خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد

سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 379
دیروز : 262
افراد آنلاین : 1
همه : 1959110
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

6عدد شگفت‌انگيزي كه جهان بر پايه آنها شكل گرفته است!عدد اپسيلون,عدد N,عدد امگا

 عدد امگا چگالي نسبي جهان است

 

6 عدد شگفت‌انگيزي كه جهان بر پايه آنها شكل گرفته است!
جهان بر پايه‌ي شش عدد بنا نهاده شده است كه اگر هر كدام از اين اعداد حتي به مقدار بسيار ناچيز متفاوت بودند، اكنون هيچ جهان وجود نداشته و بشري هم موجوديت نداشت.
لرد مارتين ريس ستاره‌شناس سلطنتي انگلستان و استاد دانشگاه كمبريج، در كتاب خود (تنها 6 عدد) آورده است كه تنظيم دقيق جهان به گونه‌اي‌ كه حيات در آن امكان‌پذير باشد، تصادفي نيست.


مسئله اين است كه تصادفات بسيار زيادي رخ داده‌اند تا جهان در چنين شرايط كنوني قرار گرفته و حيات امكان‌پذير شده است. مارتين ريس با تحقيقات و مطالعات بسيار تلاش كرده است تا با مقداردهي به برخي از اين مفاهيم، دلايل خود را تحكم بخشد. او ادعا مي‌كند كه جهان تحت حكومت و كنترل شش عدد است. اعدادي كه هر كدام از آنها قابل اندازه‌گيري بوده و مقدار دقيقي دارند. از نظر او اين 6  عدد بايد به گونه‌اي خاص و دقيق باشند تا شرايط حيات را فراهم كنند. در غير اين‌صورت، يعني تنها با كمترين كم و كاستي در آنها منجر به جهان‌هاي عاري از حيات خواهد شد.

او در كتاب خود اين اعداد را اينگونه معرفي مي‌كند:

 

عدد N :
عدد N برابر است با 10 به توان 36 كه با قدرت نيروي الكتريكي تقسيم بر قدرت گرانش برابر است. اين عدد نشان مي‌دهد گرانش تا چه حد ضعيف است. اگر عدد N از اين كمتر بود آن گاه ستارگان نمي‌توانستند متراكم شده و دماهاي زياد براي هم‌جوشي ايجاد كنند. بنابراين ستارگان ديگر نمي‌درخشيدند و سيارات درون سياهي سردي فرو مي‌رفتند. اما اگر گرانش حتي ذره‌اي قوي‌تر بود، ستارگان بسيار سريع گرم شده و سوخت خود را چنان سريع مي سوزاندند كه حيات هرگز فرصت آغاز پيدا نكند.


عدد اپسيلون:

اين عدد برابر با 0007/ است. اپسيلون مقدار نسبي هيدروژني است كه در انفجار بزرگ از طريق هم جوشي به هليوم تبديل مي‌شود. اگر اين عدد به جاي 0007/، عدد 0006/ بود، باعث تضعيف نيروي هسته‌اي شده و به اين ترتيب پروتون‌ها و نوترون‌ها به يكديگر وابسته نمي‌شدند. دوتريوم كه (داراي يك پروتون و يك نوترون) است، نمي‌توانست شكل بگيرد. بنابراين عناصر سنگين تر هرگز در ستاره‌ها بوجود نمي‌آمدند.

 

همچنين، اتم‌هاي بدن ما هرگز شكل نگرفته و كل جهان به هيدروژن تبديل مي‌شد. جالبه نه؟! حال، اگر اپسيلون برابر 0008/ بود، آنگاه هم‌جوشي چنان سريع صورت مي گرفت كه هيچ هيدروژني از انفجار بزرگ باقي نمي‌ماند و امروزه ستاره‌اي وجود نداشت كه به سيارات انرژي بدهد.

 

عدد Q:
اين عدد، دامنه‌ي اختلالات موج در تابش ريز موج پس زمينه است كه برابر با 10 به توان 5- است. اگر اين عدد كمي كوچك‌تر از اين بود، آنگاه جهان به شدت يكنواخت شده و توده‌ي بيجاني از گاز و غبار كه هرگز به شكل كهكشان‌ها و ستاره‌هاي امروزي در نمي آمد. در اين صورت جهان يكنواخت، بي‌معني و عاري از حيات مي‌شد. حال، اگر اين عدد بزرگتر از اين مقدار بود، آنگاه در تاريخ جهان ماده زودتر به شكل ساختارهاي بزرگ ابر كهكشاني متراكم  تبديل مي‌شد.

 

عدد امگا:
اين عدد چگالي نسبي جهان است. اگر امگا از اين رقمي كه هست، كوچك‌تر بود، جهان بسيار سريع منبسط و سرد مي‌شد. ولي اگر امگا خيلي بزرگ‌تر از اين رقم بود، جهان قبل از اينكه فرصت حيات پيدا كند از هم فرو مي پاشيد.


عدد لاندا:
لاندا عدد ثابت كيهاني است كه سرعت جهان را تعيين مي‌كند. اگر اين عدد تنها به مقدار كمي بزرگ‌تر بود با نيروي ضد گرانشي كه ايجاد مي كرد و جهان از هم مي پاشيد. يعني با سرعت تمام به حالت انجماد بزرگ فرو مي‌رفت كه در نتيجه حيات را غير ممكن مي‌كرد.
اما اگر اين عدد ثابت كيهاني عددي منفي و كمتر از اين رقم بود، جهان به شدت متراكم شده و قبل از اينكه حيات شكل بگيرد دچار فروپاشي بزرگ مي‌شد.

 

عدد D :
اين عدد، تعداد ابعاد فضا است. اگر فضا يك بعدي باشد، احتمالا حيات نمي‌تواند وجود داشته باشد. زيرا در اين صورت محتويات جهان چيز قابل توجهي نخواهد بود. ذرات بدون هيچ برهم‌كنشي از كنار يكديگر عبور مي‌كردند. بنابراين مي‌توان گفت؛ جهان‌هايي كه در يك بعد وجود دارند، نمي‌توانند حيات داشته باشند.


فضاهاي دو بعدي نيز با اين مشكل مواجه هستند و شكل‌هاي مختلف حيات در اين فضا، نهايتا متلاشي يا تجزيه مي‌شوند. از نظر علم زيست شناسي نيز هوش نمي‌تواند در كمتر از سه بعد وجود داشته باشد. در فضاي چهار بعدي، مشكل ديگري وجود دارد، سياره‌ها ديگر در مدار خود به دور خورشيد  قرار نخواهند گرفت. قانون جذر معكوس نيوتون با قانون مكعب معكوس جايگزين  خواهد شد و به بيان ديگر، عدد سه در ابعاد فضايي عددي ويژه است. يعني دقيقا در فضاي سه بعدي مي‌توان به جستجوي حيات پرداخت.

منبع: hamshahrionline.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۸:۵۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

10 پيشنهاد براي سفر يكروزه در آخرين روزهاي تابستانآخرين روزهاي تابستان هم در حال گذر هستند و كم كم به فصل پاييز و روزهاي بازگشايي مدارس نزديك تر مي شويم. پس چه خوب است كه اگر كودك مدرسه اي داريد قبل از شروع مدارس او را به سفري يك روزه ببريد تا با نشاط و آمادگي بيشتر مدرسه را آغاز كند.

۱- تور ابيانه
نوشته و اثري كه قدمت زماني ابيانه را دقيقاً معلوم كند در دست نيست؛ ولي قدمت هزار و پانصد ساله را براي آن تخمين مي‌زنند و آن را از كهن‌ترين زيست‌گاه‌هاي انساني در حاشيه دشت كوير ايران مي‌دانند. آثار و بناهاي تاريخي كه در ابيانه وجود دارد مربوط به دوره‌هاي ساساني، سلجوقي، صفوي و قاجار است. اتاق‌هاي ابيانه به پنجره‌‏هاي چوبي ارسي مانند مجهز اند و اغلب داراي ايوان‌ها و طارمي‌هاي چوبي پيش آمدهٔ مشرف بر كوچه‌هاي تنگ و تاريك‌اند كه خود به صورت مناظر جالبي درآمده‌اند. نماي خارجي ديوارهاي خانه ‏هاي ابيانه با خاك سرخي كه معدن آن در مجاورت روستاست پوشيده شده.

گردشگري,تور گردشگري

 ابيانه كهن‌ترين زيست‌گاه‌هاي انساني در حاشيه دشت كوير ايران

 
ابيانه سه قلعه دارد كه عبارتند از:
۱- پال همونه يا تخت‌هامان كه در جنوب غربي ابيانه قرار دارد و متعلق به محله بالا و يوسمون است. اين قلعه حدود ۲۰۰ سال پيش ساخته شده‌است. و سند ساخت آن نيز وجود دارد. در اين سند سهم افراد در ساخت قلعه مشخص شده‌است.

۲- هرده كه در شمال شرقي روستا قرار دارد و به محله هرده تعلق دارد.

۳- پاله كه در شمال غربي روستا قرار دارد و به محله پل تعلق دارد. اين قلعه‌ها مربوط به دوره‌هاي ياغيگري بوده كه مردم براي حفظ امنيت خود در مقابل ياغي‌هاي محلي ساخته‌اند و در آن به نوبت كشيك مي‌داده‌اند. 

گردشگري,تور گردشگري

  بناهاي تاريخي كه در ابيانه وجود دارد مربوط به دوره‌هاي ساساني، سلجوقي، صفوي و قاجار است

 

۲- تور دشت نمارستاق تا آبشار كوهره
آبشار بلند و زميني كوهره در ۷ كيلومتري روستاي نمار از توابع آمل جاري است. اين آبشار و منطقه ييلاقي اطراف آن گزينه‌ي خوبي براي آنهايي است كه دوست دارند به دور از شهر و شلوغي در طبيعت پرسه بزنند. آبشار نسبتا پرآب كوهره بلندترين آبشار زميني ايران به حساب مي‌آيد. شكل چند طبقه و پلكاني اين آبشار همراه با شيب كم آن از ويژگي‌هاي ظاهري آن است. 

گردشگري,تور گردشگري

آبشار كوهره بلندترين آبشار زميني ايران به حساب مي‌آيد

 
در اطراف آبشار كوهره پوشش گياهي تنها شامل بوته‌هاي گون، گونه‌هايي از گندميان، آنقوزه، گلپر و نسترن وحشي مي‌شود. پيشنهاد مي‌كنيم اگر به تماشاي آبشار كوهره و دشت اطراف آن رفتيد و تحمل آب سرد را نيز داريد در بركه‌ي پايين آبشار تني به آب زنيد و روح و جانتان را تازه كنيد.  

گردشگري,تور گردشگري

آبشار بلند و زميني كوهره در ۷ كيلومتري روستاي نمار از توابع آمل است

 
۳- قزوين گردي
اگر تاكنون فكر مي‌كرديد قزوين تنها يك شهر صنعتي است و جاذبه گردشگري ندارد، اين بار به جاي اين كه راهي شهرهاي تكراري شويد، پايتخت ايران در دوره صفويه را از نزديك ببينيد. خيابان سپه قزوين نخستين خيابان طراحي‌شده ايران است كه در دوره صفوي در زمان پايتختي قزوين احداث شد. و شما حتما بايد آن را از نزديك ببينيد. شهرداري قزوين در طي سال هاي ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ پروژه عظيمي را با صرف هزينه اي هنگفت جهت احياء اين خيابان تاريخي و سنگفرش پياده رو ها و سواره رو خيابان به اجرا رسانيد.

 اين خيابان را شاه طهماسب صفوي در شمال محله شهرستان قديم يا حصار شاپور، همزمان با ايجاد جعفرآباد يعني عمارت و خانه‌هاي دو طرف اين خيابان و باغ سعادت آباد و عمارت دولتخانه و حرمسرا و باغ‌هاي شرقي و غربي عمارات مذكور احداث كرده‌است.   

گردشگري,تور گردشگري

خيابان سپه قزوين نخستين خيابان طراحي‌شده ايران است

 
۴- كوير مرنجاب
جاده ابريشم، اين نامي‌ترين شاه‌راه تاريخ، اگر نه با ايران، كه بدون ايران هيچ‌گونه معني و مفهومي ندارد. كاروانسراي مرنجاب،قصر بهرام، ده نمك، سرخه و چندين كاروانسراي ديگر در اين مسير است. از دوران اشكانيان تا سده كنوني كه غُرِش كشتي، قطار و هواپيما سكوت پر رمز و راز جهان اساطيري را در هم شكست، اين جاده اهميتي به‌سزا در ردوبدل كردن كالا و فرهنگ ميان مردمان جهان داشت. ايران زمين، با تمام پيشينه شكوهمندش در مركز اين جهان‌راه جاي داشت.    

گردشگري,تور گردشگري

 كوير مرنجاب يكي از زيباترين نقاط كويري ايران محسوب مي‌شود

 
اين شاهرگ اقتصادي، سياسي و نظامي جهان باستان، با مويرگ‌هايي كه در سراسر مشرق‌زمين به‌ويژه سرزمين جاودانه ايران كشيده است، ملت‌هاي بزرگ تا روستاهاي كوچك را به هم پيوند مي‌داد. بديهي است كه چنين شاه‌راه عظيمي نيازمند استراحت‌گاه‌هايي فراخور حال كاروانيان و لشكريان بود. جايگاه‌هايي كه با داشتن آب كافي و امنيت، خستگي را از تن كاروانيان به در آورد. از دوران باستان در جاي‌جاي اين جاده افسانه‌اي كاروانسراهايي به جهت راهيان و رهواران ساخته بودند.

 از آنجا كه در دوران شاه‌عباس صفوي، بسياري از اين كاروانسراها مرمت و نوسازي شده و يا ايجاد شدند، آنها را به نام كاروانسراهاي شاه‌عباسي مي شناسيم. به‌راستي كه اين دوران را بايد دوران زرين كاروانسراي ايران ناميد. 

گردشگري,تور گردشگري

 كاروانسراي مرنجاب در مسير جاده ابريشم قرار دارد

 
۵- جنگل ارفع ده
شايد هر كدام از ما بارها مسير سوادكوه را به سمت ساري رفته باشيم و به‌ جز پل «ورسك‌» جاذبه‌هاي ديگر آن را نديده باشيم؛ اما اگر كمي بيشتر چشم بگردانيم از همان مسير اصلي جاده و در حال حركت نيز زيبايي‌هاي بسياري را خواهيم ديد. در همان مسير اصلي جاده‌ي سوادكوه‌ در استان مازندران، كمي دورتر از فيروزكوه‌، اگر كمي به سمت راست نگاه كنيد، مسيري آبي به‌شكل «دم طاووس» ديده مي‌شود كه با رنگ‌هاي زيبايي به سمت رودخانه پهن شده است. اگر كمي پياده‌روي كنيد مي‌توانيد به بالاي آن هم برويد، اينجا «شور آب» است‌، اگر كمي از طعم آب را بچشيد، متوجه انتخاب اين نام برايش مي‌شويد.       

گردشگري,تور گردشگري

 جنگل ارفع ده منطقه‌ي بكري است كه هنوز دست تخريب‌كننده‌ي بشر به آن نرسيده است

 
اينجا تاريخ حرف‌هاي بسياري براي گفتن دارد. بعد از اين‌كه ۲۰۰ كيلومتر از تهران دور شويد، در سمت چپ جاده، يك تابلو شما را به سمت روستاي «ارفعده» راهنمايي مي‌كند. هيچ تابلويي در روستا وجود ندارد تا بتواني راه چشمه‌ي «پراو» را در پيش بگيريد. يكي از اهالي مي‌گويد تا چشمه، شش كيلومتر راه است. در بالاي ده، يك دو راهي وجود دارد كه سمت راست آن به چشمه و سمت چپ به ارتفاعات «ارفع كوه» مي‌رسد. در مسير چشمه،‌ كم‌كم منطقه‌ي نيمه‌جنگلي، به جنگل تبديل مي‌شود.

اينجا به‌جز درخت‌ و زيبايي چيز ديگري ديده نمي‌شود، اينجا منطقه‌ي بكري است كه هنوز دست تخريب‌كننده‌ي بشر به آن نرسيده است. هيچ زباله‌اي در راه ريخته نشده، اما زخم كنده‌شده‌ي يادگاري‌ها بر تنه‌ي درختان چهره‌ي بدي از مهمانان قبلي جنگلي باقي گذاشته است.   

 

۶- آبشار لاسم و آبشار شمس‌آباد
آبشار بلند شمس آباد در مسير جاده هراز و در منطقه‌اي كوهستاني به نام اميري جاري است. منطقه اميري از چند روستا با نام وانا، شمس آباد، نحر، دينان، آخا، ترا و حاره تشكيل شده است.در جنوب شرقي منطقه‌ي اميري و ارتفاعي در حدود دو هزار متر از سطح دريا، آبشار شمس آباد جاري است. سرچشمه‌ي اين آبشار چند كيلومتر بالاتر از آن در كنار يك درخت بيد سفيد كه به آن «تك فك» مي‌گويند قرار دارد. آب فراوان و شكل و شمايل كوه‌هاي اطراف آبشار نماي زيبايي را به اين منطقه بخشيده است. بودن در اينجا و گوش سپردن به صداي آب جان هر تماشاگري را تازه مي‌كند. 

گردشگري,تور گردشگري

 آبشار بلند شمس آباد در مسير جاده هراز و در منطقه‌اي كوهستاني به نام اميري جاري است

 
آبشار آب‌مراد در دشت ييلاقي لاسم قرار دارد. در ميان حدود  ۱۳ آبشار، اولين و بلند‌ترين آبشار كه در شكاف دو صخره قرار دارد منظره بسيار ديدني دارد كه از مكان‌هاي گردشگري شاهان قاجار نظير ناصرالدين‌شاه بوده است. همچنين دورنماي قله دماوند، زيبايي دوچنداني به اين آبشار بخشيده است. در بالاي آبشار، يخ و برف دائمي وجود دارد كه در بهار پرآب و در زمستان دوباره كم آب مي‌شود. تخت سنگ‌هاي صيقلي و پوشش گياهي غني همراه با نواي چوپان‌ها منظره‌اي بديع به وجود آورده است.  

گردشگري,تور گردشگري

 آبشار آب‌مراد در دشت ييلاقي لاسم قرار دارد

 
۷- شهر زيرزميني اويي
شهر نوش آباد از جمله مناطق باستاني و تاريخي در شمال استان اصفهان و به فاصله پنج كيلومتري از كاشان قرار گرفته. شهر زير زميني اويي آنچه به نام شهر زير زميني معروف است در واقع ساختارهاي متراكم، پيچيده و گسترده‌اي چون دالانهاي باريك تودرتو و اتاقهايي با ابعاد كوچك است.مجموعه اويي در زير بافت قديم شهر شكل گرفته و تا سطح كنوني شهر نيز گسترده شده‌است. وسعت اين شهر به دليل ارتباط ميان محلات و حفاظت از جان و مال مردم در مواقع ناامني زياد بوده و در دو سطح افقي و عمودي گسترش يافته‌است.

 اين معماري دست كم در شهر نوش آباد با واژه " اويي " ناميده مي‌شود. غير از ورودي اصلي ارتفاع تمام قسمتهاي اويي به قد طبيعي يك انسان و بين ۱۷۰ تا ۱۸۰ سانتيمتر است. بر سطح ديوارها و در فواصل اندك، جاي پيه سوز به چشم مي‌خورد. در بعضي قسمتها نيز درون ديوار، سكوهاي كوتاهي جهت نشستن ايجاد شده‌است كه در بعضي از اتاق ها تبديل به طاقچه جهت قرار دادن اشياء مي‌شود.

گردشگري,تور گردشگري

 مجموعه اويي در زير بافت قديم شهر شكل گرفته و تا سطح كنوني شهر نيز گسترده شده‌است

 
۸- روستاي پاده

پاده، روستايي از توابع بخش آرادان شهرستان گرمسار در استان سمنان و آنچه سفر به روستاي پاده، را از بقيه جاذبه‌هاي گردشگري منطقه متمايز مي‌كند، وجود تونل‌هاي بزرگ نمك در اين منطقه است. منطقه‌ي گرمسار كه ميزبان بزرگ‌ترين معادن و تونل‌هاي نمك در منطقه‌ي خاورميانه، در حال حاضر ۴۰ تونل نمك را در خود جاي داده است و سهم عمده‌اي از  استخراج نمك در كشورمان، در اين منطقه صورت مي‌گيرد.

در منطقه سردره گرمسار تعدادي راه فرعي در دوطرف جاده وجود دارد كه به معادن نمك منتهي ميشود. براي علاقه مندان و آشنايان به مسايل ژئوتوريسم و زمينشناسي بخصوص دانشجويان, چگونگي بهره برداري از اين معادن ولايه هاي خاصي كه دراين معادن وجود دارد بسيارآموزنده و مفيد است.

  گردشگري,تور گردشگري

  پاده، روستايي از توابع بخش آرادان شهرستان گرمسار در استان سمنان است

 

در منطقه گرمسار ۲۷ معدن نمك وجود دارد كه درجه خلوص نمك از اين معادن بالاي ۹۸درصد است.يكي از زيباترين اين معادن,معدن نمك "كوهدشت كهن” مي باشد. اين معدن كه در نوع خود در بين معادن نمك منطقه بي نظير مي باشد از زيبايي خاص برخوردار است.

اين معدن به صورت تونل پيچ در پيچ ۱٫۵كيلومتري در دل زمين امتداد دارد. درداخل تونل ۶ ستون بزرگ نمك به ارتفاع ۱۲متر و به شعاع تقريبي ۱۰ در ۲۰ متر جهت جلوگيري از ريزش تونل پيشبيني شده است كه با ورود به داخل تونل مزبور چشم هر بيننده اي را به خود جلب مي كند. اين معادن با توجه به اقليم نيمه بياباني و گرم و خشك منطقه گرمسار در تابستان و زمستان مكان مناسبي جهت بازديد گردشگران مي باشد.
 
۹- درياچه سلطان
درياچه نمك حوض سلطان در ۴۰ كيلومتري شمال شهرستان قم و ۸۵ كيلومتري جنوب تهران و در حاشيه بزرگراه تهران قم قرار دارد. اين درياچه كه به درياچه ساوه قم و درياچه شاهي هم معروف است در شمال شرق شهرستان قم واقع شده است و رشته كوههاي البرز درشمال ان قرار دارد وسعت و شكل درياچه متناسب با ورود آب و ميزان بارندگي آن در فصول مختلف سال متفاوت است. در مواقع بارندگي و ذوب برف هاي ارتفاعات اطراف چون بر ميزان آب ورودي افزوده مي شود، وسعت آن زياد و در غير از اين ايام وسعت آن كاهش مي يابد. بدين ترتيب سطح آب درياچه پيوسته در نوسان است. 

گردشگري,تور گردشگري

 درياچه نمك حوض سلطان در شمال شرق شهرستان قم واقع شده است

 

حوض سلطان به نام‌هاى ديگري مانند درياچه قم، درياچه ساوه، درياچه شاهى و درياچه حوض سلطان معروف است، ارتفاع آن از سطح دريا ۷۱۰ متر است و با بارندگى ۱۰۰ تا ۱۲۰ ميليمتر در سال اين منطقه در حوزه نواحى كم‌باران قرار گرفته و داراي چهار بخش كفه نمكي(بخش اصلي تالاب)، حاشيه باتلاقي، محدوده اكولوژيك و دشتي است.   

گردشگري,تور گردشگري

حوض سلطان به نام‌هاى ديگري مانند درياچه قم، درياچه ساوه و درياچه شاهى معروف است

   
۱۰- زنجان گردي
گنبد سلطانيه بين سال‌هاي ۷۰۲ يا ۷۰۳ تا ۷۱۲ هجري قمري ساخته شده‌است. اين بنا به دستور الجايتو يا هما سلطان محمد خدابنده ساخته شد و خواجه رشيدالدين فضل‌الله همداني در ساخت آن نظارت داشت. اين سازه در حدود ۳۰۰ كيلومتري تهران و در شهر سلطانيه، در نزديكي زنجان واقع شده و از دور در ميان دشتي سرسبز چونان نگيني آبي مي‌درخشد.

زماني كه ساخت اين بنا آغاز شد، الجايتو هنوز مسلمان نشده بود، اما سال‌هاي آخرين ساخت گنبد سلطانيه او پس از مشرف شدن به زيارت حضرت علي (ع) و فرزندش امام حسين (ع) مذهب شيعه را پذيرفت و قصد كرد تا قبر حضرت علي (ع) را از نجف به سلطانيه بياورد. پس گنبد سلطانيه را به امام اول شيعيان اختصاص داد.   

گردشگري,تور گردشگري

   گنبد سلطانيه بين سال‌هاي ۷۰۲ يا ۷۰۳ تا ۷۱۲ هجري قمري ساخته شده‌است

 

عمارت ذوالفقاري در يكي از محلات قديمي شهر زنجان موسوم به محلة "دالان آلتي"در ضلع شمالي سبزه ميدان و مسجد جامع قرار دارد. اين بنا ساختمان مسكوني و اداري حكمران زنجان بوده و از مجموعه بناهاي اندروني و بيروني و بخشهاي مختلفي تشكيل يافته بود. از اين مجموعه در حال حاضر فقط عمارت بيروني باقي مانده كه به نام "عمارت محمود خان ذوالفقاري"معروف است. بنا به رواياتي اين خانه توسط سردار اسعدالدوله (پدر محمود خان) دراواخر حكومت قاجار بنا گرديده و پس از وي محمودخان در آن اقامت داشته است.

درگذشته اين بخش از شهر زنجان محله ­ي اعيان نشين بوده و مجموعه بناهايي در سبك و الگويي همسان همچون خانه وزيري، خانه خديوي، عمارت دارايي و... در اين محل ساخته شده بود. اين موزه به نام موزه مردان نمكي هم شناخته مي شود مردان نمكي نامي است كه به شش موميايي كشف‌شده در زمستان سال ۱۳۷۲در معدن نمك چهرآباد استان زنجان داده شده‌است.    

گردشگري,تور گردشگري

  
منبع:chidaneh.com


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۷:۴۴ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

چگونه بوت‌لودر گوشي اندرويدي خود را آنلاك كنيم؟ 

پيش از هرچيز در نظر داشته باشيد كه تمامي برندهاي سازنده گوشي‌هاي هوشمند اجازه آنلاك كردن بوت‌لودر را به شما نخواهند داد. امكان استفاده از اين روند به برند، اپراتور و يا حتي نسخه فيرمويري كه روي دستگاه شما نصب است بستگي دارد.

 

آنلاك‌كردن بوت‌لودر گوشي اندرويدي شما اولين گام براي روت كردن و يا پياده‌سازي فرايند فلش كردن رام‌هاي دست‌ساز است. گامي كه بر خلاف تصور اكثر كاربران، در بيشتر موارد توسط شركت سازنده آن دستگاه همراه نيز به‌طور رسمي پشتيباني مي‌شود. با ما همراه باشيد تا با روند آنلاك كردن بوت‌لودر در گوشي‌هاي هوشمند اندرويدي آشنا شويد!

 

سيستم‌عامل اندرويد, بوت لودر گوشي

با بازكردن بوت‌لودر تمامي اطلاعات موجود روي گوشي هوشمند پاك خواهد شد

 

پيش از هرچيز در نظر داشته باشيد كه تمامي برندهاي سازنده گوشي‌هاي هوشمند اجازه آنلاك كردن بوت‌لودر را به شما نخواهند داد. امكان استفاده از اين روند به برند، اپراتور و يا حتي نسخه فيرمويري كه روي دستگاه شما نصب است بستگي دارد. به عنوان نمونه، گوشي‌هاي سري نكسوس ذاتا قابليت آنلاك را دارند و اكثر دستگاه‌هاي توليدي برندهاي مانند موتورولا و اچ‌تي‌سي نيز اين قابليت را پيش روي شما قرار خواهند داد.

 

اين در حالي است كه برخي از دستگاه‌هاي همراه به‌طور پيش‌فرض امكان آنلاك كردن بوت‌لودر را به شما نخواهند داد اما پس از مدتي، توسعه‌دهندگان نرم‌افزاري از وجود حفره‌هاي امنيتي استفاده كرده و اين شرايط را براي شما مهيا مي‌كنند.

 

بهترين روش براي اطمينان از اينكه گوشي شما قابليت آنلاك شدن بوت‌لودر را داراست يا خير، مراجعه به انجمن توسعه‌دهندگان وب‌سايت XDA است. اگر دستگاه همراه شما از برند اچ‌تي‌سي يا موتورولا باشد مي‌توانيد قابليت آنلاك شدن آن را از طريق وب‌سايت موتورولا يا اچ‌تي‌سي بررسي كنيد. در صورتي كه گوشي شما به طور رسمي از قابليت آنلاك بوت‌لودر بهره‌مند نشده همچنان اين احتمال وجود دارد كه راه‌حلي غيررسمي توسط توسعه‌دهندگان نرم‌افزاري براي بازكردن بوت‌لودر آن ارائه شده باشد.

 

مرحله مقدماتي: ايجاد نسخه پشتيبان از داده‌ها
پيش از آغاز بايد درنظر داشته باشيد كه اين فرايند (بازكردن بوت‌لودر) تمامي اطلاعات موجود روي گوشي هوشمند شما را پاك خواهد كرد. بنابراين اگر عكس، فايل، شماره مخاطب و يا حتي پيامكي روي دستگاه همراه خود داريد كه براي شما اهميت ويژه‌اي دارد، آن‌را به رايانه خود انتقال دهيد. اگر نياز به ايجاد نسخه پشتيبان از برنامه‌هاي نصب شده روي دستگاه خود و يا تنظيمات آن‌ها داريد نيز مي‌توانيد از راهكارهاي موجود (ايجاد نسخه پشتيبان از طريق خود دستگاه همراه و يا از طريق رايانه) نسخه پشتيباني از تمامي تنظيمات و فايل‌ها تهيه و آن‌را به رايانه خود انتقال دهيد.

 

يك راه‌حل ايده‌آل آن است كه در همان بدو خريد يك دستگاه هوشمند جديد، فرايند آنلاك كردن بوت لودر را يك‌بار براي هميشه انجام دهيد تا ديگر اطلاعاتي از روي دستگاه همراه شما پاك نشود. پس از ايجاد نسخه پشتيبان از اطلاعات خود مي‌توانيد به سراغ مرحله بعدي برويد.

 

 مرحله اول: نصب SDK اندرويدي و درايورهاي گوشي
در اين قسمت نياز به پياده‌سازي دو فرايند خواهيد داشت. نصب بسته نرم‌افزاري اندرويد و البته نصب درايورهاي مورد نياز براي شناسايي دستگاه شما توسط رايانه، در اين مرحله انجام خواهد شد. در صورتي كه پيش از اين درايورهاي دستگاه خود را نصب كرده‌ايد بدنيست گزينه به‌روزرساني آن‌ها را نيز درنظر داشته باشيد.

 

پيش از هرچيز بايد به صفحه دانلود Android SDK برويد و در قسمت پايين صفحه، گزينه SDK Tools Only را انتخاب كنيد. حالا فايل فشرده را بر حسب سيستم‌عامل مورد استفاده خود روي رايانه دانلود كنيد و آن‌را از حالت فشرده خارج كنيد.

حالا SDK Manager را اجرا و همه گزينه‌هاي موجود به جز Android SDK Platform-tools را از حالت انتخاب خارج كنيد. در صورتي كه دستگاه شما از سري نكسوس است مي توانيد گزينه Google USB Driver را نيز انتخاب كنيد تا درايورهاي گوگل دانلود شوند.

 

سيستم‌عامل اندرويد, بوت لودر گوشي

 

پس از پايان نصب، برنامه SDK Manager را ببنديد. حالا درايورهاي USB را براي گوشي خود نصب كنيد. اين درايورها معمولا از طريق وب‌سايت شركت سازنده گوشي همراه شما نيز در دسترس قرار مي‌گيرند. در صورتي كه پيغام مربوط به ريبوت را مشاهده كرديد رايانه خود را راه‌اندازي مجدد كنيد.

 

حالا گوشي خود را با استفاده از كابل يو‌اس‌بي به رايانه متصل كنيد. پوشه platform-tools در زيرشاخه پوشه Android SDK را بازكرده و در حالي كه نشان‌گر موشواره را در قسمت خالي از صفحه قرارداده‌ايد، كليدهاي شيفت و كليك سمت راست موشواره را باهم بزنيد. از منوي بازشده، گزينه Open a Command Prompt Here را بزنيد و دستور زير را تايپ كنيد:

adb devices

 

در صورتي كه روي صفحه، شماره سريالي را مشاهده كرديد به آن معنا خواهد بود كه دستگاه شما توسط رايانه شناسايي شده و مي‌توانيد اين فرايند را ادامه دهيد، در غير اين‌صورت از انجام درست و بدون مشكل فرايندهاي پيشين اطمينان حاصل كنيد.

 

مرحله دوم: فعال‌سازي گزينه USB Debugging
پس از اين مرحله، به قسمت تنظيمات گوشي هوشمند خود رفته و گزينه About Phone را انتخاب كنيد. با پيمايش به سمت پايين، گزينه Build Number را هفت مرتبه پشت سر هم لمس كنيد تا پيغامي مبني بر اينكه "حالا شما يك توسعه‌دهنده نرم‌افزاري هستيد” روي صفحه ظاهر شود. حالا به صفحه اصلي تنظيمات گوشي بازگرديد. در اين حالت بايد در محدوده پايين گزينه‌هاي موجود، عبارت Developer Options را مشاهده كنيد.

 

با لمس كردن اين گزينه، قابليت OEM Unlocking را لمس كنيد. در صورتي كه اين گزينه وجود ندارد، مشكلي نيست زيرا فعال بودن اين قابليت تنها روي برخي از گوشي‌ها ضروري است. در مرحله بعدي گزينه USB Debugging را فعال كنيد و در صورت نياز، گذرواژه يا پين مورد استفاده خود را وارد كنيد.

 

پس از پياده‌سازي روند بالا، با اتصال دستگاه همراه به رايانه بايد پيغامي با محتواي "Allow USB Debugging?” را روي صفحه مشاهده كنيد. حالا گزينه "Always allow fron this computer” را انتخاب و گزينه OK را لمس كنيد.

 

مرحله سوم: دريافت كد آنلاك (براي دستگاه‌هايي به جز نكسوس)
در صورتي كه از دستگاه‌هاي سري نكسوس استفاده مي‌كنيد، مي‌توانيد اين مرحله را ناديده بگيريد اما كاربران دستگاه‌هاي غيرنكسوسي بايد اين مرحله را بگذرانند.

 

كافي است با جستجويي كوتاه به صفحه وب رسمي آنلاك بوت‌لودر در سايت شركت توليدكننده گوشي خود برويد. حالا دستگاه خود را انتخاب و وارد حساب كاربري خود شويد (در صورتي كه حساب كاربري نداريد بايد ابتدا اين حساب را ايجاد و سپس وارد آن شويد).

 

ادامه روند، بسته به مدل دستگاه همراه شما متفاوت خواهد بود اما آنچه مسلم است روند انجام كار در وب‌سايت شركت سازنده دستگاه شما مشخص شده است. به عنوان نمونه، با دستورالعملي به منظور خاموش كردن گوشي و واردشدن به حالت فست‌بوت روبرو خواهيد شد. اين روند نيز در دستگاه‌هاي مختلف، متفاوت است اما در اكثر دستگاه‌هاي همراه جديد با نگه‌داشتن همزمان كليدهاي پاور و كم‌كردن ميزان صدا به مدت 10 ثانيه (وقتي گوشي شما خاموش است) مي‌توانيد وارد اين حالت شويد. با جستجويي ساده از طريق گوگل مي‌توانيد به راحتي روند مورد نظر براي دستگاه همراه خود را بيابيد.

 

سيستم‌عامل اندرويد, بوت لودر گوشي

 روند آنلاك كردن بوت‌لودر در گوشي‌هاي هوشمند اندرويدي

 

حالا دستگاه خود را از طريق كابل يو‌اس‌بي به رايانه متصل كنيد. در اين حالت رايانه شما بايد دستگاه را تشخيص دهد. حالا بر روي رايانه خود، پوشه platform-tools را بازكرده و در فضايي خالي، كليدهاي شيفت و كليك سمت راست موشواره را همزمان فشرده و از منوي بازشده، گزينه "Open a Command Prompt Here” را انتخاب كنيد. حالا بايد با استفاده از پنجره فرمان، كليد آنلاك كردن دستگاه را طبق آنچه شركت سازنده اعلام كرده بدست آوريد. به عنوان مثال در دستگاه‌هاي اندرويدي موتورولا بايد فرمان fastboot oem get_unlock_data و در دستگاه‌هاي اچ‌تي‌سي فرمان fastboot oem get_identifier_token را اجرا كنيد.

 

سيستم‌عامل اندرويد, بوت لودر گوشي

 

در اين حالت، خط فرمان، رشته‌اي از كاراكترها را به شما نشان خواهد داد. با انتخاب، كپي و در نهايت الصاق اين رشته كد در داخل كادر درنظر گرفته شده در وب‌سايت شركت سازنده، در صورتي كه دستگاه شما توانايي آنلاك شدن را داشته باشد، ايميلي حاوي كد جديدي كه در مرحله بعدي استفاده خواهيم كرد، دريافت مي‌كنيد. در صورتي هم كه دستگاه شما قابليت آنلاك شدن را نداشته باشد، اين وضعيت نيز به شما اعلام خواهد شد. با اين وجود در صورتي كه نياز به روت كردن و فلش يك رام جديد داريد مي‌توانيد از راهكارهاي غيررسمي موجود در انجمن XDA به‌منظور آنلاك كردن بوت‌لودر دستگاه خود استفاده كنيد.

 

مرحله چهارم: آنلاك كردن گوشي
با طي كردن مراحل قبلي، بالاخره گوشي شما آماده است تا بوت‌لودر آن را آنلاك كنيد. در صورتي كه گوشي شما همچنان در حالت فست‌بوت است، كافي است فرمان زير را اجرا كنيد و در غير اين‌صورت كافي است دستگاه‌ همراه خود را خاموش كرده و كليدهاي پاور و كاهش صدا را براي ده ثانيه نگه داريد. با رها كردن اين كليدها، بايد وارد حالت فست‌بوت شويد (كاربران گوشي‌هاي اچ‌تي‌سي بايد گزينه فست‌بوت را از طريق كليد كاهش صدا، انتخاب و با فشردن يك لحظه‌اي كليد پاور، آن‌را تاييد كنند). حالا گوشي خود را از طريق كابل يو‌اس‌بي به رايانه متصل كنيد.

 

بار ديگر خط فرمان را در پوشه platform-tools اجرا كرده و از طريق اجراي فرمان ساده‌اي دستگاه خود را آنلاك كنيد. براي اكثر دستگاه‌هاي سري نكسوس، اين فرمان به صورت fastboot oem unlock خواهد بود. در صورتي كه شما نكسوس‌هاي جديد مانند نكسوس 5X يا نكسوس 6P داريد، اين فرمان به صورت fastboot flashing unlock خواهد بود.

 

اگر دستگاهي به جز نكسوس داريد، شركت سازنده دستگاه همراه شما اين فرمان را مشخص خواهد كرد. به عنوان مثال دستگاه‌هاي موتورولا از فرمان fastboot oem unlock UNIQUE_KEY استفاده مي‌كنند كه به جاي عبارت UNIQUE_KEY، كد انحصاري كه به شما ايميل شده است، جايگزين خواهد شد. دستگاه‌هاي توليدي اچ‌تي‌سي را بايد با استفاده از فرمان fastboot oem unlocktoken Unlock_code.bin آنلاك كنيد كه اين‌بار هم به جاي Unlock_code.bin كدي كه از اچ‌تي‌سي دريافت كرده‌ايد قرار مي‌گيرد. پس از اجراي فرمان يادشده ممكن است روي گوشي نيز نياز به تاييد فرايند آنلاك كردن داشته باشيد كه با استفاده از كليدهاي تنظيم صدا مي‌توانيد اين مورد را نيز انجام دهيد.

 

سيستم‌عامل اندرويد, بوت لودر گوشي

 

پس از اتمام فرايند، از منوي موجود روي صفحه به‌منظور راه‌اندازي گوشي خود استفاده كنيد و يا اينكه دستور fastboot reboot را در پنجره فرمان تايپ و كليد اينتر را بزنيد. در صورتي كه همه چيز طبق روال پيش رود در هنگام راه‌اندازي بايد پيامي را مبني بر آنلاك شدن بوت‌لودر مشاهده كنيد و پس از چند ثانيه وارد سيستم‌عامل اندرويد خواهيد شد. فراموش نكنيد كه ورود به اندرويد پيش از انجام فرايندهاي ديگري مانند فلش كردن يك ريكاوري دست‌ساز، ضروري است. اگرچه با اجراي اين روند، تغيير محسوسي را در گوشي خود مشاهده نخواهيد كرد اما آنلاك كردن بوت‌لودر، روندي ضروري به‌منظور استفاده از شخصي‌سازي‌هاي بعدي مانند فلش‌كردن ريكاوري دست‌ساز، روت‌كردن و يا حتي استفاده از رام‌هاي دست‌ساز است.
منبع:farnet.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۶:۱۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

خواص آيه امن يجيب ثواب خواندن امن يجيب,دعا,دعاهاي مستحبي

 آيه امن يجيب جهت نجات يافتن از گرفتاري و بلا خوانده مي شود

 

خيلي وقت‌هاشده است كه به هنگام دعا و مناجات به آيه أمّن يجيب توسل كرده‌اي تا حاجات خود را از خدا بخواهي. بارها و بارها با سوز و شور اين آيه را خوانده و زمزمه كرده‌اي تا بر استجابت دعايت تأكيد كرده باشي، اما چرا اين آيه؟! آيا دليل خاصي دارد كه اين آيه را در دعا تكرار مي كنيم؟
 
براي پاسخ به اين سۆال بايد گفت؛ دعا كردن با آيه أمن يجيب كاري ذوقي و استفاده‌اي لطيف و زيبا از اين آيه نوراني است و دستور خاصي در اين مورد به شكل معمول در بين ما در منابع اسلامي وارد نشده است.

ختم امن يجيب به اين منظور انجام مي‌گيرد كه ما خود را مصداق موجودي مضطر و درمانده و خداوند را مجيب و فرياد‌رس و دستگير مي‌يابيم و اين آيه را با توجه به مضمون و محتواي آن به قصد جلب عنايت و امداد خداوند و نجات يافتن از گرفتاري و بلا مي‌خوانيم.

براي آشنايي بيشتر با مضمون و تفسير آيه مورد بحث به توضيح ذيل توجه كنيد:

أَمَّنْ يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ يَكْشِفُ السُّوءَ وَ يَجْعَلُكُمْ خُلَفاءَ الْأَرْضِ أَ إِلهٌ مَعَ اللَّهِ قَلِيلاً ما تَذَكَّرُونَ (62/نمل)

يا كيست آنكس كه دعاى مضطر را اجابت مى ‏كند و گرفتارى را برطرف مى سازد، و شما را خلفاى زمين قرار مى‏ دهد، آيا معبودى با خداست؟ كمتر متذكر مى‏ شويد!

آرى در آن هنگام كه تمام درهاى عالم اسباب به روى انسان بسته مى ‏شود كارد به استخوانش مى‏ رسد، و از هر نظر درمانده و مضطر مى ‏گردد، تنها كسى كه مى‏ تواند قفل مشكلات را بگشايد، و بن‏بستها را بر طرف سازد، و نور اميد در دلها بپاشد، و درهاى رحمت به روى انسان درمانده بگشايد، تنها ذات پاك او است و نه غير او. از آنجا كه اين واقعيت به عنوان يك احساس فطرى در درون جان همه انسانها است، بت‌پرستان نيز به هنگامى كه در ميان امواج خروشان دريا گرفتار مى ‏شوند تمام معبودهاى خود را فراموش كرده، دست به دامن لطف اللَّه مى ‏زنند همانگونه كه قرآن مى‏ گويد: فَإِذا رَكِبُوا فِي الْفُلْكِ دَعَوُا اللَّهَ مُخْلِصِينَ لَهُ الدِّينَ: هنگامى كه سوار كشتى مى‏ شوند خدا را مى ‏خوانند در حالى كه پرستش را مخصوص او مى‏ دانند (65/عنكبوت)

سپس مى‏ افزايد: نه تنها مشكلات و ناراحتيها را بر طرف مى‏ سازد بلكه شما را خلفاى زمين قرار مى‏ دهد (وَ يَجْعَلُكُمْ خُلَفاءَ الْأَرْضِ). آيا با اينهمه معبودى با خدا است؟ (أَ إِلهٌ مَعَ اللَّهِ). ولى شما كمتر متذكر مى‏ شويد و از اين دلائل روشن پند و اندرز نمى‏ گيريد (قَلِيلًا ما تَذَكَّرُونَ).


پيرامون مفهوم مضطر و مساله استجابت دعا و شرائط آن بحثهايى است كه در نكته‏ ها در پايان همين آيات خواهد آمد. منظور از خُلَفاءَ الْأَرْضِ ممكن است به معنى ساكنان زمين و صاحبان آن باشد، چرا كه خدا با آن همه نعمت و اسباب رفاه و آسايش و آرامش كه در زمين قرار داده انسان را حكمران اين كره خاكى ساخته، و او را براى سلطه بر آن آماده كرده است. مخصوصا هنگامى كه انسان در اضطرار فرو مى ‏رود و به درگاه خدا رو مى‏ آورد و او به لطفش بلاها و موانع را بر طرف مى‏ سازد، پايه‏ هاى اين خلافت مستحكمتر مى‏ شود (و از اينجا رابطه ميان اين دو بخش از آيه روشن مى‏ گردد). و نيز ممكن است اشاره به اين باشد كه خدا ناموس حيات را چنين قرار داده كه دائما اقوامى مى ‏آيند و جانشين اقوام ديگر مى‏ شوند كه اگر اين تناوب نبود، تكاملى صورت نمى‏ گرفت .

گرچه خداوند دعاى همه را - هر گاه شرائطش جمع باشد- اجابت مى‏ كند ولى در آيات فوق مخصوصا روى عنوان مضطر تكيه  شده است، به اين دليل كه يكى از شرائط اجابت دعا آن است كه انسان چشم از عالم اسباب بكلى برگيرد و تمام قلب و روحش را در اختيار خدا قرار دهد، همه چيز را از آن او بداند و حل هر مشكلى را به دست او ببيند، و اين درك و ديد در حال اضطرار دست مى‏ دهد.

ثواب خواندن امن يجيب,دعا,دعاهاي مستحبي

 يكى از شرائط اجابت دعا آن است كه انسان تمام قلب و روحش را در اختيار خدا قرار دهد


درست است كه عالم، عالم اسباب است، و مۆمن نهايت تلاش و كوشش خود را در اين زمينه به كار مى‏ گيرد ولى هرگز در جهان اسباب گم نمى‏ شود، همه را از بركت ذات پاك او مى‏بيند ديده‏اى نافذ و سبب سوراخ كن دارد كه اسباب را از بيخ و بن بر مى‏ كند و در پشت حجاب اسباب ذات مسبب الاسباب را مى ‏بيند و همه چيز را از او مى ‏خواهد. آرى اگر انسان به اين مرحله برسد مهمترين شرط اجابت دعا را فراهم ساخته است.

جالب اينكه در بعضى از روايات اين آيه تفسير به قيام حضرت مهدى- صلوات اللَّه و سلامه عليه- شده؛

در روايتى از امام باقر عليه السلام مى‏ خوانيم كه فرمود: و اللَّه لكأني انظر الى القائم و قد اسند ظهره الى الحجر ثم ينشد اللَّه حقه ... قال هو و اللَّه المضطر فى كتاب اللَّه فى قوله: أَمَّنْ يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ يَكْشِفُ السُّوءَ وَ يَجْعَلُكُمْ خُلَفاءَ الْأَرْضِ: به خدا سوگند گويا من مهدى سلام الله عليه را مى ‏بينم كه پشت به حجر الاسود زده و خدا را به حق خود مى ‏خواند ... سپس فرمود: به خدا سوگند مضطر در كتاب اللَّه در آيه أَمَّنْ يُجِيبُ الْمُضْطَرَّ ... او است .

در حديث ديگرى از امام صادق عليه السلام چنين آمده: نزلت فى القائم من آل محمد عليهم السلام هو و اللَّه المضطر اذا صلى فى المقام ركعتين و دعا الى اللَّه عز و جل فاجابه و يكشف السوء و يجعله خليفة فى الارض: اين آيه در مورد مهدى از آل محمد عجل الله في فرجه نازل شده، به خدا سوگند مضطر او است، هنگامى كه در مقام ابراهيم دو ركعت نماز به جا مى‏ آورد و دست به درگاه خداوند متعال بر مى‏دارد دعاى او را اجابت مى‏ كند، ناراحتى‏ها را بر طرف مى ‏سازد، و او را خليفه روى زمين قرار مى ‏دهد.

بدون شك منظور از اين تفسير - همانگونه كه نظائر آن را فراوان ديده ‏ايم- منحصر ساختن مفهوم آيه به وجود مبارك امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف نيست، بلكه آيه مفهوم گسترده‏اى دارد كه يكى از مصداقهاى روشن آن وجود امام مهدي عليه السلام است كه در آن زمان كه همه جا را فساد گرفته باشد، درها بسته شده، كارد به استخوان رسيده، بشريت در بن‌بست سختى قرار گرفته، و حالت اضطرار در كل عالم نمايان است در آن هنگام در مقدس‏ترين نقطه روى زمين دست به دعا برمى ‏دارد و تقاضاى كشف سوء مى ‏كند و خداوند اين دعا را سرآغاز انقلاب مقدس جهانى او قرار مى ‏دهد و به مصداق وَ يَجْعَلُكُمْ خُلَفاءَ الْأَرْضِ او و يارانش را خلفاى روى زمين مى‏ كند .
 
منبع: porsemani.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۴:۴۱ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آموزش خانه تكاني : بهترين روش براي شستن انواع پردهروش هاي شستن انواع پرده,نحوه شست و شوي پرده

براي تميز كردن پرده پليسه بايد از اسفنج مرطوب با آب و محلول شست و شو استفاده كنيد

 

پرده و شستن آن يكي از قسمت هاي مهم در خانه تكاني هاي نوروزي است. در شستن پرده بايد به جنس و نوع پرده دقت كنيد. در اين مقاله نكته هاي مهمي كه براي شستن پرده ها بايد بدانيد را ذكر كرده ايم.

بعد از شستن ديوارها، درها و كف منزل نوبت پرده ها مي رسد. پرده هاي نخي در اثر تابش نور آفتاب و تأثير آب و هوا بر آنها اليافش ضعيف مي شود ولي پارچه هاي الياف مصنوعي كمتر دچار چنين زيانهايي مي شوند.


پرده هاي مختلف را چگونه بشوييم؟
پرده يكي از لوازمي كه است كه در دكوراسيون زيبايي خاصي به خانه مي دهد ، از طرفي قيمت نسبتا بالايي دارد پس براي حفظ آن بايد تلاش كرد. پرده‌هاي كثيف و غبار گرفته هر چند وقت يكبار نياز به شستشو دارند. گاهي نيز نوع دوخت پرده ها باعث مي شود كه ميكروب ها در قسمت هاي خاصي از پرده ها لانه گزيني كنند كه بايد هنگام شست و شو به اين قسمت ها توجه ويژه اي كنيد. مثلا پرده هايي كه به صورت پليسه دوخته مي شوند، زير لايه هاي چنين آنها معمولا محل اجتماع ميكروب هاست.

نكات مهم نظافت پرده با توجه به جنس‌ و مدل آنها
فواصل زماني شستشوي پرده بستگي به آلودگي محيط دارد. در شهرهاي آلوده به دود بايد مرتب و به فاصله زماني كم پرده را شست. چرا كه اگر فواصل زماني شستشو زياد شود حتي پس از شستشو نيز پرده كدر مي شود. بنابراين نبايد گذاشت كه پرده زياد كثيف شده و بعد آن را شست. براي شستشوي پرده بايد جنس و رنگ آن را در نظر گرفت.

شستشوي پرده هاي تور
پرده هاي تور به مرور زمان و در اثر چندين بار شستشو ممكن است آهار خود را از دست داده و بي حالت شوند كه براي آهار دادن مجدد آن ها ميتوان يك ليوان نشاسته را در يك ليوان آب سرد حل كرده و آن را كمي گرم كرده تا لعاب دهد. سپس آن را در لگن آب سرد حل كرده و تور شسته شده را به مدت نيم ساعت در آن خيس داد سپس آن را آويزان كرد تا خشك شود.

شستشوي پرده هاي پارچه اي
بعضي از پارچه هاي پرده اي در اثر شستشو با آب خراب و بي حالت مي شوند. بنابراين اين گونه پرده ها را بايد به صورت خشكشويي شست. مانند انواع پارچه هاي مخمل، ساتن و ابريشم. بعد از شستشوي پرده بايد آن را اتو كرد. بعضي از پارچه هاي پرده اي را اگر به صورت مرطوب آويزان كنيم چروك آن از بين رفته و ديگر نيازي به اتو كردن نيست. درجه حرارت اتو بايد با جنس پارچه هماهنگ باشد. براي اتو كردن پارچه هاي نايلوني بايد درجه حرارت كمتر و براي اتو كردن پارچه هاي نخي و كتاني از درجه حرارت بيشتر اتو استفاده كرد.


پرده هاي پليسه 
براي تميز كردن اين پرده ها بايد از اسفنج مرطوب شده با آب و محلول شست و شو استفاده كنيد. به اين صورت كه اسفنج را به همه قسمت هاي پرده بكشيد تا كاملا تميز شود. استفاده از اين شيوه شما را از سپردن پرده به خشكشويي و پرداخت هزينه اضافه بي نياز مي كند. چوب پرده ها نيز جايگاه خوبي براي اجتماع ميكروب ها به شمار مي روند. اين قسمت ها را نيز با اسفنج يا برس مرطوب تميز كنيد. يكي ديگر از راه هاي تميز كردن اين نوع پرده ها، استفاده از جاروبرقي ويژه تميز كردن مبل و رختخواب است. به اين وسيله به كار خود نيز سرعت مي دهيد. پرده را درحالي كه آويزان است جارو كنيد تا همه گرد و خاك آن گرفته شود. يادتان باشد كه هيچگاه اين پرده ها را براي شستن در آب فرو نبريد زيرا همه زيبايي چين و واچين آنها به هم مي خورد و زيبايي خود را از دست مي دهند.

پرده هاي چوبي
تميز كردن پرده هاي چوبي را بايد با احتياط ويژه اي انجام دهيد. در مصرف آب براي تميز كردن اين پرده ها بايد كاملا خسيس باشيد. زيرا آب به چوب آسيب جدي مي زند و پرده ها را از بين مي برد. با برس نرم و با آب خيلي كم، سطح اين پرده ها را تميز كنيد و آنگاه بگذاريد زير نور آفتاب كاملا خشك شوند. شست و شوي اين پرده ها را خيلي كش ندهيد چون كه رنگ براق آنها با زياده روي در تميز كردن، از بين مي رود.

پرده هاي آلومينيومي
استفاده از اسپري تميز كننده براي اين پرده ها راهكار مفيدي به حساب مي آيد از صابون و ديگر مواد شوينده نيز مي توانيد استفاده كنيد. همه قسمت هاي پرده را با استفاده از مواد شوينده اسپري كنيد. سپس با يك دستمال تميز سطح پرده را كاملا پاك كنيد. بعد از چند دقيقه دوباره همين عمل را انجام دهيد تا هيچ لكه اي روي پرده نماند. با اسكاچ ها و برس هاي زبر، اين پرده ها را تميز نكنيد زيرا خش دار مي شوند و نماي ظاهري آنها از بين مي رود و زيبايي خود را از دست مي دهند. اگر در قسمت هايي لكه هاي سمج وجود دارد كه به راحتي پاك نمي شوند، مي توانيد در آن قسمت ها مقداري كرم اصلاح بكشيد و بعد با يك برس نرم آن را تميز كنيد.

توصيه هاي كلي براي شستشوي پرده
قبل از شستشو، به پشت پرده خوب نگاه كنيد
_ در صورت پوسيدگي در اثر آفتاب يا كشيدگي‌هاي مختلف بهتر است آن را عوض كنيد.
_ هنگامي كه پرده هاي خانه تان را بيرون مي آوريد، پيش از خارج كردن گيره ها از آنها، ابتدا محل هاي قرار گيري گيره ها را بر روي نوار پرده با لاك ناخن علامت گذاري كنيد. با اين كار پس از شستشو مي توانيد به راحتي گيره ها را در محل هاي قبلي وصل كنيد تا فرم پرده تان به هم نريزد.


_ شستشو پرده‌هاي آستردار را به خشكشويي بسپاريد.
_ به جاي شستن پرده‌هاي بزرگ با ماشين لباسشويي، آن‌ها را داخل وان خيس كنيد تا آسيب نبينند.


_ حلقه‌هاي زنگ زده را داخل سركه بجوشانيد تا مثل قبل براق شوند. روي چوب ‌پرده‌هاي قديمي صابون بماليد تا گيره‌ها روان از داخل آن عبور كنند.
_ پرده ها را پس از شستشو به صورت نمدار آويزان كنيد. به اين صورت چروك هاي موجود در پارچه هم زمان با خشك شدن آن صاف مي شود و ديگر نيازي به اتوكشي  به مدت طولاني نخواهد بود.


_ هر چند وقت يكبار براي غبار روبي، روي پرده‌ها جاروبرقي بكشيد. براي جلوگيري از رفتن پرده داخل جاروبرقي، ميزان مكش آن را كم كرده، بين پرده و لوله جاروبرقي از يك صفحه پلاستيكي مشبك استفاده كنيد.
_ از پرده هاي كهنه يا از مد افتاده مي توانيد براي دوخت كوسن و روباشتي استفاده كنيد.

شستشوي پرده با دست
معمولا براي شستشوي پرده هاي قابل شستشو بايد آن ها را در آب ولرم با پودر پاك كننده استاندارد شده به مدت يك ساعت خيس داد و سپس به طور ملايم چنگ زد و دوباره آبكشي كرد. براي شستشو پرده از صابون ملايم يا مايع ظرفشويي و براي تميز شدن حلقه‌ها از سركه استفاده كنيد.

 

بعضي از خانم هاي خانه دار براي شستشوي پاكيزه تر پرده استفاده از صابون هاي شستشو را توصيه مي كنند و براي رفع سياهي دوده روي پرده نيز اضافه كردن يك ليوان نفت به آبي كه در آن پرده خيس داده شده را بسيار مفيد مي دانند. همچنين براي سفيدتر شدن پارچه هاي سفيد مي توان از كمي مواد سفيد كننده نيز استفاده كرد.

 

بدين ترتيب كه پس از شستشوي پرده مقدار معيني از محلول سفيدكننده را همراه با آب در داخل ظرفي كه بهتر است از جنس پلاستيك باشد ريخته و پرده به مدت نيم ساعت در آن خيس داد و سپس آبكشي كرد. لازم به تذكر است كه مواد سفيدكننده براي الياف پارچه نيز بسيار مضر بوده و آن ها را كم دوام مي كند. براي خوشبو شدن پرده ها از نرم‌كننده لباس استفاده كنيد. پس از آبكشي بايد پرده را به طور منظم روي طناب پهن كرد تا خشك شود.

اگر پارچه نخي جديدي براي پرده هاي خانه تان تهيه كرده ايد و احتمال آب رفتن آنها وجود دارد، ابتدا پارچه را در محلول آب و نمك به ميزان ۱ قاشق سر صاف نمك طعام در هر ليتر آب و به مدت ۲۴ الي ۴۸ ساعت به صورت مچاله قرار دهيد. پس از طي اين مدت زمان، پارچه را آب كشي كرده و اتو بزنيد. سپس شروع به دوختن پرده كنيد. اين كار براي پارچه هايي كه احتمال رنگ دادن آنها وجود دارد نيز سبب تثبيت رنگ هاي موجود مي شود.

شستشوي پرده با ماشين لباسشويي

اگر از ماشين لباسشويي استفاده مي كنيد. براي شستشوي اول دستگاه را روي درجه كم مقدماتي بشوييد و شستشوي بعد را هم 2 دقيقه با درجه كم تنظيم كرده و بشوييد.

 

شستشو پرده‌هاي بدون آستر را مي توانيد با ماشين لباسشويي و دماي پايين انجام دهيد. پرده هاي مدل دار ، بزرگ و  چند رنگ را به هيچ وجه با ماشين لباسشويي نشوييد. شستشو پرده‌هاي آستردار را به خشكشويي بسپاريد. به جاي شستن پرده‌هاي بزرگ با ماشين لباسشويي، آن‌ها را داخل وان خيس كنيد تا آسيب نبينند. براي شستشوي پرده با ماشين لباسشويي بايد از درجه آب ولرم استفاده كرد. بهتر است كه از درجه خشك كن استفاده نشود.

 

نكاتي براي شستن پرده:
پرده هاي نخي را قبل از شستن به مدت 15-10 دقيقه در آب سرد يا ولرم خيس كنيد تا گرد و غبار جمع شده بر روي آن جدا شود. پرده را به آرامي بلند كنيد. آب كثيف را خالي نماييد. سپس پرده را در محلول كف صابون ولرم و غليظ بشوييد. البته با ملايمت سعي كنيد كه آن را به هيچ وجه نچلانيد. سه بار پرده را با آب ولرم آبكشي كنيد.

پرده را قبل از اينكه كاملاً خشك شود، وقتي كمي نمدار است اتو بزنيد. اتو را از پشت به موازات الياف طولي آن بكشيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۳:۴۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

خطري كه كودك شما را تهديد مي كندبچه هاي چاق,چاقي در كودكان,كودكن چاق,علت چاقي در كودكان

 وقتي نوزاد به دنيا مي‌آيد تپلي و گوشت آلود است، بعد از آن هم در دوران شيرخوارگي والدين و تمام افراد فاميل قربان صدقه كودك تپلي مي روند اما از كجا بفهميم اين كوچولوي تپلي بعدا اضافه وزن پيدا مي كند يا نه؟

هر شيريني شيرين نيست!
آرتين ۶ ساله قدش از هم سن هايش بلند تر است. اگرچه كمي هم تپلي به نظر مي آيد اما به نظر نمي رسد اضافه وزن داشته باشد و هنوز نمي شود به او گفت: «چاق». سينا هم كه دوست آرتين است، ۶ سال دارد ولي يك سر و گردن از آرتين كوتاه تر است ولي خيلي از آرتين تپل تر است. كدام يك از اين بچه ها بيشتر در معرض اضافه وزن و چاقي قرار دارند؟ پاسخ اين است كه هر دوي اين كودكان در معرض چاقي قرار دارند. ولي تشخيص اين نكته فقط با يك نگاه امكان پذير نيست. آكادمي پزشكان متخصص كودك آمريكا پيشنهاد مي كند كه همه بچه ها، حتي اگر لاغر و متناسب به نظر مي رسند، سالي يك بار از نظر وزن و تناسب اندام مورد معاينه قرار گيرند.

خطري كه كودك شما را تهديد مي كند
نكته مهمي كه بايد بدانيد اين است كه اضافه وزن بچه ها با افزايش سن از بين نمي رود و متاسفانه بچه هاي چاق اغلب اين اضافه وزن و چاقي را تا بزرگسالي با خود دارند. بچه ها هم علاوه بر بزرگسالان در معرض عواقب ناشي از چاقي هستند كه از آن جمله مي توان به ديابت، افزايش فشار خون، افزايش چربي خون و مشكلات استخواني ناشي از چاقي اشاره كرد. متاسفانه سن بروز اين بيماري ها رو به كاهش است و حتي بچه ها نيز در سنين بلوغ دچار پرفشاري خون مي شوند. خوشبختانه امروزه پزشكان دانش زيادي در اين باره دارند و مي توانند بهتر از قبل پيش بيني كنند كه آيا فرزند شما در خطر چاقي قرار دارد يا خير. همين دانش به شما كمك مي كند تا درصورتي كه فرزندتان در معرض اين خطر قرار دارد، يا همين حالا اضافه وزن دارد، هر چه زودتر با آن مبارزه كنيد.

چاق هايي كه لاغر نمي شوند
بعضي از عواملي كه به چاقي در آينده كودكان منجر مي شوند، قابل تغيير نيستند؛ مثلا عوامل ژنتيك و به ويژه چاقي والدين. اگر يكي از والدين اضافه وزن داشته باشد، خطر چاقي براي كودك بالا مي رود و اگر هر دوي والدين اضافه وزن داشته باشند، اين خطر به ۲برابر افزايش مي يابد البته نقش والدين چاق به جز ژنتيك در نحوه تغذيه و محيطي كه براي فرزندشان فراهم مي كنند نيز هست.

فاكتورهايي كه شما مي توانيد تغيير دهيد
خوشبختانه تعداد زيادي از عواملي كه باعث چاقي كودكان مي شوند، تغيير پذير هستند و با كمي دقت و تلاش مي توان آنها را به نفع كودك تغيير داد. نحوه تغذيه، ميزان فعاليت روزانه كودك، ميزان خواب او، الگويي كه كودك از والدين برمي دارد، استرس و عوامل محيطي ديگري كه كودك را به پرخوري تشويق مي كنند همگي قابل تغيير هستند. به عنوان يك اصل ساده اگر كودكي بيش از حد كالري دريافت كرده و كمتر از حد معمول كالري مصرف كند، در معرض چاقي و اضافه وزن قرار دارد.

چك آپ چاقي كودك فراموش نشود
پزشك فرزندتان به شما مي گويد كه او اضافه وزن يا در معرض چاق شدن قرار دارد يا خير؟ هر بار كه فرزندتان را براي چك آپ نزد پزشك مي بريد، از او بخواهيد تا BMI كودك تان را حساب و با BMI مناسب براي سن او، مقايسه كند. اين دقيق ترين راه براي پيشگيري از چاق شدن فرزندتان است اما نكته مهم در مورد BMI اين است كه سن و جنس كودك نيز بايد براي تصميم گيري در مورد آن لحاظ شود و تنها با يك عدد نمي توان درباره اضافه وزن كودك قضاوت كرد؛ به اين دليل كه چربي موجود در بدن كودكان با تغيير سن تغيير كرده و در مورد دختران با پسران تفاوت دارد. اگر وزن كودك شما از ۸۵ درصد كودكاني كه هم سن، هم جنس و هم قد او هستند بيشتر است، يعني او اضافه وزن دارد. پزشك متخصص كودكان با جداولي كه در اختيار دارد، مي تواند اين درصد را براي شما تعيين كند. خوشبختانه اصلاح چاقي در كودكي با تغييرات كوچكي كه در زندگي روزمره فرزندتان مي دهيد، مانند بيشتر كردن فعاليت و محدود كردن غذاهاي پركالري براي او به راحتي اتفاق مي افتد. اما بهتر است سعي كنيد اين كار را تحت نظر متخصص كودكان يا تغذيه انجام دهيد تا ضمن اينكه كودك تان وزن كم مي كند، مواد غذايي مورد نياز براي رشد بدنش را نيز تامين كنيد.

منبع:bartarinha.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۲:۴۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
خريد گوشي‌هاي كاركرده و دست دوم در بازار، امري نسبتا رايج است، اما اين موضوع مي‌تواند حاشيه‌هاي متعددي به دنبال داشته باشد.

به گزارش گروه وبگردي باشگاه خبرنگاران جوان، براي خريد گوشي‌هايي با قيمت پايين‌تر در موارد متعدد ممكن است افراد اقدام به خريد گوشي‌هاي دست دوم كرده تا بدين ترتيب هزينه‌هاي خودر ا كاهش دهند.
 
اما جدا از توصيه‌هاي متعددي كه از نظر فني در اين زمينه صورت مي‌گيرد، از نظر امنيتي نيز در اين خصوص هشدار‌هايي داده شده است.
 
طبق اطلاعاتي كه بر روي سايت‌هاي مختلف قرار گرفته خريد گوشي‌هاي مسروقه ممكن است در برخي نقاط شهر با قيمت هايي بين 20 تا 30 هزار تومان جريان داشته باشد.
 
در واقع اين نوع گوشي‌ها با قيمتي حدود يك چهارم قيمت واقعي به فروش مي‌رسند. به‌طور معمول اين نوع گوشي‌ها بدون ارائه جعبه و فاكتور از سوي دستفروشان به فروش مي‌رسد و با توجه به اين‌كه مكان ثابتي براي دستفروشان وجود ندارد پس از خريد گوشي امكاني براي ارجاع مشكلات به فروشنده وجود ندارد.
 
از سوي ديگر بايد توجه داشت در صورت خريد اين نوع گوشي‌ها تمام مسووليت آن برعهده فرد خريدار خواهد بود.
 
برهمين اساس اپراتور سوم يا همان رايتل مدتي است پيامكي به مشتركان خود ارسال و در قالب آن به نقل از معاونت پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاييه و معاونت پيشگيري دادگستري تهران «مشترك گرامي! در هنگام خريد گوشي تلفن همراه دقت نموده، هشدار داده است: زيرا در صورت خريد گوشي مسروقه، در نهايت فردي كه گوشي را بدون فاكتور خريداري نموده، تحت تعقيب قضايي قرار خواهد گرفت».
 
 
منبع:ايسنا
انتهاي پيام/

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۵۷:۱۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
سينما نقطه عطفي در زندگي بشر بود. وقتي چارلي با پاي لنگ و زندگي ندارش تنها گل سرخ زندگي اش را به سمت معشوقه اش گرفت، تا زماني كه جك در سرماي اقيانوس يخ زد تا رُزش زنده بماند، آن روزهايي كه اندي دوفرين بيست سال تمام با اميد به آينده راه فرارش را ساخت تا هنگامي كه جك ساليِ معلول در دنياي غيرزميني ها يك قهرمان شد و اژدهاي افسانه اي را رام كرد...
برترين ها: سينما چيست؟ مكاني تاريك و دنج و پر از صندلي در مقابل يك پرده سفيد بزرگ كه فيلم ها در آن به نمايش در مي‌آيد. شايد رايج ترين جواب به اين سوال همين جمله اي باشد كه خوانديد، ولي عاشقان سينما مي‌دانند كه اين جمله، پاسخ خوبي براي اين سوال نيست. سينما يعني ...
بياييد تعريف آكادميك سينما را هم بررسي كنيم؛ سينما در اصل واژه اي است يوناني به معناي حركت، اما در اصطلاح، سينما هنر و فني است كه به كمك يك سري تصاوير متحرك، پيامي را به مخاطب خود كه همان تماشا گر است منتقل مي كند.
سينما آخرين هنر و به عبارت ديگر هفتمين هنر است. شش هنر ديگر عبارتند از: تئاتر، نقاشي، مجسمه سازي، معماري، موسيقي و رقص. در اين ميان سينما تنها هنري است كه نه تنها شش هنر ديگر را به خدمت گرفته بلكه به گونه اي توانسته آنها را اعتلا نيز ببخشد. همچنين سينما صنعت، فن و تكنيك را نيز به خدمت گرفته و در متن خود دارد. همه اين تعارف درست و قابل قبول است، ولي باز هم به جواب واقعي و دل نشيني نرسيديم. سينما يعني ...
«سينما با ما، همه ارتش هاي دنيا بر عليه ما، سرانجام پيروز خواهيم شد.»
  
- ولاديمير لنين

همين يك جمله كه از زبان يك سياستمدار بزرگ نقل شده، به خوبي نشانگر اهميت و قدرت سينماست. سينما وسيله خوبي براي تبليغ و ارائه ديدگاه ها و انديشه هاي سياسي و اجتماعي و حتي اقتصادي است و از همين رهگذر، گاه مخاطبش را به بي راهه برده و او را در چمبره تبليغات گسترده اسير كرده، اما با اين وجود سينما به علوم مختلف از پزشكي، الكترونيك و جغرافيا گرفته تا فيزيك، شيمي و تاريخ خدمات شاياني نموده است. سينما، اين وسيله سمعي و بصري جذاب، بزرگترين كاركردش در خلق رويا، خلق ماجرا، خلق شخصيت هاي دوست داشتني، نفرت انگيز، ترحم بر انگيز و... و در نهايت ايجاد احساسات عميق انساني از عشق و محبت گرفته تا ترس و نفرت است.

ديگر سينما يك وسيله ساده سرگرمي ساز نيست، سينما پا را بسيار فراتر گذاشته و تجربه نشان داده، ناديده گرفتن آن امري غير عاقلانه است، چه از سوي تماشاگران معمولي و چه از سوي سياست گذاران اجتماعي ، فرهنگي و سياسي جوامع مختلف.

سينما نقطه عطفي در زندگي بشر بود. وقتي چارلي با پاي لنگ و زندگي ندارش تنها گل سرخ زندگي اش را به سمت معشوقه اش گرفت، تا زماني كه جك در سرماي اقيانوس يخ زد تا رُزش زنده بماند، آن روزهايي كه اندي دوفرين بيست سال تمام با اميد به آينده راه فرارش را ساخت تا هنگامي كه جك ساليِ معلول در دنياي غيرزميني ها يك قهرمان شد و اژدهاي افسانه اي را رام كرد...  تمامي اين لحظات بودند كه اين سوال را بي جواب ساختند. سينما كلكسيوني از زندگي هاست، لحظاتي كه براي خيلي ها يك دنيا بوده است و سال ها با آن زندگي و رويا پردازي كرده است. سينما يعني زندگي.... يعني عشق...

با ما همراه باشيد.

سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)
سينما يعني... (11)

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۵۵:۴۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
سفر در فصل زمستان براي بيشتر مردم به درستي تعريف نشده است و زمستان براي اكثر مردم تداعي كننده خانه نشيني و مريضي و كم تحركي است و بسياري زمستان را فصل بدي براي ترابري مي دانند.

هفته نامه اوقات خوش: سفر در فصل زمستان براي بيشتر مردم به درستي تعريف نشده است و زمستان براي اكثر مردم تداعي كننده خانه نشيني و مريضي و كم تحركي است و بسياري زمستان را فصل بدي براي ترابري مي دانند.

95 درصد شهروندان ايراني بهترين فرصت سفر را روزهاي آغازين سال و فصل تابستان مي دانند و به عبارتي براي بسياري از ما تعطيلات و سفر زمستاني معنا ندارد.

علت اصلي اين امر آگاه نبودن ما نسبت به جاهايي است كه مي توان در فصل زمستان به آن نقاط سفر كرد و با هيجان و انرژي به دست آورده از اين سفر به زمستان مان گرما ببخشيم و با حال خوب زمستان را سر كنيم.

در اين مطلب برخي از مناطق خارج از كشور را معرفي مي كنيم كه مي توان در آنجا بهترين تجربه سفرهاي زمستاني را داشت.

پس با ما همسفر باشيد.

رودخانه زيباي تادامي

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


رودخانه زيباي تادامي (Tadami) در شهر فوكوشيماي ژاپن در يك منطقه كوهستاني قرار گرفته است و با داشتن جاذبه هاي گردشگري مختلف مانند كوه ها و درياچه ها سالانه گردشگران زيادي را به شهر فوكوشيما مي كشاند.

رودخانه تادامي و پل عبور قطار آن كه روي رودخانه قرار گرفته زيبايي خاصي را به اين طبيعت بكر بخشيده و عكاسان حرفه اي در زمستان براي عكاسي به اينجا سفر مي كنند. در فصل سرما به دليل بارش زياد برف كل منطقه سفيدپوش شده و آب رودخانه منجمد مي شود.

يكي از لذت بخش ترين قسمت هاي سفر به اين منطقه اين است كه با قطار از روي اين پل عبور كنيد و خودتان را با اين طبيعت يكي بدانيد، منظره اي كه هنگام عبور با قطار چشم اندازتان مي شود كارت پستالي است كه هرگز آن را فراموش نخواهيد كرد.قطب جنوب

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


بهترين زمان براي رفتن به قطب جنوب از اواسط ماه نوامبر (آبان ماه) آغاز و تا اوايل مارس (فروردين ماه) ادامه مي يابد. در اين زمان قطب جنوب بهار و تابستان خود را تجربه مي كند و اين يعني هواي مطبوع تر، يخ كمتر و نيز حيات وحش بيشتر. از اواخر ماه نوامبر آب شدن يخ ها آغاز مي شود. در 24 ساعت شبانه روز هوا روشن است و دماي هوا به طور محسوسي افزايش مي يابد.

در اين فصل از سال پنگوئن ها شروع به لانه سازي مي كنند كه اين خود يكي ديگر از جذابيت هاي سفر است. به طور كلي فعاليت هاي توريستي مختلفي در قطب جنوب برگزار مي شود، فارغ از اينكه با چه توري و از كدام قسمت دنيا به آنجا رفته باشيد. از آن جمله مي توان به گشت و گذار با كشتي و نيز گشت زني با قايق هاي كوچك از ميان يخ هاي شناور، بازديد از ايستگاه هاي تحقيقات علمي، بازديد از كلبه هاي تاريخي و سايت هاي حيات وحش، پياده روي، كوهنوردي و كمپينگ و نيز غواصي اشاره كرد.آراهووا- يونان

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


اگر دل تان مي خواهد به يك منطقه كوهستاني پربرف برويد كه بتوانيد اسكي بازي كنيد و غير از تفريح و آرامش هم نصيب تان شود «آراهووا» بي شك يكي از گزينه هاي شما است.

آراهووا منطقه اي واقع در يونان است كه هيچ وقت از قدم زدن در كوچه هاي آن سير نخواهيد شد و شامل كوهستاني آرام و پربرف است كه شامل پناهگاه هاي مجهز زمستاني است كه ذلت سر كردن در شب هاي برفي كوهستان را براي شما دوچندان مي كند.

آراهووا به خاطر خصوصياتش يك منطقه بين المللي محسوب مي شود كه در فصل زمستان مردمان زيادي از آسيا و اروپا به آنجا مي روند اما با اين وجود آرامشش را هيچ وقت از دست نداده است.

لذت اسكي بازي در اين منطقه را شايد نتوان با جاي ديگري مقايسه كرد، پس اين لذت را به خصوص كساني كه اهل اسكي بازي هستند تجربه كنند.درياچه تاهو

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


درياچه تاهوي در شهر سيرا نوادا كشور آمريكا قرار دارد و يكي از بزرگ ترين درياچه هاي آب شيرين كوهستاني در جهان محسوب مي شود، بيشترين عمق اين درياچه 501 متر بوده و يكي از عمق ترين درياچه ها در شمال آمريكا به حساب مي آيد. از به وجود آمدن درياچه تاهو حدود 2000 سال مي گذرد و وجود آب بسيار شفاف با سواحل شني متعدد به زيبايي بيشتر اين درياچه كمك زيادي كرده است. سالانه گردشگران زيادي براي ديدن مناظر ديدني اين درياچه كه در اطراف آن به صورت سرتاسري رشته كوه هاي زيبا وجود دارد به اين منطقه سفر مي كنند.

علاوه بر زيبايي هاي درياچه تاهو كه باعث هجوم مردم به اين منطقه مي شود، راه اندازي يك سايت تفريحي كه شامل مسابقات ورزشي مي شود باعث رونق بيشتر اين درياچه زيبا و ديدني شده است. اين منطقه بيشتر براي تمدد اعصاب و كسب آرامش مورد استفاده است و به دليل پيست هاي اسكي به شهرت رسيده است. همچنين انواع ورزش هاي آبي نيز در اين منطقه انجام مي شوند كه گردشگران بي شماري را جذب اين نقطه كرده است.جزيره ماديرا- پرتغال

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


«ماديرا» جزيره اي در كشور پرتغال است كه به عنوان يكي از 10 جزيره برتر گردشگري سال 2015 شناخته شده است و به علت آب و هوايش براي سفر در تمام طول سال مناسب است و زمستان مطبوع و فوق  العاده اي دارد.

جزيره ماديرا (Madeira) به لطف داشتن باغ هاي رنگارنگ و قدمت تاريخي و مكان هاي مذهبي آن يكي از جذاب ترين مكان هاي گردشگري است. جاذبه هاي طبيعي خاص مانند قله پيكو ريو به شما اين احساس را مي دهد كه داريد روي ابرها قدم مي زنيد. همچنين نوشيدني هاي اين جزيره نيز از شهرت جهاني برخوردار هستند. جشن هاي سال نو ميلادي اين جزيره يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري اش محسوب مي شود كه ديدنش خالي از لطف و حيرت نيست.

اگر دوست داريد بدانيد محل تولد كريستيانو رونالدو چه جور جايي است حتما به جزيره ماديرا سفر كنيد.جزيره اوكيناوا- ژاپن

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


جزيره اوكيناوا از توكيو حداكثر 9 ساتت با هواپيما، قايق و اتومبيل فاصله دارد. اوكيناوا بيشتر براي زيبايي ها طبيعي، سواحل، موسيقي و صنايع دستي خود شهرت دارد. براي تجربه سفري بي نظير و فراموش نشدني پيشنهاد مي كنم تعطيلات زمستاني خود را در يكي از تورهاي غواصي جزيره اوكيناوا بگذرانيد. با غواصي در آب هاي جزيره اوكيناوا، چكش ماهي ها را از نزديك خواهيد ديد.

همچنين مي توانيد در ميان ستون هاي سنگي، راه روها و ميدان مركزي Iseki شنا كنيد و يكي از مهيج ترين و اسرارآميزترين نقاط زير آب جهان را تماشا كنيد.

ميزان طول عمر ساكنان جزيره اوكيناوا همراه با جزيره ساردني در درياي مديترانه به عنوان يكي از بالاترين نرخ هاي طول عمر در جهان شناخته مي شود. اگر مي خواهيد راز اين طول عمر بالا را بفهميد حتما به اين جزيره سفر كنيد.سنت جانز- نيوفاندلند

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


سنت جانز بزرگ ترين شهر استان نيوفانلند و لابرادور است كه همچنين به عنوان يكي از رنگي ترين شهرهاي جهان شناخته مي شود. معمولا شهرهاي رنگارنگ و پرجنب و جوش هميشه در نقاط گرم تصور مي شوند، با اين وجود اقليم سنت جانز به طور معمول سرد و كرخت است، اما اين موضوع دليل نمي شود كه مردم محلي از رنگ كردن خانه هايشان دست بردارند.

 از معماري منحصر به فرد و فرهنگ غني گرفته تا فعاليت ها و رويدادهاي تفريحي متنوع فضاي باز، شهر سنت جانز مكاني عالي در كانادا براي يك بار بازديد به شمار مي رود. زمستان سرد است و برف زيادي مي بارد، پس اين شهر مختص كساني است كه دنبال برف بازي و هواي سرد هستند. همچنين اين بندر مهم، مركز تجاري و صنعتي جزيره نيوفاندلند و قطب ماهيگيري آن است. سنت جانز شرقي ترين مقصد خط راه آهن كانادا و بسياري خطوط هوايي داخلي اين كشور است.ميانمار

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


ميانمار در تقاطع تمدن هاي بزرگ آسيايي هند و چين روي اقيانوس هند در كنار تايلند واقع شده است. ميانمار يكي از بزرگ ترين و متنوع ترين كشورهاي جنوب شرقي آسياست كه در امتداد جزاير درخشان درياي آندامان در جنوب و سمت راست رشته كوه شرقي هيماليا قرار گرفت است.

ميانمار يكي از مقاصد مرموز و كشف نشده در جهان باقي مانده است؛ سرزمين زيباي نفسگير و جذابي كه به تازگي در جهان مدرن در حال ظهور است. ميانمار كه قبلا به عنوان برمه شناخته مي شد با جنگل هاي انبوه، مسيرهاي پياده روي كوهستاني زيبا، فرهنگ غني (با وجود اقليت هاي قومي متعدد) و استراحتگاه هاي ساحلي، قطعا گوشه اي جذاب از قاره پهناور آسياست؛ جنگل هاي بكر، كوه هاي برف پوش و سواحل بكر همراه با يك ميراث غني و باشكوه 2000 ساله.

 بناهاي ديدني و شهرهاي باستاني گواه يك فرهنگ پرجنب و جوش است كه هنوز 135 گروه مختلف قومي در آن ساكن هستند. ميانمار همچنين پايين ترين  آمار پرونده هاي جرم و جنايت توريستي در جهان را دارد، بنابراين بازديدكنندگان از تعطيلات خود در اين كشور مي توانند مطمئن باشند.برن - سوييس

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


برن، پايتخت و يكي از پرجمعيت ترين شهرهاي كشور سوييس محسوب مي شود كه از نظر فرهنگي داراي سطح بالايي است. شهر برن در سال 2010، جزو 10 هر برتر جهان از نظر كيفيت زندگي معرفي شده است و مركز تاريخي اين شهر به عنوان ميراث جهاني در يونسكو به ثبت رسيده است. در ضمن اين شهر توسط كوه ها احاطه شده كه همين موضوع سبب به وجود آمدن مناظر پانوراماي خيره كننده اي شده است.

شهر برن در طول زمستان به طرز فوق العاده اي زيبا و ديدني مي شود. خيابان ها و سقف تمام شهر پوشيده از برف مي شوند و سوسوي نور ساختمان هاي شهر و هم چنين عطر گرم غذاهاي اين فصل و برق تماشاي فروشگاه ها منظره اي زيبا مي آفريند.

بازارهاي كريسمس برن از اواخر نوامبر باز مي شوند و كالاهاي ويژه سوييسي، شمع ها، سوغاتي ها و البته نوشيدني هاي خوشمزه اي را به فروش مي رسانند. همچنين پيست اسكيت سواري در ميدان پارلمان يكي ديگر از جاذبه هاي دوست داشتني اين شهر است، با اين وجود اسكي در پارك ها و كوه هاي اطراف شهر هم محبوبيت بالايي دارد.مونترال- كانادا

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


مونترال يكي از زيباترين شهرهاي قاره آمريكا است كه براي كريسمس چراغاني مي شود. همچنين به خاطر حجم برفي كه شهر را مي پوشاند احساس واقعي زمستان در جاي جاي آن موج مي زند. علاوه بر مكان هاي زيبا، فعاليت هاي تفريحي فضاي باز بي شماري در اين شهر وجود دارد كه مردم محلي و توريست ها را به خود جذب مي كند. در ميان رويدادها و كنسرت هاي مختلف محلي، سيرك du Soleil كه در ماه دسامبر برنامه هاي فراموش نشدني را اجرا مي كند، مانند يك ستاره مي درخشد.

مونترال شهر واقعا زيبايي است كه سراسر آن در طول تعطيلات كريسمس و ماه دسامبر چراغاني مي شود. جشن زمستان مونترال، با مسابقه ها و تفريحات برفي و يخي اش، هر سال از 24 ژانويه تا 8 فوريه برگزار مي شود. اگر از تفريحات پرهيجاني مثل سورتمه سواري، اسكي، تيوب و اين جور چيزها هم خوشتان نيايد، مي توانيد با برف بازي و ساختن مجسمه هاي يخي، يا حتي تماشاي هنرمنداني كه مجسمه هاي يخي مي سازند، سرگرم شويد. همچنين مجموعه مسابقه ها و جشن هاي هيجان انگيزي كه مونترال را چراغاني مي كند، هر سال از 19 تا 29 فوريه برگزار مي شود.نروژ

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


نروژ مجموعه اي است از هر چيز زيبايي كه ممكن است سر ذوق تان بياورد؛ كوه هاي پرابهت سفيد، جنگل هاي سرسبز و شگفت انگيز، نورهاي شفقي رنگارنگ در دل آسمان و سواحل رويايي كه آبي درياها را منعكس مي كنند. اما زمستان را براي سفر به نروژ پيشنهاد مي كنيم كه بتوانيد شاهد زندگي وال ها باشيد. با سفر به كشور نروژ و ثبت نام در يكي از تورهاي تفريحي آبي، مي توانيد وال هاي كوهان دار اين منطقه را از نزديك تماشا كنيد و ديدني ترين عكس هاي زندگي تان را بگيريد.

 علاوه بر اين شانس ديدن زيبايي هاي ديگر هم داريد از جمله: رفتن به قله اسوولوائر كه به طرز باشكوهي در انعكاس نورهاي شفق شمالي مي درخشد، رفتن به رين كه يك روستاي مختص ماهيگيري است كه هر سال توريست هاي زيادي را به خودش جذب مي كند و در سال 1970، بزرگ ترين مجله نروژ رين را به عنوان زيباترين روستاي اين كشور انتخاب كرد. همچنين مي توانيد به ترومسا، بزرگ ترين شهر در شمال نروژ برويد كه بهترين نقاط براي تماشا و تحسين يكي از اصلي ترين جاذبه هاي اين كشور، يعني شفق قطبي در قطب شمال است.هال اشتات- اتريش

پيشنهادهاي هيجان انگيز براي سفر زمستاني


اگر مي خواهيد به يكي از رويايي ترين مناطق جهان سفر كنيد حتما در زمستان به هال اشتات برويد. هال اشتات (Hallstatt) دهكده اي كوچك در منطقه سالز كامرگوت (Salzkammergut) در شمال كشور اتريش (Austria) است.

درياچه اي با همين نام (Hallstatter See) در كنار اين شهر قرار دارد. اين شهر همچنين به عنوان ميراث جهاني يونسكو انتخاب شده است.

با توجه به جست و جوهاي باستان شناسي، بقاياي از انسان هاي اوليه و ابزارهاي آنها در اين منطقه يافت شده كه به دوران آهن باز مي گردد. اين دوره تاريخي از عصر آهن را به همين دليل فرهنگ هال اشتات (Hallstatt Gulture) نامگذاري كرده اند. دهكده هال اشتات به خاطر توليد نمك مرغوبش معروف است كه قدمت آن به دوران ماقبل تاريخ بر مي گردد. دهكده هال اشتات داراي جاذبه هاي گردشگري فراواني است و تنوع رنگ هاي محيط طبيعي و نماي زيباي خانه هاي اين دهكده كوچك بسيار رويايي است. هال اشتات شايد زيباترين دهكده زمستاني جهان باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۵۴:۱۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

رفتاري كه موفق‌ها انجام نمي دهند

هر كسي كه مدت زيادي را با مديران اجرايي و رهبران شركت ها سپري كرده باشد مي تواند بفهمد كدام رفتارها در درازمدت جواب مي دهند و كدام نه.
وب سايت ديجياتو - پيام اديب: هر كسي كه مدت زيادي را با مديران اجرايي و رهبران شركت ها سپري كرده باشد مي تواند بفهمد كدام رفتارها در درازمدت جواب مي دهند و كدام نه. يكي از چيزهايي كه استيو توباك به تجربه ياد گرفته است اين است كه ويژگي هاي ذاتي و يا عادات شخصي نيستند كه موفقيت يا عدم موفقيت افراد را مشخص مي كند، بلكه مهم تر از عادات، رفتار آنهاست.

10 رفتاري كه هيچگاه در افراد موفق نمي بينيد

اما منظور توباك از رفتار چيست؟ خود او در پاسخ مي گويد «اينكه تحت استرس طولاني مدت چگونه واكنش نشان دهيد. اينكه به تعهدات خود پايبند بمانيد يا نه. با ديگران چگونه تعامل كنيد. براي اينكه كاري را درست انجام دهيد چقدر حاضر باشيد تلاش كنيد. اينكه متمركز و منظم باشيد يا آشفته و حواس پرت باشيد» و از اين دست مسائل.

بايد اعتراف كنيم كه تقريباً همه ي ما كساني را ديده ايم كه در حالت عادي رفتار بدي نداشته اند. اما دير يا زود، به ويژه تحت فشار و در زمان دشواري ها رفتار مخربي از خود بروز داده اند كه وجهه ي آنها را به بدترين شكل ممكن تخريب كرده است. متأسفانه اغلب اينگونه مديران و مؤسسان، آبروي كسب و كار خود را نيز مي برند. پس اگر به فكر موفقيت دراز مدت هستيد، بايد نگاه دقيقي در آينه بياندازيد و ببينيد آيا هيچ يك از رفتارهاي محدود كننده ي زير را در وجود خود مي يابيد يا نه.

ساده لوحي

همه ي ما با نگاهي ساده و زودباور كار خود را شروع كرده ايم، اما هرچه زودتر به زيركي و شكاكيت مورد نياز برسيم، شانس قرار گرفتنمان در برترين موقعيت بيشتر خواهد بود. علت امر ساده است: انسان هاي ساده لوح و زودباور پيروز نمي شوند. ياد بگيريد هر چيزي كه مي خوانيد و مي شنويد را باور نكنيد و هميشه منبع آنها را در نظر داشته باشيد.

دستپاچگي

10 رفتاري كه هيچگاه در افراد موفق نمي بينيد

موقعيت هاي پر تنش و پر فشار در كسب و كار فراوان اند. تقريباً هيچگاه اوضاع نه تنها طبق برنامه پيش نمي رود، بلكه به شكل عجيبي به بيراهه مي رود. اگر نتوانيد در يك موقعيت بحراني بر واكنش ناشي از آدرنالين فائق آييد و خونسردي خود را حفظ كنيد، كار به جاهاي باريك كشيده خواهد شد.

تعصب

علاقه يكي از پيشران هاي مهم موفقيت است، اما وقتي از مرز عشق و علاقه عبور كنيد و به ورطه ي تعصب كوركورانه قدم بگذاريد، اين حس به ضرر شما عمل خواهد كرد. تعصب باعث مي شود ديد تحريف شده اي نسبت به واقعيت پيدا كنيد، منطقتان دچار نقصان شود و تصميمات بدي بگيريد.

تنبلي

آنهايي كه مي خواهند دستاوردهاي بزرگي داشته باشند اين حقيقت بنيادين را به خوبي مي دانند كه رسيدن به موفقيت هاي بزرگ نيازمند تلاش فراوان در درازمدت است. به همين دليل است كه هميشه روي خواسته هاي خود تا اين حد تمركز و نظم دارند. اغلب افراد مسامحه كار و بي توجه اند. به همين دليل است كه در زندگي خود به دستاورد بزرگي نمي رسند؛ به همين سادگي.

عجول بودن

استيو جابز مي گفت: «نيمي از آنچه كه كارآفرينان موفق را از كارآفرينان ناموفق متمايز مي كند پشتكار خالص است». اگر به كاري كه انجام مي دهيد عشق نداشته باشيد آن را رها خواهيد كرد. اين روزها همه به دنبال پاداش هاي آني هستند، اما اين ذهنيت راه به جايي نمي برد.

تخليه ي هيجاني

10 رفتاري كه هيچگاه در افراد موفق نمي بينيد

اگر احساسي داريد كه در دست و پنجه نرم كردن با آن دچار مشكل هستيد (اعم از حسادت، شرم، حقارت و غيره)، منتقل كردن آن به كساني كه با آنها كار مي كنيد يا به اصطلاح برون ريزي هيجاني، نه تنها براي شما و اطرافيانتان شرم آور است، بلكه كسب و كارتان را نيز نابود خواهد كرد.

خودخواهي

اگر طوري رفتار كنيد كه گويي مركز تمام دنيا هستيد، بهتر است استعداد لازم براي اثبات اين ادعاي خود را نيز داشته باشيد. حتي با اين وجود، بيش از اندازه خودمحور و خودپسند بودن، اثربخشي شما را از بين مي برد. كسب و كار يعني كسب و كار، نه شما. كسب و كار يعني تجربه اي كه مشتري از محصولات شما دارد. هميشه به ياد داشته باشيد در اين رابطه چه كسي در خدمت چه كسي است.

زندگي كردن در گذشته يا آينده

درست است كه مي توان از گذشته درس گرفت، اما در گذشته زندگي كردن مخرب است. به همين ترتيب برنامه ريزي و رؤياپردازي براي آينده خوب است، اما اگر اعمالتان روي زمان حال متمركز نباشد هيچگاه به برنامه ها يا رؤياهاي خود نخواهيد رسيد.

بي تفاوتي سرخوشانه

اخيراً اصطلاحاتي از قبيل «هرچه پيش آيد خوش آيد» و «جاي نگراني نيست» را زياد مي شنويم، اما به ياد داشته باشيد كه اين قبيل صحبت ها را از انسان هاي بسيار موفق زياد نخواهيد شنيد. آنها ممكن است ويژگي ها و صفات زيادي داشته باشند اما بي تفاوتي قطعاً در ميان اين صفات نيست.

حساسيت بيش از اندازه

10 رفتاري كه هيچگاه در افراد موفق نمي بينيد

اگر آنقدر به اصطلاح نازك نارنجي هستيد كه هر انتقادي شما را عصباني مي كند و هر چيز كوچكي باعث رنجيده شدن شما مي شود، در دنياي واقعي كسب و كار به مشكل بر مي خوريد. بي دليل نيست كه رهبران دنياي كسب و كار معمولاً شوخ طبعي و افتادگي زيادي دارند. اين ويژگي ها به نوعي لازمه ي اين كار هستند. پس خودتان را زياد جدي نگيريد.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۵۲:۳۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آيا كاشت ابرو مانع از وضو هست؟احكام,احكام وضو,وضو گرفتن,آيا كاشت ابرو مانع از وضو هست

براي شش چيز وضو گرفتن واجب است:

 

1. براي نمازهاي واجب غير از نماز ميت. 2. براي سجده و تشهد فراموش شده. 3. براي طواف واجب خانه‌ي كعبه. 4. اگر نذر يا عهد كرده يا قسم خورده باشد كه وضو بگيرد. 5. اگر نذر كرده باشد كه جائي از بدن را به خط قرآن برساند. 6. براي آب كشيدن قرآني كه نجس شده و...

سوال: بنده فردي هستم با شغل آزاد طوري كه به طور تمام وقت با چسب‌هاي قطره‌اي كار مي‌كنم و به خاطر حساسيت كاري كه دارم بايستي بدون دستكش از چسب قطره‌اي استفاده كنم. با اين حال دائماً چسب قطره‌اي به انگشتانم مي‌چسبد و طبق خاصيتي كه اين چسب‌ها دارند به سختي مي‌توان آنها را از انگشتان پاك نمود. با اين وضعيت من هر بار براي وضو حدود ده دقيقه وقت صرف مي‌كنم تا با انواع مواد شوينده اين چسب‌ها را برطرف نمايم. آيا قاعده‌اي چون لاحرج يا نظير آن شامل حال اينجانب مي‌شود؟ لطفاً راهكاري ارائه نماييد.


بطور كلي:
ابتدا بايد تلاش شود تا قبل از انجام چنين فعاليت‌هايي، وضو و غسل انجام شود، اما با اين وجود اگر در ضمن كار نياز به طهارت بوده و در جاي وضو يا غسل چيزي چسبيده كه برداشتن آن ممكن نيست، يا از ديدگاه عرف و عموم مردم، بسيار مشقت دارد بايد به دستور جبيره عمل شود، يعني اطراف آن را شسته و روي آن را دست بكشد. البته برخي (آية الله صافي گلپايگاني دام ظله) از فقها، مورد سوال را مشمول قاعده حرج ندانسته و مي‌گويند، بايد چسب را ولو با صرف وقت برطرف نماييد و بعد وضو بگيريد.

پاسخ مراجع عظام تقليد نسبت به اين سوال، چنين است:


حضرت آية الله العظمي خامنه‌اي(مد ظله العالي):
ايجاد مانعى كه موجب تبدّل وظيفه وضو و غسل به وضو و غسل جبيره‌اى مى‌شود، چنانچه در غير وقت نماز باشد، مانع ندارد ولى در وقت نماز بايد وضو يا غسل را انجام دهد سپس مبادرت به ايجاد مانع نمايد، و افراد مشتغل به كارهايى كه موجب ايجاد مانع مى‌شود (مانند نقاشى، يا گچ‌كارى و امثال آن)، چنانچه نتوانند در وقت وضو يا غسل آن مانع را برطرف كنند شستن روى همان مانع كفايت مى‌كند.

حضرت آية الله العظمي مكارم شيرازي(مد ظله العالي):
اگر در جاي وضو يا غسل چيزي چسبيده كه برداشتن آن ممكن نيست، يا بسيار مشقت دارد بايد به دستور جبيره عمل كند، يعني اطراف آن را بشويد و روي آن را دست بكشد.

حضرت آية الله العظمي نوري همداني(مد ظله العالي):
اگر در جاي وضو يا غسل چيزي چسبيده است كه برداشتن آن ممكن نيست، يا به قدري مشقت دارد كه نمي‌شود تحمل كرد بايد به دستور جبيره عمل كند.

حضرت آية الله العظمي صافي گلپايگاني(مد ظله العالي):
در فرض سوال بايد چسب را ولو با صرف وقت برطرف نماييد و بعد وضو بگيريد.

حضرت آية الله العظمي وحيد خراساني(مد ظله العالي):
بر فرض سوال چنانچه برطرف كردن مانع موجب عسر و حرج است، مي‌تواند اطراف آن را بشويد و روي آن را دست بكشد.

سوال: آيا ابروي مصنوعي كه به جاي ابروي طبيعي كاشته مي شود، مانع وضو محسوب مي شود؟


آية الله اراكي(ره):
اگر مانع رسيدن آب به بشره است بايد بر طرف شود.

آية الله بهجت(ره):
اگر آب به پوست ابرو برسد، اشكال ندارد.

آية الله تبرزي(ره):
اگر مو را كاشته باشد مانعي ندارد ولي بايد آب را در وضو مثل غسل به زير موها برساند و شستن موها و مسح بر آنها كافي نيست.

آية الله خامنه اي(دام ظلّه):
اگر مانع رسيدن آب به پوست صورت نيست وضو صحيح است.

آية الله صافي گلپايگاني(دام ظلّه):
اگر كاشتن مو به نحوي باشد كه مو به بدن متصل مي شود و رشد مي كند مانند موي طبيعي، در اين صورت غسل و وضو هر دو صحيح است ولي چنانچه مو روي حاجبي بافته شده باشد و آن را به وسيله چسب و غير ذلك به سر بچسبانند، جايز نيست و در صورت چسباندن اگر قابل كندن نباشد بايد علاوه بر وضو و غسل جبيره اي، تيمم بدل از غسل يا وضو نيز بنمايد.

 آية الله فاضل لنكراني(ره):
اگر به نحوي باشد كه عرفاً جزء بدن شود اشكالي ندارد والا مانع غسل و وضو مي باشد.
اگر مو عرفا جزء بدن شده و به صورت طبيعي موي او شمرده مي شود مثل بقيه افراد مي باشد اما اگر موها را به وسيله اي چسباندند به طوري كه بشره زير چسب قرار گرفته و برداشتن آن مشكل است روي همان چسب يا به بيخ موها وصل نمايد و احتياطاً تيمم هم بكند.

آية الله مكارم شيرازي(دام ظلّه):
اگر منظور از ترميم كاشتن مو است و آب به پوست بدن براي وضو و غسل مي رسد اشكالي ندارد و اگر منظور خال كوبي با رنگ است كه زير پوست قرار مي گيرد آن هم اشكالي ندارد در غير اين صورت حكم جبيره را دارد.

آية الله نوري همداني(دام ظلّه):
در فرض سوال، وضو صحيح است، اگر فعلاً جزء صورت محسوب مي شود.

آية الله وحيد خراساني(دام ظلّه):
اگر در جاي وضو و غسل چيزي چسبيده كه برداشتن آن ممكن نيست يا موجب حرج است بنابر احتياط واجب جمع كند بين وضو يا غسل جبيره اي و تيمم.
 
سوال: براي چه اعمالي بايد وضو بگيريم؟
براي شش چيز وضو گرفتن واجب است: 1. براي نمازهاي واجب غير از نماز ميت. 2. براي سجده و تشهد فراموش شده. 3. براي طواف واجب خانه‌ي كعبه. 4. اگر نذر يا عهد كرده يا قسم خورده باشد كه وضو بگيرد.5 . اگر نذر كرده باشد كه جائي از بدن را به خط قرآن برساند. 6. براي آب كشيدن قرآني كه نجس شده و... (توضيح المسائل دوازده مرجع, م316)
 
سوال: كيفيت وضو گرفتن به شيوه‌ي ترتيبي و ارتماسي را توضيح بفرمائيد؟
جواب: در وضوي ترتيبي واجب است اول صورت را، سپس دست راست را از آرنج به طرف نوك انگشتان و سپس دست چپ را به شيوه‌ي دست راست، بشوئيد و بعد سر را سپس پاي راست، بعد از آن هم پاي چپ را مسح كنيد. اما در وضوي ارتماسي بايد صورت و دست ها را به قصد وضو، با مراعات شستن از بالا به پايين در آب فرو بريد، ليكن براي اينكه مسح سر و پاها با آب وضو باشد، بايستي در شستن ارتماسي دست‌ها، قصد شستن وضويي، هنگام بيرون آوردن دستها از آب باشد و يا اينكه مقداري از دست چپ را، باقي گذارد، تا آن را با دست راست، ترتيبي بشويد. (توضيح المسائل دوازده مرجع, م236, 237, 245, 261)


منابع:
توضيح المسائل دوازده مرجع
 انديشه قم
اسلام كوئيست

تبيان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۴۶:۲۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

چگونه از سال قبل ثروتمندتر شويم؟ثروتمند شدن

هيچ گاه پول و سرمايه‌ي خود از دست ندهيد

 

آيا مي‌خواهيد از پول خود با هوش بيشتري استفاده كنيد و امسال نسبت به سال قبل ثروتمندتر شويد؟ بهترين كسي كه مي‌توانيد براي توصيه گرفتن در اين زمينه نزد او برويد، وارن بافت است. او توانسته است ثروت شخصي خود را به ۷۲ ميليارد دلار برساند، و به عنوان سومين فرد ثروتمند دنيا شناخته مي‌شود.


علاوه بر اين، وي به ارائه‌ي توصيه‌هاي معقولي در زمينه‌ي ثروتمند شدن پرداخته است كه قطعا هر فردي مي‌تواند از آن‌ها پيروي كند، حتي اگر تجربه‌اي در زمينه‌ي سرمايه‌گذاري نداشته باشد. در اين جا به چند توصيه‌اي كه وارن بافت به منظور استفاده‌ي بهينه از پول و سرمايه مطرح كرده است، اشاره مي‌كنيم:

مهم‌ترين كارهايي كه مي‌توانيد با پول خود انجام دهيد

۱- هيچ وقت سرمايه‌ي خود را از دست ندهيد.
قانون شماره‌ي ۱: هيچ گاه پول و سرمايه‌ي خود از دست ندهيد. قانون شماره‌ي ۲ : هيچ وقت قانون شماره‌ي ۱ را فراموش نكنيد. بافت همچنين به اين نكته اشاره مي‌كند كه "كسي را نمي‌شناسم كه فكر كند از دست دادن پول ايده‌ي خوبي باشد زيرا اين كار يك حماقت بزرگ است.”

اما بهتر است كه فراتر از اين مورد آشكار برويم، يك توصيه‌ي كاربردي بيان مي‌كند كه: هر زماني كه مي‌توانيد، از ريسك كردن اجتناب كنيد. وي همچنين اشاره مي‌كند كه اگر مي‌خواهيد فردي خوشبخت و موفق باشيد، هيچگاه براي آن چه كه مي‌خواهيد، آن چه كه نياز داريد را به خطر نياندازيد. حتي اگر احتمال به خطر افتادن سرمايه‌ي شما، يك در هزار باشد.

با در نظر داشتن اين نكته، بافت به شخصه از انجام هر نوع سرمايه‌گذاري پرخطر در طول سال‌هاي بسيار، اجتناب كرد و از بسياري از مواردي كه مي‌توانست به وسيله‌ي آن‌ها به سودهاي كلاني دست پيدا كند (به عنوان مثال در زمينه‌ي تكنولوژي) چشم پوشي كرد. پس از مدتي، استفاده از راهبرد ريسك گريزي، به طرز چشمگيري براي او نتيجه‌بخش بوده است.

۲- با پرداخت بهاي پايين، ارزش بالايي بدست آوريد.
"قيمت و بها آن چيزي است كه پرداخت مي‌كنيد و ارزش آن چيزي است كه دريافت مي‌كنيد” بنابراين مي‌توانيد پول خود را از دست بدهيد (و قانون شماره ي ۱ را زير پا بگذاريد) در صورتي كه تصميم بگيريد براي چيزي بيش از ارزش آن پول پرداخت كنيد. بافت به اين نكته اشاره مي‌كند كه: "من ترجيح مي‌دهم كالاهايي با كيفيت بالا در زماني كه قيمت آن‌ها موقتا پايين آمده است، خريداري كنم.” اين روش كاملا هوشمندانه است.

 

راههاي ثروتمند شدن

سعي كنيد عادت‌هاي اقتصادي سالم كسب كنيد

 

۳- سعي كنيد عادت‌هاي اقتصادي سالم كسب كنيد.
بافت در يكي از سخنراني‌هاي خود در ميان دانشجويان دانشگاه به اين نكته اشاره كرد كه "بيشتر رفتارها بر اساس عادت‌هاي فردي شكل مي‌گيرند،” و "زنجيره‌ي به وجود آمده بين عادت‌ها، نامحسوس‌تر از آن است كه تشخيص داده شوند تا زماني كه اين زنجيره آن قدر سنگين شود كه از هم گسسته شود.”

همه‌ي ما عادت‌هايي داريم كه دوست داريم آن ها را كنار بگذاريم، و عادت‌هاي بسياري وجود دارند كه تمايل داريم به آن‌ها روي بياوريم. بافت به اين نكته اشاره مي‌كند كه در مورد دوم، مهمترين عادت، پس‌انداز كردن پول است. همچنين او معتقد است، "بزرگترين اشتباه، ياد نگرفتن عادت پس‌انداز كردن پول است.”

۴- بر روي خود سرمايه‌گذاري كنيد.
بافت معتقد است كه شما بايد تا جايي كه مي‌توانيد و از هر طريقي كه مي‌توانيد بر روي خود سرمايه‌گذاري كنيد، چه از طريق مراقبت از جسم خود، تا پيدا كردن شغلي كه دوست داريد و يا تحصيلات. بافت در يكي از مصاحبه‌هاي خود عنوان كرد، "هر كاري كه به توسعه‌ي مهارت‌هاي شما و ايجاد ارزش بيشتر براي شما منجر شود، مي‌تواند براي شما نتيجه‌ي چشم‌گيري داشته باشد.”

او معتقد است، هر آن‌چه كه از شما گرفته شود مي‌تواند چندين برابر بيشتر به شما بازگردانده شود، اما برخلاف ساير دارايي‌ها، توانايي‌ها و مهارت‌هاي شما نمي‌توانند از شما گرفته شوند. اين مسئله مي‌تواند تحصيلات،  آغاز تجارت شخصي و يا حتي دريافت يك پست داوطلبانه باشد كه مي‌تواند به شما مهارت‌هايي كه پيش از اين در اختيار نداشتيد را بياموزد. هر آن‌چه به هوش شما بيافزايد، به ثروت شما نيز اضافه مي‌كند.

۵- براي خود اهداف بلند مدت مشخص كنيد.
بافت معتقد است، اشتباهي كه بيشتر افراد مرتكب مي‌شوند اين است كه سعي مي‌كنند مسائل مالي را بصورت كوتاه مدت در نظر بگيرند. اين نوع طرز فكر اغلب، افراد را به دردسر مي‌اندازد. در عوض بافت توصيه مي‌كند "بر اساس افق ديد مربوط به چندين دهه‌ سرمايه‌گذاري كنيد.” به جاي اين كه سعي كنيد مقدار كمي پول، در كوتاه‌ترين زمان به دست آوريد، بايد بر روي افزايش قدرت خريد خود در كل طول عمر خود كار كنيد. به نظر بافت، اين يك روش سالم براي كسب درآمد محسوب مي‌شود.


منبع: خوارزمي


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۴۵:۱۱ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

طرز تهيه ساندويچ مرغ و ترخون، يك شام سريع و خوشمزهتهيه ساندويچ مرغ و ترخون, مواد لازم براي ساندويچ مرغ و ترخون

ساندويچ مرغ و ترخون، يك ساندويچ سريع و فوري براي شام خانم هاي كارمند


درست كردن يك شام رسيع و خوشمزه يكي از دغدغه هاي هميشكي خانمهاي كارمند است، اما نگران نباشيد براي شام امشب تان يك ساندويچ سريع و خوشمزه درست كنيد.

ساندويچ از غذاهايي است كه كودكان به آن علاقه خاصي دارند، مخصوصا اگر شكل ساندويچ اشتها برانگيز باشد. در اين دستور غذايي مي خواهيم ساندويچي سالم و سرشار از مواد مغذي را به شما آموزش دهيم، مطمئن باشيد آنقدر از طعم آن استقبال مي شود كه به يكي از غذاهاي ثابت در برنامه غذايي تان تبديل خواهد شد.

مواد لازم براي ساندويچ مرغ و ترخون :

 مرغ يك تكه سينه پخته شده
مايونز  يك دوم فنجان
كرفس خرد شده يك سوم فنجان
ماست ساده يوناني  يك چهارم فنجان
ترخون تازه و خرد شده سه قاشق غذاخوري
آب ليموي تازه دو قاشق غذاخوري
فلفل سياه يك دوم قاشق چايخوري
كاهو 4 برگ بزرگ
نان تست سبوس دار 8 قطعه
گوجه فرنگي 8 برش


طرز تهيه ساندويچ مرغ و ترخون :
7 مورد اول در ليست مواد لازم را در يك كاسه بزرگ با هم تركيب كنيد، و خوب هم بزنيد.
برگ هاي كاهو را بين 4 قطعه نان تقسيم كنيد، و روي هر كدام به اندازه مساوي از تركيب مرغي كه درست كرديد قرار دهيد.


سپس گوجه فرنگي و روي آن قطعه ي ديگر نان تست قرار بدهيد، ساندويچ شما آماده است. نوش جان

منبع : سايت دكتر كرماني / seemorgh.co


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۴۳:۴۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آيا مي دانيد سري پنجاه و ششمآيا ميدانيد,بيشتر بدانيد,اطلاعات عمومي

آيا مي دانيد سري پنجاه و ششم
آيا مي دانستيد كه ... پروانه معده ندارد.

آيا مي دانستيد كه ... زنبور عسل 4 تا بال دارد.

آيا مي دانستيد كه ... بيش از 15000 نوع مختلف از برنج وجود دارد.
آيا مي دانستيد كه ... بيش از يك سوم آناناس ها از هاوايي مي آيند.

 

-------------------------------------------

آيا مي دانستيد كه ... بزرگترين جزيره درياي مديترانه، سيسيل است.

آيا مي دانستيد كه ... 60 تا گاو مي توانند هر روز يك تن شير توليد كنند.

آيا مي دانستيد كه ... مواد غذايي منجمد اولين بار در سال 1920 معرفي شدند.

آيا مي دانستيد كه ... زنبور عسل و مگس خانه در هر ثانيه 200 بار بال مي زنند.

 

-------------------------------------------

آيا مي دانستيد كه ... كوچك ترين استخوان بدن شما در گوشتان قرار دارد.

آيا مي دانستيد كه ... 90٪ از تمام فعاليت هاي آتشفشاني در اقيانوس رخ مي دهد.
آيا مي دانستيد كه ... موز بيشترين ميوه اي است كه در آمريكا خورده مي شود.

آيا مي دانستيد كه ... فانتاي نارنجي سومين نوشابه پرفروش دنيا است.

آيا مي دانستيد كه ... كانادا بيش از هر كشور ديگري در جهان درياچه دارد.

 

-------------------------------------------
آيا مي دانستيد كه ... يونانيان باستان براي اولين بار از هويج به عنوان شكلي از دارو استفاده كردند و نه ميوه.

آيا مي دانستيد كه ... كوكا كولا در سال 1886 در اصل به عنوان يك «آشاميدني فكري» براي افزايش قدرت مغز معرفي شد.
آيا مي دانستيد كه ... كرن فلكس (ذرتي كه براي صبحانه خورده مي شود) را جان كلاگ اختراع كرده است.

آيا مي دانستيد كه ... محصولات لبني 29٪ از تمام مواد غذايي مصرف شده در ايالات متحده آمريكا را تشكيل مي دهد.
آيا مي دانستيد كه ... دماي ايده آل براي به خواب رفتن بين 18-30 درجه سانتي گراد (64-86 فارنهايت) است.
منبع :


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۴۲:۲۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

سلام به همه دوستان خوبم به جمع ما خوش امديد دراين سايت شما انواع مطالب جالب در موضوعات مختلف را كه بيشتر جنبه كاربردي در زندگي روزمره را دارد ميتوانيد ببينيد و از انها استفاده كنيد اميدواريم مطالب ارايه شده رضايت شما را جلب كند لطفا پس از بازديد با ارايه نظرات خود را ما را در رابطه بهتر شدن سايت ياري فرماييد منتظر حضور سبزو هميشگي تان هستيم ياحق
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب