خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد

سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 329
دیروز : 262
افراد آنلاین : 2
همه : 1959060
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس
بهتر است رايانه و لپ تاپ را در محل هاي شلوغ خانه نگهداري كنيد و به كودكان اجازه استفاده از آنها را در اتاق و محل هاي خصوصي شان ندهيد.
 كودكان بايد ياد بگيرند كه به پرسش نامه ها، مسابقات و هداياي رايگان در شبكه هاي اجتماعي اعتماد نكرده و ابتدا موضوع را با والدين خود در ميان بگذارند. 
 
در هنگام كار با شبكه هاي اجتماعي بسيار پيش مي آيد كه پيشنهاد شركت در يك پرسش نامه، مسابقه و غيره به صورت بالاپر (Popup) يا به صورت پيام هاي تبليغاتي در شبكه هاي اجتماعي تحت موبايل ظاهر شده و از كاربر خواسته مي شود كه در آنها شركت كند.
 
هر چند كه بسياري از اين پيشنهادات، سالم بوده و از طريق خود شبكه اجتماعي يا شركاي شخص سوم قابل اطمينان آن صورت مي گيرد، اما بعضي مواقع نيز توسط مهاجمان حوزه مهندسي اجتماعي با انگيزه هاي سوء مانند دزديدن مشخصات، جعل حساب كاربري و غيره ارائه مي شود.
 
معمولا براي اغواي كاربران به قبول اين پيشنهادات، از هداياي مختلف و قول شركت در قرعه كشي استفاده مي شود، به طوري كه بسياري از كاربران بزرگسال نيز فريب خورده و در دام حمله گرفتار مي شوند.

در اين ميان كودكان حساس تر هستند و امكان فريب خوردن آنها بسيار بيشتر است؛ لذا سعي كنيد به كودكان خود ياد دهيد كه از اينگونه پرسش نامه ها، مسابقات و هدايا حتي اگر توسط يكي از دوستان نزديكشان براي آنها ارسال شده، پرهيز كنند يا در صورت علاقه زياد به شركت در آنها، ابتدا موضوع را با والدين در ميان بگذارند.

** به كودكان اجازه استفاده از رايانه را در محل هاي خصوصي خانه ندهيد

بهتر است رايانه و لپ تاپ را در محل هاي شلوغ خانه نگهداري كنيد و به كودكان اجازه استفاده از آنها را در اتاق و محل هاي خصوصي شان ندهيد.

بهتر است رايانه، لپ تاپ و ساير دستگاه هائي كه قابليت اتصال به اينترنت دارند را در محل هاي عمومي خانه همچون پذيرايي و آشپزخانه كه محل رفت و آمد اعضاي خانواده است، قرار دهيد.

اين كار سبب نظارت شما و ديگران بر فعاليت هاي مجازي كودكان خواهد شد. بهتر است خودتان نيز از بردن اينگونه دستگاه ها به اتاق و محيط خصوصي خودداري كنيد و در محل هاي عمومي خانه از اين وسايل استفاده كنيد تا به كودكان احساس تبعيض القا نشود.

** مراقب تصاوير و مطالب ارسالي كودكان در شبكه هاي اجتماعي باشيد

مراقب تصاوير و مطالبي كه كودكانتان در شبكه هاي اجتماعي ارسال مي كنند باشيد. در يك فضاي مجازي ايده آل، كودكان هيچ تصويري از خود يا دوستانشان را بدون آگاهي والدين منتشر نمي كنند؛ اما در واقعيت اين گونه نيست.

كودكان ممكن است خواسته يا ناخواسته اقدام به انتشار محتوا و تصاوير در شبكه هاي اجتماعي و فضاي مجازي كنند؛ تصاويري كه ممكن است حريم خصوصي وي و حتي حريم خصوصي والدين را نيز به خطر بيندازند.

بنابراين لازم است كه همواره صفحات فرزندان خود در شبكه هاي اجتماعي را دنبال كرده و مطالبي كه منتشر مي كنند را پيگيري كنيد.** الگوي مناسبي براي كودكان خود باشيد

كودكان به صورت ذاتي در بسياري موارد از شما تقليد مي كنند. سعي كنيد خودتان تا آنجا كه مي توانيد ملاحظات امنيتي و حفظ حريم خصوصي را رعايت كنيد.

خودبه خود، فرزندتان نيز متوجه اهميت اين موضوع شده و در فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي، از خود محافظت خواهند كرد.

** آشنائي كودكان با خطرات فضاي مجازي

در مورد خطرات فضاي مجازي و تاثيرات فعاليت هاي مجازي كودكان در زندگي و آينده با آنها صحبت كنيد

در فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي همه چيز ثبت و نگهداري مي شوند؛ تمامي تصاويري كه ارسال مي كنيم، وبگاه هائي كه مراجعه مي كنيم، مطالبي كه مي نويسيم و غيره. حتي اگر اطلاعات ارسالي خود در شبكه هاي اجتماعي را حذف كنيم، باز هم ممكن است توسط موتورهاي جست و جو ثبت و شاخص گذاري شده باشند.

فعاليت ها و اطلاعات ما در فضاي مجازي در واقع تاريخچه و شهرت ما را در اين فضا مي سازد. حالا تصور كنيد كه يك كودك كم سن ، از روي شيطنت و عدم آگاهي، در فضاي مجازي اقداماتي انجام دهد كه در تاريخچه و شهرت وي ثبت شود و حتي در زندگي آينده وي نيز تاثيرگذار باشد. لذا تا آنجا كه ممكن است، كودكان خود را در مورد اين موضوع و تبعاتي كه براي آن ها در پي خواهد داشت آگاه كنيد.

** سعي كنيد در مورد فناوري هاي جديد به روز باشيد

مطمئن باشيد كودكان شما خيلي سريع با فناوري هاي جديد خو گرفته و با تمامي جنبه هاي آن آشنا مي شوند. شما بايد سريع تر از آنها (يا حداقل همگام با آنها) اين فناوري ها را فرا گيريد.

اين كار دو مزيت اساسي دارد. اول اينكه باعث مي شود راحت تر بتوانيد فعاليت هاي فرزند خود در شبكه هاي اجتماعي و فضاي مجازي را دنبال كرده و بر آن نظارت كنيد. دوم اينكه اين كار باعث ارتباط نزديك تر شما و فرزندانتان شده و براي آنها آرامش بيشتري ايجاد خواهد كرد تا فعاليت ها و تجربياتشان در فضاي مجازي را با شما به اشتراك بگذارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۲۳:۰۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
هكرها با استفاده از hotspot رايگان اطلاعات شما را هك مي كنند
به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضاي مجازي باشگاه خبرنگاران جوان؛ شركت امنيتي و توليد كننده ي آنتي ويروس Avast به منظور آگاهي سازي كاربران از خطرات استفاده از hotspot هاي واي فاي عمومي ناامن، اقدام به انتشار يكسري يافته هاي امنيتي در اين زمينه كرد.اين شركت در يك بررسي ميداني براي آنكه دريابد چه تعداد از مردم تمايل دارند تا به شبكه ي ناامن واي فاي عمومي رايگان ملحق شوند، اقدام به نصب يك شبكه ي واي فاي عمومي در فرودگاه Barcelona كرد.
در كمال تعجب صدها نفر از كساني كه به قصد بازيد از كنگره ي Mobile World وارد كشور چك شده بودند به اين شبكه ي عمومي متصل شدند.محققين اين شركت براي جلب توجه كاربران، شبكه هايي را با نام هاي Airport_Free_Wifi_AENA ، MWC Free WiFi و Starbucks ايجاد كردند.
بعد از آنكه در ظرف تنها چند ساعت، بيش از 2 هزار كاربر به شبكه ي honeypot متصل شدند، محققين اين امكان را يافتند كه به يكسري نكات مهم در مورد اين افراد پي ببرند:
• 1.50 درصد آنها از دستگاه اپل و 4.43 درصد آنها از دستگاه اندرويدي استفاده مي كردند.
• 7.16 درصد اين افراد از گوگل براي وب گردي و از جي ميل براي چك كردن ايميل هايشان استفاده مي كردند.
• 9.14 درصد آنها سرويس ياهو را بازديد كرده بودند.
• 2 درصد اين افراد از Spotify بازديد كرده بودند.
• 3.52 درصد آنها نرم افزار فيس بوك و 4.2 درصد، نرم افزار توئيتر را بر روي دستگاه هايشان نصب كرده بودند.
• 1درصد هم از نرم افزارهاي دوستيابي(Tinder يا Badoo) استفاده مي كردند.در حالي محققين Avast موفق شدند در حداقل 2 سوم اين موارد به هويت دستگاه و كاربر آن پي ببرند كه به طور كل هميشه امكان شناسايي منبع شبكه ي واي فاي يا تأييد صداقت و درستي آن براي كاربران مهيا نيست.
رئيس بخش امنيت دستگاه هاي همراه "Avast" در اين باره گفت: "اگرچه بسياري از افراد تشخيص مي دهند كه وب گردي از طريق واي فاي عمومي امن نيست اما با اين حال بعضي از آنها نمي دانند كه دستگاه شان مي تواند به طور خودكار نيز به شبكه ي واي فاي متصل شود. البته كاربر مي تواند با تغيير تنظيمات دستگاه مانع از اين كار شود."وي  ادامه داد: " در كنار امن تر بودن hotspot هايي كه با گذرواژه متصل مي شوند، از برخي از سرويس هاي VPN مثل Hotspot Shield مي توان براي پنهان كردن هويت كاربر و محافظت از حريم خصوصي وي استفاده كرد."

پس به قول معروف هيچ ارزوني بي علت نيست و مخصوصاً  تو استفاده از سرويس اينترنت رايگان بايد حسابي حواسمون رو جمع كن


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۲۱:۴۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

تست هوش: مربع بعدي كدام است؟ 

:: هوش منطقي خودتان را بيازماييد:
با توجه به منطقي كه در سري شكل هاي فوق وجود دارد، گزينه پنجم را بيابيد.

تست هوش رياضي،تست هوش جديد

 معماي تصويري، معماي رياضي

 ↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

جواب معما:

گزينه E
 همانطور كه مشاهده مي كنيد، با حذف حاشيه مربع ها، به اعداد انگليسي دست پيدا مي كنيم.

 

تست هوش رياضي،تست هوش جديد


منبع:ihoosh.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۸:۴۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

خواص ريحان در طب سنتي,خاصيت گياه ريحان,ريحان در طب سنتي

ريحان داراي خواص آرام بخشي است

 

ريحان يكي از سبزي هاي مورد استفاده ي ما ايراني ها در سبزي خوردن است كه عطر و طعم فوق العاده اي دارد. اين سبزي و تخم آن در طب سنتي ايراني جايگاه خاصي دارد؛ با هم خواص آن را مرور مي كنيم.


امام صادق عليه السلام در مورد ريحان مي فرمايند:
اَلْحَوك بَقْلَةُ الأَنْبياءِ، اَما اِنَّ فيهِ ثَمانَ خِصالٍ: يمْرِئُ وَ يفْتَحُ السُّدَدَ وَ يطَيبُ الجُشاءَ وَ يطَيبُ النَّ كهَةَ وَ يشَهِّي الطَّعامَ وَ يسُلُّ الدّاءَ وَ هُوَ أمانٌ مِنَ الجُذامِ وَ إذا اسْتَقَ رَّ في جَوْفِ الإنسانِ قَمَعَ الدّاءَ كلَّهُ؛

ريحان، سبزي انبياست و در آن هشت خاصيت است: هضم كننده است، رگ ها و مجاري را باز مي كند، بازدم را خوشبو مي سازد، بدن را بوي خوش مي بخشد، اشتهاآور است، درد را از بدن بيرون مي برد، از جذام در امان مي دارد و چون وارد معده شود درد را به كلّي از بين مي برد. كافي (ط-الاسلاميه) ج 6، ص 364، ح 4
ريحان

ريحان با نام علمي OCIMUM BASILICUM L در انگليسي Basil, Sweetbasil خوانده مي شود و از خانواده ي نعناعيان Labiatae است.


نام هاي رايج ريحان عبارتند از: صعتر هندي، نازبويه، شاهسفرم، سلطان الرياحين، ضيمران، ريحان الملك، ضميران


در تخم ريحان تركيباتي نظير روغن خوشبو، لعاب، لينالول، استراگل، سينئول، اوژنول، متيل كاوي كول، اوسيمن، سينامات متيل، مواد قليايي، آنتول و سسكي ترپن و در برگ ريحان ماده اي به نام اوسيمن وجود دارد.


قسمت مورد استفاده ي دارويي ريحان سر شاخه هاي گل دار و برگ هاي تازه يا خشك شده ي آن است.


طبيعت ريحان
طبيعت ريحان در اوّل گرم و در دوم خشك است.


خواص و اثرات دارويي ريحان
* ريحان داراي خواص آرام بخشي است.
* مقوي معده و روده و تقويت كننده ي قلب است.
* ضد اسهال، بادشكن و ضد عفوني كننده ي دهان و دستگاه گوارش است.
* ريحان ضد گريپ و آنژين، ضد تشنجات دردناك، ضد التهاب و ضد اسپاسم است.
* خواب آوري و ضد سردرد و ميگرن از ديگر خواص ميگرن است.
* ريحان ملين، تونيك، مقوي و محرك اشتها است.
* كمك به هضم غذا و شير افزا بودن از ديگر خواص ريحان است.
* ريحان مدر است.
جهت انسداد عروق مغزي، تحليل ورم هاي جميع اعضا و تنگي نفس مفيد است

* ريحان در موارد سوء هاضمه، قولنج، گزش زنبور، خستگي، دلشوره، رفع سردرد هاي عصبي، تقويت عمل دستگاه هضم، رفع نفخ، رفع غم و غصه و نوراستني (بي خوابي و ضعف اعصاب)، رفع التهابات مجاري ادرار و ورم كليه، دفع ترشحات مهبل، ترش كردن معده و اختلالات هاضمه با منشاء عصبي، اتساع معده، خونريزي دماغ، بواسير، دل پيچه، سرگيجه، اختلالات دستگاه تنفسي، سرفه، سياه سرفه، افزايش ترشحات شير، اسپاسم هاي معده، بي خوابي هاي عصبي، سردرد هاي عصبي و يكطرفه (ميگرن) به شكل دم كرده 20 تا 50 گرم در يك ليتر آب مورد استفاده قرار مي گيرد.

 

* ريحان در ضعف و بي حالي هاي عصبي و اضطراب هاي صرعي جنبه ي درماني دارد.

* آب تازه ي ريحان را مي توان به صورت قطره براي بيماري هاي التهابي گوش يا به صورت دهان شويه براي درمان برفك يا خوشبو كننده ي دهان استفاده كرد.

,خاصيت گياه ريحان,ريحان در طب سنتي

ريحان قوي معده و روده و تقويت كننده ي قلب است

 

* جوشانده ي 7 تا 10 گرم تخم ريحان در يك ليتر آب به عنوان داروي ضد اسهال و پيچش شكم استفاده مي شود.

* براي بهبود ضعف معده و سرفه مفيد مي باشد.

* رايحه ي ريحان دل انگيز است.

* جهت انسداد عروق مغزي، تحليل ورم هاي جميع اعضا و تنگي نفس مفيد است.

* بوئيدن آن براي سردرد گرم مزاجان و مسافرين و رفع وبا مفيد مي باشد.
* تخم آن معتدل كننده مزاج و مقاوم در برابر سموم است.
* كمي مخدر است.
* ماليدن اسانس ريحان روي پوست سبب دفع پشه مي گردد.


مصلح ريحان
مصلحش نيلوفر و بدلش بادرنجبويه است.


مصرف ريحان در دوران بارداري
در بارداري به دليل اثر تحريك كننده ي رحم و سقط آوري، همچنين اثر موتاژنيك تركيب موجود در روغن فرار آن (استراگل) نبايد مصرف شود. البته مصرف آن به اندازه ي مقدار كمي كه در سبزي خوردن استفاده مي شود مشكلي ايجاد نمي كند بلكه به صورت دارويي و دمكرده نبايد استفاده شود.

 

مصرف ريحان در دوران شيردهي
در مادران شيرده به خاطر اثر موتاژنيك جزئي فرار آن يعني استراگل نبايد مصرف شود.


تداخلات دارويي و ريحان
با توجه به نبود مستندات علمي، بهتر است با احتياط مصرف شود.


موارد منع مصرف ريحان
* مصرف طولاني مدت آن به خاطر پتانسيل اثر سرطان زايي تركيب استراگل ممنوع است.
* مصرف اين گياه در اطفال و يا كودكان نوپا ممنوع است كه به خاطر جزء سمي استراگل آن مي باشد.
* مضرّ دماغ است.

 

خاصيت گياه ريحان,ريحان در طب سنتي

ريحان خواب آوري و ضد سردرد و ميگرن است

 
تركيبات شيميايي
در صد گرم ريحان مواد زير موجود است:
انرژي 22 kcal
آب 92.06 گرم
پروتئين 3.15 گرم
چربي 0.64 گرم
كربوهيدرات 2.65 گرم
كلسيم 177 ميلي گرم
فسفر 56 ميلي گرم
آهن 3.17 ميلي گرم
پتاسيم 295 ميلي گرم
سديم 4 ميلي گرم
منگنز 1.148 ميلي گرم
روي 0.81 ميلي گرم
ويتامين آ 264 ميكروگرم
ويتامين ب١ 0.034 ميلي گرم
ويتامين ب٢ 0.076 ميلي گرم
ويتامين ب٣ 0.902 ميلي گرم
ويتامين ب٥ 0.209 ميلي گرم
ويتامين ب٦ 0.155 ميلي گرم
ويتامين ب٩ 68 ميكروگرم
ويتامين ث 18.0 ميلي گرم
ويتامين اي 0.80 ميلي گرم
ويتامين كا 414.8 ميكروگرم

منابع:
tandorostan.org

 tebyan.net


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۷:۴۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

شگفت‌آور‌‌‏ترين گياه دارويي زمينخاصيت گياه سير,بوي سير

سير آنتي بيوتيك طبيعي است و عفونت هاي تنفسي را درمان مي كند

 

اگر قرار بود تنها از يك گياه براي درمان پزشكي استفاده كنم؛ سير خام ارگانيك را انتخاب مي‌‌‏كردم.


سير آنتي بيوتيك طبيعي است و باكتري‌، سرماخوردگي، آنفولانزا، ‌‌‏ويروس‌، ‌‌‏انگل، ‌‌‏التهاب، ‌‌‏زگيل، قارچها و آفت را از بين مي‌برد.


بوي سير
اگر هنگام خوردن سير دهانتان بوي بد مي‌دهد، تنها راهش اينست كه بدنتان را از شر سموم خلاص كنيد. سير به همراه سم توليد بوي بد مي‌كند.

زماني كه سموم از بين برود بوي بد هم از بين مي‌رود. وقتي كه آشپزي مي‌كنيد و از بوي سير يا پياز چشمانتان آب مي‌افتد بسيار مفيد است. در واقع اين باعث از بين رفتن عفونت چشم و تميز شدن آن مي‌شود.

قبل از خوردن غذا، سير را برش دهيد
دو جزء از سير، تركيبي مبتني بر گوگرد به نام آليسين و آنزيم آليناز است كه به طور جداگانه در سير حفظ شده است. اما زماني كه سلول‌هاي سير از هم جدا مي‌شوند، عناصر آزاد شده، پس از تماس با همديگر تركيب قدرتمند جديدي به نام آليسين جديد ايجاد مي‌كند. اين تركيب جديد كه داراي بوي تند و سوزاننده است از خواص زيادي براي سلامتي برخوردار است.

سير خرد شده بصورت چرخ كرده، فشرده و غيره آليسين بيشتري توليد مي‌كند. زماني كه سير را برش مي‌دهيد، چند دقيقه فرصت دهيد تا فرايند شيميايي توليد آليسين صورت گيرد.

راه حل ديگر براي به حداكثر رساندن اثر سير، جويدن آن به مدت يك دقيقه است. در همان زمان داخل و بيرون دهان تنفس كنيد. تا جاييكه مي‌توانيد به جويدن ادامه داده و اجازه دهيد هوا عبور كند.

خاصيت گياه سير,بوي سير

سير پوست بدن را خوش رنگ و گونه را سرخ و روده ها را از عفونتها پاك مي كند

 
چگونه سير را بپزيم؟
حرارت دادن سير قبل از اينكه زمان لازم براي نشست داشته باشد، آنزيم‌هايي كه مسئول تشكيل آليسين است را غير فعال مي‌كند.

قبل از حرارت دادن سير بايد مدت 5- 10 دقيقه صبر كنيد. سير با حرارت كم يا متوسط براي زمان كوتاه (تا 15 دقيقه) بدون از دست دادن آليسين پخته مي‌شود. اين عمل نه تنها تضميني براي توليد حداكثر آليسين است، بلكه در مقابل حرارت مقاوم تر نيز مي‌شود.

زمان پخت و پز سير:
5 تا 15 دقيقه – از دست دادن حداقل مواد مغذي
15 تا 30 دقيقه – از دست دادن مقدار متوسط مواد مغذي
بيش از 45 دقيقه – از دست دادن مقدار قابل توجهي مواد مغذي

خاصيت سوزانندگي سير
 سير پوستتان را مي‌‌‏سوزاند، پس از استفاده از سير بصورت موضعي، مراقب باشيد كه سير را از روي پوست برداريد. تكه هاي سير خام را روي پوستتان به مدت طولاني نگذاريد. هنگام برداشتن تكه هاي سير خام از روي پوست هر 15 تا 20 دقيقه، بررسي كنيد كه آيا سوختگي روي پوستتان هست يا نه.

 

منبع: nargil.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۶:۲۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
اين غذا از غذاهاي مجلسي خوشمزه به حساب مياد كه ميتونيد در مهماني ها تون هم درست كنيد. مقداري سيب زميني سرخ كرده هم در نهايت كنار ظرف خورشت بچينيد.
وب سايت دونفره: اين غذا از غذاهاي مجلسي خوشمزه به حساب مياد كه ميتونيد در مهماني ها تون هم درست كنيد. مقداري سيب زميني سرخ كرده هم در نهايت كنار ظرف خورشت بچينيد.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي
مواد اوليه :
 • لپه نصف ليوان
 • گوجه دوعدد متوسط
 • پياز 2 عدد متوسط
 • رب گوجه 3 ق غ
 • روغن.نمك.دارچين.زرد چوبه به ميزان لازم
 • آبليمو 2 ق غ
 •  بادمجان 2 عدد قلمي
طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي 
مراحل تهيه قيمه بادمجان:

مراحل تهيه اين غذا عين قيمه هست و تنها بادمجون سرخ شده و گوجه بهش اضافه ميشه.

1.ابتدا پياز ها رو خرد كنيد و با مقداري زردچوبه تفت بديد. بعد گوشت رو اضافه كنيد و به همراه فلفل سياه تفت بديد.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

2.حالا 4 ليوان آب گرم رو به گوشت اضافه كنيد و با حرارت متوسط بذاريد كه بپزه.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

3.مقداري از پياز هاي تفت داده رو براي تفت دادن لپه ها جدا كنيد و لپه هاي از قبل خيس داده تون رو با پياز تفت بديد و بعد هم يكي دو ليوان آب توش بريزيد و بذاريد بپزه. (البته اگه از زمان پخت لپه تون خبر داريد ميتونيد مستقيما در زمان مناسب لپه هاي تفت داده رو به گوشت اضافه كنيد تا با گوشت بپزه.) وقتي كه گوشت نيم پز شد نمك هم بهش اضافه كنيد.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

4.در زماني كه گوشت و لپه ها در حال پخت هستن بادمجان ها رو خرد كنيد و نمك بزنيد و توي آبكش بذاريد تا تيزآبش بره.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

5.بعد هم اونها رو كاملا سرخ كنيد و كناري بگذاريد. گوجه ها رو هم از وسط نصف كنيد و اگر خواستيد يه تفت كوچيك بديد. البته من گوجه ها رو تفت نداده به خورشت اضافه كردم.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

6.وقتي لپه ها پخت خاموشش كنيد و منتظر پختن گوشت بمونيد. گوشت هم كه كاملا پخت لپه ها رو بهش اضافه كنيد و رب رو با كمي دارچين در مقداري روغن تفت بديد و به خورشت اضافه كنيد.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

7.بعد هم كوجه ها و بادمجان ها رو به همراه آبليمو اضافه كنيد و بعد از 10 دقيقه خاموش گنيد.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۴:۵۱ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
اين غذا از غذاهاي مجلسي خوشمزه به حساب مياد كه ميتونيد در مهماني ها تون هم درست كنيد. مقداري سيب زميني سرخ كرده هم در نهايت كنار ظرف خورشت بچينيد.
وب سايت دونفره: اين غذا از غذاهاي مجلسي خوشمزه به حساب مياد كه ميتونيد در مهماني ها تون هم درست كنيد. مقداري سيب زميني سرخ كرده هم در نهايت كنار ظرف خورشت بچينيد.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي
مواد اوليه :
 • لپه نصف ليوان
 • گوجه دوعدد متوسط
 • پياز 2 عدد متوسط
 • رب گوجه 3 ق غ
 • روغن.نمك.دارچين.زرد چوبه به ميزان لازم
 • آبليمو 2 ق غ
 •  بادمجان 2 عدد قلمي
طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي 
مراحل تهيه قيمه بادمجان:

مراحل تهيه اين غذا عين قيمه هست و تنها بادمجون سرخ شده و گوجه بهش اضافه ميشه.

1.ابتدا پياز ها رو خرد كنيد و با مقداري زردچوبه تفت بديد. بعد گوشت رو اضافه كنيد و به همراه فلفل سياه تفت بديد.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

2.حالا 4 ليوان آب گرم رو به گوشت اضافه كنيد و با حرارت متوسط بذاريد كه بپزه.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

3.مقداري از پياز هاي تفت داده رو براي تفت دادن لپه ها جدا كنيد و لپه هاي از قبل خيس داده تون رو با پياز تفت بديد و بعد هم يكي دو ليوان آب توش بريزيد و بذاريد بپزه. (البته اگه از زمان پخت لپه تون خبر داريد ميتونيد مستقيما در زمان مناسب لپه هاي تفت داده رو به گوشت اضافه كنيد تا با گوشت بپزه.) وقتي كه گوشت نيم پز شد نمك هم بهش اضافه كنيد.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

4.در زماني كه گوشت و لپه ها در حال پخت هستن بادمجان ها رو خرد كنيد و نمك بزنيد و توي آبكش بذاريد تا تيزآبش بره.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

5.بعد هم اونها رو كاملا سرخ كنيد و كناري بگذاريد. گوجه ها رو هم از وسط نصف كنيد و اگر خواستيد يه تفت كوچيك بديد. البته من گوجه ها رو تفت نداده به خورشت اضافه كردم.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

6.وقتي لپه ها پخت خاموشش كنيد و منتظر پختن گوشت بمونيد. گوشت هم كه كاملا پخت لپه ها رو بهش اضافه كنيد و رب رو با كمي دارچين در مقداري روغن تفت بديد و به خورشت اضافه كنيد.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

7.بعد هم كوجه ها و بادمجان ها رو به همراه آبليمو اضافه كنيد و بعد از 10 دقيقه خاموش گنيد.

طرز تهيه قيمه بادمجان مجلسي

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۴:۴۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
كباب تركي هاي معروف پاتوق خيلي از فست فود خورهاي حرفه اي است. اما به هرحال وقتي اين غذا را از بيرون تهيه كنيم، نمي توانيم در مورد مواد تشكيل دهنده اش خيالمان راحت باشد. به همين دليل طرز تهيه آن را به شما آموزش مي دهيم كه خودتان آن را درست كنيد.
وب سايت سوران: كباب تركي هاي معروف پاتوق خيلي از فست فود خورهاي حرفه اي است. اما به هرحال وقتي اين غذا را از بيرون تهيه كنيم، نمي توانيم در مورد مواد تشكيل دهنده اش خيالمان راحت باشد. به همين دليل طرز تهيه آن را به شما آموزش مي دهيم كه خودتان آن را درست كنيد.


مواد اوليه :

 • گوشت فيله گوساله 2 تكه
 • گوشت فيله مرغ 4 تا 5 تكه
 • قارچ 300 گرم
 • فلفل دلمه اي 1 عدد
 • نمك وفلفل به ميزان لازم
 • سير 2 تا 3 حبه
 • پياز بزرگ 1 عدد
 • سيب زميني متوسط 2 عدد
 • روغن به ميزان لازم

طرز تهيه كباب تركي خانگي :

طرز تهيه كباب تركي خانگي

1.ابتدا در يك ماهيتابه گود، مقداري روغن بريزيد و پياز را نگيني خرد و سرخ كنيد.

2. سير را هم خرد كرده و اضافه كنيد.

3. گوشت گوساله و مرغ را به ورقه‌هاي نازك برش بزنيد و با حرارت زياد، ابتدا گوشت قرمز و بعد گوشت مرغ را سرخ كرده و سپس قارچ و فلفل دلمه را هم خرد كنيد و به گوشت‌هاي ورقه‌اي و سرخ شده بيفزاييد.

4. قبل از سرخ كردن قارچ، يك قاشق آب‌ليمو به آن اضافه كنيد تا رنگ‌آن تيره نشود.

5. در اين مرحله همه مواد را با هم مخلوط كرده و نمك و فلفل بزنيد.

6. در ظرف را ببنديد و از روي حرارت برداريد تا مواد نرم شده و طعم‌دار شوند.

7. سيب‌زميني را خلال و كمي آب‌پز كنيد. دقت كنيد نيمه‌پز شده باشد.

8. سپس آنها را صاف و خشك كرده، نمك بپاشيد و سرخ كنيد.

9. غذا را در يك ظرف مناسب كشيده و سيب‌زميني را كنار ديس بريزيد و با سبزيجات تازه و زيتون تزئين كنيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۳:۴۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]


سنندج، دومين شهر بزرگ كردنشين و مركز استان كردستان، در غرب ايران است. از نظر جغرافيايي، از سمت غرب به كوه آبيدر، از سمت شمال به كوه شيخ معروف و از سمت جنوب به كوه سراج الدين، محدود شده است.

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

از نظر آب و هوايي چون در منطقه كوهستاني زاگرس واقع شده، سرد و نيمه خشك است.

سنندج، چون شهري در دامنه كوه است كه اهميت نظامي فراواني هم داشته است. از گذشته به آن سنه دژ مي گفتند، يعني «قلعه اي در پاي كوه» كه به مرور زمان، اين سنه دژ به سنندج تبديل شده است.

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

سنندج به لحاظ موقعيت جغرافيايي و فعاليت هاي شهرسازي عصر صفوي و قاجار، بافت شهري سنتي با ارزشي دارد كه بناهاي مسكوني و عام المنفعه متعددي مثل حمام، مساجد و بازار در آن باقيمانده اند و در كل بافت تاريخي بسيار وسيعي دارد.

ديدني هاي سنندج

مسجد جامع سنندج، مجموعه پارك تفريحي آبيدر، بازار سنندج، خانه كرد (عمارت آصف)، موزه سنندج، عمارت خسروآباد، عمارت وكيل، عمارت مشير ديوان، حمام خان، امامزاده هاجر خاتون، امامزاده پير عمر، امامزاده پيرمحمد، قرآن نگل، مراسم عرفاني، درياچه سد قشلاق، درياچه زريورا، آبشار پل، چهل چشمه، چشه بابا گرگر، سراب وينسار، سراب آب فرود، آبشار كويله.

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

منطقه اورامان

يادآوري اين مهم ضروري است كه جنگل ها و مناطق بسياري چون جنگل هاي بانه، مريوان و همچنين «دره شاهان» كه در كنار قلعه «قم چفاي» واقع شده است از مراكز مهم طبيعي استان محسوب مي شود.

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

صنايع دستي

صنايع دستي از جاذبه هاي مهم سنندج است و انواع قالي و قاليچه، گليم، تخته نرد و شطرنج سنندج شهرت و اعتبار جهاني دارد.

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

مثل اكثر ايراني ها كه غذاهاي و خورشت هاي مشابهي با ساير شهرهاي ايران دارند، در سنندج هم پخت غذاي محلي خيلي رواج ندارد، با اين حال از غذاهاي سنتي اين شهر مي شود به انواع آش مثلا آش كشك، آش عدس بلغور، آش دانه كولانه، آش هالا و غيره اشاره كرد. سنندجي ها يك غذاي سنتي به اسم شلكينه دارند كه مخصوص مهماني هاي دسته جمعي مردم سنندج در فصل بهار است.

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

 اگر دل تان يك وعده غذايي خوشمزه مي خواهد، رستوران مرواريد از معروف ترين رستوران هاي سنندج به حساب مي آيد كه مي توانيد خوشمزه ترين غذاهاي كبابي، دريايي و ايراني را در آن نوش جان كنيد. رستوران شيداي كردستان و رستوران خان سالار هم انتخاب خوبي هستند.

هتل هاي سنندج

هتل شادي

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

* نوع هتل: چهار ستاره گريد A

* آدرس: سنندج، خيابان پاسداران، روبروي دانشگاه علوم پزشكي

مهمانسرا مجتمع جهانگردي

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

* نوع هتل: سه ستاره گريد A

* آدرس: انتهاي خيابان پاسداران، سه راه شالمان، جنب امور آب

طاق بستان كرمانشاه

طاق بستان مجموعه اي از سنگ نگاره ها و سنگ نبشته هاي دوره ساساني است كه در شمال غربي شهر كرمانشاه در غرب ايران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم ميلادي ساخته شده و ارزش هنري و تاريخي زيادي دارد.

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

چند صحنه تاريخي از جمله تاج گذاري خسرو پرويز، تاج گذاري اردشير دوم، تاج گذاري شاهپور دوم و سوم و همچنين چندين سنگ نوشته (كتيبه) به خط پهلوي كتيبه اي در آن كنده كاري شده است. وجود كوه و چشمه در اين مكان، آن را به گردشگاهي روح افزا تبديل كرده كه از زمان هاي ديرين تا به امروز مورد توجه بوده است.

طاق بستان به چه معناست؟

طاق بستان در زبان بومي (كُردي) طاق وه سان گفته مي شود. «سان» به معني سنگ مي باشد و به اين ترتيب طاق بستان، طاق سنگي معني مي دهد.

طاق بزرگ

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

مهمترين اثر در طاق بستان، طاق بزرگ با سنگ نگاره تاج گذاري خسرو پرويز است كه در كناره ورودي طاق، سنگ نگاره اي از فرشتگان بالدار، زنان در حال نواختن چنگ، درخت زندگي، مجالس شكار گراز و شكار مرغان و ماهيان در مرداب و نقش هاي فيل، اسب و قايق است كه خاكي از مراسم بزم و شادي است. در زير نقش تاج گذاري خسرو پرويز سواري زره پوش سوار بر اسب قرار دارد.

طاق كوچك

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

طاق كوچك در ميان سنگ نگاره تاج گذاري اردشير دوم و طاق بزرگ قرار دارد و مراسم تاج گذاري شاهپور دوم و سوم را به تصوير مي كشد. اين طاق داراي دو نقش در بالاي ديواره طاق و دو كتيبه است. اين كتيبه ها به خط پهلوي كتيبه اي هستند.

نقش برجسته تاج گذاري اردشير دوم

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

در سترگ ترين طاق، سه تنديس مشاهده مي شود. شاه در ميان، فروهر در سوي راست وي كه مانند تاج گذاري اردشير دوم است و آناهيتا در سوي چپ شاه آناهيتا ايزدبانوي آب هاست و نمود خرمي و سرسبزي.

عمارت مسعوديه

پيشنهادهاي گردشگري حميد عسگري

تا سال 1342 بنايي مربوط به دوران قاجار در اطراف طاق بستان وجود داشت كه به عمارت مسعوديه معروف بود كه توسط امام قلي ميرزا عمادالدوله ساخته شده بود كه به منظور نمايان ساختن آثار باستاني و آزادسازي چشمه آناهيتا تخريب شد.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۲:۴۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

50استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

موسسه كارآفريني گوگل كه در سال 2010 تاسيس شده تاكنون بيش از دو هزار نشست و كنفرانس در شهرهاي مختلف برگزار كرده است.
هفته نامه تجارت فردا - محمد علي‌نژاد: موسسه كارآفريني گوگل كه در سال 2010 تاسيس شده تاكنون بيش از دو هزار نشست و كنفرانس در شهرهاي مختلف برگزار كرده است. اين موسسه طي برنامه‌اي تحت عنوان استارت‌آپ گرايند (‌Startup Grind‌) براي حمايت از استارت‌آپ‌ها و كارآفرينان، امسال براي نخستين بار در يك كنفرانس جهاني اقدام به معرفي 50 استارت‌آپ برتر سال 2015 از بيش از 200 شهر مختلف در سراسر دنيا كرده است.

اين برنامه با هدف آموزش، تشويق و ارتباط‌سازي كمك مي‌كند تا افراد حاضر در اكوسيستم‌هاي استارت‌آپي در نقاط مختلف دنيا با هم در ارتباط بوده و از تجربيات هم درس بگيرند. اين موسسه براي انتخاب شركت‌هاي برتر حوزه فناوري و اينترنت، ملاك‌هاي خاصي در نظر گرفته و داوران با توجه به گزارش‌ها و استانداردهاي لازم و پيش‌بيني روند پيشرفت برترين شركت‌ها را انتخاب مي‌كنند. در فهرست 50 شركتي موسسه كارآفريني گوگل، شركت‌هايي از 11 كشور مختلف حضور دارند كه در اين ميان نام «صبا ايده‌پرداز» از ايران نيز وجود دارد. در ادامه به معرفي اين 50 شركت پرداخته‌ايم.

AppOrchid.50
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

يك توسعه‌دهنده نرم‌افزاري آمريكايي بر مبناي سيليكون‌ولي بوده كه در علم هوش ‌مصنوعي و محاسبات شناختي متخصص است. ماموريت اين شركت، توليد اپليكيشن‌هايي است كه همه چيز را در اينترنت همه‌چيز (IOE) شبيه مغز انسان مي‌كند. AppOrchid  با به‌كارگيري هوش مصنوعي و پردازش زبان طبيعي داده‌هاي ساختاري را از اينترنت اشيا (IOT) و پايگاه‌هاي اطلاعاتي عملياتي گرفته و با جريان آزاد اطلاعات بدون ساختار از علم شناختي و IOE استخراج و تركيب مي‌كند. سپس با استفاده از داده‌هاي بزرگ بر مبناي تكنولوژي حافظه به اجراي آموزش عميق‌تر براي شناسايي الگوها،‌ خطرات و فرصت‌هايي مي‌پردازد كه سابقاً از طريق ابزارهاي تحليلي غيرممكن بودند. زبان طبيعي اين اپليكيشن باعث شده تا به‌آساني تايپ كردن يك پرسش در گوگل، پاسخ دقيقي را از اين نرم‌افزار دريافت كنيد.Auctio.49
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

اين استارت‌آپ كلمبيايي به وسيله ريكاردو ايبارا، مدير مالي فارغ‌التحصيل دانشگاه جرج‌تاون تاسيس شد. ماموريت اين پروژه، كمك به شركت‌ها به منظور دسترسي به يك منبع استثنايي واجد شرايط براي افزايش درآمد و توسعه بازارهاي جديد است. زماني كه يك قرارداد بسته مي‌شود، يك هشدار اطلاعات كليدي براي فهم چگونگي انجام معامله را درخواست مي‌كند. اين اطلاعات به وسيله Auctio جمع‌آوري و با كل سازمان به اشتراك گذاشته مي‌شود.BoomR.48
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

در سال 2013 به منظور ايجاد تغييرات اساسي در پيگيري زمان صرف‌شده در محل كار آغاز به كار كرد. BoomR معتقد است كه هر شيفت كاري داستان خاص خود را دارد و اين استارت‌آپ به كسب و كارها و كاركنان آن ابزار مورد نياز براي مستندسازي وقايع در محيط كار را در زمان واقعي مي‌دهد. به كمك هزاران سازماني كه براي مديريت بهينه‌سازي بازده نيروي كار خود از BoomR استفاده مي‌كنند، اين شركت به رشد مشتري‌مداري و گسترش تكنولوژي به منظور در ارتباط باقي نگه‌داشتن مردم در حين كار ادامه مي‌دهد.BoostInsider.47
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

اين برنامه يك جامعه آنلاين براي تاثيرپذيران رسانه‌هاي اجتماعي به منظور اشاعه نظرات خود به دوستان و فالوئرهايشان در مورد محصولات،‌ بازي‌هاي موبايل و نرم‌افزارهاست. BoostInsider به تاثيرپذيراني نظير وبلاگ‌نويسان، استفاده‌كنندگان يوتيوب، ستاره‌هاي رسانه‌هاي اجتماعي و هر فردي در هر كانالي كمك مي‌كند تا از قدرت نفوذ اجتماعي خود درآمدزايي كنند. اين اپليكيشن با تعداد بسيار زيادي از برندها، شركت‌هاي فناوري و توليدكنندگان بازي مشاركت كرده و كاربر مي‌تواند محصول موردعلاقه خود را به منظور ترويج دادن، انتخاب كند.brndstr.46
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

اين شركت اماراتي، كاربران را به برندهاي محبوب خود با استفاده از هشتگ متصل مي‌كند. اين شركت خدماتي و نرم‌افزاري به كاربرانش اجازه مي‌دهد تا با اضافه كردن @Brndstr در توئيت‌ها و پست‌هايشان در شبكه‌هاي اجتماعي،‌ يا با استفاده از اپليكيشن و سايت brndstr.com به منظور بهبود آگاهي برندها اقدام كرده و جوايز قابل‌توجهي با تكميل اين وظايف ساده كسب كنند. اين شركت همچنين نرم‌افزارهايي نظير Scnnr را ارائه مي‌دهد كه به مشتريان اجازه اسكن و استفاده از كوپن‌هاي خود را مي‌دهد و يا برنامه Lstnr كه به برندها اجازه پاسخ‌دهي را مي‌دهد. در واقع، Brndstr يك خانه فناوري خلاق است كه با استفاده از مهندسي نرم‌افزار به منظور ايجاد يك ريل‌تايم، راه‌حل‌هاي خلاقانه براي برندها در كانال‌هاي اجتماعي فراهم مي‌آورد.Cabsolutely.45
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

اين شركت كه توسط ويراگ‌رتي و آندراس سيمون فارغ‌التحصيلان مهندسي كامپيوتر تاسيس شد، يك پلت‌فورم را براي شركت‌هاي تاكسيراني فراهم كرده و به آنها اجازه مي‌دهد تا در مقابل به اشتراك‌گذاري رانندگي مقابله كنند. اين نرم‌افزار مسافران، رانندگان را از طريق فضاي مجازي به هم مرتبط ساخته و تمامي نيازهاي بازاريابي را فراهم مي‌كند. براي ناوگان‌هاي حمل و نقل اين شركت، يك راه حل كامل براي كسب ‌و كار آنها فراهم كرده است. آنها مي‌توانند رانندگان و كرايه‌ها را به‌صورت بهينه‌تري مديريت كنند و رانندگان از تكنولوژي مكان‌يابي پيشرفته براي رانندگي بهتر برخوردار خواهند شد.Caruma.44
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

اين شركت توسط كريس كارسون، دكتراي سيستم‌هاي بينايي كامپيوتري بنيان نهاده شد. هدف تكنولوژي Caruma بازگرداندن لذت رانندگي است. اين روزها همه با مشكلات ترافيكي و اتلاف وقت در زمان رانندگي مواجه هستند و اين موضوع لذت رانندگي را از بين برده است. اين استارت‌آپ با ساخت يك دوربين هوشمند متصل به خودرو كه قادر به اتصال به هر خودرويي است، رانندگي را امن‌تر، بهينه‌تر و جذاب‌تر خواهد كرد. اين دوربين با ديد وسيع خود جزييات و محدوده وسيع‌تري از اطراف خودرو را به شما نشان مي‌دهد. حتي در زماني كه شما در خودرو خود نيستيد اين دوربين هرگونه حركتي در نزديكي خودرو را با پيامي به گوشي همراه شما اطلاع مي‌دهد.Cirkled In.43
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

توسط پدر و مادري ساخته و طراحي شد كه اهميت در ويترين قرار دادن دستاوردهاي دانش‌آموزان را تجربه كرده بودند. در دنياي رقابتي امروز، يك دستاورد كوچك نيز قادر خواهد بود در شانس موفقيت و چشم‌انداز دانش‌آموز تغيير ايجاد كند. اين اپليكيشن يك پلت‌فورم امن آنلاين براي جمع‌آوري دستاوردهاي دانش‌آموزان از پيش‌دبستاني تا دبيرستان در تحصيلات، ورزش، موسيقي و فعاليت‌هاي داوطلبانه و فوق برنامه فراهم مي‌كند.ContractRoom.42
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

يك فرآيند قرارداد همه‌جانبه است. مديريت قرارداد و پلت‌فورم اتوماسيون گردش ‌كار همه در اين نرم‌افزار وجود دارد. با استفاده از اطلاعات معاملاتي و رفتار اعمال نفوذ، اين برنامه قادر خواهد بود شرايط توافق قرارداد را پيش‌بيني كند. اين شركت سازمان‌هاي مختلف را قادر مي‌سازد تا قدرت قراردادهاي بر اساس آمار را كشف كنند. ContactRoom به كاربران كمك مي‌كند برنامه‌ريزي،‌ مذاكرات و قراردادهاي خود را به منظور بهبود بهره‌وري، كنترل و هوشمندي ساده‌تر انجام دهند.CookMood.41

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

اين استارت‌آپ آمريكايي كه در سال 2015 با دفتري مستقر در نيويورك تاسيس شد، يك جامعه جهاني براي برگزاري كلاس‌هاي آشپزي زنده است. شما و دوستان‌تان مي‌توانيد بياموزيد كه چگونه با كمك مردم سراسر دنيا آشپزي كنيد و اگر غذاي جديدي بلديد به بقيه آموزش دهيد. شما از طريق برگزاري كلاس‌هاي آموزش آشپزي مي‌توانيد درآمدزايي كنيد.Criptext.40
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

ساده‌ترين نرم‌افزار رمزگذاري اي‌ميل در سراسر جهان است. اين نرم‌افزار با استفاده ‌رابط كاربري روان، ويژگي‌هاي جامع و يك تيم پشتيباني با سرعتي خيره‌كننده كار مي‌كند. موسسان اين نرم‌افزار بر اين عقيده‌اند كه همانند خلق اطلاعات نگهداري و كنترل اطلاعات نيز در هر زماني از اهميت خاصي برخوردار خواهد بود. و اين گروه براي تبديل اينترنت به محيطي امن و بهتر براي هرگونه گفت‌وگويي در حال تلاش هستند. اي‌ميل بخشي از زندگي روزمره ماست، پس چرا زندگي را ساده‌تر نكنيم؟‌ با استفاده از criptext آرامش را به ذهن خود بازگردانيد.Digital Learning Tree.39

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

اين برنامه توسط معلم‌ها و براي معلم‌ها ايجاد شده است تا قرن 21 را به بخش آموزش وارد كند. متخصصان خبره اين شركت دانش خود را از طريق صفحه مرجع معلم رايگان و به وسيله دوره‌هاي توسعه حرفه‌اي آنلاين نوشته‌شده براي معلم‌ها و افرادي كه به‌صورت حرفه‌اي با كودكان كار مي‌كنند به اشتراك مي‌گذارند. اين استارت‌آپ با همكاري دانشگاه داكوتاي شمالي تضمين مي‌دهد دانش‌آموزان به كسب اعتبار آموزشي مداوم دست پيدا خواهند كرد كه آنها را به آنچه استحقاق آن را دارند، خواهد رساند و همچنين موجب حداكثر شدن درآمد بالقوه معلم‌ها خواهد شد. هدف اين گروه ارائه مربيان امروز با ابزار و دانش مناسب به منظور هدايت دانش‌آموزان خود در قرن 21 هميشه در حال تغيير بوده است.Eadbox.38
 
50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

يك نرم‌افزار برزيلي و يك راه حل آموزشي قوي براي كسب و كار است. اضافه كردن لوگوي خود، رنگ و نام تجاري مخصوص به خود، سفارشي كردن ثبت‌نام و اي‌ميل به افراد مختلف كارهايي است كه مي‌توان با اين برنامه انجام داد. EadBox يك پلت‌فورم براي بازاريابي آموزشي است. اين برنامه به عنوان يك دوره آموزشي آنلاين به منظور تقويت استراتژي بازاريابي محتوايي، افزايش قدرت رهبري و بهبود فرآيند گسترش مشتري عمل مي‌كند.EUREKA KING.37

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

سيستم‌هاي محاسباتي شناختي و بينش خودكار از نكات قوت Eureka King‌ هستند. ولي دليل اصلي علاقه مشتريان براي همكاري با اين گروه، كمك اين گروه براي رسيدن به اهداف كسب‌وكار است. اين گروه از متخصصان آموزش ماشين، انجمن‌هاي گفت‌وگوي تجاري و طراحاني تشكيل شده كه با وسواس تمام، اينترنت را به محيط مفيد،‌ تعاملي و جذاب براي كاربران تبديل كرده است. هدف اين گروه، كمك به ايجاد كسب ‌و كار و تجربه بهتر براي مخاطبان خود است. از خصوصيات اين برنامه مي‌توان به پروفايل‌هاي شخصي چندبعدي، يكپارچگي، گرافيك جذاب و معيارسازي اشاره كرد. پلت‌فورم محاسبات شناختي Eureka King رفتار كاربر را آناليز كرده و با استفاده از اطلاعات جمعيتي، علايق و نيات كاربر به تفهيم اطلاعات مي‌پردازد.FACTOR BID.36

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

عامل‌يابي يا فكتورينگ يك معامله مالي و نوعي دارايي بدهي است كه در آن يك كسب‌وكار فاكتورهاي دريافت حساب خود را به شخص سوم (به نام عامل) با تخفيف به فروش مي‌رساند. كسب‌وكار گاهي اوقات نياز دارد تا دارايي‌هاي دريافتي خود را فوراً به پول نقد تبديل كند. Factor.Bid اولين و تنها بازار آنلاين براي صاحبان كسب ‌و كار به منظور در معرض فروش قرار دادن فاكتورهاي دريافتي حساب‌هاي خود است. اين نرم‌افزار در سپتامبر 2015 وارد گوگل‌پلي و اپل‌استور شد.foodjunky.35

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

يك سرويس نگهباني است كه سفارش غذا را براي افراد، گروه‌ها و پذيرايي‌ها از رستوران‌هاي محلي آسان مي‌كند. اين سايت يك راه سفارش غذاست كه باعث صرفه‌جويي در زمان و خوشحالي همه مي‌شود. كافي است رستوران مورد نظر خود را پيدا كرده، غذاي خود را از منوي آن رستوران انتخاب كرده و سفارش دهيد، چند دقيقه بعد غذا روي ميز شماست.FounderSuite.34

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

يك تيم از موسسان، مشاوران، سرمايه‌گذاران، مربيان، طراحان و توسعه‌دهندگان در اين استارت‌آپ در كنار هم جمع شده‌اند. گروهي كه در مجموع در راه‌اندازي بيش از 150 استارت‌آپ تجربه داشته‌اند. هر استارت‌آپي منحصر به فرد بوده و در عين حال با مسائلي نظير افزايش سرمايه، راه‌اندازي زيرساخت‌هاي شركت و برقراري رابطه ميان سرمايه‌گذاران و سهامداران مواجه است. FounderSuite با توجه به نياز بنيانگذاران به سيستم جهت‌دهي به منظور هدايت شركت‌هاي خود و ابزارهاي مخصوص استارت‌آپ به منظور كاركردي موثر و پربازده‌تر ايجاد شده است. اين شركت زندگي استارت‌آپي را راحت‌تر، موسسان را سودبخش‌تر و شانس موفقيت را بيشتر مي‌كند.H2Tran.33

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

اين شركت در سال 2008 تاسيس شد و از آن زمان تاكنون فعالانه به گسترش و توسعه محصولات خود پرداخته است. H2Tran اقدام به ساخت سرورهاي امن و تشخيص فاجعه براي حفاظت از داده‌هاي ديجيتال و سخت‌افزار كامپيوتري در برابر شرايط مصيبت‌بار نظير آتش‌سوزي، زمين‌لرزه، توفان، سيل، دزدي و عيوب سخت‌افزاري ناشي از گرماي بيش از حد دستگاه مي‌كند. سيستم سيم‌پيچي خنك‌كننده براي از بين بردن حرارت و سرور تشخيص فاجعه انحصاري اين شركت بسيار كارآمد بوده و براي طراحي‌هاي سخت‌افزاري كامپيوتري ديگر نيز قابل گسترش است.Haedrain Labs.32

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

اين شركت با ايجاد سيستم Curo نسل جديدي از بانكداري موسسات تامين مالي خرد را در كشورهاي در حال توسعه ارائه كرده است. تاكنون بيش از 40 هزار نفر از اين سيستم استفاده كرده و از ويژگي‌هاي آن بهره برده‌اند. اين شركت با توسعه پلت‌فورم اس‌ام‌اسي و اندرويدي به كاربرانش اجازه فرستادن، دريافت، ذخيره و مبادله ارز محلي ديجيتال را مي‌دهد. در واقع اين سيستم يك كيف پول جهاني و اينترنتي است.Hello Parent.31

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

كاندايس، مديرعامل شركت Hello Parent، به پسرش اجازه يك قرار بازي با در خانه همكلاسي‌اش را مي‌دهد. كاندايس تصور مي‌كند كه پدر و مادر همكلاسي پسرش در خانه حضور دارند ولي وقتي به دنبال پسرش مي‌آيد با يك پرستار بچه مواجه مي‌شود كه مي‌گويد پسرش همين اطراف بايد باشد. كاندايس پس از جست‌وجوي خانه پسر مهدكودكي خود را در حال بازي كردن Call Of Duty با دوست جوان خود مشاهده مي‌كند. در بازگشت به خانه كاندايس شروع به ايده‌پردازي براي ايجاد يك اپليكيشن مي‌كند. برنامه Hello Parent‌ يك راه موثر و آسان به منظور به اشتراك‌گذاري اطلاعاتي نظير مراقبت‌ها، زمان و مكان، آلرژي و ساير جزييات فرزندان با والدين است.Homer.30

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

يك پلت‌فورم و صفحه‌كليد پيام‌دهي هوشمند است كه به كاربران امكان كاوش بدون وقفه در جريان مكالمه را مي‌دهد. Homer يك بستر ارتباطي است كه مشتاق است سيستم پيام‌دهي را ارتقا بخشد. مثلاً شايد شما بخواهيد براي صرف نوشيدني به بيرون رفته و براي ديدن سريال به خانه برگرديد، Homer در قالب كارت‌هاي پيشنهادي آنچه را كه مي‌خواهيد انجام دهيد به شما ارائه داده و شما مي‌توانيد آنها را با دوستان‌تان به اشتراك بگذاريد. با هر كارت، شما مي‌توانيد كارهايي نظير خريد بليت، رزرو و حتي زمان پخش يك نمايش را به طور همزمان انجام دهيد.Plexus.29

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

يك سيستم اتوماسيون مدرن، سريع و انعطاف‌پذير است كه به طور كامل جايگزين PLCها (كنترل‌كننده‌هاي منطقي برنامه‌پذير) شده است. اين سيستم يك ورودي /خروجي امن است كه توانايي تبديل داده از هر سنسور يا فعال‌كننده‌اي را دارد. Plexus‌ همچنين زماني كه اتصال خود با شبكه را از دست دهد و در پاسخ به شرايط بحراني، قابليت تشخيص را دارد. نرم‌افزار فوق‌العاده و خصوصيات ضدآب اين سيستم، آن را به عنوان يك كانديداي عالي براي به‌كارگيري در خشك‌كننده‌هاي زيستي معرفي كرده است.Installments.28

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

يك سرويس اينترنتي متحولانه است كه به هر فردي اجازه مي‌دهد تا هر چيزي را در اين سايت به خريد و فروش بگذارد. فروشندگان مي‌توانند اعتبارات شخصي را به خريداران پيشنهاد داده و پرداخت‌ها را به صورت اقساط جمع‌آوري كنند. به طور سنتي، برنامه قسط‌بندي براي مشتريان به معناي كار با بانك‌ها يا شركت‌هاي وام‌دهنده بود و بازپرداخت با نرخ بهره سنگيني را دربر داشت. اين سايت يك برنامه پرداخت اقساط تغييرپذير و انعطاف‌پذير ايجاد كرده و اجازه معاملات خودكار و بدون زحمت را به خريداران و فروشندگان مي‌دهد. اين شركت در سال 2013 با دفاتري در سن‌خوزه و تايپه تشكيل شد. Installments روح كارآفريني تايوان را به جامعه استارت‌آپي سيليكون‌ولي آورده و خلاقيت و نوآوري‌هاي بيشتري خلق كرده است.Insydo.27

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

با استفاده از تيم متخصص خود بهترين فعاليت‌ها، مكان‌ها و خدمات را در دوبي به اشتراك مي‌گذارد. از سال 2014، ماموريت اين شركت استارت‌آپي كشف هر چيز قابل پيشنهاد در دوبي بوده است. از كافه‌ها گرفته تا نانوايي‌ها و متخصصان الكترونيك و كارشناسان تغذيه، اين شركت بهترين گزينه‌ها را در اختيار كاربرانش قرار مي‌دهد. اين گروه به صورت مخفيانه در تلاش است تا هزاران كسب و كار را براي ايجاد دانشنامه مختص به خود تحت نظر قرار داده و نظرات و ايده‌هاي مستقل را در اختيار كاربران قرار دهد.JediTronix.26

50 استارت‌آپ برتر از نگاه موسسه كارآفريني گوگل (1)

يك بازار باز آنلاين براي فروشندگان براي فروش كالاهاي نو، وسايل الكتريكي دست‌دوم، و موجودي مازاد خود به جامعه خريداران است. لوازم الكترونيك قديمي، زباله نيستند،‌ در عوض، اين لوازم يك راه كم‌هزينه براي فراهم آوردن تغيير در نحوه ارتباطات، كار يا بازي ميليون‌ها نفر خواهد بود. اين شركت خريداراني را كه توانايي پرداخت تكنولوژي‌هاي به روز را ندارند در نظر گرفته است. بازار هدف اين استارت‌آپ مصرف‌كنندگان در مناطقي است كه به صورت جهاني و داخلي در حال ظهور هستند.

ادامه دارد...

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۱۰:۵۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

كم هزينه‌ترين شهرهاي ايران در نوروز+عكسسفر هاي نوروزي,تور گردشگري نوروز

 نوروز ايامي است كه اوج سفرهاي مردم به شهرهاي مختلف ايران آغاز مي‌شود

 

 يكي از دغدغه‌هاي اين روزهاي مردم سفر كردن در ايام نوروز است. اما چيزي كه قابل تامل است هزينه‌ اين سفرهاست.

 نوروز ايامي است كه اوج سفرهاي مردم به شهرهاي مختلف ايران آغاز مي‌شود. هر فردي كه قصد سفر به مكاني داشته باشد، با توجه به ملاك‌هاي سفر مانند اقامت، خريد، تفريح و... شهري را براي سفر انتخاب مي‌كند.

حال چيزي  كه بايد به آن توجه و تامل كرد اين است كه هزينه‌ سفر به چه شهرهايي به صرفه تر از ديگر شهرهاست؟

كشوري مثل ايران كه داراي تمدن و فرهنگ چشمگيري است، شهرهاي كوچك و بزرگ بسياري دارد كه در آن‌ها شاهد جاذبه‌هاي گردشگري هستيد.

هر كدام از اين شهرها سوغاتي و صنايع دستي مخصوص به خود را دارد. نكته‌اي كه بايد به آن توجه كرد اين است كه از بين اين شهرها كدام يك در اين ايام كمترين هزينه را براي مسافر رقم مي‌زند و به عنوان شهر ارزان مي‌توان از آن اسم برد.

بوشهر
بوشهر، شهريست كه داراي جاذبه‌هاي ديدني بسياري است كه از جمله‌ آن مي‌توان به موزه رئيس‌علي دلواري، قلعه نصوري، رافائل، سحانتير، گنبد نمكي جاشكف موزه‌ دريانوردي خليج فارس و ري شهر اشاره كرد. 

سفر هاي نوروزي,تور گردشگري نوروز

 بوشهر، شهريست كه داراي جاذبه‌هاي ديدني بسياري است

 
سوغاتي‌هاي زيادي در اين شهر است كه خرما، ارده، حلواي سنگك، خارك پخته، ماهي از جمله آن‌هاست. هزينه‌ سفر 3 تا 4 روزه به اين شهرستان حدود 900 هزار تومان است.

بروجرد
بروجرد شهر ديگري‌ است كه داراي جاذبه‌هايي همچون پل قلعه حاتم، گلدشت، روستاي دره صيدي، كركيخان و موزه‌ مردم‌شناسي است. 

كم هزينه‌ترين شهرهاي ايران در نوروز

 بروجرد شهر داراي جاذبه‌هايي همچون پل قلعه حاتم، گلدشت و روستاي دره صيدي


كلوچه روغني، نان گوشه‌اي و خشكبارها از جمله سوغاتي‌هاي اين شهرستان است. براي سفر به اين شهرستان فقط 500 تا 600 هزار تومان كافي است.

 

تفرش
تفرش شهري زيبا كه داراي جاذبه‌هاي طبيعي بسياري است. از اين جاذبه‌هاي گردشگري مي‌توان به آبشار قطره باران، روستاي خانك، روستاي طلاد، آب انبار بلور، چشمه آب معدني گراو، مسجد جامع شش ناو و غار امجك اشاره كرد.

سفر هاي نوروزي,تور گردشگري نوروز

 تفرش شهري زيبا كه داراي جاذبه‌هاي طبيعي بسياري است


از سوغات اين شهرستان، گردو، بادام، نان تندي، شيريني خانگي و عسل مي‌توان نام برد.

در اين شهرستان افراد نامور و معروفي همچون پروفسور حسابي و پروفسور سحابي زيسته است. شما براي سفر به اين مكان زيبا مي‌تواند تنها با 700 تا 800 هزار تومان سفر كرده و ديدن نماييد.


كاشان
شهر گل و گلاب، كاشان شهري كه جاذبه‌هايي همچون مسجد جامع، مسجد آقا بزرگ، آتشكده نياسر، غار تالار، كاروانسراي مرنجاب، باغ و حمام فين دارد.  

كم هزينه‌ترين شهرهاي ايران در نوروز

 كاشان شهري كه جاذبه‌هايي همچون مسجد جامع، مسجد آقا بزرگ و آتشكده نياسر ميباشد


از سوغات اين شهرستان مي‌توان به كلوچه، گلاب و روغن نباتي اشاره كرد. هر مسافري در ايام نوروز با هزينه‌ 500 تومان مي‌توانند از اين شهرستان به مدت 3تا 4 روز ديدن نمايند.

محلات
محلات از ديگر شهرهايي است كه به شهر گل معروف است. مردم با هزينه‌اي حدود 600 هزار تومان مي‌توانند از اين شهرستان ديدن كنند.   

كم هزينه‌ترين شهرهاي ايران در نوروز

محلات به شهر گل معروف است و چشمه‌ آبگرم از جمله جاذبه‌هاي اين شهر است

 
چشمه‌ آبگرم، ستون‌هاي خورهه، آتشكده‌ آتشكوه، قلعه‌ آقاخان و غار آزادخان از جمله جاذبه‌هاي اين شهرستان است.

از مراسم‌هاي ديدن اين شهرستان اهواهو است. سوغاتي محلات حلواشكري و حلوا ارده است.

سرعين
سرعين ديگر شهرستاني است كه داراي جاذبه‌هايي همچون آبگرم، سبلان، بش باجيلار و گاوميش گلي، دهكده‌ صخره‌اي باستاني و بندر كلخوران، پيست اسكي است.  

بهترين شهر هاي ايران براي سفر هاي نوروزي,سفر هاي نوروزي

سرعين داراي جاذبه‌هايي همچون آبگرم، سبلان، بش باجيلار و گاوميش گلي ميباشد

 

سوغات معروف اين شهر عسل و حلواي سياه است. شما با 800 تا 900 هزار تومان مي‌‌توانيد يك سفر 3 تا 4 روزه در ايام نوروز به اين شهرستان داشته باشيد. بندر خارك از ديگر شهرهاي ديدني و گردشگري كشورمان است.

 

تويسركان
تويسركان، شهرستاني كوهستاني كه داراي جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي بسيار است. شما در اين شهرستان مي‌توانيد از مكان‌هايي همچون حيقوق نبي، قلعه‌ اشتران، حمام زرمان، باغوا و سيراب، درخت 3000 ساله‌ چنار و بازارها ديدن كنيد. 

سفر هاي نوروزي,تور گردشگري نوروز

 تويسركان، شهرستاني كوهستاني كه داراي جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي بسيار است

 

هركسي كه قصد سفر به اين شهرستان را داشته باشد، با 400 تا 500 هزار تومان مي‌تواند به مدت 3 تا 4 روز از اين شهر ديدن كند.


نوش‌آباد
نوش آباد شهري زيبا كه در استان اصفهان واقع شده است. شهر زيرزميني اويي در اين شهرستان واقع شده است. معماري بي‌نظير اين شهرستان  هر فردي را مجذوب خود مي‌كند.

     بهترين شهر هاي ايران براي سفر هاي نوروزي,سفر هاي نوروزي

 نوش آباد شهري زيبا كه در استان اصفهان واقع شده است

 

 جاذبه‌هايي همچون پل اسحاق آباد، قلعه‌ خشتي فرزين، بقعه‌ رقيه بانو، آب انبار چاله‌سي، مركزي، دربريگ و زيارتگاه فيض آباد اين شهر را ديدني تر كرده است. صنايع دستي اين شهرستان زبانزد خاص و عام است. از اين صنايع مي‌توان  به جولابافي اشاره كرد.

شما تنها با 700 تا 800 هزار تومان مي‌توانيد به ديدن اين  شهرستان برويد.

 

بندر خارك
صخره‌ كند و نرده‌هاي سنگي و قرار گرفتن بندر در كنار درياي خليج فارس از جاذبه‌هاي اين شهرستان است. يكي از ويژگي‌هاي بندر خارك وجود آب شيرين فراوانش است.    

بهترين شهر هاي ايران براي سفر هاي نوروزي,سفر هاي نوروزي

يكي از ويژگي‌هاي بندر خارك وجود آب شيرين فراوانش است

 
شما با 900 هزار تا يك تومان مي‌توانيد سفري پرخاطره به اين شهر داشته باشيد.


طارم
طارم از ديگر شهرستان‌هايي است كه در آن جاذبه‌هاي طبيعي بسيار است. اين شهرستان داراي جاذبه‌هايي همچون آتشكده‌هاي تشوير، سانسيز، پيرچم، قوهيجان، قلعه‌هاي سميران، آبشار هشترخان و باغ‌هاي سرسبز و زيبا است.    

بهترين شهر هاي ايران براي سفر هاي نوروزي,سفر هاي نوروزي

 طارم از شهرستان‌هايي است كه در آن جاذبه‌هاي طبيعي بسيار است

 
سوغاتي‌هاي اين شهرستان شامل برنج، سير، انار، زيتون، طالبي، انجير، فندق و.. هستند.

شما براي سفر به اين شهرستان تنها 700 تا 800 هزار تومان هزينه مي‌كنيد.

اتفاق جالبي كه اين روزها شاهد آن هستيم شوق و نشاط مردم براي سفر در ايام نوروز است. تبليغات بر روي شهرهايي همچون، شيراز، اصفهان، مشهد، كيش، همدان و امثال اينها براي سفر در ايام نوروز به حدي زياد است كه اكثر مردم به اين باور رسيدند كه تنها مكان‌هاي توريست پذير ما اين شهرها هستند و با هزينه‌هاي بسيار به اين كلان شهرها سفر مي‌كنند. اين در حالي است كه مردم با كمترين هزينه مي‌توانند به شهرستان‌هاي كوچك ولي پر جاذبه سفر كنند.

 

منبع:poolnews.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۵۷:۲۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

براي رفع گرفتاري اين نماز را بخوانيدنماز, نماز جوادالائمه, نماز براي رفع گرفتاري,

 

نماز جواد الائمه برا ي رفع گرفتاريجواد الائمهاين نماز دو ركعت است كه در هر ركعت يك مرتبه سوره «حمد» و هفتاد مرتبه سوره «توحيد» را مى خوانى
و پس از پايان نماز مى گويى:

اَللّهُمَّ رَبَّ الأَرْواحِ الْفانِيَةِ، وَ الأَجْسادِ الْبالِيَةِ، اَسْئَلُكَ بِطاعَةِ الاَْرْواحِ الرّاجِعَةِ اِلى اَجْسادِها، وَ بِطاعَةِ الاَْجْسادِ الْمُلْتَئِمَةِ بِعُرُوقِها، وَ بِكَلِمَتِكَ النّافِذَةِ بَيْنَهُمْ، وَاَخْذِكَ الْحَقَّ مِنْهُمْ، وَ الْخَلائِقُ بَيْنَ يَدَيْكَ يَنْتَظِرُونَ فَصْلَ قَضآئِكَ، وَيَرْجُونَ رَحْمَتَكَ، وَيَخافُونَ عِقابَكَ، صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد، وَ اجْعَلِ النُّورَ فى بَصَرى، وَالْيَقينَ فى قَلْبى، وَ ذِكْرَكَ باِللَّيْلِ وَالنَّهارِ عَلى لِسانى، وَ عَمَلا صالِحاً فَارْزُقْنى.

اى خدا اى پروردگار ارواحى كه از اين جهان فانى رفته و اى پروردگار اجساد پوسيده از تو مى خواهم به حق فرمانبرى آن ارواح كه بسوى اجساد خود بازگردند و به حق فرمانبرى اجسادى كه با رگهاى خود پيوند شوند و به حق فرمان نافذت در ميان آنها و گرفتن حقت از ايشان و در آن حال كه خلائق در برابرت به انتظار صدور حكم و اميدوار برحمتت و خائف از عقاب تواند درود فرست بر محمّد و آل محمّد و نور و روشنى در ديده ام و يقين در دلم قرارده و ذكرت را شب و روز بر زبانم جاري ساز و عمل صالح روزى من گردان.

منبع: جمال الاسبوع، صفحه ۲۷۸ و بحارالانوار، جلد ۸۸، صفحه ۱۸۹ (با اندكى تفاوت).

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۵۶:۳۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

خطاهاي ديد جالب و ديدني (4) 

تصاوير جديد خطاي ديد, خطاي ديد چشم

خطاي ديد جالب

تصاوير جديد خطاي ديد, خطاي ديد چشم

خطاي ديد جالب

تصاوير جديد خطاي ديد, خطاي ديد چشم

خطاي ديد جالب

تصاوير جديد خطاي ديد, خطاي ديد چشم

خطاي ديد جالب

تصاوير جديد خطاي ديد, خطاي ديد چشم

خطاي ديد جالب


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۵۵:۲۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

تست هوش تصويري: تفاوت ها را بيابيد (8)تفاوت ها را پيدا كن, تست هوش جديد

تست هوش تصويري, تفاوت ها را بيابيد

 

تفاوت ها را پيدا كن, تست هوش جديد

بازي تفاوت ها, تفاوت ها را پيدا كن

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

↓↓↓

جواب تست هوش تفاوت ها را بيابيد :

 

تست هوش جديد, تست هوش تصويري

تست هوش جديد, تست هوش تصويري

 

تفاوت ها را بيابيد, معما و تست هوش

تست هوش تصويري, تفاوت ها را بيابيد

 

گردآوري:بخش سرگرمي بيتوته


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ] [ ۰۷:۵۴:۲۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

سلام به همه دوستان خوبم به جمع ما خوش امديد دراين سايت شما انواع مطالب جالب در موضوعات مختلف را كه بيشتر جنبه كاربردي در زندگي روزمره را دارد ميتوانيد ببينيد و از انها استفاده كنيد اميدواريم مطالب ارايه شده رضايت شما را جلب كند لطفا پس از بازديد با ارايه نظرات خود را ما را در رابطه بهتر شدن سايت ياري فرماييد منتظر حضور سبزو هميشگي تان هستيم ياحق
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب