خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد

سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 280
دیروز : 262
افراد آنلاین : 2
همه : 1959011
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس
در اين گزارش از جايي مي‌خوانيد كه زنگ ششم دختران دانشجو در آن مي گذرد، جايي كه شال‌هاي عقب رفته، آرايش‌هاي تند، دست‌هاي گره خورده به هم و گاهي روابط فراتر از آن و خنده‌هاي مستانه را در چهره افراد حاضر در اين مكان به وضوح مي‌توان مشاهده كرد.

ناگفته‌هايي از زنگ ششم دختران دانشجو؛ از كورس با پسران تا خوشگذراني در ميان دودبه گزارش خبرنگار گروه اجتماعي باشگاه خبرنگاران جوان، مهد كودك، آمادگي كه البته هم اكنون به نام پيش دبستاني تغيير نام پيدا كرده است،دوران ابتدايي،راهنمايي ،دبيرستان و در نهايت دانشگاه سير تكاملي ورود كودكان به ابتدائي ترين نهاد اجتماعي است.

نهادي كه با توجه بِه زمان طولاني مدتي كه افراد در آن سر مي كنند از اهمييت بسيار بالايي در زندگي آن ها و خانواده هايشان برخوردار است.

اما با توجه به حساسيتي كه در تربيت كودكان در مدارس  وحود دارد متاسفانه در ايران توجه خاصي به پرورش كودكان و نوجوانان در اين مكان ها نمي شود و هرساله پس از به پايان رسيدن آموزش هاي كتب درسي سال تحصيلي به إتمام و دانش آموزان تا شروع سال تحصيلي بعدي از مدرسه خداحافظي و خانه نشين مي شوند.

حال در اين شرايط  نوجوانان پس از به پايان رساندن ١٢ سال تحصيلي بدون هيچ پرورشي و با كمترين اطلاعات وارد برهه اي جديد از زندگي خود يعني دانشگاه مي شوند.

دانشگاهي كه بر اساس اظهارات بسياري از كارشناسان دنيايي متفاوت از مدرسه و دبيرستان دارد و نوجوانان با ورود به آن وارد برهه اي جديد از زندگي خود مي شوند.

**محيط تحصيلي جديد با رنگ و لعابي شگفت آور

از آنجايي كه در مدارس تنها اطلاعاتي كه به نوجوانان در خصوص دانشگاه ها داده مي شود كنكور و نحوه شكستن شاخ اين غول معروف است ، نبايد انتظار زيادي از آن ها درباره محيط اجتماعي و نحوه تعاملات داشته باشيم.

با تمامي شرايط موجود و تلاش نوجوانان پس از يك سال درس خواندن سرانجام آن ها موفق به ورود به دانشكده ها مي شوند،مكان هايي كه تفاوت دو چنداني با محيط هايي كه در گذشته آن ها مشغول تحصيل بودند دارا هستند و حال با محيطي جديد همراه با رنگ و لعابي بسيار مواجه مي شوند كه متاسفانه مشكلات متعددي براي برخي از آن ها به همراه دارد.

امان الله قرائي مقدم جامعه شناس در خصوص عدم آمادگي نوجوانان براي ورود به دانشگاه مي گويد: متاسفانه والدين با توجه به برخي از معيارهاي نادرستي كه در ذهن دارند،در سنين ١٨ تا ٢٠ سالگي كه زمان ورود دانش آموزان به دانشگاه ها است اطلاعات كافي را از محيط هاي دانشگاهي در اختيار آن ها قرار نمي دهند.

وي گفت: بنابراين با توجه به شرايط حاكم در دانشگاه هاي كشور نوجوانان با اطلاعاتي محدود با محيطي مواجه مي شوند كه بر خلاف دوران تحصيلشان در مدارس روابط دختران و پسران بدون هيچ حد و مرزي است و در صورتي كه نتوانند خود را با محيط فعلي وفق دهند مشكلات ديگري برايشان به وجود مي آيد.

**گشت و گذار در سفره خانه‌ها بعد از ساعت تعطيلي

بعد از آغاز تحصيلي جديد و ورود نوجواناني از همه جا بي خبر به دانشگاه ها،روش زندگي بسياري از آن ها تغيير و شكل و شمايلي نو و به قول معروف مدرن و امروزي به خود مي گيرد، شكلي كه خانواده ها نيز نمي توانند آن را تغيير دهند و به نوعي مجبور هستند خود را با شرايط جديد فرزندانشان تطبيق دهند.

در اين ميان يكي از تغييرات عمده اي كه در رفتار آن ها نمود پيدا مي كند، روابط راحت دختران با پسران است كه با نام دوست اجتماعي با يكديگر تعامل مي كنند و در صورتي كه شخصي در ميان آن ها از اين رويه پيروي نكند بِه نوعي كوته فكر به حساب مي آيد و رفته رفته ديگر جايي در جمع هاي خودماني آن ها ندارد.

با گشتي در شهر با كافي شاپ هايي مواجه مي شويم كه تعدادشان از كتاب فروشي هاي موجود پيشي گرفته و در خيابان ها همچون قارچ رشد كرده اند،در همين راستا خبرنگار ما براي كسب اطلاعاتي دقيق از خود دانشجويان روانه اين كافي شاپ ها و سفره خانه ها شد و به گپ و گفتي خودماني با آن ها پرداخت.

حوالي خيابان انقلاب با توجه به اينكه دانشكده هاي متعددي وجود دارد به تبع آن كافي شاپ هاي بسياري نيز به چشم مي خورد، با ورود به يكي از اين كافي شاپ ها در لحظه ي اول با انبوهي دود مواجه مي شويم كه ناشي از قل قل قليان هاي همان دوره همي هاي صميمي و مختلط است.

شال‌هاي عقب رفته، آرايش‌هاي تند، دست‌هاي گره خورده به هم و گاهي روابط فراتر از آن و خنده‌هاي مستانه را در چهره افراد حاضر در اين مكان به وضوح مي‌توان مشاهده كرد.

لعيا،الهام،رضا،پارسا،محمد رضا افرادي بودند كه در گوشه اي دنج از كافي شاپ نشسته و با استعمال قليان به قول خودشان لذت دنيا را كسب مي كردند.

رضا در خصوص اينكه چرا كلاس دانشكده را نمانده و به كافي شاپ آمده بود گفت:من خيلي علاقه اي به ادامه تحصيل نداشتم و به اجبار و اصرار والدين خود كنكور  شركت كردم و در اين دانشگاه قبول شدم ،هرچند هم اكنون بسيار خوشحال هستم كه به دانشگاه راه يافتم  چرا كه دنياي دانشجويي خيلي خوب و متفاوت است و لذت هاي بسياري را در اين دوره همي ها تجربه كرده ام و حتما بعد از دانشكده و يا در ميان كلاس ها زماني را براي حضور در كافي شاپ در نظر مي گيريم.

محمد رضا كه از ديگر  افراد حاظر در جمع بزرگتر بود گفت: رابطه هاي دوستانه فارغ ار محدوديت در دانشگاه ها خيلي معمولي است و افرادي كه در اين روابط حضور نداشته باشند ، تفكر قديمي و بسيار خنده داري دارند.

دختري جوان در جمعي ديگر كه گويي خواسته يا ناخواسته صحبت‌ها را شنيده بود ،كمي موهايش را مرتب مي‌كند و كفش‌هاي‌ پاشنه بلندش را مي‌پوشد و در حالي كه صداي قدم هايش ميان صداي خنده جوانان ديگر گم مي‌شود، حرف هاي پسر جوان را تاييد مي كند.

**دربند ،دركه و خيابان اندرزگو پاتوق بچه مايه دارهاي دانشجو

در اين ميان هستند دانشجوياني كه به قول خودشان از رفاه نسبي بيشتري نسبت به هم كلاسي هاي ديگر خود برخوردار هستند و با توجه به اينكه اتومبيلي براي گشت و گذار دارند بعد از اتمام كلاس خود، به صورت گروهي تا پاسي از شب در سفره خانه هاي دربند و دركه و يا در خيابان شهيد اندرزگو حضور دارند.

 بچه پولدارهايي كه زنگ ششم دانشگاه خود را در خيابان هاي بالا شهر و با مسابقه دادن با حريفاني همچون خود مي گذرانند و به قول خودشان پس از إتمام مسابقه  به سمت دربند و دركه مي روند تا افرادي كه در اين مسابقه پيروز ميدان بودند،مابقي را به صرف شام و يا نوشيدن آبميوه ميهمان مي كنند.

غفار تبريزي روان شناس درباره تفريحات دانشجويان پس از اتمام كلاس دانشكده مي گويد:  با توجه به اينكه جوانان در دوران تحصيل با محدوديت هايي روبه رو بودند و هم اكنون از آزادي نسبي برخوردار شده اند سعي دارند  تاييد همسن و سالان خود را مبني بر مدرن بودن و دارا بودن آزادي تفكر را دريافت كرده به همين منظور به هر طريقي كه شده ساعاتي را پس از إتمام كلاس با هم كلاسي هاي خود و در جمع هاي نه چندان مناسب  مي گذرانند.

وي گفت: البته عدم وجود شادي و تفريحات سالم در برخي از خانواده ها  نيز موجب حضور جوانان در اين دورهمي هاي ناسالم نيز مي شود.

اين جوانان رشد كرده و حاظر در خودماني هاي پس از درس و دانشگاه كه هم اكنون در سنين ٢٠ تا٢٨ سال قرار دارند همان كودكان از همه جا بي خبر هستند كه در محيطي آرام و امن و با بهترين تربيت رشد كرده اند اما متاسفانه به دليل وجود برخي كاستي هايي كه در نحوه  پرورش آن ها در خصوص چگونگي محيط دانشگاه  با رنگ و لعاب دلفريبي كه در اين محيط ها وجود دارد،مواجه شده و بزرگترين صدمه به آن ها وارد مي شود و براي اينكه از ديگر همسالان خود عقب نمانند به هر طريق و شيوه اي خود را با محيط جديد وفق داده و تا سر حد امكان تغيير مي كنند تا جايي كه حضور مختلط در مكان هاي دنج را پس از اتمام كلاس دانشكده امري طبيعي و فراخور زمان حال مي دانند كه اميد است خانواده ها،رسانه و البته مدارس با تغيير نحوه ي آموزش و پرورش كودكان ،آن ها را از حضور در اين مكان ها و روابطي نامعلوم بازدارند.

گزارش از كرمي

انتهاي پيام/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۴۳:۴۴ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
تصاويري زيبا و ساده از زندگي روستائيان كه سرشار از آرامش و صميميت است را مشاهده خواهيد كرد.

 به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضاي مجازي باشگاه خبرنگاران جوان؛ در زندگي روستايي آرامش نقش اصلي را بازي مي كند؛ يكي از مهمترين ويژگي ها و برتري هاي زندگي روستايي نسبت به زندگي شهري هم, همين آرامش است كه تنها در روستاها مي توان به آن رسيد؛ زندگي در روستا آدمي را از هر جنجال و قيل و قال و دود و دم رهايي مي بخشد.

در ادامه تصاويري را مشاهده ميكنيد كه در آن بوي زندگي مي دهد.
عكس هايي كه بوي زندگي مي دهد( قسمت بيست و نهم)
عكس هايي كه بوي زندگي مي دهد( قسمت بيست و نهم)
عكس هايي كه بوي زندگي مي دهد( قسمت بيست و نهم)
عكس هايي كه بوي زندگي مي دهد( قسمت بيست و نهم)
عكس هايي كه بوي زندگي مي دهد( قسمت بيست و نهم)
عكس هايي كه بوي زندگي مي دهد( قسمت بيست و نهم)
عكس هايي كه بوي زندگي مي دهد( قسمت بيست و نهم)
عكس هايي كه بوي زندگي مي دهد( قسمت بيست و نهم)
عكس هايي كه بوي زندگي مي دهد( قسمت بيست و نهم)
عكس هايي كه بوي زندگي مي دهد( قسمت بيست و نهم)
انتهاي پيام/

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۴۲:۳۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
Bluelight Filter for Eye Care نرم افزاري كاربردي در زمينه ي كاهش خستگي و جلوگيري از ضعيف شدن چشم است.

به گزارش دريچه فناوري گروه فضاي مجازي باشگاه خبرنگاران جوان؛ Bluelight Filter for Eye Care نرم افزاري كاربردي و پرطرفدار در زمينه كاهش خستگي و جلوگيري از ضعيف شدن چشم از گروه برنامه نويسي Hardy-infinity مخصوص سيستم عامل اندرويد است كه با ميليون ها دريافت از گوگل پلي در صدر برترين برنامه هاي بخش Health & Fitness قرار دارد!

نرم افزار كاهش خستگي چشم اندرويد


تصاويري از محيط نرم افزار Bluelight Filter for Eye Care:

نرم افزار كاهش خستگي چشم Bluelight Filter for Eye Care +دانلود

نرم افزار كاهش خستگي چشم Bluelight Filter for Eye Care +دانلود

 

 • دانلود و مشخصات فايل
 
دانلود
 
حجم: 2.6 مگابايت
 
نيازمند اندرويد: +4
نوع فايل: ZIP

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۴۱:۳۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
اگر قبلا در نرم افزار تلگرام از گروهي خارج شده ايد و دوباره قصد داريد به گروه باز گرديد اين ترفند را بخوانيد.
به گزارش دريچه فناوري گروه فضاي مجازي باشگاه خبرنگاران جوان؛ در نرم افزار تلگرام دوستان و آشنايان شما را به گروه هاي مختلف دعوت مي كنند و صفحه تلگرام شما پر از گروه مي شود در اين زمان شما از گروه خارج يا به اصطلاح  Left مي دهيد.
اگر به تلگرام وب سر زده باشيد، آثاري از گروه هايي كه لفت داده ايد را مشاهده مي كنيد البته اين قابليت فقط در نسخه تلگرام وب ثبت مي شود.
با اين ترفند به گروه هاي خذف شده خود برگرديد+ آموزش
در اين قانون افرادي كه در گوره عضو هستند نمي توانند شما را اد يا دوباره برگردانند، و فقط با در دست داشتن لينك گروه مي توانيد دوباره به گروه بازگرديد.
با اين ترفند به گروه هاي خذف شده خود برگرديد+ آموزش

اگر لينك گروه را نداشته باشيد چگونه به گروه باز گرديد؟
خوشبختانه نرم افزار تلگرام براي كاربرانش يك راه بازگشت به گروه گذاشته است تا كساني كه پشيمان مي شوند و يا دوباره مي خواهند عضو همان گروه شوند از اين ترفند استفاده مي كنند. 
براي بازگشت به گروه هاي خارج شده مراحل زير را دنبال كنيد.
1- به آدرس http://web.telegram.org مراجعه كنيد و حساب كاربري تلگرامتان را وارد كنيد.
با اين ترفند به گروه هاي خذف شده خود برگرديد+ آموزش
3- نام گروهي كه از آن لفت داده ايد را پيدا كنيد و روي آن كليك كنيد.
با اين ترفند به گروه هاي خذف شده خود برگرديد+ آموزش
4- روي اسم گروه كليك كنيد و گزينه ي Return to group.
با اين ترفند به گروه هاي خذف شده خود برگرديد+ آموزش
با اين ترفند به گروه هاي خذف شده خود برگرديد+ آموزش
گردآوري: نويد صفري پور

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۴۰:۴۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
آخرين فناوري هدفون ها با ايجاد صداي سه بعدي اين حس را در كاربر ايجاد مي كند كه انگار در دنياي ديگري است.
سفر در زمان واقعي اگرچه براي ما هنوز امكان پذير نيست اما سفر در زمان يا به يك مكان ديگر از طريق گوش امكان پذير شده است.
يك دستگاه هدفون جديد قرار است اين كار را با تغيير دادن تجربه گوش دادن شما به چيزي انجام دهد.
شركت تكنولوژي او اس اس آي سي در كاليفرنيا روي يك دستگاه هدفون كار مي كند كه قادر است سر و گوش شنونده را اندازه بگيرد و با استفاده از الگوريتم هاي متغير هدفون را با شرايط محيط تطبيق مي دهد تا شنونده صدا را از بيرون مغزش بشنود و كاملا در فضاي سه بعدي صدا قرار بگيرد.
آيا سفر در زمان با صدا امكان پذير است؟

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۳۹:۳۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
تست اعتياد به اينترنت و شبكه هاي اجتماعي
تست اعتياد به اينترنت و شبكه هاي اجتماعي
تست اعتياد به اينترنت و شبكه هاي اجتماعي

تست اعتياد به اينترنت (IAT) اولين شيوه معتبر اندازه گيري اعتياد به اينترنت و شبكه هاي اجتماعي است. همان طور كه در راهنماي استفاده از اين تست آمده است، استفاده از اينترنت را در سطوح مختلفي همچون كم، متوسط و زياد دسته بندي مي كند.

ايران هشدار- تست اعتياد به اينترنت (IAT) اولين شيوه معتبر اندازه گيري اعتياد به اينترنت و شبكه هاي اجتماعي است. همان طور كه در راهنماي استفاده از اين تست آمده است، استفاده از اينترنت را در سطوح مختلفي همچون كم، متوسط و زياد دسته بندي مي كند.
براي پاسخ دادن به 20 پرسش تست، از پنج گزينه زير كه بر اساس مقياس ليكرت مي باشد و امتياز هر گزينه در كنار آن آمده است، استفاده نماييد.
0- اتفاق نيافتاده است.
1- خيلي كم
2- كم
3- متوسط
4- زياد
5- خيلي زياد

1- چقدر پيش آمده است كه متوجه شده ايد بيشتر از آن چه كه قصد داشته ايد، آنلاين مانده ايد؟
2- چقدر پيش آمده است كه كارهاي خانه را براي اين كه وقت بيشتري را صرف فعاليت هاي آنلاين نماييد، ناديده بگيريد؟
3- چقدر پيش آمده است كه شور و هيجان اينترنت را به در كنار همسرتان بودن ترجيح دهيد؟
4- چه ميزان با ديگر كاربران اينترنت و شبكه هاي اجتماعي ارتباط برقرار كرده و تشكيل رابطه دوستي داده ايد؟
5- چه ميزان ديگران در مورد مدت زماني كه شما صرف فعاليت هاي اينترنت مي كنيد از شما ناراضي هستند؟
6- چه ميزان امور تحصيلي شما به علت زماني كه صرف اينترنت مي كنيد، آسيب ديده است؟
7- چقدر پيش آمده است قبل از اينكه كارهاي ضروري را كه بايد انجام دهيد، ايميل خود را چك كرده ايد؟
8- چه ميزان عملكرد شغلي و بهره وري شما در محل كار، به علت استفاده از اينترنت و شبكه هاي اجتماعي آسيب ديده است؟
9- چقدر پيش آمده است كه ميزان استفاده خود از اينترت را از ديگر افراد پنهان و يا از آن دفاع كنيد؟
10- چقدر پيش آمده است كه از افكار نگران كننده در مورد زندگي با استفاده از افكار آرامش بخش از طريق اينترنت جلوگيري مي كنيد؟
11- تا چه حد مي توانيد خودتان را پيش بيني كنيد كه با چه فاصله زماني مجددا به سراغ اينترنت خواهيد رفت؟
12- چه ميزان مي ترسيد كه زندگي بدون اينترنت، خسته كننده، بدون نشاط و پوچ باشد؟
13- چقدر پيش آمده است به رفتار كسي كه هنگام كار با اينترنت با شما شوخي مي‌كند، عكس العمل نشان دهيد؟
14- به علت استفاده شبانه از اينترنت، چقدر كمبود خواب داريد؟
15- زماني كه در اينترنت هستيد، چقدر احساس سرگرمي و مشغول بودن داريد و به بازگشتن به آن چقدر فكر مي كنيد؟
16- چقدر جمله "فقط چند دقيقه ديگر" را با هنگامي كه در اينترنت هستيد با خودتان تكرار مي كنيد؟
17- چقدر تلاش مي كنيد كه زمان هاي استفاده از اينترنت را كاهش دهيد؟
18- چقدر سعي مي كنيد كه مدت زمان استفاده از اينترنت را كمتر نشان دهيد؟
19- چقدر ترجيح مي دهيد كه وقت خود را صرف فعاليت هاي اينترنتي نماييد تا اينكه با دوستان خود بيرون برويد؟
20- اوقاتي كه در اينترنت نيستيد چقدر احساس افسردگي و عصبي بودن داريد و با برگشت به اينترنت اين احساس از بين مي رود؟
بعد از اين كه به تمام سوالات پاسخ دهيد. امتياز را با هم جمع كنيد، تا امتياز نهايي شما محاسبه شود. هر قدر امتياز بيشتر باشد به اين معني است كه اعتياد به اينترنت و ايجاد مشكلات حاصل از آن بالاتر است.

دسته بندي ارائه شده در اين تست بر مبناي امتياز ها به شرح زير است :

0-30 امتياز : اعتياد نداريد.

31-49 امتياز : خفيف
شما يك كاربر معتدل هستيد. ممكن است شما در بعضي مواقع استفاده زياد از اينترنت داشته باشيد، اما شما بر استفاده خود كنترل داريد.

50-79 امتياز : متوسط
شما در حال تجربه مشكلات گاه و بيگاه و مكرر به دليل استفاده از اينترنت هستيد. شما بايد اثر كامل اين مشكلات را بر جنبه هاي مختلف زندگيات بررسي كنيد.

80-100 امتياز : شديد
استفاده از اينترنت در اين دسته بندي باعث ايجاد مشكلات قابل توجهي در زندگي شما مي شود. شما بايد تاثير اينترنت در زندگي خود را ارزيابي كنيد و به مشكلات ناشي از استفاده از اينترنت رسيدگي كنيد.
 

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۴۶:۱۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
موارد امنيتي مرتبط با بلوتوث
موارد امنيتي مرتبط با بلوتوث
موارد امنيتي مرتبط با بلوتوث

در گذشته، تنها راه براي اتصال به ابزارها و دستگاه ها از طريق كابل بودكه اغلب دست و پا گير و مزاحم بودند. با معرفي تكنولوژي بلوتوث، ابزارها و دستگاه ها توانستند با استفاده از فركانس راديويي موج كوتاه كم قدرت در يك فاصله و محدوده 10 متري براي به اشتراك گذاري اطلاعات و منابع به يكديگر متصل شوند.  ايران هشدار- در گذشته، تنها راه براي اتصال به ابزارها و دستگاه ها از طريق كابل بودكه اغلب دست و پا گير و مزاحم بودند. با معرفي تكنولوژي بلوتوث، ابزارها و دستگاه ها توانستند با استفاده از فركانس راديويي موج كوتاه كم قدرت در يك فاصله و محدوده 10 متري براي به اشتراك گذاري اطلاعات و منابع به يكديگر متصل شوند.
بلوتوث به طور عمده براي ايجاد يك شبكه بي سيم شخصي از طريق اجازه دادن به كاربران براي ايجاد شبكه اختصاصي بين ابزار مختلف داراي قابليت بلوتوث مانند تلفن هاي همراه، تبلت ها، لپ تاپ، اتومبيل، پرينتر، ابزار پزشكي و درماني، ميكروفون، هدست و ..... مورد استفاده قرار مي گيرد.

موارد امنيتي بلوتوث چه هستند؟

بلوتوث مانند هر تكنولوژي داراي مزايا و معايبي است، بنابراين استفاده از بلوتوث بدون ريسك و خطر نخواهد بود.
امنيت بلوتوث شامل اجازه برقراري ارتباط، احراز هويت و رمزگذاري اختياري است. با استفاده از امكان اجازه اتصال، كاربر دسترسي از طريق بلوتوث به منبع و ابزاري كه درخواست اتصال داده است را رد يا قبول مي كند. احراز هويت به منظور تاييد شناسايي دستگاه داراي توانمندي بلوتوث براي اتصال به ديگر دستگاه ها است. رمزنگاري، داده ها را تبديل به كدهاي رمزي مي كند به نحوي كه هكر و شخص سوم نمي تواند متوجه محتواي پيام شود.
با وجود اين مكانسيم هاي دفاعي هم، استفاده از بلوتوث مي تواند منجر به افشا و از دست رفتن اطلاعات به شيوه هاي زير شود.
1- روش اول : فرد مهاجم يا هكر پيامي براي شما ارسال مي كند و از شما مي خواهد كه بلوتوث خود را براي دريافت پيام، كه اكثرا مقاصد تبليغاتي دارند روشن كنيد. اين شيوه همانند روشي است كه در ايميل هاي اسپم و همچنين حملات فيشينگ عليه كاربران ايميل استفاده مي شود.
هنگامي كه يك پيام كلاهبرداري با محتواي مضر از طريق بلوتوث ارسال مي شود، ممكن است كاربر را به پاسخ دادن به پيام و همچنين افزودن مهاجم به دفترچه آدرس خود ترغيب و تشويق كند. صاحبان دستگاه هاي داراي بلوتوث بايد آگاه باشند، شايد پيامي را كه دريافت مي كنند يكي از انواع حملات مهندسي اجتماعي باشد كه در آن با تغييرات و دست كاريهايي كه توسط مهاجم ايجاد مي شود منجر به افشاي اطلاعات مي شود.
2- روش دوم : در اين روش اتصال به اجبار با دستگاه داراي قابليت بلوتوث جهت دسترسي به اطلاعاتي همچون ليست تماس، تقويم، ايميل، پيام هاي متني، تصاوير، فيلم ها، كد IMEI و اطلاعات ديگري كه در كارت حافظه ذخيره شده، برقرار مي شود. IMEI كد وشناسه منحصر به فردي براي هر دستگاه است كه هكر و مهاجم مي تواند با تغيير و دسترسي به آن تمامي تماس هاي ورودي شخص را به دستگاه خود منتقل كند.
اين شيوه در مقايسه با شيوه اول بسيا مخرب تر است، زيرا در حالت دوم اتصال بدون اطلاع صاحب دستگاه صورت پذيرفته است. يكي ديگر از مواردي كه توسط مجرمان پس از اتصال از طريق بلوتوث انجام مي شود تخليه شارژ باطري گوشي كاربر است كه موجب مختل شدن ادامه كار دستگاه شخص مي شود.
شيوه هاي امن استفاده از بلوتوث :
در حال حاضر از بلوتوث براي اتصال هدست به گوشي موبايل، موس هاي بي سيم و انتقال اطلاعات از ابزاري به ابزار ديگر استفاده مي شود. مهاجمان نيز با بررسي اين تكنولوژي به دنبال يافتن راهي براي سرقت اطلاعات و نفوذ به سيستم ها و ابزارهاي كامپيوتري هستند.
با استفاده از راهكارهاي زير مي توانيد به طور امن از بلوتوث استفاده نماييد:

1- فقط زماني كه قصد داريد به دستگاه ديگري متصل شويد تنظيمات دستگاه خود را در حالت قابل شناسايي قرار دهيد و در بقيه موارد در حالت غير قابل شناسايي باشد.
2- تا جايي كه ممكن است از برقراري ارتباط يا انتقال اطلاعات حساس و شخصي با استفاده از دستگاه بلوتوث خودداري كنيد.
3- از كلمات رمزقوي كه به طور رندم (تصادفي)، هنگامي كه هر دو ابزار بلوتوث به يكديگر متصل مي شوند، ايجاد مي شود استفاده كنيد. رمز عبور را هنگامي كه درخواست هاي غيرمنتظره به شما مي رسد هرگز وارد نكنيد.
4- از دستگاه در تمام زمان ها مراقبت و حفاظت فيزيكي به عمل آوريد. ابزارهاي مفقود و يا سرقت شده را از ليست دستگاه هايي كه با بلوتوث به آن متصل مي شويد حذف كنيد.
5- از پذيرش فايل هاي پيوست يا برنامه هايي كه از طريق اتصالات ناخواسته بلوتوث براي شما ارسال مي شود خودداري كنيد و درخواست اتصال آن ها را رد كنيد و تنظيمات سيستم خود را به گونه اي انجام دهيد كه در قسمت بولوتوث سيستم غيرقابل شناسايي و يا مخفي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۴۳:۲۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

طرز تهيه رول بادمجان و اسپاگتيرول بادمجان و اسپاگتي,تهيه رول بادمجان و اسپاگتي

با باقيمانده اسپاگتي ديشب براي ناهار امروز رول بادمجان و اسپاگتي درست كنيد


اگر از غذاي ناهار يا از شب قبل كمي اسپاگتي باقيمانده است، با آن يك غذاي خوشمزه و هيجان انگيز درست كنيد؛ غذايي كه با يك چشم بر هم زدن آماده مي شود.


مواد لازم براي رول بادمجان و اسپاگتي : براي 4 نفر

بادمجان بزرگ 2 عدد 
 اسپاگتي پخته 2 پيمانه
 سس قرمز  1/2 و 1 پيمانه
 روغن  به ميزان لازم
پنير پارمسان رنده شده 1 پيمانه
جعفري خرد شده 2 قاشق سوپخوري
ريحان خرد شده 1 قاشق سوپخوري
روغن زيتون مقداري


طرز تهيه رول بادمجان و اسپاگتي :
بادمجان‌ها را خوب بشوييد، سپس با يك چاقوي تميز پوست روي بادمجان را بگيريد. سر بادمجان را جدا كنيد. حالا بادمجان را به صورت نوارهاي باريك برش بزنيد.

مقداري روغن داخل يك تابه مناسب بريزيد و آن را روي حرارت قرار دهيد. حالا ورقه هاي بادمجان را داخل تابه سرخ كنيد. دقت كنيد كه دو طرف ورقه ها بايد خوب سرخ شوند.

فر را با دماي 180 درجه سانتي‌گراد روشن كنيد. در يك ظرف اسپاگتي پخته را با سس قرمز مخلوط كرده و آن را روي حرارت قرار دهيد تا گرم شوند، سپس آن را از روي حرارت برداريد.

حال رول‌ها را آماده كنيد، بدين صورت كه روي هر كدام از تكه‌هاي بادمجان مقداري اسپاگتي بريزيد، سپس روي آنها 1 قاشق سوپخوري پنير رنده شده بريزيد. بادمجان‌ها را به دقت لوله كنيد. به كمك خلال دندان رول ها را محكم كنيد. رول ها را داخل سيني فر بچينيد. مقداري پنير روي هركدام از رول ها بريزيد. سيني را به مدت 5 تا 8 دقيقه داخل فر قرار دهيد.

بعد از آنكه رول ها را از فر درآورديد، مقداري روغن زيتون روي آنها بريزيد و با جعفري و ريحان تازه سرو كنيد.

 

منبع : مجله آشپزي مثبت / bartarinha.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۴۱:۰۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

معماي سه زوج و قايقمعماي تصويري, تست هوش جديد,

سه زوج جوان كه با هم غريبند در يك طرف درياچه اي قرار دارند و مي خواهند به آن طرف درياچه بروند.
آن ها يك قايق در اختيار دارند كه ظرفيت حداكثر دو نفر را دارد و مي خواهند با آن قايق شروع به حركت به آن طرف درياچه كنند.
اما آن ها مي خواهند طوري حركت كنند كه هيچ زني بدون شوهرش در برابر يك مرد غريبه قرار نگيرد.
سوال: آن ها به چه شيوه اي به آن طرف درياچه بروند؟

****

****

****

****

****

****

****

****

 

****

****

****

****

****

پاسخ معماي سه زوج و قايق:
چون گفته شده هيچ زني بدون شوهرش نبايد در برابر يك مرد غريبه قرار گيرد، پس اگر حالت رفت و برگشت آن ها طوري باشد كه در هر حالت تعداد مرد ها بزرگ تر يا مساوي تعداد زن ها باشد اين حالت رخ نمي دهد و حل معما درست است.

 

بنابراين پاسخ به شرح زير است:
1- دو زن به آن طرف ساحل بروند.
2- يكي از آن دو زن برگردد.
3- دوباره دو زن به آن طرف ساحل بروند.
4- حال يكي از آن ها برگردد.
5- حالا دو مرد به آن طرف ساحل بروند.
6- اين بار يك زن و شوهر برگردند.
7- حال دوباره دو مرد بروند.
8- اين بار يك زن برگردد.
9- حال دو زن به آن طرف ساحل بروند.
10- اين بار يك زن برگردد.
11- حال دو زن باقي مانده هم با هم به آن طرف ساحل بروند.

 

مراحل بالا در شكل زير به صورت تصويري نشان داده شدند:

 

معماي تصويري, تست هوش جديد,

 منبع:bijade.com


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۳۸:۱۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آيا مي دانيد سري 70آيا مي دانيد،دانستنيهاي علمي،بيشتر بدانيد هاي جالب

آيا مي دانيد طول عمر سنجاب ها به طور متوسط 9 سال است

 

دانستنيهاي جديد و جالب

آيا مي دانيد كه.... گربه اهلي 18 پنجه دارد.

آيا مي دانيد كه.... گوريل ها نمي توانند شنا كنند.

آيا مي دانيد كه.... قطر شاهرگ گردن ۶ ميليمتر ميباشد.

آيا مي دانيد كه.... فقط 3 درصد كشور تركيه در اروپا قرار دارد.

آيا مي دانيد كه.... شترمرغ در ۳ دقيقه ۹۵ ليتر آب مي خورد.

آيا مي دانيد كه.... پروانه ها با پاهاي پشتشان طعم را حس مي كنند.

---------------------------------------

آيا مي دانيد كه.... طول عمر سنجاب ها به طور متوسط 9 سال است.

آيا مي دانيد كه....  بيش از 4300 گونه شناخته شده از پينه دوزها وجود دارد.
آيا مي دانيد كه.... دندان تنها بخش از بدن انسان است كه ترميم نمي شود.
آيا مي دانيد كه.... در هر يك گرم خاك، حدود ۱۰ ميليون باكتري زندگي مي كند.

آيا مي دانيد كه.... اگر بعد از 11 روز نخوابيدن خوابتان ببرد، خواهيد مرد.

آيا مي دانيد كه.... در دانمارك دانش‌آموزان پول مي‌گيرند تا به مدرسه بروند.

---------------------------------------
آيا مي دانيد كه.... شما 200 ماهيچه را براي بر داشتن يك قدم بكار مي گيريد.

آيا مي دانيد كه.... استرس باعث مي شود، مرغ ها پرهاي خود را از دست بدهند.

آيا مي دانيد كه.... گربه ها ۱۰۰ تار صوتي دارند در صورتي كه سگ ها فقط ده تا.

آيا مي دانيد كه.... سالانه ۲۵۰ ميليارد دلار هزينه براي مد لباس در آمريكا مي‌شود.

آيا مي دانيد كه.... شانس آماري به قتل رسيدن در هر فرد، يك در بيست هزار است!

آيا مي دانيد كه.... ركورد حبس كردن نفس در زير آب ۲۲ دقيقه مي‌باشد.

---------------------------------------

آيا مي دانيد كه.... پلاتي پوس (نوك اردكي) مي تواند هر روز به اندازه وزنش كرم بخورد.

آيا مي دانيد كه.... يونانيان باستان براي اولين بار از هويج به عنوان شكلي از دارو استفاده كردند و نه ميوه.
آيا مي دانيد كه.... كوكا كولا در سال 1886 در اصل به عنوان يك «آشاميدني فكري» براي افزايش قدرت مغز معرفي شد.

آيا مي دانيد كه.... در حدود 200 جسد از كوهنوردان ناكام، در ميان دره هاي اورست، باقي مانده است!
آيا مي دانيد كه.... سيگار نام دهستاني از توابع بخش مركزي شهرستان لامرد در جنوب استان فارس است.

 

گردآوري : بخش علمي بيتوته


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۳۷:۰۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آنچه بايد درباره پديده ال نينو بدانيدال‌نينو, پديده ال‌نينو,علت وقوع ال‌نينو

ال نينو يكي از چرخه‌هاي مشهور آب و هوايي جهان است

 

آنچه بايد درباره پديده ال نينو بدانيد

ال‌نينو به طور ساده عبارت است از يك رخداد اقليمي كلان كه در اثر رها شدن انرژي انباشته در بزرگترين حوزه اقيانوسي جهان يعني جنوب اقيانوس آرام رخ مي‌دهد.نشانه اوليه آن هم تغيير جهت جريان آب‌هاي سرد و گرم و همچنين بادهاي اين منطقه است.

ال نينو چيست؟

ال‌نينو يا ال‌نينيو (به اسپانيايي: El Niño) يكي از چرخه‌هاي مشهور آب و هوايي جهان است كه هر ۲ تا ۷ سال يك‌بار باعث ايجاد ناهنجاري‌هاي بزرگي در آب و هواي سراسر سيّارهٔ زمين مي‌شود از جمله اين ناهنجاري‌ها مي‌توان به سيلاب‌هاي ناگهاني، خشك‌سالي، قحطي و اپيدمي اشاره كرد.

 

چند سال پيش ماهيگيران در سواحل پرو شاهد تغييراتي در جريان آب هاي اين منطقه شدند. اولين ماه سال ميلادي بود و تازه جشن هاي آغاز سال نو را پشت سر گذاشته بودند كه ناگهان متوجه جريان آب گرم جنوبي شدند، جرياني كه دماي آب سرد اين منطقه را تعديل مي كرد. آبهاي اين منطقه زيستگاه بسياري از پرندگان و ماهي ها بود. اين آبهاي سرد، سرشار از مواد غذايي براي موجودات آبزي بود و محيط مناسبي براي آنان فراهم مي كرد. به همين خاطر، كار ماهيگيران اين منطقه هم پر رونق بود، ولي وجود آب گرم به صورت غير طبيعي، داشت اوضاع را به هم مي ريخت و كار و كسب آنها را كساد مي كرد.

 

آبهاي گرم، يكي دو سال در منطقه باقي ماند و باران هاي فراوان استوايي را باعث شدند، باران هايي كه به گفته بعضي ها ، كوير ها را به باغ تبديل كردند. حال ديگر اين پديده هر چند سال يك بار تكرار مي شود و چون اين پديده ، يعني گرم شدن آبهاي اقيانوس آرام جنوبي ، اغلب همزمان با ميلاد مسيح (ع) و در ابتداي سال ميلادي اتفاق مي افتد، ماهيگيران منطقه آن را "ال نينو " ناميدند.


ال نينو در زبان اسپانيولي به معني پسر كوچك است و ماهيگيران هنگامي كه عكس اين پديده رخ دهد، يعني آبهاي سرد جايگزين، نام ديگري را زمزمه مي كنند: لانينو يا دختر كوچك . در پديده لانينو كه بعد از ال نينو اتفاق مي افتد، آبها ي اقيانوس آرام جنوبي، به شدت سرد مي شوند.

 

باد و زبانه هاي سرد و گرم
معمولا هميشه آبهاي غرب اقيانوس آرام گرم و آبهاي شرق اين اقيانوس سرد است كه اصطلاحا به آن زبانه سرد مي گويند. در وضعيت عادي باد از جهت شرق اقيانوس آرام به طرف غرب مي وزد و در اثر همين وزش باد، سطح آب اقيانوس آرام جنوبي در بخش غربي بالا مي آيد. به طوري كه سطح آب اقيانوس در سواحل اندونزي حدود 120 سانتي متر بالاتر از سطح آب در سواحل اكوادور است. با توجه به جريان آب گرم و در نتيجه گرماي هوا، منطقه غربي اقيانوس آرام پر باران و بر عكس آن، نواحي شرقي اين اقيانوس خشك و كم باران است.

 

پديده ال نينو با اندازه گيري دماي سطح آب اقيانوس مشخص مي شود در فرايند وقوع اين پديده، بادهاي بسامان، حجم زيادي از آبهاي گرم سواحل اندونزي را به سمت سواحل شرقي( امريكاي جنوبي ) جاري مي كند. چند سال پيش، يعني در سال  1372(1994م) شاهد شكل گرفتن يكي از بزرگترين نمونه هاي پديده ال نينو بوديم. در اين سال آبهاي منطقه غربي اقيانوس آرام جنوبي، به طرف منطقه شرقي جريان پيدا كرد و زبانه هاي سرد منطقه شرقي ضعيف شد. بادهاي منطقه غرب كه معمولا ضعيف بودند به بادهايي قوي تبديل شدند و به طرف شرق اقيانوس وزيدن گرفتند و آبهاي گرم را بيشتر به آن سمت راندند.

 

ال‌نينو,علت وقوع ال‌نينو, پديده ال‌نينو

ال نينو معمولا با يك تغيير در جريان اتمسفر همراه است كه s.o ناميده مي شود

 

ال نينو و تغييرات جوي
ال نينو مانند يك فصل، داراي دوره است؛ اما فصلي كه به صورت نا منظم ظاهر مي شود و در زمان غير مشخصي در جهان استقرار مي يابد. به همين دليل دردوره ظاهر شدن اين پديده ، بعضي تغييرات آب و هوايي و دگرگوني هايي در الگوها ي طبيعت به وجود مي آيد و اين تغييرات، افزايش باران و سيل هاي ويرانگر در بخش هايي از امريكاي جنوبي و پرو و خشكسالي در قسمت غربي اقيانوس آرام را به دنبال دارد. بنابراين با توجه به خسارات ناشي از ال نينو بايد شرايط منطقه جاوه اقيانوس آرام را با دقت مشاهده و تغييرات هوا را در يك دوره كوتاه ( يك ماه تا يك سال ) پيش بيني كرد.


ال نينو معمولا با يك تغيير در جريان اتمسفر همراه است كه s.o ناميده مي شود. حركت يا جنبش جنوبي يكي از علت هاي اصلي است كه باعث تغييرات آب و هوا در كل دنيا مي شود. اين پديده از چندين سال پيش توجه اقيانوس شناسان را به خود جلب كرد و تحقيقات زيادي درباره آن انجام شد. در حقيقت اولين قدم، تخمين شروع ال نينو و لانينو و پيش بيني آب و هوا بود. واضح ترين علامت S.O ايجاد رابطه عكس فشار هواي سطحي در دو نقطه، داروين استراليا و جزاير تايپيتي در جنوب اقيانوس آرام، فشار زياد يك طرف ، همرا با كاهش فشار در طرف ديگر بود و اين عمل به صورت معكوس انجام مي گرفت.


بادهاي شرقي مهم ترين علت پيدايش ENSO  است و داراي دو اثر بسيار قوي است : اول اينكه آب اقيانوس آرام را به سمت غرب حركت مي دهد و به همين دليل سطح آب در فيليپين معمولا 60 سانتي متر از سطح آب در سواحل جنوبي پاناما بالا تر است. ديگر آنكه باعث مي شود جريان دريايي غربي در سطح آب باقي بماند و به تدريج آب را گرم كند. اين امر سبب مي شود كه در ناحيه غربي اقيانوس آرام ، گرم ترين آب سطح كره زمين وجود داشته باشد؛ آبي كه معمولا بالاي 28 درجه سانتي گراد است و حتي بعضي مواقع به 5/38 درجه هم مي رسد.

آب گرمي كه در قسمت غربي اقيانوس آرام جمع مي شود ، سبب فشار دادن ترمو كلابين  به سمت پايين مي شود و با آب سطحي كاملا مخلوط شده و بدين ترتيب آب گرم سطحي از آب سرد عميق جدا مي شود. معمولا ترموكلابين در قسمت شرقي 40 متر ودر قسمت غربي 100 تا 200 متر متغير است.

 

تاثير ال نينو بر محيط و زندگي بشر:
همراه با رويداد ال نينو توليدات بيولوژيكي به دليل كاهش فرا جهندگي آب سرد در سرتاسر سواحل پرو و اكوادور كاهش مي يابد كه اين سبب مرگ و مير ماهيان و به خصوص ماهي كولي كه غذاي عمدة پرندگان دريايي است مي شود. به دنبال مرگ و مير ماهيان، ميليونها پرنده دريايي به علت عدم وجود غذاي عمدة خود يعني ماهي كولي در ساحل نابود مي شوند كه اين لطمه اقتصادي جبران ناپذيري را در صنايع ماهيگيري و كود مرغ ( دريايي ) گيري براي كشور هاي پرو و اكوادور به بار مي بارد.

 

از آسيب هاي محلي ديگر، بارندگي هاي سيل آسا در بخش هايي كه به طور معمول لم يزرع سواحل پرو و اكوادور است كه سبب ته نشست هاي گلي و تخريب شالوده اين مناطق مي شود و در مجموع به دليل شرايط نا به هنجار به وجود آمده ، پديده ال نينو در منطقه به عنوان فاجعه طبيعت شناخته شده است . همچنين اين پديده رابطه اي قوي با خشكسالي در هند، شرق استراليا، مالزي، اندونزي و كلاً آسياي جنوب شرقي دارد. مثلاً ال نينوي 1983–1982 كه شديد ترين رويداد اقليمي دريايي از اين نوع بوده است موجب انقال زنجيره باران هاي حاره اي به طرف شرق و مركز اقيانوس آرام گرديد. كه اين مطلب از تفسير نقشه هاي ماهواره اي و تشعشعات موج بلند بازتابيده از سطح اقيانوس ثابت شده است. از نتايج اين واقعه بارانهاي شديد به مقدار 2000 ميليمتر و جاري شدن سيل هاي مخرب در جنوب اكوادور و شمال شرق پرو مي باشد.

 

گردآوري : بخش علمي بيتوته


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۳۵:۵۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آيا خواب هاي خود را درست تعبيير مي كنيد؟خواب ديدن ، تعبير خواب ، خواب هاي بي معنا

تعبير خواب را بااصول علمي و ديني مسلم و قطعي مقايسه كنيد

در تعبير خواب ممكن است دچار اشتباه شويم، ولي اين دليل نمي شود كه تعبير كردن را كنار بگذاريم (دقيقاً مثل راه رفتن، حرف زدن و تمام كارهاي ديگر).

همۀ ما در طول شب يا روز خواب هايي مي بينيم كه ممكن است درست و صادق بوده و معنايي را در خود داشته باشند يا اينكه بي معنا باشند.

علت خواب هاي بي معنا چيزهايي مثل ضعف يا پرخوري قبل از خواب و يا صداي محيط زمان خواب و يا حتي مي تواند نتيجه تلقين شيطان باشد و فقط پيامبران و معصومين (عليهم السلام) هستند كه تمام خواب هايشان درست و صادق بوده و حسابشان جدا است. حضرت امام صادق (عليه السلام) به مفضل كه از ياران ايشان است فرمودند:

فكر كن اي مفضل!... در مورد خواب ها... كه چگونه تدبير كرده است حق تعالي... كه راست آن ها را با دروغ آميخته، به خاطر اينكه اگر همه آن ها راست مي بودند، بي شك همه انسان ها پيغمبر بودند و پيغمبران را امتيازي از ساير انسان ها نبود، و اگر همه آن ها دروغ مي بودند، سود و منفعتي در آن ها نبود و زائد و بي فايده مي بودند. پس چنين مقرر فرموده كه گاهي راست باشند و مردم به سوي مصلحتي راهنمايي شوند تا از آن بهره مند گردند يا اينكه از ضرر و زياني دوري كنند، و بسياري از آن ها دروغ مي باشند تا كاملاً به آن ها اعتماد نكنند (كتاب توحيد مفضل ترجمۀ علامه محمد باقر مجلسي، با كمي ساده نويسي).

پس مشخص شد كه هم خواب هاي درست داريم و هم نادرست. حال سوال اين است كه چگونه آن ها را از هم تشخيص بدهيم؟ فهميدن اينكه چه خوابي درست يا نادرست است راه و روش خودش را دارد و اينكه تعبير خواب آن چه چيزي مي شود نيز داراي راه روش مخصوص خودش مي باشد كه در اين جا نمي خواهم به اين روش ها بپردازم، ولي همين اندازه مي گويم كه در تمامي اين راه و روش ها امكان خطا و اشتباه وجود دارد (دقيقاً مثل خود همان خواب ها!)... يعني ممكن است خوابي را تعبير كنيد كه اصلاً از پايه غلط بوده و صادق نباشد (مثلاً همان طور كه گفته شد آن خواب را در اثر پرخوري قبل از خواب مشاهده كرده باشيد) يا اگر هم آن خواب درست و صادق باشد، در تعبير كردن آن دچار اشتباه شده باشيد. همين باعث مي شود انسان از تعبير خواب هايي كه مي بيند نااميد شده و روي تمامي آن ها را خط بكشد... چون معمولاً تر و خشك را با هم مي سوزانند... ولي آيا اين درست است؟... اگر خيلي تنبل يا خيلي ترسو باشيد مي گوييد "بله"... ولي جوابش مسلماً "نه" مي باشد.

تعبير خواب,خواب ديدن,علت خواب هاي بي معنا

علت خواب هاي بي معنا چيزهايي مثل ضعف يا پرخوري است

 مثل اين مي ماند كه بگوييم چون در هنگام راه رفتن ممكن است دچار خطا و لغزش شويم و به زمين بخوريم و احياناً سر، به جائي برخورد كرده و آسيب ببيند و احياناً آسيب ديدگي موجب مرگ ما شود پس ديگر راه نرويم!

يا مثلاً بگوييم كه چون در حرف زدن خود دچار اشكال مي شويم (كه معمولاً هم در طي روز، بارها اين اتفاق مي افتد) پس ديگر حرف نزنيم و سكوت كنيم!... چقدر اشتباه كرديم و مي كنيم تا اين حرف زدن را ياد گرفته ايم و ياد مي گيريم.

اين ها و هزاران مثال ديگر دليل محكمي بر اين مي باشند كه "اشتباه در تشخيص خواب درست از غلط  در تعبير خواب و فهم معناي خواب نبايد باعث چشم پوشي از تلاش براي جستجوي معناي خواب شود".

مثلاً خود من در كنار تعبيرهاي اشتباهي كه از خواب هايم داشته ام، خواب هاي فراواني را نيز به درستي تعبير كرده ام و از آن ها بهره برده ام (اين با وجودي است كه تعبيرگر و معبر خواب نيستم و فقط با تعبير خواب آشنايي دارم). اگر مقاله "تعبير با تقويم" را خوانده باشيد حتماً متوجه شده ايد كه از بين حدود ۴۰۰ خوابي كه در طي يكسال ديده ام، توانسته ام ۱۶۰ خواب را تعبير كنم (البته در مورد درستي برخي از آن ها شك دارم، ولي مطمئن هستم كه خيلي را درست به هدف زده ام)... خب اين خيلي بهتر از دست روي دست گذاشتن است.

به جاي بي اساس دانستن "تعبير خواب" هميشه اين دو نكته را به خاطر داشته باشيد تا به پايه و اساس درستي برسيد:

۱- تعبير خواب ها را با اصول علمي و ديني مسلم و قطعي مقايسه كنيد. مثلاً اگر در خواب ديديد كه در حال پرستش بت هستيد مسلماً نمي خواهند تو را تشويق به بت پرستي كنند و بگويند كه بت بپرستيد! چون با اصول دين مخالفت دارد، شايد با توجه به تعبير "بت و بت پرستي" مي خواهند بگويند كه دچار گمراهي شده ايد.

۲- پس از مقايسه با حقايق مسلم و بديهي نيز اگر باز هم در مورد درستي تعبير خواب شك داريد و به نتيجه اي نرسيديد، به "احتياط" عمل كنيد. يعني مثلاً اگر "تعبير" خواب، شما را به ساختن چيزي فرمان مي دهد و در درستي آن شك داريد، چنانچه درست كردن آن چيز ضرري نداشته و داراي سود و منفعت است و در توان شما هم مي باشد، پس آن را بسازيد. يا اگر تعبير خوابي، شما را به مسافرتي فرمان مي دهد كه در درستي آن شك داريد، چنانچه خطر اين وجود دارد كه در اثر اين مسافرت دچار زيان شويد، پس لازم نيست به مسافرت برويد.

پس با اين توضيحات در دنياي تعبيرها راه برويد و از افتادن نترسيد و شكر "خواب ديدن" را به وسيلۀ "تعبير كردنش" به جا آوريد كه او گفته است: لئن شكرتم لازيدنكم و لئن كفرتم ان عذابي لشديد اگر شكر كنيد، [نعمت را] برايتان زيادتر مي كنم و اگر كفران نعمت كنيد، بدرستي كه عذابم شديد است (سورۀ ابراهيم آيه ۷).


منبع: سايت تعبيرستان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۳۴:۲۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

رنگ‌هايي كه زندگي‌بخش هستنداعجاز رنگ‌ها

با استفاده ماهرانه از رنگ‌ها مي‌توانيم انرژي‌مان را متعادل كنيم و سلامتي‌مان را به دست آوريم

 

رنگ‌ها هميشه ما را احاطه كرده‌اند. اما چگونه مي‌توانيم از آن‌ها براي افزايش سلامتي‌مان و تغيير خلق و خو يا بالا بردن روحيه‌مان كمك بگيريم؟

همه ما متوجه شده‌ايم كه به دست آوردن استانداردي از سلامتي و آرامش كمي سخت است. بسياري از ما براي درمان و به دست آوردن انرژي خودمان نيازمند كمك‌هاي خارجي هستيم. اما مي‌توانيم به كمك رنگ‌ها سلامتي و تندرستي‌مان را بهبود بخشيم. با استفاده ماهرانه از رنگ‌ها مي‌توانيم انرژي‌مان را متعادل كنيم و سلامتي‌مان را به دست آوريم. درمان و آرامش، شكوفا كردن خلاقيت،‌ تغيير در خلق‌وخو، سبك شدن روح و جسم، كمك به تغيير دادن گرايشات و تمايلاتي كه از پيشرفت شما جلوگيري مي‌كنند، نمونه‌هايي از اعجاز رنگ‌ها هستند. شما مي‌توانيد بياموزيد كه چگونه تجسم فكري براي رنگ‌ها داشته باشيد، چطور به آن‌ها بينديشيد، چطور از آن‌ها استفاده كنيد و تعادل را به وسيله متدهاي آسان رنگ‌درماني به بدنتان برگردانيد. در همه اين موارد شما مي‌توانيد از ارتعاش انرژيك و خصوصيات درماني رنگ‌ها سود ببريد.

 

اگر چه به نظر مي‌رسد كه اين نوع درمان پيچيده باشد اما رنگ درماني به صورت معمول در مراقبت‌هاي پزشكي مدرن استفاده مي‌شود. رنگ آبي براي تسكين دادن التهاب و درد مفاصل و كاهش فشار خون بالا، و همچنين براي جلوگيري از آسيب‌هاي مغزي يا مرگ در اثر تكامل نيافتن كبد در كودكان نارس استفاده مي‌شود. رنگ قرمز براي درمان گردش خوني كند و ميگرن بسيار موثر است.

ويژگي رنگ‌ها
رنگ‌ها انرژي خاصي دارند. براي سلامت بودن، هر شخصي، به طيفي از انرژي نياز دارد. هر رنگي در طيفي خاص ارتعاش دارد و اين ارتعاشات با ارتعاشات داخل بدن ما مطابقت دارند. رنگ‌هاي قرمز و نارنجي و زرد رنگ‌هاي گرمي هستند و انرژي ما را افزايش مي‌دهند و باعث شادي و سر زندگي مي‌شوند. رنگ‌هاي آبي، نيلي، ارغواني آرامش‌بخش هستند. حالات مختلف بدني، روحي و احساسي ما هر كدام به رنگ‌هاي متفاوت پاسخ مي‌دهند.

رنگ و خلق و خو
رنگ‌ها مي‌توانند بر روي تغيير خلق و خو و گرايش‌هاي ما تاثيرگذار باشند. از رنگ نارنجي مي‌توان براي افزايش خلاقيت استفاده كرد. رنگ فيروزه‌اي را مي‌توان براي غلبه بر مشكل بي‌حوصلگي در رانندگي استفاده كرد. براي از بين بردن خشم هم از رنگ آبي استفاده كنيد.

 

متدهاي آسان رنگ‌درماني

رنگ‌ها مي‌توانند بر روي تغيير خلق و خو و گرايش‌هاي ما تاثيرگذار باشند

 

تنفس رنگي
جدا از اين كه تنفس باعث اكسيژن‌رساني به بدن و دفع سموم مي‌شود، شما مي‌توانيد در رنگ‌ها تنفس كنيد. براي اين كار بايد فقط از تصورتان استفاده كنيد. تنفس در نور سبز باعث احساس تطهير و پاكيزگي و تعادل مي‌شود. رنگ فيروزه‌اي سيستم ايمني را ترقي مي‌دهد و التهاب را كاهش مي‌دهد.

نور رنگي
استفاده از نورهاي رنگي اصلا پيچيده نيست. بلكه راهي است نيرومند و تاثيرگذار براي تصحيح بي‌تعادلي در بدن انسان. به رنگ‌ها با دقت و تمركز خيره شويد و به منطقه‌اي از بدن كه دچار مشكل شده فكر كنيد. تجهيزات مورد نياز را مي‌توانيد با استفاده از لامپ رنگي، چراغ قوه و جعبه رنگي با قيمت ارزان تهيه كرد.

غذا و رنگ‌ها
همه ما مي‌دانيم كه مي‌توان از يك رنگ يا مخلوطي از رنگ‌ها براي تغذيه استفاده كرد. تغذيه زرشكي رنگ و نيلي به افزايش آرامش ما كمك مي‌كند (انگور، زغال اخته،‌ لبو) غذاهاي سفيد رنگ به تصفيه و پاكسازي بدن كمك مي‌كنند (گل كلم، پياز، قارچ). همچنين شما مي‌توانيد با استفاده از ميوه‌ها و سبزي‌هاي رنگي نوشيدني‌هايي با رنگ‌هاي متفاوت بسازيد.

رنگ و خانه شما
رنگ‌ها در محيط خانه نه تنها باعث لذت بردن مي‌شود، بلكه براي درمان نيز مفيد است. اين رنگ‌هاي زرنگ به صورت متحد، تعادل و هارموني را در محيط زندگي خلق مي‌كنند. لمس كردن رنگ‌ها مي‌تواند به از بين بردن احساس ناراحتي، افسردگي و هيجان‌زدگي كمك كند.

رنگ و محل كار شما
شما مي‌توانيد محيط كارتان را با تزيين رنگ‌ها تغيير دهيد. يك مربع تزييني به رنگ آبي زير تلفن مي‌تواند به ايجاد آرامش و انرژي كمك كند. رنگ سبز در محيط كار اعصاب شما را آرام مي‌كند. اگر شما احساس كسالت و خستگي مي‌كنيد رنگ نارنجي به شما نيرو مي‌دهد. اما وقتي مضطرب هستيد از رنگ قرمز در اطرافتان استفاده نكنيد.

منبع: healingrays.com


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۳۲:۵۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

3 راه موثر براي بالا بردن كيفيت زندگيكيفيت زندگي, ارزش زندگي كردن ,زندگي نامتعادل

نحوه تفكر شما در مورد كيفيت زندگي تان نسبت به حوادث تاثير گزار است.

 

هيچ چيز بدتر از آن نيست كه يك فرد ثروتمند هميشه ناراحت و عصباني باشد. هيچ دليلي براي اين موضوع وجود ندارد اما با اين حال من هر روز با اين پديده سروكار دارم. اين موضوع ناشي از داشتن زندگي نامتعادل و انتظارات زياد و همچنين نارضايتي از داشته هاي فردي ست كه كيفيت زندگي را كاهش مي دهد.

شما بدون قدرداني و تحسين آن چه كه داريد نمي توانيد به خواسته هاي واقعي تان برسيد. اما چگونه بايد تعادل را در زندگي برقرار كرد؟ در يك زندگي نامتعادل موفقيت چه معنايي دارد؟

حدود چهار دهه است كه هرقدم از زندگي را به مردم و برخي از زنان و مردان بسيار مهم جهان، آموخته ام. من با مديران شركت هاي بزرگ و كوچك كار كرده ام. در تمامي اين موارد دريافته ام كه مردم در هر لحظه 3 تصميم كليدي مي گيرند كه كيفيت زندگي خود را بالا مي برند و به زندگي شان جهت مي دهد. اگر در هنگام اين تصميم گيري ها حواست تان را جمع نكنيد، مانند اغلب افرادي مي شويد كه از لحاظ فيزيكي در وضعيت خوبي قرار ندارند. از نظر احساسي افسرده فرسوده هستند و از لحاظ اقتصادي نيز در وضعيت استرس آوري قرار دارند. اما اگر آگاهانه تصميم گيري كنيد، مي توانيد امروز مسير زندگي تان را به معناي واقعي تغيير دهيد.

اين تصميم‌ها زندگي مالي‌تان را متحول مي كند


اولين تصميم: موضوع مورد توجه خود را با دقت انتخاب كنيد
در هر لحظه ميليون ها موضوع براي جلب توجه شما با هم رقابت مي كنند. شما مي توانيد يا به مسائلي فكر كنيد كه در حال حاضر و در كنار شما در حال وقوع هستند يا در آينده قرار است رخ دهند. همچنين ممكن است به گذشته بينديشيد. به هر چيزي كه توجه كنيد، انرژي فرستاده مي شود. موضوعات مورد توجه شما و الگوي انجام آن به كل زندگي شما شكل مي دهد و باعث افزايش كيفيت زندگي شما مي شود. علاقه منديد كه روي چه حيطه اي تمركز كنيد؛ به چيزهايي كه داريد يا چيزهايي كه در زندگي شما وجود ندارد؟ مطمئنم كه به هر دو روي سكه توجه مي كنيد. اما اگر افكار هميشگي تان را بررسي كنيد، بيشتر براي چه مواردي وقت گذاشته ايد؟

بيشتر از اين كه به چيزهايي فكر كنيد كه در اختيار نداريد يا حسرت كساني را بخوريد كه از لحاظ اقتصادي از شما جلوتر هستند، شايد بايد اعتراف كنيد كه در مورد مسائلي غير از مسائل اقتصادي بايد قدردان باشيد؛ شما مي توانيد شكرگزار سلامتي، خانواده، دوستان، موقعيت ها و ذهن تان باشيد.

افزايش عادت تحسين داشته هاي تان مي تواند سطح جديدي از كيفيت زندگي سلامت و ثروت عاطفي را براي تان به ارمغان بياورد. اما سوال اصلي اين است كه آيا براي داشتن احساس شكرگزاري عميق از ذهن، بدن، قلب و روح تان مايه مي گذاريد؟ آن جاست كه مي توانيد لذت، شايد و رضايت را پيدا كنيد.

اگلوي توجه ثانويه اي را پيدا كنيد كه روي كيفيت زندگي تان اثرگذار باشد؛ آيا شما بيشتر روي چيزهايي تمركز مي كنيد كه مي توانيد تحت كنترل خود بگيريد يا برعكس؟

اگر به چيزهايي توجه داشته باشيد كه نمي توانيد كنترل شان كنيد، استرس بيشتري را وارد زندگي خود مي كنيد و باعث كاهش كيفيت زندگي خود شده ايد. شما مي توانيد روي بسياري از جنبه هاي زندگي تان تاثيرگذار باشيد اما نمي توانيد آن ها را كنترل كنيد.
زماني كه اين الگوي تمركز را كسب كرديد، مغز شما بايد تصميم ديگري بگيرد.

دومين تصميم: بررسي كنيد كه تمام اين كارها براي چيست؟
نحوه تفكر شما در مورد كيفيت زندگي تان نسبت به حوادث، شرايط اقتصادي يا اتفاقاتي كه براي شما رخ داده است، ارتباطي ندارد. كيفيت زندگي شما به معنايي مربوط مي شود كه براي اين مسائل قائل شده ايد. بيشتر اوقات شما از نقش ضمير ناخودآگاه تان در معنابخشيدن به حوادث زندگي بي خبريد. زماني كه اتفاقي (مانند تصادف، بيماري، از دست دادن شغل) براي تان مي افتد، آيا آن را به منزله يك شروع مي بينيد يا يك پايان؟ اگر فردي با شما مخالفت مي كند، آيا او به شما توهين كرده، شما را تربيت كرده يا واقعا نگران شماست؟
آيا يك مشكل ويرانگر به معناي منفي ست؟ يا شايد ممكن است كه هديه اي از سوي خداوند دريافت كرده ايد؟

زندگي شما برمبناي معنايي مي گذرد كه شما به آن داده ايد. هر معنايي باعث داشتن احساسات منحصر به فردي مي شود و كيفيت زندگي شما شامل جايي ست كه به طور احساسي در آن زندگي مي كنيد.

من هميشه در طي سمينارها سوال مي كنم: «چند نفر از شما كساني را مي شناسند كه داروي ضدافسردگي مصرف مي كنند و هنوز هم افسرده اند؟» معمولا 85 تا 90 درصد از شركت كنندگان دست شان را بالا مي برند.

 

چگونه ممكن است؟ دارو بايد باعث بهبود حال مردم شود. اما حقيقت اين است كه طبق برچسب موجود روي داروهاي ضدافسردگي يكي از عوارض جانبي ممكن است افكاري در مورد خودكشي باشد.

اما مهم نيست كه فردي چقدر دارو مصرف مي كند؛ اگر او به طور مداوم به چيزهايي توجه داشته باشد كه نمي تواند كنترل كند يا ندارد، به راحتي ممكن است نااميد شود. اگر جمله اي مانند «زندگي ارزش زندگي كردن ندارد» نيز به اين موضوع اضافه شود هم ديگر معجوي ساخته شده كه هيچ قرص ضدافسردگي نمي تواند از پس آن برآيد و همين مورد باعث كاهش و از بين رفتن كيفيت زندگي فرد شود.

با اين حال اگر آن فرد به معناي جديدي از زندگي يا دليلي براي آن يا باوري كه قرار بوده همه چيز وجود داشته باشد، دست پيدا كند، مستحكم تر از هرچيزي خواهدشد و اين تصميم گيري كمك فراواني به كيفيت زندگي فرد مي كند و براي او اتفاق مي افتد. زماني كه مردم عادات هميشگي و معناي زندگي شان را تغيير مي دهند، محدوديتي در تغيير زندگي وجود نخواهدداشت. تغيير تمركز در زندگي مي تواند به معناي واقعي شيمي حيات او را ظرف چند دقيقه تغيير دهد.

بنابراين كنترل كيفيت زندگي را به دست بگيريد و هميشه به ياد داشته باشيد كه زندگي برابر است با احساسات و احساسات برابر است با زندگي. هوشيارانه و با ذهن باز انتخاب كنيد. در هر حادثه اي معنايي قدرتمند پيدا كنيد و بدين گونه ثروت موجود در عميق ترين معناي زندگي در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

زماني كه معنايي در ذهن خود ايجاد كرديد، احساسات در شما پديدار مي شوند و آن احساسات باعث به وجود آمدن حالتي براي اتخاذ سومين تصميم خواهندشد:

سومين تصميم: چه كار خواهيد كرد؟
وضعيت احساسي شما به طرز شديدي اعمال شما را تحت تاثير خود دارند. اگر عصباني باشيد، رفتار متفاوتي نسبت به وقتي داريد كه احساس سرزندگي فراوان مي كنيد.

اگر مي خواهيد به  زندگي خود شكل دهيد، سريع ترين راه اين است كه نقطه تمركز خود را تغيير دهيد و معناي زندگي تان را روي موضوع قدرتمندتري بنا بگذاريد. دو فرد عصباني به شيوه متفاوتي رفتار مي كنند. برخي عقب نشيني مي كنند و برخي جلو مي روند.

برخي از افراد عصبانيت شان را به شكل آرام تري ابراز مي كنند. اما ديگران آن را بسيار بلند و با خشونت نشان مي دهند. برخي ديگر نيز به دنبال موقعيتي مي گردند تا پرخاشگري منفعلانه خود را نشان دهند تا دوباره دست پيش بگيرند يا حتي به همان ميزارن انتقام بگيرند.

اين الگوهاي رفتاري از كجا آمده اند؟ انسان تمايل دارد كه رفتار خود را مانند افراد مورداحترام و محبوب خود شكل دهدكه كيفيت زندگي خود را بالا ببرد. افرادي كه شما را خسته يا عصباني مي كنند، چطور؟ شما معمولا رويكرد آن ها را پس مي زنيد. با اين حال خيلي از مواقع نيز مي بينيد كه الگوهايي را انتخاب كرده ايد كه در زمان جواني بارها و بارها ديده بوديد و خوش تان نيامده بود. بسيار خوب و مفيد است كه شما از الگوهاي تان در زمان نااميدي، عصبانيت، ناراحتي و تنهايي باخبر باشيد. اگر آن ها را نشناسيد قادر به تغييرشان نخواهيد بود.

اكنون كه با قدرت اين سه تصميم آشنا شديد، به دنبال الگوهايي باشيد كه دارند آن چه را كه شما از زندگي مي خواهيد، تجربه مي كنند. به شما قول مي دهم آن هايي كه مراودات دلنشيني دارند، نسبت به افرادي كه هميشه مجادله و دعوا مي كنند، روي مسائل كاملا متفاوتي تمركز مي كنند و معناي كاملا متفاوتي براي چالش هاي مجود در روابط دارند همين عمل باعث افزايش كيفيت زندگي فرد مي شود.

اين موضوع علم پرتاب موشك نيست. اگر از تفاوت هاي موجود بين رويكرد مردم در اينن سه تصميم آگاه باشيد، روشي براي ايجاد تغييرات مثبت در كيفيت زندگي خود خواهيد داشت.
منبع:مجله پنجره خلاقيت

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۳۲:۰۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

سلام به همه دوستان خوبم به جمع ما خوش امديد دراين سايت شما انواع مطالب جالب در موضوعات مختلف را كه بيشتر جنبه كاربردي در زندگي روزمره را دارد ميتوانيد ببينيد و از انها استفاده كنيد اميدواريم مطالب ارايه شده رضايت شما را جلب كند لطفا پس از بازديد با ارايه نظرات خود را ما را در رابطه بهتر شدن سايت ياري فرماييد منتظر حضور سبزو هميشگي تان هستيم ياحق
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب