از لحاظ خانوادگي با يكديگر سنخيت دارند يا خير. در غير اين صورت ازدواجشان موفق نخواهد بود.

 

 

خطرناك ترين نوع ازدواج

برخي از ازدواج ها كه در اين دوره و زمانه رواج پيدا كرده است جزو ازدواج هاي خطرناك هستند

 

طلاق يا زندگي پر از عذاب
دكتر وكيلي، روان‌شناس، مدرس دانشگاه در‌خصوص رواج اين سايت‌ها مي‌گويد: در چند سال اخير، سايت‌هاي همسريابي بسيار رواج پيدا كرده‌اند و افراد براي پيدا كردن فرد مناسب خود در اين سايت‌ها ثبت‌نام مي‌كنند. اين افراد معمولا اطلاعات صحيحي درباره سن، وضعيت تحصيلي، شرايط خانوادگي و اقتصادي و اين قبيل موارد به يكديگر منتقل نكرده و بر‌اساس همين اطلاعات نادرست، ارتباطي كاملا مجازي و غيرواقعي برقرار مي‌كنند. وقتي اين ارتباط ادامه پيدا مي‌كند، وابستگي عاطفي بين آنها ايجاد مي‌شود و پس از ايجاد وابستگي، كم‌كم به فكر آشنايي بيشتر و در نهايت ازدواج مي‌افتند و در اين شرايط، خانواده‌هاي خود را در جريان قرار مي‌دهند. برخي افراد ممكن است اطلاعات غلطي را كه داده‌اند، اصلاح كنند اما برخي ديگر چنان درگير روابط احساسي مي‌شوند كه نمي‌توانند حقايق را بگويند يا ارتباط ايجاد شده را قطع كنند و با همان اطلاعات غلط با يكديگر ازدواج مي‌كنند. اين ازدواج برپايه رابطه احساسي صورت مي‌گيرد و وقتي از لحاظ عقلاني، دختر و پسر متوجه تفاوتشان مي‌شوند، زندگي‌شان به مخاطره مي‌افتد.

تبريزي نيز مي‌گويد: آن بخش از ناشناخته‌هاي شخصيتي افراد كه در ارتباط اينترنتي مشاهده نشده، ناسازگاري زناشويي به وجود مي‌آورد كه منجر به جدايي مي‌شود و اگر برخي افراد هم از طلاق وحشت داشته باشند و به خاطر حرف مردم طلاق را انتخاب نكنند، عمري را با ناراحتي سپري خواهند كرد.
 
علت رواج ازدواج اينترنتي
تبريزي در‌خصوص اين كه چرا جوانان براي يافتن همسر سراغ سايت‌هاي اينترنتي همسريابي مي‌روند، معتقد است: از آنجا كه امكان ارتباط بين دخترها و پسرها بسيار كم است و افراد در مكان‌هاي بسيار محدود مي‌توانند يكديگر را ببينند و بشناسند، ناچار به راه‌هايي متوسل مي‌شوند كه از آن راه بتوانند با افراد بيشتري آشنا شوند و از ميان اين افراد، انتخاب معقول خود را پيدا كنند.

وكيلي علاوه بر دليل فوق، دلايل ديگري را نيز برمي‌شمارد، از‌ جمله اين‌ كه: روش معرفي سنتي كه قبلا افرادي، خانواده‌هاي دختر و پسر را به يكديگر معرفي مي‌كردند، بسيار كم شده است. درشهرهاي كوچك هنوز اين روش رواج دارد، اما در شهرهاي بزرگ اين اتفاق كمتر مي‌افتد. مساله ديگر اين كه افرادي كه به اين شكل آشنا مي‌شوند، در مهارت‌هاي اجتماعي و ارتباطي بسيار ضعيف و آدم‌هايي كمرو هستند. آنها نمي‌توانند همسر مناسب خود را پيدا كنند يا بتوانند با او صحبت و ارتباط برقرار كنند. از آنجا كه آنها در ارتباط اينترنتي صرفا با تايپ مشخصات سروكار دارند و بيشتر از طريق گپ اينترنتي رابطه شكل مي‌گيرد، راحت‌تر مي‌توانند با فردي در دنياي مجازي ارتباط برقرار كنند. البته همين افراد به دليل فقدان مهارت اجتماعي و ارتباطي، بعدها در زندگي زناشويي به مشكل برخورد كرده و نمي‌توانند احساسات و افكار خود را بازگو كنند.
 
سرعت در همسريابي
برخي كارشناسان، علت افزايش علاقه به آشنايي اينترنتي را سرعت موجود در دنياي امروز مي‌دانند. در حقيقت، سرعت فضاي مجازي و سايبري بسيار بيشتر از فضاي واقعي است و انسان امروز، معتاد سرعت و قرار گرفتن در برابر سيلي دائمي از اتفاقات در جامعه سايبري مي‌شود و از اين كه براي كار و فعاليت زندگي وقت بگذارد، بيزار است. او كه دنبال تغييرات با سرعت زياد است، حتي دوستي و مهر و محبت و همسر آينده خود را هم مي‌خواهد از طريق اينترنت و در كمترين زمان ممكن پيدا كند، اما متاسفانه فراموش كرده براي داشتن عشق و علاقه عميق به فردي كه قرار است شريك و همدم زندگي‌اش شود، به وقت و زماني كافي نياز دارد.

يكي ديگر از معايب ملاقات اينترنتي اين است كه هر‌كس ممكن است ملاقات‌هاي اينترنتي متعددي داشته باشد تا به اصطلاح بتواند افراد ديگر را نيز بررسي و شناسايي كند. ادامه دادن چنين رفتاري نه‌تنها جلوي علاقه‌مند شدن افراد به يكديگر را مي‌گيرد، بلكه نمي‌تواند به داشتن رابطه طولاني منجر شود، چرا كه آنها به اين نوع قرارها معتاد شده و مدام دنبال گزينه‌اي بهتر از قبلي هستند. استمرار براي پيدا كردن يك فرد ايده‌آل و مطلوب‌تر از قبلي، خطر بسيار بزرگي براي فرد محسوب مي‌شود و حتي اگر با فردي وارد رابطه‌اي شود، ممكن است نتواند از عادت بد خود دست بردارد و بازهم دراينترنت به دنبال دوست باشد. نتيجه اين كه به‌وسيله اينترنت مي‌توان با بي‌شمار افراد ارتباط برقرار كرد، اما هرگز نمي‌توان درگير يك رابطه سالم عاطفي و بادوام شد.

منبع : sara.jamejamonline.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۸:۰۲:۵۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

بررسي ليست مجرمان اقتصادي معروف ايران

ماهنامه جامعه پويا: داستان هاي تكان دهنده فساد اقتصادي در ايران، اوايل دهه 80 شمسي بود كه گوش به گوش چرخيد و دهان به دهان زمزمه شد. دو سالي از آغاز دهه 80 گذشته بود كه خبري باورنكردني مردم ايران را مشتري رسانه ها كرد. جواني 20 ساله، متهم شده بود كه بزرگ ترين و جنجالي ترين پرونده فساد اقتصادي ايران را رقم زده است. جواني كه مي گفتند از دست فروشي شروع كرده و زير سايه نبود شفافيت در اقتصاد ايران به تاسيس 50 شركت مختلف بازرگاني رسيده بود.

«شهرام جزايري» به كسب اعتبار موهوم و تاسيس حدود 50 شركت مختلف بازرگاني، برداشت 38 ميليارد و 10 ميليون ريال به دفعات مختلف و پرداخت آن به اشخاصي به عنوان رشوه و جعل اسناد متهم شد. تباني در معاملات دولتي، اغواي مسئولان بانك ها، تسهيل و دريافت ارز، به كار نگرفتن تسهيلات در امر صادرات و واردات و ايجاد ركود در امر صادرات و واردات، تهيه پيمان نامه هاي غيرقانوني و اخذ مبالغ درخور توجهي از اين طريق، كيفرخواستي بود كه از سوي نماينده مدعي العموم در دادگاه قرائت شد.

اين پرونده 50 شريك جرم داشت و در دادگاه، 50 نفر به اتهام شراكت در تخلفات جزايري به همراه وي محاكمه شدند. پرونده جزايري، حتي پس از برگزاري جلسات محاكمه هم حاشيه داشت و باعث بركناري رئيس وقت زندان اوين و چهار قاضي ارشد دستگاه قضائي شد.

بررسي ليست مجرمان اقتصادي معروف ايران


جريان از اين قرار بود كه جوان 29 ساله اهوازي، در دادگاه اول به 27 سال حبس محكوم شد. وكلاي جزايي به اين حكم اعتراض كردند و در پي اعتراض، او در دوم اسفند سال 1385 هنگان انتقال به دادگاه براي معرفي دارايي هايش فرار كرد. بعد اين اتفاق آيت الله هاشمي شاهرودي، رئيس وقت قوه قضائيه، رئيس وقت زندان اوين و چهار قاضي ارشد دستگاه قضا را بركنار كرد تا حواشي پرونده جزايري پاياني نداشته باشد. دادگاه در هفتم اسفند سال 1385 در غياب متهم، او را به 14 سال زندان، 10 سال تبعيد، 10 سال محروميت از فعاليت هاي بازرگاني و تجاري و جريمه نقدي 122 ميليون و 840 هزار و 200 دلاري محكوم كرد.

فرار متهم 29 ساله يك ماه هم به طول نينجاميد. 20 روز بعد از اين حكم، جزايري در روستاي خصب كشور عمان دستگير شد. دستگيري او بار ديگر صفحاتي را به پرونده اش اضافه كرد و متهمان ديگري مرتبط با فساد اقتصادي بازداشت شدند. جزايري به زندان رفت و پس از بسته شدن درهاي زندان اوين، حواشي فساد مالي او هم بسته شد. صبح جمعه 11 مهر سال 1393، متهم مالي 29 ساله در 42 سالگي پس از گذراندن 11 سال حبس آزاد شد.

نخستين مجرم اقتصادي اعدامي

فاضل خداداد، بازرگاني ايراني بود كه به اتهام اختلاس 123 ميليارد توماني، نخستين مجرم اقتصادي اعدامي پس از انقلاب لقب گرفت. مهر در اين باره در گزارشي مي نويسد، فاضل خداداد پسر يكي از معتمدان ميدان بار تهران بود و نقش اول پرونده اي را بازي مي كرد كه در اواخر دهه 70 به اعدام او گره خورد. متهم دوم پرونده هم نقش معرف او را به كاركنان شعبه بانك بازي كرد و باعث هموار شدن راه براي ارتكاب جرم از سوي خداداد و خودش شد.

فاضل خداداد فعاليت هاي ساختماني و برج سازي مي كرد. او زمين هاي مختلف و خوبي را كه به اصطلاح گُل زمين هاي تهران بود، در شمال شهر خريداري مي كرد و ذوق و سليقه خوبي هم در كارهاي ساختماني داشت؛ چنان كه اولين مجتمع هاي سه منظوره مسكوني- تجاري- اداري را او راه انداخت و براي اولين بار روي پشت بام ها باغچه و فضاي سبز ايجاد كرد.

بررسي ليست مجرمان اقتصادي معروف ايران


او با شروع جنگ تحميلي در مهر 1359 از ايران خارج شد. جنگ كه تمام شد، فاضل خداداد در شهريور سال 67 به ايران بازگشت و با معرفي متهم رديف دوم پرونده، به يكي از شعب بانك صادرات، معروف به شعبه 207 در باغ فردوس (تجريش) مراجعه كرد و يك حساب جاري به شماره رند 2000 كه به افراد خاص مي دهند براي او باز كردند.

مجموع تخلفي كه خداداد از اسفند سال 70 تا هشتم بهمن 71 در سيستم بانكي كشور انجام داد، 123 ميليارد تومان بود. فاضل خداداد كه از كشور خارج شده بود با مديريت مسئولان وقت به كشور برگشت. سرانجام اين پرونده حكم قاضي غلامحسين محسني اژه اي بود كه به اعدام فاضل خداداد راي داد. او اوايل آذر سال 74 اعدام شد.

پاي گرفتار شهردار تهران در پرونده هاي اقتصادي

باز شدن پاي شهردار دهه 70 پايتخت به فساد اقتصادي، چيزي بود كه كسي باور نمي كرد علني شود و خبري از آن درز كند. اما سال 1376، شهردار وقت تهران با اتهام مالي رو به رو شد و در نيمه فروردين سال 1377 به تهران رفت.

او به مشاركت در اختلال يك ميليارد و 453 ميليون تومان، 660 سكه بهار آزادي و 80 سكه نيم بهار آزادي، مشاركت در ارتشاء، تضييع اموال عمومي، تصرف اموال عمومي، تباني در معاملات دولتي و دخالت در انتخابات پنجمين دوره مجلس با پرداخت 25 ميليون تومان به دو نامزد، متهم شد.

بررسي ليست مجرمان اقتصادي معروف ايران


شهردار وقت تهران به اتهام برداشت 260 ميليون تومان براي ستاد يك حزب، پرداخت 25 ميليون تومان به دو نفر از نامزدهاي انتخابات مجلس، برداشت 87 ميليون تومان براي خود، خريد 90 هزار دلار از حساب مديران شهرداري و پرداخت به يك مسئول و پرداخت 50 ميليون تومان به تعدادي از مديران شهرداري به سه سال زندان و 10 سال انفصال از خدمات دولتي و بازگرداندن اموال محكوم شد.

او همچنين براي تضييع 3.5 ميليارد به چهار سال حبس و 60 ضربه شلاق تعليقي محكوم و براي سكه هاي اهدايي و ساختمان خيابان الوند كه مربوط به عبدالله نوري بود و مشاركت در ارتشا تبرئه شد.

فسادي كه صفرهايش سرگيجه مي آورد

داستان هاي فساد اقتصادي از پرونده شهرام جزايري تا ماجراي شهردار تهران، با ظهور پديده هاي جديد بارها و بارها مرور شده اند و در اين سال ها شهرام جزايري همواره عنوان جنجالي ترين پرونده فساد اقتصادي كشور را يدك مي كشيد، اما شهريور سال 90 انتشار خبري، كشور را در شوكي بزرگ فرو برد. زير سايه اقتصاد غيرشفاف ايران، اختلاسي سه هزار ميليارد توماني شكل گرفته بود. عددي كه براي خواندنش بايد اول صفرها شمرده مي شدند و حين شمردن صفرها، شايد صفري از زير چشم در مي رفت: 3000000000000 تومان.

بررسي ليست مجرمان اقتصادي معروف ايران


رقم پرونده و قطر آن، به حدي چشمگير بود كه بتواند تمام پرونده هاي اقتصادي كشور را زير سايه ببرد. گفته مي شد اين پرونده 33 جلد يا به عبارتي 12 هزار برگ كيفرخواست دارد. احمد توكلي، نماينده مردم تهران در مجلس و يكي از منتقدان دولت محمود احمدي نژاد، به مديران درگير در اين پرونده توصيه كرد استعفا دهند: «به دولت و اعضاي كابينه مي گويم كه در ژاپن در سال 98 دو كارمند در وزارت اقتصاد متهم به رشوه خواري شدند، اما پس از اين اتهام، مدير كل ذي ربط خودكشي كرد و وزير اقتصاد هم استعفا داد؛ خودكشي پيشكش شما، استعفا داده و برويد.»

دومين اعدامي فساد اقتصادي

متهم اصلي پرونده سه هزار ميلياردي تا سال 84 يك گاوداري را به همراه برادرش اداره مي كرد كه با وام زودبازده  راه انداخت بود. اما در شش سال، موسس 38 شركت، صاحب 38 كارخانه و 18 پروژه در دست اجرا، شده و حتي موافقت بانك مركزي را براي تاسيس بانك آريا دريافت كرده بود. مجوز اين بانك در مرداد سال90 پس از افشاي فساد سه هزار ميلياردي باطل شد.

مه آفريد اميرخسروي با پرونده فساد سه هزار ميليارد توماني اش، هفت بانك را درگير كرد. در اين پرونده، محمد جهرمي، مدير عامل بانك صادرات استعفا داد. محمود خاوري، مديرعامل بانك ملي از كشور فرار كرد و اين پرونده براي متهم اصلي، به اعدام ختم شد.

بررسي ليست مجرمان اقتصادي معروف ايران


دادستان تهران، رشد شركت توسعه سرمايه گذاري آريا، تحت مديريت گروه آريا را در اولين جلسه دادگاه اين پرونده فساد اين گونه روايت كرد: «شركت توسعه سرمايه گذاري اميرمنصور آريا كه به وسيله چهار فرزند آرياي بزرگ اداره مي شده، اقدام به تاسيس شركت آب معدني داماش با دريافت وام هاي مختلف كرده اند.

اين افراد در گام اول براي تسريع در روند اهداف اقتصادي خود، ارتباطات ناصحيح با عناصر سياسي و اجرائي همراه با پرداخت رشوه داشتند كه اين نوع كسب ثروت به كام آنها شيرين آمد. اسناد موجود نشان مي دهد آنها ده ها مورد پرداخت رشوه به كاركنان دولت و برخي دستگاه هاي اجرائي با عناوين مختلف داشته اند و با رياست مه آفريد اميرخسروي چنين هزار ميليارد تومان ثروت نامشروع كسب كردند. پس از كشف جرم ضرورت داشت وضعيت پرونده اين شركت در زمينه وام ها، زمين ها، مايات، صادرات، واردات، سرمايه و.. دقيق رسيدگي شود».

برادران اميرخسروي با نام هاي «مه آفريد، مهرگان، مسعود و مرداويچ» و محمود خاوري، مديرعامل بانك ملي تنها بازيگران اختلاس سه هزار ميليارد توماني نبودند، به گفته غلامحسين محسني اژه اي، سخنگوي قوه قضاييه، «67 نفر به عنوان متهم در رده هاي مختلف اعم از مديران و مسئولان شركت هاي وابسته به شركت توسعه سرمايه گذاري اميرمنصور آريا احضار و  31 نفر هم در رابطه با اين پرونده بازداشت شدند». در اين ميان، محمود خاوري هم به ايران بازنگشت تا درباره اتهاماتي كه به او وارد شده بود، محاكمه شود.

پرونده باز «ب. ز»

كشور اين روزها همچنان سرگرم پرونده اي است كه اين بار بوي نفت مي دهد و از دل روزهاي تحريم اقتصادي ايران بيرون آمده است. اين بار، جواني متولد سال 1353، در روزهاي تحريم اقتصادي كشور، واسطه فروش نفت ايران مي شود و مفسد اقتصادي نام مي گيرد. چند ماهي بيشتر از روي كار آمدن دولت يازدهم نگذشته بود ك خبر بازداشت بابك زنجاني يا «ب. ز» به گوش رسيد. در همان روزها بدهي نفتي، عامل بازداشت زنجاني اعلام شد و برخي منابع او را واسط فروش نفت ايران در روزهاي تحريم معرفي كردند كه پس از فروش نفت، پول آن را به حساب دولت يا وزارت نفت واريز نكرده است.

بررسي ليست مجرمان اقتصادي معروف ايران


قرار مجرميت دو هزار صفحه اي او كه سخنگوي قوه قضائيه از آن خبر داده است، رسيدگي به اين پرونده را زمان بر كرد؛ چرا كه به گفته محسني اژه اي پرونده او «پرونده بسيار سنگيني شامل 209 جلد است كه با ملزومات آن هر جلد 200 صفحه دارد.» محسني اژه اي در بهمن سال 1392 از توقيف كليه اموال زنجاني در داخل و خارج از ايران خبر داد كه با همكاري خود زنجاني در معرفي اين دارايي ها همراه بود. او از بدهي 9 هزار ميليارد توماني زنجاني به وزارت نفت و تصميم قوه قضائيه براي توقيف اين ميزان ارزش از دارايي هاي زنجاني خبر داد. اين در حالي بود كه در روند رسيدگي به پرونده اين متهم، اعداد و ارقام مختلفي درباره ميزان بدهي رنجاني مطرح شده است.

مسعود ميركاظمي، رئيس سابق كميسيون انرژي مجلس بدهي بابك زنجاني را دو ميليارد و 800 ميليون دلار، محمدعلي پورمختار، رئيس كميسيون اصل 90 مجلس اين رقم را دو ميليارد و 600 ميليون يورو و مصطفي افضلي فرد، سخنگوي كميسيون اصل 90 مجلس هم مبلغ بدهي بابك زنجاني را دو ميليارد و 60 ميليون يورو اعلام كرده بودند كه بايد به حساب وزارت نفت واريز مي شد.

همه اين رقم ها در حالي مطرح شد كه بابك زنجاني رقم اعلام شده مبني بر بدهي بيش از دو ميليارد دلاري اش به وزارت نفت را رد مي كند و مدعي است بدهي اش به اين وزارتخانه يك ميليارد و 200 ميليون يورو بيشتر نيست. او بايد اين ادعا را در جلسات دادگاه اثبات كند. همكاري نكردن زنجاني اين پرونده را پيچيده و پايان كار را سخت كرده است. سخنگوي قوه قضاييه درباره اموال زنجاني در خارج از كشور، گفته است: «او مدعي شده بود در اندونزي بانكي وجود دارد كه بخشي از اموال وي در اين بانك نگهداري مي شود. اما هيات ايراني پس از سفر به اين كشور و تحقيق و بررسي در اين بانك در اندونزي، دريافتند اين ادعا صحت ندارد. با اين حال متهم گفته است مي خواهد بدهي اش را بپردازد، اما به دليل نداشتن صداقت هنوز اين موضوع هم به نتيجه نرسيده است.»

نامه نگاري هاي نفتي و فوتبالي

پس از اين نقل قول ها و واكنش هايي كه به ميزان بدهي و اظهارات زنجاني شد، متهم 41 ساله شروع به نامه نگاري كرد. ابتدا نامه اي به سازمان بازرسي كل كشور نشوت و مدعي شد دو ميليارد و 460 ميليون يورو از طريق بانكي در روسيه به حساب بانك مركزي واريز كرده است. سپس نامه اي براي دادستان تهران ارسال كرد كه در آن نامه به مشكل باشگاه فوتبال راه آهن- كه گفته مي شد مالك آن است- اشاره كرده و از دادستان تهران خواسته بود براي حل مشكل اين باشگاه اقدام كند.

بررسي ليست مجرمان اقتصادي معروف ايران


پس از آن هم نامه هايي به بهارستان و پاستور فرستاد. او در نامه اش به رئيس جمهوري نوشته بود: «يك كار اقتصادي شده كه منجر به ابهاماتي براي شما شده است و من موظفم ابهامات را حل كنم و اين كار در حال انجام است. در اصل مجموعه شما دنبال يك زياده خواهي است و اسم آن را فساد من ناميده است. من هيچ وقت با وزارت نفت معامله نكرده ام؛ يك مجموعه نفتي در خارج نفت فروخته و پول آن را در حسابي كه معرفي كرده، دريافت كرده و به واسطه آن، پول بلوكه شده و حال كه دولت عوض شده به زور مي گويد پول را دوباره پرداخت كن، چون صاحب بانك و سهامدار من مي باشم.»

داستان زنجاني هنوز ادامه دارد و سومين دادگاه او يازدهم مهرماه برگزار شد. نماينده دادستان در دادگاه قرار مجرميت بابك زنجاني را فساد في الارض و اخلال در نظام اقتصادي كشور، كلاهبرداري از بانك اف آي آي بي و جعل حواله بانكي به نام«ي»، جعل حواله ارزي از بانك اف آي آي بي به بانك مسكن، جعل چندين مورد حواله ارزي از بانك كنت به موسسه مالي توسعه، جعل دستور انتقال بين بانكي از بانك اف آي آي بي به بانك اسلام، جعل حواله نزد بانك مركزي، جعل اسناد بانك و جعل مُهر و پول شويي به مبلغ 1967 ميليون يورو و نشر اكاذيب اعلام كرد.

پرونده بابك زنجاني هنوز باز است و معلوم نيست چه حكمي انتظار او را مي كشد، اما ظهور او هم حاصل سيستم اقتصادي ناصحيحي است كه زير سايه اقتصاد غيرشفاف كشور رشد پيدا كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ آذر ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۵۹:۵۱ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

سلام به همه دوستان خوبم به جمع ما خوش امديد دراين سايت شما انواع مطالب جالب در موضوعات مختلف را كه بيشتر جنبه كاربردي در زندگي روزمره را دارد ميتوانيد ببينيد و از انها استفاده كنيد اميدواريم مطالب ارايه شده رضايت شما را جلب كند لطفا پس از بازديد با ارايه نظرات خود را ما را در رابطه بهتر شدن سايت ياري فرماييد منتظر حضور سبزو هميشگي تان هستيم ياحق
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب