خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد

سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 352
دیروز : 262
افراد آنلاین : 4
همه : 1959083
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

آموزش الفبا قبل از دبستان درست است؟چگونگي آموزش الفبا,آموزش الفبا به كودكان پيش دبستاني

آموزش الفبا به كودك، پيش از دوره دبستان و پيش دبستاني درست نيست

 

آموزش الفبا با روشهاي مختلف تبليغاتي، مسئله اي است كه ذهن خيلي از پدرها و مادرها را درگير خود كرده است. با ديدن تبليغات مختلف در زمينه آموزش الفبا قبل از دبستان، والدين به اين فكر مي افتند كه اگر فرزند آنها قبل از شروع دوران دبستان بتواند خواندن و نوشتن را بياموزد چقدر عالي است.

 اما آيا واقعا چنين است؟ پاسخ روانشناسان به اين مسئله اين است كه آموزش الفبا و مباني رياضي به كودك، پيش از دوره دبستان و پيش دبستاني درست نيست ؛ زيرا:

۱- اين سنين، دوران بازي و جست و خيز بچه هاست، كودك را از درس خسته نكنيد.

۲- يادگيري الفبا سبب مي شود كودك از ابتداي دوران مدرسه، از بيشتر بچه‌ها جلوتر باشد و از كلاس و درس زده شود و حتي ممكن است به عنوان دانش‌آموز ناآرام و نامنضبط شناخته شود. چرا كه به دليل تكراري بودن مطالب خود را با حرف زدن يا شوخي كردن با دوستانش سرگرم مي كند.

 چگونگي آموزش الفبا,آموزش الفبا به كودكان پيش دبستاني

يادگيري الفبا قبل از مدرسه باعث مي شود ، او از كلاس و درس زده شود

 

۳-اصلا نيازي به اين آموزش ها نيست و آموزش هاي مرسوم مهد كودك ها و مراكز پيش دبستاني كفايت مي كند. حتي ممكن است شيوه آموزش شما با شيوه اي كه كودك سال آينده در مدرسه مي آموزد بسيار متفاوت باشد و اين مسئله به طور قطع كودك را دچار سردرگمي خواهد كرد.


۴- سيستم آموزش موجود در مدارس ما جواب‌گوي پيشرفت كودك با سواد شما نخواهد بود و او ناخواسته از اين سيستم طرد مي شود! اين امر انگيزه تحصيلي دانش آموز را پايين مي آورد.

۵- بازي هاي رايانه اي پرتحرك، هيجان انگيز و خشن براي كودكان مناسب نيست. به طور كلي، هرچه بازي ها در اين سنين نياز به تحرك جسمي بيشتري داشته باشد بهتر است. اما اگر چاره اي نداشتيد، بازي هاي رايانه اي فكري، مثل شطرنج، پازل و… نيز خوب است.

 

۶-كودكان از طريق بازي ها ياد مي گيرند. پس بازي هاي بيشتر و بيشتري بياموزيد و با فرزندانتان آن ها را تجربه كنيد. سعي كنيد برخي از بازي هاي دوران كودكي تان را به كودك تان نيز ياد بدهيد. بازي هايي مثل الك دولك، گرگم به هوا، هفت سنگ، شاه، وزير ، دزد و… .


۷- اشتباه نكنيد انرژي بچه ها از بزرگ ترها بيشتر نيست! بلكه به دليل كوچك تر بودن اندامشان، انرژي شان نيز ديرتر تمام مي شود و تحمل بازي ها و كنجكاوي هاي آنان نيازمند صبر و حوصله بسيار زيادي از جانب شماست. توجه داشته باشيد كه براي به دست آوردن هر چيز ارزشمندي بايد هزينه كنيم.

 

منبع:salamatnews.com


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۵۹:۰۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

چگونه ترس از تاريكي را در كودك درمان كنيم؟ترس از تاريكي در بچه ها,ترس از تاريكي در كودكي

يكي از عمده‌ترين دلايل ترس از تاريكي، تخيلات ذهني كودك است

 

خيلي از والدين از اين مساله گله‌مندند كه كودكشان خيلي مي‌ترسد و حاضر نيست شب‌ها در اتاقش بخوابد يا اگر اتاق تاريك باشد، به هيچ‌وجه زير بار نمي‌رود كه در اتاق بماند يا همين كه شب مي‌شود، كودك به مادر مي‌چسبد و مي‌گويد من مي‌ترسم...

 روانشناس كودك و مشاور فرزندپروري در اين باره گفت: «علل متفاوتي مي‌تواند منجر به ترس شبانه در كودكان شود. با اين حال يكي از عمده‌ترين دليل آن، تخيلات ذهني كودك به‌خصوص در سنين زير شش سال است.»

وي در ادامه افزود: «در سنين زير شش سال ممكن است كودك فيلم يا كارتوني مي‌بيند كه در آن موجودات تخيلي نقش‌آفريني كرده‌اند يا اينكه شاهد تماشاي صحنه‌هاي ترسناكي بوده كه البته هر چند از نظر ما ترسناك نيست، ولي با توجه به سن و موقعيت كودك كه اين تصاوير برايش ترس‌آور بوده، به واسطه تخيلات قوي‌‌اش، به تصاويري كه ديده، بال و پر مي‌دهد و صحنه ترسناكي در ذهنش نقش مي‌بندد. به همين خاطر وقتي در اتاقي تاريك است، هر لحظه فكر مي‌كند كه از پشت در يا از توي كمد يا پشت جالباسي قرار است كه موجود وحشتناكي بيرون بيايد. به همين دليل حاضر نمي‌شود در اتاق تنها بماند و دائم به والدينش مي‌چسبد.»

اين روانشناس كودك با اشاره به اينكه از ديگر علل ترس‌هاي شبانه كودك مي‌تواند صحبت‌هاي رد و بدل‌ شده بين او و دوستانش يا بزرگسالان باشد كه به گوشش شنيده، توضيح داد: «علت ديگر در شكل‌گيري ترس كودك، مي‌تواند حرف‌ها و داستان‌هايي باشد كه طي روز كودكان براي هم تعريف مي‌كنند. البته گاهي هم اين بچه‌ها در جمع بزرگسالان، مطالبي را مي‌شنوند كه باعث ايجاد ترس و وحشت بيشتر در آنها مي‌شوند مثلا صحبت درباره موجودات افسانه‌اي يا جن يا اتفاق عجيب و غريبي كه براي فردي افتاده است و... بنابراين طبيعي است در اين شرايط به كمك تخيلات قوي‌اي كه دارد، صحنه‌هاي ترسناكي را در ذهن خودش مجسم كند و همين كه شب مي شود منتظر باشد كه در تاريكي، اتفاقات ناخوشايندي برايش بيفتد.»

وي همچنين اشاره كرد كه ترس‌ و اضطراب‌ كودك مي‌تواند به دليل مسائل ديگري هم باشد كه به اين شكل نمود پيدا كرده است، مثلا در خانواده‌هايي كه والدين اختلافات شديد دارند، به دليل اينكه كودك مي‌ترسد كه مبادا پدر يا مادر را از دست بدهد يا كودكاني كه به تازگي وارد محيط مهدكودك و مدرسه شده‌اند يا در محيط مدرسه توسط كودك قلدري اذيت مي‌شوند يا تحت آزار جسمي يا جنسي قرار دارند، ممكن است ترس و اضطرابشان به شكل ترس از تنهايي يا تاريكي تظاهر پيدا كند.

علت ترس از تاريكي,ترس از تاريكي كودك

براي پيشگيري از ترس كودك، در مرحله اول با كودكتان صحبت كنيد و بدانيد در ذهن او چه مي‌گذرد

 
قياسي به والديني كه داراي چنين فرزنداني هستند، توصيه كرد كه براي درمان و كمك به اين كودكان در مرحله اول با كودكشان صحبت كنند و بدانند در ذهن او چه مي‌گذرد. به عنوان مثال اگر فرزندشان از موجودات تخيلي مي‌ترسد، چراغ را روشن كنند و همه اطراف خانه را به او نشان دهند. كنارش بمانند به خصوص موقع خواب و اين اطمينان خاطر را بدهند كه چيزي نيست و مراقبش هستند تا زماني كه به خواب برود. در صورتي هم كه لازم باشد چراغ خوابي در اتاق روشن كنند.

اين كارشناس ارشد روانشناسي از دانشگاه تهران درنهايت با هشدار اينكه والدين بايد مراقب عكس‌العمل‌هاي رفتاري خود در برابر كودكاني كه دچار ترس‌هاي شبانه مي شوند باشند، گفت: «والدين نبايد هيچ‌وقت ترس كودك را مسخره كنند يا دست‌كم بگيرند و بگويند كه «اينكه ترس نداره!»، «تو بزرگ شدي اين رفتارها چيه» و... در اين سنين، ترس كودك طبيعي است و بايد اين مساله را پذيرفت و با او حس همدري و همدلي داشت. در اين شرايط بهتر است به كودك بگوييد «مي‌دونم كه احساس ترس مي‌كني، ولي مامان جون اينجا چيزي نيست و براي اينكه مطمئن شي با هم همه جا رو نگاه مي‌كنيم»

معمولا اين ترس‌ها بعد از چند روز برطرف مي‌شود. ولي اگر بعد از مدتي ديديد كه مشكل همچنان وجود دارد يا براي زماني طولاني است كه دچار اين ترس‌هاست، حتما به يك روانشناس كودك مراجعه كنيد. چراكه در بسياري از موارد ترس كودك نشان از اضطراب او از مسائل ديگري است كه حتما لازم است ريشه‌يابي شود.»

منبع:salamaneh.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۵۸:۲۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

سرگرمي تهراني ها در 100 سال پيش (عكس)

سرگرمي تهراني ها در 100 سال پيش (عكس)

 تهران براي اولين بار توسط موسس سلسله قاجار به عنوان پايتخت انتخاب شد.

يكي از سرگرمي‌هاي مردم تهران قديم، خربازي (خرسواري، يابوسواري) بود كه جوانان شيفته‌اش بودند. اين بازي و تفريح منحصرا مخصوص داش‌مشدي‌هاي خوش‌پوش بود كه در مكان‌هايي چون خيابان علاءالدوله (فردوسي)، دولاب (قريه‌اي در شرق تهران) دوشان‌تپه (خيابان ژاله) و مزرعه امين‌الملك (حوالي راه‌آهن) به تفريح و مسابقه مي‌پرداختند و تعداد زيادي از مردم ساعت‌ها محو تماشاي خرسواري مي‌شدند.

 

سرگرمي تهراني ها در 100 سال پيش (عكس)

اين چهارپايان فقط جهت سواري تربيت شده كه همه آنها از ميان اصيل‌ترين و تيزفهم‌ترين خرها و يابوها بودند. همه چهارپايان چه كوچك و چه بزرگ براي مسابقه و تفريح به پالان‌هايي ظريف از جنس مخمل با افسارهايي مزين به نقره، گل‌ميخ نقره و با زنگوله‌هاي فراوان آرايش شده بودند. همچنين دست، پا و دم آنها را حنا مي‌بستند و سم‌هايشان را به رنگ سياه درمي‌آوردند و از پيشاني‌بند و مگس‌پران (رشته چرمي كه براي رفع مگس جلو صورت چهارپايان آويخته) براي زينت‌بخشيدن به اين حيوانات استفاده مي‌كردند.

 

خر و يابوسواران نيز موقع سواري با بهترين لباس‌ها در ميان مردم ظاهر مي‌شدند. با لباده‌هاي بلند از ماهوت مخمل و رداهاي رالي، كپنك‌هاي نمدي، شال ابريشمي و گيوه‌هاي آجيره در برابر چشمان صدها تماشاچي در عصرها و روزهاي تعطيل از حاشيه خيابان و مكان‌هاي مذكور بالا و پايين مي‌رفتند.

 

ازجمله خرسواران و يابوسواران معروف آن ايام، اكبر خرسوار، داش غلام قداره، يدالله‌خان ايلچي، لوطي ابراهيم سنگلجي و آقابالاخان ارباب بودند كه معمولا هريك از آنها مهتري مخصوص و طويله‌اي سرخانه داشتند و خر و يابوي خود را مثل بچه‌هايشان بزرگ مي‌كردند و جزو خانواده‌شان به حساب مي‌آوردند.

 

الك دولك‌بازي

از ديگر تفريحات دارالخلافه‌نشينان در دوران قاجار، الك‌دولك‌بازي بود كه كودكان و حتي بزرگسالان به آن علاقه بسياري داشتند. الك‌دولك‌بازي به اين صورت اجرا مي‌شد كه با قرعه انداختن، شخصي چوب ضخيم و كلفتي را به دست مي‌گرفت و چوب كوتاه را روي دو آجر يا دو سنگ قرار مي‌داد و به وسيله چوب كلفت، با ضربه شديدي چوب كوچك را به فضا پرتاب كرده و ساير بازيكنان كه با فاصله كنار هم قرار داشتند، اگر چوب كوتاه را مي‌گرفتند، برنده شده و جاي بازيكن نخست را مي‌گرفتند و اين دور و تسلسل همچنان ادامه داشت.

 

الك‌دولك بازي در تهران قديم آنقدر رواج پيدا كرد كه در هر كوچه و محله‌اي عده‌اي از جوانان بيكار به اين بازي مشغول بودند تا اينكه منظم‌السلطنه وزير نظميه مظفرالدين‌شاه اين بازي را در تهران ممنوع كرد و دستور داد هركسي كه دست از اين بازي برندارد به معدن زغال‌سنگ اطراف تهران فرستاده شود چراكه وي معتقد بود بازي الك‌دولك، اسباب فساد شده و اگر متوقف شود افراد بيكار به دنبال شغل مي‌روند. با اين حال بعد از دو ماه اين قانون به فراموشي سپرده شد و دوباره تهرانيان مشغول الك‌دولك‌بازي شدند.

 

مساله‌ گويي و معركه‌ گيري

معركه‌گيري و مساله‌گويي يكي ديگر از تفريحات مردم تهران قديم بود. عده‌اي از افراد كه تخصص‌هايي در زمينه‌هاي مختلف نقالي و هنرهاي نمايشي داشتند در كنار اماكن زيارتي، مساجد و امامزاده‌ها بساط معركه‌گيري به‌پا مي‌كردند. مساله‌گوها غالبا دو نفر بودند كه مردم آنها را به نام مرشد و بچه‌مرشد مي‌شناختند. پس از حلقه‌زدن تماشاچيان دور اين دو نفر، مرشد يك مساله فقهي را مطرح مي‌كرد و از بچه‌مرشد (وردست) مي‌خواست تا به آن مساله جواب دهد.

 

سرگرمي تهراني ها در 100 سال پيش (عكس)

در اين برنامه آنچه مهم به‌حساب مي‌آمد دانش معركه‌گير بود كه بايد مطابق سليقه‌هاي مختلف و متنوع و باتوجه به تناسب جو سوال مطرح كند. خارج از مسايل فقهي نيز، مرشدان و بچه‌مرشدان در قالب منتقدان اجتماعي پاره‌اي از دردهايي را كه بر سر دل مردم سنگيني مي‌كرد بازگو مي‌كردند. اين مساله‌گويان معمولا تا زماني كه از مردم پول نمي‌گرفتند معركه را به راه نمي‌انداختند.

 

گاهي هم براي آنكه بيشتر پول جمع كنند حرف‌هاي خود را در جاي حساس قطع مي‌كردند و الباقي را به روز ديگر حواله مي‌دادند تا خلايق را تشنه‌تر و مشتاق‌تر كنند. معركه‌گيري از دو ساعت مانده به طلوع آفتاب شروع مي‌شد و با دست به دست شدن و تعويض معركه‌گير و مساله‌گو و مطالب مورد بحث تا غروب ادامه پيدا مي‌كرد.

 

در ميان مرشدان كه در تهران قديم فعاليت داشتند مرشد مرحب شهرت بيشتري داشت و جزو معدود مساله‌گوياني بود كه نامش به روزگار ما رسيده است. مساله‌گويي تقريبا تا 20 سال گذشته به‌طور پراكنده و در قسمت‌هايي از جنوب شهر و حاشيه تهران همچنان پابرجا بود.

 

پرده قيامت

تماشاي پرده قيامت از ديگر سرگرمي‌هاي تهراني‌هاي آن روزگار به حساب مي‌آمد. پرده قيامت، پرده نقاشي‌شده بزرگي بود كه در مكان‌هاي مخصوصي قرار مي‌دادند. در اين پرده اوضاع و خصوصيات دوزخ به زعم نقاش مجسم شده بود. پرده قيامت شامل تصوير جهنم با شعله‌هاي آ‌تش كشيده شده كه از كنار آن چند مار و عقرب و اژدها ديده مي‌شد كه گناهكاران و دوزخيان به‌وسيله لهيب آتش، گرفتار اين جانوران شده بودند. متصدي پرده قيامت با چوبي بلند و صدايي گرفته يكايك خصوصيات موارد به نقش درآمده را براي تماشاچيان توضيح مي‌داد و آنها را از روز قيامت و جهنم آگاه مي‌كرد.

 

سرگرمي تهراني ها در 100 سال پيش (عكس)

مارگيري، معركه‌اي بود كه مردي با دو جعبه چوبي كه داخل يكي از آنها موش صحرايي و در جعبه ديگر مار بود به ميان مردم آمده و موش و مار را به جنگ هم مي‌انداخت يا اينكه خودشان با مارها بازي مي‌كردند. مثلا سر مار را در دهان خود فرو مي‌كردند يا مار را دور گردن‌شان مي‌پيچيدند.

 

نمايش لوطي عنتري

در روزهاي تعطيل، تهراني ها براي پركردن اوقات فراغت عازم باغ‌ها و گردشگاه‌هاي تهران مانند دوشان‌تپه، عشرت‌آباد، پس‌قلعه، چشمه‌علي و… مي‌شدند و بيشتر وقت خود را در اين باغ‌ها صرف تماشاي عمليات لوطي عنتري مي‌كردند؛ لوطي عنتري با ميمون‌هاي تربيت‌شده كه به رقص و كارهاي شگفت‌آوري دست مي‌زد و با ساز و دهل مردم را به دور خود جمع مي‌كرد. گاهي لوطي‌ها به جاي عنتر يا ميمون از خرس‌هاي كوچك دست‌آموز براي سرگرمي مردم استفاده مي‌كردند. در اين ميان مارگيرها جاي خاصي داشتند.

 

سرگرمي تهراني ها در 100 سال پيش (عكس)

مارگيري، معركه‌اي بود كه مردي با دو جعبه چوبي كه داخل يكي از آنها موش صحرايي و در جعبه ديگر مار بود به ميان مردم آمده و موش و مار را به جنگ هم مي‌انداخت يا اينكه خودشان با مارها بازي مي‌كردند. مثلا سر مار را در دهان خود فرو مي‌كردند يا مار را دور گردن‌شان مي‌پيچيدند. لوطي عنتري‌ها فقط مختص باغ‌ها و گردشگاه‌ها نبودند بلكه به‌طور سيار همه‌روزه نمايش مي‌دادند و در كوچه و برزن‌ها با نواختن ضرب، اهل محل را خبر مي‌كردند.

 

شعبده‌ بازي

از ديگر سرگرمي‌هاي پايتخت‌نشينان، ديدن شعبده‌بازي و كارهاي محيرالعقول در آن دوران بود. مانند كبوتر درآوردن از زير كلاه، تخم‌مرغ در كلاه شكستن و نيمروي داغ درآوردن، پنبه در دهان فرو كردن و 200 متر نخ از دهان بيرون آوردن، دستمال سفيد در دهان كردن و دستمال الوان درآوردن و چشم‌ بندي‌ هايي از اين قبيل… در اين حقه‌بازي‌ها و چشم‌بندي‌ها، كسي از تماشاچيان نمي‌توانست از غيرحقيقي‌ بودن‌ شان ايراد بگيرد ولي گاهي اتفاق مي‌افتاد كه شعبده‌باز سوتي مي‌داد و تماشاچي‌ها مچش را مي‌گرفتند و وي را كنف مي‌كردند و حقه‌باز براي آنكه بيش از اين مورد تمسخر قرار نگيرد به تماشاچي‌ها مي‌گفت اگر دروغ مي‌گويم خودت مي‌تواني امتحانش كني و با گفتن اين جمله، كم‌كم شعبده‌باز بساطش را جمع مي‌كرد و ناپديد مي‌شد.

 

بندبازي و آكروباتي

بندبازي و اجراي عمليات آكروباتي از جديدترين تفريحات و سرگرمي‌هاي تهران‌نشين‌ها در ايام گذشته بود كه به دو صورت اجرا مي‌شد. يكي از آنها شامل دسته‌هاي كوچك و محدودي بود كه در معابر عمومي به ارايه هنر خود مي‌پرداختند و مردم را سرگرم مي‌كردند. گروه ديگر در مكان‌هاي خاصي به انجام عمليات بندبازي و آكروباتي مي‌پرداختند كه براي مشاهده هنرنمايي آنان، مردم بايد بليت تهيه مي‌كردند. هر گروه بندباز مركب از يك شخص قوي‌هيكل و تنومند، يك پسربچه چابك و يك نوجوان بود.

 

سرگرمي تهراني ها در 100 سال پيش (عكس)

نمايش‌هاي اين گروه‌ها اشكال مختلفي داشتند، اما عموما حركات گروه‌ها شامل اعمالي از قبيل بالانس‌زدن‌هاي پي‌درپي پسربچه، حركت با يك‌دست در حال بالانس‌زدن، دورخيز از يك نقطه و بالانس‌زدن بر روي شانه‌هاي مرد تنومند و… گاهي نيز پسربچه بر بالاي يك چوب كه به‌طور عمودي روي كمربند شخص تنومند قرار داشت به انجام حركات ماهرانه و محيرالعقولي مي‌پرداخت.

 

همچنين در مواردي تهرانيان براي تامين سرگرمي اهالي خانه، اين گروه‌ها را به منازل خود دعوت مي‌كردند و حتي پاي اين هنرمندان به مجالس عروسي هم كشيده مي‌شد و خانواده عروس و داماد با استفاده از اين هنر و مهارت بندبازها موجبات سرگرمي ميهمان‌هايشان را فراهم مي‌كردند.

 

خيمه‌ شب‌ بازي

خيمه‌شب‌بازي يا تئاتر عروسكي يكي ديگر از تفريحات مدرني بود كه در دوره قاجاريه در تهران رواج يافت و جزو سرگرمي‌هاي موردعلاقه مردم شد. خيمه‌شب‌بازي در اتاقكي پارچه‌اي توسط شخصي به‌نام خيمه‌گردان به‌طوري كه خودش ديده نشود، اجرا مي‌شد. خيمه‌گردان با بند و نخ‌هايي كه عروسك را به آن آويزان مي‌كرد به همراه يك داستان، عروسك‌ها را به حرف، سخن، آواز و صدا، وامي‌داشت.

 

پهلوان كچل از معروف‌ترين نمايشنامه‌هايي بود كه به‌صورت خيمه‌شب‌بازي اجرا مي‌شد. داستان آن به‌اين‌گونه بود كه پهلوان كچل عاشق دختري به‌نام گلرخ بود و پدرش رضايت به وصلت نمي‌داد تا سرانجام سياه معركه پادرمياني مي‌كرد و به پهلوان كچل ندا مي‌دادند كه بايد سبيل پدر گلرخ را با پول و پيشكش چرب كند تا اينكه سرانجام پهلوان قصه، گلرخ را از آن خود ‌كند و نمايش با جشن و سرور به پايان ‌رسد. نمايش عروسكي يا همان خيمه‌شب‌بازي بعدها نتوانست به تكامل برسد و در همان شكل عوامانه خود باقي ماند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۱:۰۰:۲۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

خطرات بزرگ توجيه كردن گناهان

مجموعه : ديني و مذهبي
خطرات بزرگ توجيه كردن گناهان

در اين مقاله از سايت ايران ناز با خطرات بزرگ توجيه كردن گناهان آشنا خواهيد شد.

 

وسوسه‌هايي‌كه باعث مي‌گردد، انسان مرتكب گناه شود، بر دو قسم است:

 

1- گاهي وسوسۀ مستقيم شيطان است؛ كه گناه را آن‌چنان شيرين براي انسان جلوه مي‌دهد، كه او را به انجام دادن گناهاني نظير غيبت، تهمت، شايعه‌ پراكني، چشم‌چراني، دزدي و آزار و اذيت ديگران، و… وادار مي‌سازد.

 

2- گاهي وسوسۀ خنّاس است؛ يعني شيطان، انسان را به انجام معصيتي امر مي‌كند، ولي در عين‌حال، توجيه خود را ضميمۀ آن گناه نيز مي‌كند. كه تكاتي در اين زمينه قابل تامل است:

 

الف: خطر بيشتر
خطر اين قسم دوم از وسوسه، به‌دليل وجود توجيه، بسيار بيشتر از قسم اول است. زيرا انسان توجيه‌گر، خود را گناه‌كار نمي‌بيند كه به فكر توبه بيفتد و تصميم به جبران گناهان خويش بگيرد. و لذا چنان در سراشيبي سقوط، قرار مي‌گيرد تا به هلاكت برسد.

 

ب: گناه را به نيت ثواب انجام دادن
گاهي اوقات، خطر توجيه گناه، تا حدي‌است‌كه باعث مي‌گردد انسان، آن عمل، را حتي به نيت ثواب و قرب به خدا، هم انجام دهد. قرآن كريم اين‌گونه افراد را ورشكسته‌ترين افراد مي‌داند:

 

«قُلْ هَلْ نُنَبِّئُكُمْ بِالْأَخْسَرينَ أَعْمالاً، الَّذينَ ضَلَّ سَعْيُهُمْ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا وَ هُمْ يَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ يُحْسِنُونَ صُنْعاً»،[كهف 104-103]؛ «بگو: آيا شما را از زيان‌كارترين مردم آگاه گردانم؟ آنان‏ كسانى‌‏اند كه كوشش‏شان در زندگى دنيا به هدر رفته و خود مى‏‌پندارند كه كار خوب انجام مى‏‌دهند.»

 

در جريان كربلا، افراد بي‌بصيرتي‌كه در ركاب يزيد شمشير زدند، كساني بودند كه با توجيه خروج حسين بن علي عليه السلام بر خليفه وقت، در مقابل امام صف كشيدند. و آن جنايت عظيم را با قصد قربت، رقم زدند. امام باقر عليه السلام مى‌‏فرمايد:«سى هزار نفر در كربلا جمع شده بودند براى كشتن پسر پيغمبر «وَ كُلٌ‏ يَتَقَرَّبونَ‏ الَى اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ بِدَمِهِ» و همه آن‌ها به قصد قربت آمده بودند؛ به حسين بن على شمشير مى‏‌زدند براى اين‌كه به بهشت بروند.»[1]

 

ج: راحت انجام دادن گناه
توجيه گناه كه يك بيماري و بلاي عمومي است، باعث مي‌گردد، انسان به‌راحتى و بدون هيچ ترس اخروي، مرتكب معصيت شود كه متاسفانه در جامعه شاهد چنين توجيهاتي هستيم.

 

مثلا برخي از افراد، گناهاني مانند رشوه را با توجيه هديه، تهمت را با عنوان همه مي‌گويند، شركت در مجلس حرام را، با توجيه يك شب كه هزار شب نمي‌شود، ربا را با عنوان، همه مي‌خورند، گوش دادن به موسيقي حرام را با عنوان آرامش اعصاب و رقص را به بهانه اين‌كه يك نوع ورزش است، و …  را به‌راحتي و بدون هيچ دغدغه‌اي انجام مي‌دهند.

 

 امام صادق عليه السلام در رابطه با توجيه گناه مي‌فرمايند: «بِمِثْلِ هَذَا التَّأْوِيلِ‏ الْقَبِيحِ‏ الْمُسْتَنْكَرِ يَضِلُّونَ وَ يُضِلُّون‏»،[2]؛ « به‌مانند اين‌گونه توجيه‌هاي زشت و ناپسند، مردم را گمراه مي‌كنند و خود گمراه مي‌شوند.»

 

 د: ريخته شدن قبح گناه
با توجه به اين‌كه رفتارهاي فردي و اجتماعي انسان، تابع ارزش‌ها و نظام ارزشي اوست، توجيه گناه  مفسده ديگري نيز در پي دارد. و آن اينست‌كه باعث مي‌گردد قبح گناه، به‌دليل عادي شدن آن در جامعه، ريخته شود. و نتيجه چنين حالتي، عمومي شدن و شيوع گناه در جامعه، و تغيير سبك زندگي در جامعه مي‌باشد.

 

ه: شيوع گناه
يكي از آفات توجيه گناه، شيوع معصيت است. و در صورتي‌كه گناه در جامعه‌اي بسيار شايع گردد خداوند بر مردمان آن ملت عذاب نازل مي‌كند و اين عذاب مي‌تواند جنبه‌هاي مختلفي هم‌چون؛ از بين رفتن بركت، شيوع بيماري، قحطي و … داشته باشد.

 

«إِنَّ الَّذينَ يُحِبُّونَ أَنْ تَشيعَ الْفاحِشَةُ فِي الَّذينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَليمٌ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُون»،[نور،19]؛ «آنان‌كه دوست مى‏‌دارند كه در ميان اهل ايمان كار منكرى اشاعه و شهرت يابد آن‌ها را در دنيا و آخرت عذابى دردناك خواهد بود. و خدا (فتنه‏‌گرى و دروغشان را) مى‏‌داند و شما نمى‌‏دانيد»

 

بنابراين بايد از كمين اين خطري‌كه هر انساني را تهديد مي‌كند بر حذر بود. كه با وجود  توجيه گناه، انسان هيچ‌گاه در صدد اصلاح خويش بر نمي‌آيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۵۶:۴۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

ملوان زبل در دنياي واقعي! (عكس)

ملوان زبل در دنياي واقعي! (عكس)

بدنسازان برزيلي با تزريق تركيبي عجيب و خطرناك از روغن و الكل به عضلات خود به سلامت بدنشان صدمات جبران ناپذيري ميزنند.
يك بدنساز برزيلي به نام “آرليندو د سوزا ” توانسته است عضلات دوسر بازوي خود را به قطر 29 اينچ برساند و در اين زمينه يك ركورد دار محسوب ميشود. عضلات عجيب و بزرگ او باعث شده است كه به او ” ملوان زبل ” گفته شود.

 

به گفته كارشناسان اگرچه بسياري از بدنسازاني كه از اين تركيب شيميايي خطرناك استفاده ميكنند دچار قطع عضو و يا مرگ ميشوند با اين وجود بسياري از ورزشكاران اين رشته همچنان به تزريق آن ادامه ميدهند.
آقاي دسوزا ميگويد من ميدانم كه هر بار چه مقدار از اين داروي خاص بايد تزريق شود اما هرگز كسي را به استفاده از آن ترغيب نميكنم. من بهترين دوستانم را در اين راه از دست داده ام و بسياري از كساني كه ميشناسم دچار نقص عضو شده اند اما هيچ پزشكي هم به ما كمك نميكند چرا كه معتقدند اين يك عمل خودخواسته است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۵۵:۰۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

با خطرات و عوارض ناشي از واي فاي آشنا شويد!

مجموعه : دانستني ها
با خطرات و عوارض ناشي از واي فاي آشنا شويد!

بسياري از افراد كه به لپ تاپ، تلفن همراه هوشمند و تبلت ها و غيره معتاد هستند در مورد خطرات واي فاي – wifi هشدارها را جدي بگيرند. بررسي محققان جهاني نشان داده است كه استفاده از اينترنت بي سيم يا واي فاي سلامت انسان ها را تهديد ميكند. اگر از كاربران مشتاق اينترنت سؤال كنيد كه يكي از اختراعات مهم بشر چيست، بطور حتم بين گزينه هاي مختلف از واي فاي هم نام مي‌برند. اينترنت پر سرعت و بدون سيم به راحتي ما را به دنياي مجازي بزرگي متصل مي‌كند تا با افراد مختلف در ارتباط باشيم و اطلاعات مورد نيازمان را راحت‌تر و بدون نياز به كابل و سيم دريافت كنيم. اما در مورد سلامت اين اينترنت‌ها حرف و حديث‌هايي وجود دارد.

 

با خطرات و عوارض ناشي از واي فاي آشنا شويد!

 

شايد براي‌ شما جالب باشد بدانيد كه تكنولوژي واي‌فاي يا همان اينترنت بي سيم براي اولين بار در سال 2007 به دنياي مجازي معرفي شد و از آن زمان تاكنون محققان هم بيكار ننشسته‌اند و تحقيقات مختلفي انجام داده‌اند كه نتايج اين پژوهش‌ها تا حدودي شما را متعجب مي‌كند. واي‌فاي مي‌تواند اثرات منفي مختلفي را بر سلامت مغز بر جاي بگذارد كه اين موضوع در مورد كودكان بيشتر اهميت دارد. به گزارش ايران ناز سردرد، خستگي، اختلالات خواب، مشكلات گوارشي، اختلال در عملكرد مغز و حافظه، استرس و حتي افسردگي را به واي فاي و اشعه‌هاي آن نسبت مي‌دهند. پس بعضي از خطرات را جدي بگيريد و خودتان را از صبح تا شب به اينترنت بي‌سيم واي فاي وابسته نكنيد.

 

ارتباط واي فاي – wifi با بي‌خوابي
تا به حال براي‌تان پيش آمده كه شب‌ها بعد از ساعت‌ها كار كردن با اينترنت گوشي موبايل بي‌خوابي سراغ‌تان آمده باشد؟ البته اين موضوع مشكل تازه‌اي نيست و پژوهشگران از سال 2007 درمورد ارتباط بين واي فاي و تاثير آن بر الگوي خواب تحقيقاتي را انجام داده‌اند. نتايج بررسي‌ها نشان مي‌دهد امواج با طول موج پايين كه از تلفن‌هاي همراه ساطع مي‌شود، بر خواب شما تاثيرگذار است. در واقع افرادي كه در معرض اشعه‌هاي الكترومغناطيسي قرار دارند در الگوي خواب‌شان تغييرات قابل توجهي ديده مي‌شود و نسبت به سايرين ديرتر به خواب مي‌روند.

 

با خطرات و عوارض ناشي از واي فاي آشنا شويد!

 

اين پرتوها بر مغز تاثير مي‌گذارند.بنابراين متخصصان به شما توصيه مي‌كنند هنگام خواب تلفن همراه باامواج واي فاي را نزديك خودتان قرار ندهيد يا هنگام خواب مودم‌تان را خاموش كنيد تا هيچ سيگنالي در اطراف شما وجود نداشته باشد و در برنامه خواب تان مشكلي ايجاد نشود.در بسياري از افراد كمبود خواب احتمال بروز ساير مشكلات جدي و بيماري‌هاي ديگري را به دنبال دارد. افسردگي يا فشار خون بالا هم با نداشتن خواب كافي در ارتباط است.

 

تاثير منفي واي فاي – wifi بر رشد كودكان
وقتي كودكان به‌طور مداوم در معرض اشعه‌هاي واي فاي قرار مي‌گيرند در سيستم رشد آنها اختلالاتي ايجاد مي‌شود. يافته‌هاي پژوهشگران استراليايي اين گفته را تاييد مي‌كند. در حقيقت اين اشعه‌ها سنتز پروتئين‌ها را تحت تاثير قرار مي‌دهد و بدين ترتيب در فرآيند رشد مشكلاتي به‌وجود مي‌آورد. در نتيجه ممكن است كودكان و نوجوان در سنين رشد پيشرفت قابل توجهي نداشته باشند و نسبت به ساير همسن و سالان‌شان كوتاه‌تر بمانند.

 

با خطرات و عوارض ناشي از واي فاي آشنا شويد!

 

بنابراين به والدين توصيه مي‌شود در مورد استفاده فرزندان‌شان از اينترنت واي فاي محدوديت‌هايي در نظر بگيرند تا كودكان از صبح تا شب مشغول كار كردن با انواع و اقسام وسايل الكترونيكي مانند موبايل، تبلت و لپ‌تاپ نباشند.

 

تاثير واي فاي – wifi در باروري مردان و زنان
شايد به گوش‌تان رسيده باشد كه گرماي ايجاد شده در لپ‌تاپ‌ها در طولاني مدت بر قدرت باروري مردان تاثير مي‌گذارد. در حال حاضر پژوهشگران به مردان هشدار مي‌دهند كه در زمينه بروز مشكلات باروري فقط لپ‌تاپ‌ها را مقصر ندانند. نتايج بررسي‌هاي انجام شده در انسان و حيوانات آزمايشگاهي نشان مي‌دهد كه قرار گرفتن در معرض اشعه‌هاي واي فاي تاثيرات منفي بر جاي مي‌گذارد.

 

با خطرات و عوارض ناشي از واي فاي آشنا شويد!

 

نكته ديگر اين است كه فقط مردان در معرض ناباروي قرار ندارند، بلكه واي فاي قدرت باروري خانم‌ها را هم تحت تاثير قرار مي‌دهد. در نتيجه جنين شكل نمي‌گيرد. علاوه بر اين يك موسسه پژوهشي سوئدي كه در اين زمينه تحقيقاتي انجام داده به خانم‌هاي باردار هم توصيه مي‌كند كه با اينترنت بي‌سيم به دستگاه‌هاي الكترونيكي مختلف متصل نشوند و خودشان را از محيط‌هايي كه اشعه واي فاي وجود دارد دور نگه دارند.

 

واي فاي – wifi با سرطان ارتباط دارد؟
يكي از سؤالاتي كه بعضي از كاربران واي فاي را نگران كرده در مورد احتمال سرطان‌زا بودن واي فاي است. در واقع سرطان‌زا بودن واي فاي هنوز به اثبات نرسيده و در اين زمينه اتفاق نظر مشخصي درميان پژوهشگران و محققان جهاني وجود ندارد. با اين وجود نتايج بررسي‌ها روي نمونه‌هاي آزمايشگاهي نشان مي‌دهد قرار گرفتن در معرض اشعه‌هاي الكترومغناطيسي احتمال بروز تومور‌هاي سرطاني را افزايش مي‌دهد. به هر حال هنوز تحقيقات كمي روي نمونه‌هاي انساني صورت گرفته است.

 

اختلال در عملكرد مغز
تحقيقات پژوهشگران نشان مي‌دهد كودكاني كه در معرض اشعه‌هاي واي فاي قرار دارند نسبت به سايرين تمركز كمتري داشته و مغزشان عملكرد پايين‌تري دارد. دليلش اين است كه واي فاي، فعاليت‌هاي مغز را تحت تاثير قرار مي‌دهد. البته فقط كودكان نيستند كه مغزشان تحت تاثير اشعه‌ها قرار مي‌گيرد، بلكه واي فاي زنان را بيش از مردان مورد هدف قرار مي‌دهد. در يك تحقيق 15 مرد و15 زن داوطلب مورد بررسي قرار گرفتند و براي همه آزمون مشابهي براي سنجش حافظه در نظر گرفته شد. در ابتدا همه آنها در شرايطي آزمايش شدند كه هيچ نوع اشعه واي‌فاي در محيط وجود نداشت.

 

با خطرات و عوارض ناشي از واي فاي آشنا شويد!

 

در اين شرايط وضعيت هر دو گروه مشابه بود اما در مرحله بعد اين افراد به مدت 45 دقيقه در معرض اشعه واي‌فاي 2.4 گيگاهرتز قرار گرفتند و در همين زمان مشغول پاسخ‌دهي به تست حافظه بودند. در اين شرايط وضعيت مغز هر دو گروه مورد بررسي قرار گرفت و معلوم شد كه فعاليت خانم‌ها و سطح انرژي‌شان نسبت به مردان به‌طور قابل توجهي تغيير كرده است. اين نكته براي خانم‌ها متاثركننده است اما بايد به مردها هم هشدار دهيم كه خيال‌شان خيلي راحت نباشد و آنها هم اگر در معرض مداوم اشعه‌هاي واي فاي باشند، تغيير ناخوشايندي در عملكرد مغزشان ديده مي‌شود.

 

چطور از خطرات واي فاي – wifi در امان بمانيم؟
اين روزها همه ما با شبكه‌هاي اينترنت‌هاي مختلف محاصره مي‌شويم و از محيط‌هاي كاري گرفته تا ساير فضاهاي عمومي و حتي خانه و اتاق شخصي‌مان، از اين خطرها در امان نيستيم. به همين دليل دوري از اشعه‌هايي كه در مورد خطرات‌شان حرف و حديث‌هايي وجود دارد، دشوار به نظر مي‌رسد. يكي از ساده‌ترين روش‌هاي كاهش خطرات اين است كه لپ‌تاپ، موبايل و تبلت‌ها را در نزديكي بدن‌تان نگه نداريد و بعد از اينكه كارتان با اين وسايل تمام شد، از آنها فاصله بگيريد. اگر از اين دستگاه‌ها استفاده نمي‌كنيد لزومي ندارد كه از صبح تا شب در اطراف‌تان روشن باشند. به سرعت آنها را خاموش كنيد تا ضمن استفاده از تكنولوژي، سلامتي‌تان را به خطر نيندازيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۵۲:۴۱ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آشنايي با كشنده ترين جانوران دنيا براي انسان!!

مجموعه : دانستني ها
آشنايي با كشنده ترين جانوران دنيا براي انسان!!

فكر ميكنيد خطرناك ترين جانور روي زمين براي انسان كدام است؟! كوسه ها؟ مارها؟ حشرات و يا خود انسان ها؟ مسلما جواب به برداشت شما و تجربه هايتان از خطر باز ميگردد. مثلا من ابتدا فكر ميكردم كوسه خطرناك ترين باشد تا اينكه با يك فك روبرو شدم!

 

ايران ناز: اگر شما بر اساس آمار متوسط تعداد انسان هايي كه توسط جانوران كشته ميشوند دقت كنيد، مطمئنا متوجه خواهيد شد كه پشه ها خطرناك ترين موجود روي اين كره خاكي براي حيات انسان هستند.

 

چه چيزي باعث خطرناك بودن پشه ها ميشود؟
آنها با وجود كوچكي شان، ناقل بيماري هاي كشنده هستند. بدترين آنها مالارياست كه سالانه 600 هزار نفر را مي كشد و 200 ميليون نفري كه سالانه از اين بيماري جان سالم به در مي برند هم چند روزي ناتوان ميشوند. اين بيماري همواره در كمين نيمي از مردم دنياست و سالانه باعث از دست رفتن ميلياردها دلار از بهره وري ميشود.

 

ساير بيماري هايي كه از پشه ها منتقل ميشود، هم خطرناكند مثل تب دنگي، تب زرد و يا زيكا كه اخيرا در آمريكاي جنوبي شيوع وحشتناكي داشته است. بيش از 2500 گونه پشه وجود دارد و آنها در هر منطقه از جهان به جز قطب جنوب يافت مي شوند. در طول فصل اوج توليد مثل، آنها از هر حيوان ديگر بر روي زمين (به جز موريانه ها و مورچه) بيشترند!

 

آشنايي با كشنده ترين جانوران دنيا براي انسان!!

 

پشه ها باعث مرگ دهها هزار نفر از جريان ساخت كانال پاناما بودند و حتي در برخي موارد ديده شده كه الگوهاي جمعيتي را در مقياس بزرگ تحت تاثير قرار داده اند. (مثل مورد اخير زيكا كه دولت السالوادر را مجبور كرد از زنان اين كشور بخواهد تا 2 سال باردار نشوند.)

 

با اين حال پشه ها كمتر مورد توجه قرار ميگيرند. مثلا بخاطر نهايتا 10 مرگ در سال بر اثر حمله كوسه ، تلويزيون هاي امريكا چيزي حدود يك هفته در سال را به مرگ بر اثر حمله كوسه اختصاص مي دهند اما در شرايطي كه پشه ها 50 هزار برابر كوسه ها آدم مي كشند اما من در هيچ كانال تلويزيوني اثري از يك هفته برنامه در مورد پشه نديده ام!

پنج نكته درباره ويروس “زيكا”
در واكنش به شيوع ويروس زيكا گروهي از كارشناسان با جمع‌آوري اطلاعاتي در مورد اين ويروس و پشه “آئدس” كه ناقل آن است و با انتشار يافته‌هاي خود، نكات لازم و ضروري را در اختيار مردم گذاشته‌اند. دكتر “درك مك فادن” از دانشگاه تورنتوي كانادا گفت: شيوع ويروس زيكا به شدت به جمعيت پشه‌ها وابسته است كه در سراسر قاره آمريكا وجود دارند و اكنون در تعداد قابل توجهي از كشورها اين ويروس مشاهده شده است.

 

آشنايي با كشنده ترين جانوران دنيا براي انسان!!

 

در حقيقت سازمان جهاني بهداشت برآورد كرده كه در سال جاري ميلادي (2016) در سراسر جهان سه تا چهار ميليون نفر از مردم جهان به اين ويروس مبتلا مي‌شوند. مركز كنترل و پيشگيري امراض آمريكا به زنان باردار نسبت به سفر به بيش از 20 كشور و منطقه كه در آن‌ها ويروس زيكا مشاهده شده هشدار داده‌اند. به گزارش لايوساينس، نكات حائز اهميتي كه بايد درباره ويروس زيكا دانست شامل موارد زير مي‌شود:

 

1. ويروس زيكا به طور معمول در بيشتر افراد با علائم و نشانه همراه نيست. در حقيقت علائم اين بيماري از هر پنج نفر تنها در يك مورد مشاهده مي‌شود و شامل تب، درد مفاصل و ماهيچه‌ها و التهاب ملتحمه است. اين ويروس علاوه بر آنكه مي‌تواند با بروز عارضه ميكروسفالي در نوزادان ارتباط داشته باشد با خطر ابتلا به بيماريهاي عصب شناختي در افراد بزرگسال نيز مرتبط است. سندرم “گيلن باره” يكي از اين بيماريهاست كه بر اثر آن سيستم ايمني بدن به بخشهايي از سيستم عصبي حمله مي‌كند.

 

2. پشه آئدس ناقل ويروس زيكاست و افراد از طريق گزيدگي پشه آلوده به ويروس زيكا به اين عفونت مبتلا مي‌شوند. پشه ناقل اين ويروس در مناطق استوايي و نيمه استوايي پيدا مي‌شود. اين پشه همچنين عامل انتقال ويروس‌هاي تب دنگي و چيكونگونياست.

 

3. كارشناسان به افرادي كه قصد دارند به اين مناطق سفر كنند، توصيه مي‌كند كه از خود در برابر گزيدگي اين پشه‌ها مراقبت كنند چرا كه بزرگترين فاكتور خطرزا در ابتلا به اين بيماري محسوب مي‌شود.

 

4. ويروس زيكا درمان خاصي ندارد. اگرچه با تست خون مي‌توان اين ويروس را تشخيص داد در حال حاضر درماني براي اين عفونت وجود ندارد. افراد مبتلا به اين بيماري مي‌تواند از داروهايي همچون استامينوفن براي كاهش تب و درد ناشي از عفونت استفاده كنند.

 

5. اين احتمال وجود دارد كه بين ويروس زيكا و تولد نوزادان مبتلا به عارضه ميكروسفالي ارتباطي هست اگرچه هنوز اين ادعا ثابت نشده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۵۱:۴۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

كشنده ترين مخدرهاي خياباني

كشنده ترين مخدرهاي خياباني

به گزارش نازوب، پزشكان معتقدند كه برخي مخدرهاي طبيعي مي‌توانند تحت نظر متخصص كاربردهاي درماني داشته باشند اما بسياري از موادمخدري كه اين روزها با قيمت‌هاي پايين به فروش مي‌رسند حاوي مواد شيميايي مصنوعي و سمي هستند كه براي بدن فقط عوارض مخرب و كشنده دارند اما به دليل قيمت پايين به راحتي خريد و فروش مي‌شوند و اصطلاح «مخدر خياباني» به آنها اطلاق مي‌شود.

 

اين مخدرهاي سمي كه 10 نمونه از كشنده‌ترين‌هاي آنها از جمله نمك حمام،whonnga ،AH-7221، كريستال و purple drank در اين گزارش معرفي شده‌اند با گذشت زمان بافت‌هاي بدن را از هم متلاشي مي‌كنند.

 

در اين فهرست كروكوديل رتبه نخست را دارد و خطرناك‌ترين نوع مخدر محسوب مي‌شود. مصرف اين مخدر كه گوشت بدن را فاسد كرده و از بين مي‌برد در مناطق فقيرنشين روسيه به طور گسترده شايع است و معتادان به آن، معمولا دوز كشنده‌اي از اپيوئيد (داروهاي مخدر)، كدئين و بنزين را به بدن تزريق مي‌كنند. قيمت اين ماده مخدر يك سوم هروئين است و افراد با درآمد پايين به مصرف آن تمايل بيشتري دارند.

 

مخدر خياباني whoonga نيز كه مصرف آن در سال‌هاي گذشته در آفريقاي جنوبي شيوع پيدا كرده، دومين ماده كشنده در اين فهرست است و رتبه سوم نيز به نمك حمام اختصاص دارد.

 

گزارش منتشر شده در سال 2013 در آمريكا نشان مي‌دهد كه در سال 2011 ميلادي، 22 هزار نفر به دليل مصرف اين ماده مخدر به اورژانس‌هاي اين كشور مراجعه كرده‌اند. اين ماده مخدر مشكلاتي همچون افزايش فشارخون، اختلالات رواني و افكار خودكشي را متوجه مصرف‌كننده مي‌كند.

 

بنابراين گزارش، 10 مخدري كه در اين فهرست قرار مي‌گيرند شامل كروكوديل، whoongan، نمك حمام، كراك كوكائين، هروئين، فلاكا، AH-7221، كريستال، purple drank و اسكوپولاين هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۵۰:۰۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آموزش چند ترفند عالي و مخفي در تلگرام

آموزش چند ترفند عالي و مخفي در تلگرام

آموزش بسيار ساده چند ترفند عالي براي كاربران شبكه تلگرام

 

 

 امكاناتي در تلگرام وجود دارد كه يا آنقدر پيش پا افتاده هستند كه كسي توجهي به كاربردش نمي‌كند يا آن‌طور كه بايد و شايد، كاربران اين اپليكيشن از آن مطلع نيستند. امكانات ديگري هم هستند كه لابه‌لاي امكانات مهم‌تري مثل راه‌اندازي سرويس كانال گم مي شوند. البته هميشه هم امكانات نيست و بعضا نواقصي وجود دارد. با انتخاب راه جايگزين مطمئن‌تر مي‌توانيم از هدر دادن حجم اينترنت خود و ديگران كم كنيم؛ البته اگر اينترنت شما هم از اين نامحدودها نباشد!

 

 

ارسال به خودي!

شايد براي شما هم اتفاق بيفتد كه يك پك استيكر اضافه كرده‌ايد و قصد داريد محتويات پك را چك كنيد تا ببينيد كه مناسب مخاطبين شما هست يا نه. يا مثلا يك ويديو را داريد آپلود مي‌كنيد ولي سابقه داشته كه ويديوي آپلود شده بدون صدا است يا اصلا پخش نمي‌شود! پس بهتر است ابتدا در محلي كه بقيه نمي بينند، آپلود كنيد! چه جايي بهتر از صفحه خودتان؟ ولي شما كه صفحه خودتان را نداريد! اشكال ندارد، مسير زير را پيش بگيريد تا به صفحه خودتان دسترسي داشته باشيد. ابتدا اگر username نداريد براي خودتان يكي بسازيد. براي اين منظور مسير Settings, Info, Username را پيش بگيريد و روي آن كليك كنيد (ديفالت اين گزينه None هست). يوزرنيم دلخواه و البته موجود خود را انتخاب كنيد. حال مي‌توانيد در صفحه يكي از دوستان نزديك‌تان اين نام كاربري را بعد از علامت @ وارد كنيد (مثلا اگر يوزرنيم تان ITResan است، بنويسيد ITResan@) و دكمه ارسال را بزنيد. متن با رنگ آبي نمايش داده مي‌شود. با كليك بر روي اين متن مي‌توانيد به پروفايل خود برويد و با كليك روي علامت پيام وارد پي وي خود شويد و هر آنچه دل تنگ‌تان مي‌خواهد، بنويسيد!

 

استيكرت رو قورت بده!

استيكرسازي در ايران صنعت پر رونقي است! روز به روز به سازندگان استيكر اضافه مي‌شود و به لطف سوژه‌هاي اينستاگرامي و غيراينستاگرامي روند ساخت استيكر اگر صعودي نباشد، نزولي هم نيست! ولي هميشه هم ذهن سازندگان استيكر مثبت و سالم نيست و به قول جناب‌خان وارد مقوله‌هاي رياضي “مثبت يك عدد” مي‌شوند؛ يا اصلا حرف‌هاي حسابي مثل سخن بزرگان ميان استيكرهاي داخل يك پك استيكر پيدا نمي‌شود. اين‌جا هست كه تلگرام وارد عمل مي‌شود و به شما كمك مي‌كند تا استيكر اشتباهي را در گروه‌هاي كمي تا قسمتي رسمي نفرستيد. براي اين منظور روي استيكر موجود كليك كرده و كليد كنيد! يعني تا پيش‌نمايش استيكر را برايتان نياورده ولش نكنيد! بعد كه پيش‌نمايش را آورد استيكر را رها كنيد و با خيال آسوده بفرستيدش برود.

فايل بفرست، ويديو نفرست!
اين مورد هم همان‌طور كه در بخش‌هاي قبلي ذكر شد، معلوم نيست از سرعت اينترنت ايران هست يا از سرورهاي تلگرام كه سرويس آپلود ويديو، در بعضي مواقع درست كار نمي‌كند و چندين بار پيش آمده كه ويديوي دريافتي توسط ساير اعضاي گروه يا مخاطب شما، كيفيت لازم را ندارد يعني يا صدا و تصوير با هم جور نيستند، يا كلا ويديو صدا ندارد و يا اصلا پخش نمي‌شود. پس بهتر است براي آپلود ويديو، زحمت جست‌و‌جو در فايل‌هاي گوشي يا كامپيوترتان را بكشيد و از طريق سرويس ارسال فايل، ويديو را ارسال كنيد، تا نه حجم اينترنت شما هدر برود و نه حجم آن بنده(هاي) خدا!


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۴۴:۰۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آيا ورزش كردن بر عملكرد هوش اثر گذار است؟

آيا ورزش كردن بر عملكرد هوش اثر گذار است؟

آيا ورزش كردن بر عملكرد هوش اثر گذار است؟

 

به گزارش ايران ناز فعاليت هاي ورزشي مانند دويدن، ورزش هاي تركيبي با شدت بالا، ورزش هاي مقاومتي پايه اي هوش را زياد مي كند.

 

آيا ميدانستيد ورزش كردن چه تاثيرات مفيدي روي سلامتي بدن ما ميگذارد، باعث بروز چه تحولاتي در بدن ما ميشود، آيا ميدانستيد ورزش كردن براي تقويت عملكرد هوش شما بسيار مفيد و موثر است. بر اساس تحقيقات جديد ورزش هاي هوازي پايدار (مانند دويدن، دوچرخه سواري) نورون ها را در مغز ارتقاء مي دهد، اين يعني چيزهاي جديد را راحت تر مي توانيد ياد بگيريد، و چالش ها را نيز ساده تر مي توانيد حل كنيد.

 

اگر براي بيرون رفتن و طي كردن پياده روها به دلايل بيشتري احتياج داريد اين مورد را در نظر بگيريد: طي كردن اين مسافت ها مي تواند قدرت مغزتان را تقويت كند. بر اساس تحقيقات جديد ورزش هاي هوازي پايدار (مانند دويدن، دوچرخه سواري) نورون ها را در مغز ارتقاع مي دهد، اين يعني چيزهاي جديد را راحت تر مي توانيد ياد بگيريد، و چالش ها را نيز ساده تر مي توانيد حل كنيد.

 

در اين تحقيق محققان آزمايش كردند كه چگونه فعاليت هاي ورزشي مانند دويدن، ورزش هاي تركيبي با شدت بالا، ورزش هاي مقاومتي پايه اي پيدايش سلول هاي عصبي در موش ها را تحت تاثير قرار مي دهد. موش هايي كه مي دويدند دو تا سه برابر سلول هاي عصبي بيشتري در هيپوكامپ ( قسمتي از مغز كه مسئول يادگيري موقت و انجام چالش هاي فضايي پيچيده است ) نسبت به ديگر موش ها داشتند.

 

با اينكه اين تحقيق روي موش ها صورت گرفته اما فعاليت هاي ورزشي روي مغز انسان نيز تاثيري مثبت دارند. در مورد تاثير ورزش مغز انسان ها با جوندگان تقريبا به يك شكل در جريان خون به هيپوكامپ تغيير مي كنند. اين يعني چنين تقويت سلول عصبي را در مغز انسان نيز مي توان مشاهده كرد.

 

اين اولين تحقيقي بود كه روي تقويت قواي مغز به وسيله ورزش كار مي كرد. مقالات زيادي درباره اينكه ورزش مي تواند حافظه را تقويت كند، و استرس را كنترل كند نوشته شده، اما تحقيقات روي اينكه چگونه ورزش هاي بي هوازي مي توانند روي مغز تاثير بگذارند هنوز بي نتيجه است. به نظر مي رسد ورزش هوازي در تقويت حافظه، خلق و خو و دقت بيشترين تاثير را دارد. با اين حال همچنان فرمول اينكه چه مقدار، چه مدت و چه نوع ورزشي بهترين تاثير را دارد ناشناخته است. چيزي كه در حال حاضر مشخص است تاثير بيشتر ورزش هنگام صبح است.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۴۱:۱۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

تصاويري باور نكردني از تجزيه بدن انسان بعد از مرگ (18+)

[عكس: 0d3011be2fc59263cc76fa49ed9711e9ba1a0078.jpg]

در اين بين برخي افراد از جمله پزشكان پزشكي قانوني و محققان همواره در صدد بودند تا در كلاس‌هاي پزشكي و تشريح جسد انسان به اين مهم دست يابند. به همين علت گروهي از محققان و پزشكان گروه پزشكي قانوني در دانشگاه تگزاس اسكلت‌هاي بدن افراد را در گورستان آزمايشگاهي خود جمع‌آوري كردند تا بر روي آن‌ها تحقيقاتي انجام دهند.فعاليت‌ها اندام‌ها و ماهيچه‌هاي بدن پس از مرگ متوقف مي‌شود و عملكرد پمپ‌ها در غشاء سلولي منجر به انتشار كلسيم در بدن مي‌شود و سبب سفت و سخت شدن اندام‌ها مي‌شود. تجزيه شدن بدن انسان پس از مرگ سبب مي‌شود كه بدن انسان مجدد به خاك بازگردد.

 

روش تدفين چه تاثيري بر مراحل تجزيه جسد دارد؟
در چند دهه اخير مراحل خاكسپاري يا تدفين اجساد تغييرات چشمگيري كرده است و سبب شده است كه تغيير و تحولاتي در نحوه و مراحل تجزيه اجساد اتفاق بيفتد. محققان انسان‌شناسي پزشكي قانوني در دانشگاه تگزاس مراحل تجزيه بدن انسان را بعد از مرگ بررسي كردند و به نتايج جالبي رسيدند.به علت تفاوت‌هاي كه در دين، فرهنگ و آداب نقاط مختلفي از جهان وجود دارد، مردم نقاط و كشورهاي متفاوت به گونه‌هاي مختلفي براي اجساد خود مراسم تدفين مي‌گيرند. از جمله مهم‌ترين اين روش‌ها مي‌توان به خاكسپاري، خاكسپاري در درون تابوت، موميايي كردن و سوزاندن اجساد اشاره كرد.

 

با به وجود آمدن روش‌هاي مختلف تدفين اجساد و پيچيده شدن مراحل آن،‌ كارشناسان پزشكي قانوني حتي با به‌روزرساني و مجهز كردن فناوري و دستيابي به پيشرفت‌هاي فراوان در اين حوزه به سختي توانسته‌اند به طور دقيق و همراه با جزئيات به چگونگي تفكيك مراحل تجزيه جسد و زمان دقيقي كه جسم در محيط مي‌ماند دست يابند.گفته مي‌شود كه با متنوع‌تر شدن روش‌هاي تدفين، گذشت زمان، تغيير در تغذيه و سبك زندگي تجزيه بدن انسان پس از مرگ طولاني‌تر و پيچيده‌تر شده است.

 

ابزارها و امكاناتي كه در آزمايشگاه دانشگاه تگزاس وجود دارد، آن را به يكي از 5 مركز مجهز براي بررسي‌هاي مهم آزمايشگاهي به خصوص در ارتباط با اجساد تبديل كرده است. محققان در اين مركز آزمايشگاهي كه حدود 50 جسد در آنجا آسوده‌اند به بررسي مراحل و روند تجزيه اجساد انسان پرداخته‌اند.در اين مركز اجساد در فضاي باز نگه داشته مي‌شوند و به منظور جلوگيري از حمله حيوانات و پرندگان، اجساد را درون محفظه‌هايي در فضاي باز نگه مي‌دارند. برخي از آن‌ها در سايه و برخي در معرض نور خورشيد قرار مي‌گيرند تا بررسي‌ها به طور جامع انجام شود.

 

تجزيه جسد بر اثر تغيير و تحولات و تاثير عواملي همچون شرايط محيطي،‌ باكتري‌ها،‌ حشرات، توليد مثل حشرات و تحليل سلولي خود جسد به وقوع مي‌پيوندد. به طور معمول اين اتفاقات و مراحل از خارج و داخل بدن اتفاق ميفتد و در نهايت سبب تورم و از دست دادن مايع موجود در بدن و در نهايت خشك شدن جسد مي‌شود.

 

تصاويري باور نكردني از تجزيه بدن انسان بعد از مرگ (18+)

 

در واقع بدن افراد شامل باكتري‌ها و آنزيم‌هايي است كه پس از مرگ و از كار افتادن دستگاه‌هاي حياتي شروع به تجزيه بدن و اندام‌ها مي‌كنند. باكتري‌ها با خوردن بدن آن را تجزيه مي‌كنند و تجزيه جسد مرحله به مرحله پيش مي‌رود و زماني كه سلول‌هاي بدن مي‌ميرند آنزيم‌هايي آزاد ميشوند كه باعث مي‌شود باكتري‌ها و قارچ‌ها جذب بدن شوند و شروع به تجزيه گوشت و اندام هاي نرم بدن كنند. پس از تجزيه بخش هاي نرم بدن نوبت به تجزيه اسكلت استخواني بدن مي‌رسد كه بيشتر طول ميكشد.

 

تصاويري باور نكردني از تجزيه بدن انسان بعد از مرگ (18+)

 

چند روز پس از مرگ، تجزيه تكميل مي‌شود؟
در مركز آزمايشگاهي در دانشگاه تگزاس اجساد را تحت انواع شرايط ممكن بررسي مي‌كنند تا چگونگي تجزيه را به طور دقيق بررسي كنند و بتوانند زمان احتمالي آن را تخمين بزنند. نتايج بررسي‌ها نشان داد كه حدود 6 ماه تا يك سال بسته به شرايط محيطي و همچنين شرايط جسد، تجزيه كامل مي‌شود.تجزيه انسان شامل مراحلي از جمله تجزيه سلول‌ها، تغيير رنگ بدن، انقباض بدن، خشك شدن و تبديل شدن به اكسلت و استخوان است كه بسته به عوامل محيطي و شرايط بدن فرد مدت زمان تجزيه آن از 6 تا 12 ماه متغير است.

 

برخي از اجساد به علت قرار گرفتن در معرض خاك يا آب ممكن است حالتي مومي شكل به خود بگيرند كه اين حالت بر اثر تجزيه بافت‌هاي بدن توسط باكتري‌ها بوجود مي‌آيد. گفته مي‌شود كه اولين مراحل تجزيه در اندام‌ها از پانكراس آغاز مي‌شود.

 

جسد تجزيه‌شده چه بويي دارد؟
گفته مي‌شود كه بعد از تجزيه بدن انسان گاز و بويي خاص در فضا منتشر مي‌شود كه قابل توصيف نيست و بسيار پيچيده‌تر از آن است كه  افراد مي‌كنند. اجساد افراد و جانوران بوي خاصي را از خود منتشر مي‌كند كه نقش مهمي را در شناسايي اجساد و پيدا كردن آن‌ها و پيگيري جنايت‌ها ايفا مي‌كند.مطالعه‌اي جديد نشان داده است كه اجزا و تركيبات شيميايي كه طي تجزيه جسد بوجود مي‌آيد گاز خاصي را از خود منتشر مي‌كند كه در بويي كه از جسد منتشر مي‌شود نقش مهمي دارد.

 

تصاويري باور نكردني از تجزيه بدن انسان بعد از مرگ (18+)

 

براي اين منظور آزمايشي انجام شد كه در آن جسد را در محفظه‌هاي آزمايشكاهي مي‌گذاشتند و طي مراحل تجزيه هواي اطراف آن را مورد آزمايش قرار مي‌دادند تا بو و گاز منتشرشده از آن را پيش‌بيني كنند. نتايج اين آزمايش نشان داد كه اين بو منزجركننده است. بويي كه از جسد منتشر مي‌شود نتيجه تجزيه بدن توسط باكتري‌ها است و هنگامي كه باكتري‌ها از بدن تغذيه مي‌كنند و آن را مي‌خورند بوي بدي منتشر مي‌شود.

 

تصاويري باور نكردني از تجزيه بدن انسان بعد از مرگ (18+)

 

بوي منتشرشده از جسد انسان به كدام حيوان بيشترين شباهت را دارد؟
در اين آزمايش در كنار جسد انسان بر روي اجساد حيواناتي از جمله خوك، خرگوش، موش، لاك‌پشت، قورباغه، كرم،‌ ماهي و پرندگان آزمايش‌هاي بسياري انجام شد و بافت‌ها و هواي منتشر شده بر اثر تجزيه آن‌ها بررسي شد.به گزارش ايران ناز: اين نتيجه بدست آمد كه از اجساد تمام اين جانوران بو و گازي منزجركننده و مشابهي منتشر مي‌كنند.نتايج اين تحقيق نشان داد كه بوي منتشرشده از جسد خوك بيشترين شباهت را با انسان دارد زيرا ميكروب‌هاي موجود در آن‌ها، ميزان چربي بدن و نوع مو آن‌ها شباهت‌هاي فراواني با يكديگر دارند.

 

بيني‌هاي الكترونيكي راهي براي يافتن اجساد
بررسي تركيبات شيميايي موجود در جسد تجزيه شده و بو و گازهاي منتشرشده از آن راهي براي يافتن اجساد گم‌شده بدست مي‌دهد و به گروه‌هاي جستجوگر و همچنين سگ‌هاي آموزش‌ديده جستجوگر كمك مي‌كند.آزمايش‌هاي انجام شده بر روي تركيبات موجود در جسد تجزيه‌شده سبب شده است كه بيني‌هاي مصنوعي و هوشمندي طراحي شود كه اين وظيفه‌ها را به خوبي انجام مي‌دهد.

 

اخيرا محققان در حال طراحي بيني‌هاي الكترونيكي هستند كه مي‌تواند به طور نظري تركيبات شيميايي و بوي جسد را شناسايي كرده و تشخيص دهد و از اين طريق در پيدا كردن اجساد گم‌شده و قربانيان بلاياي طبيعي به گروه‌هاي تجسس كمك مي‌كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۱۰:۳۹:۵۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

ايده هاي خلاقانه براي ساخت كاردستي با بطري خالي

33

امروز تصميم دارم ساخت كاردستي با بطري پلاستيكي رو بهتون ياد بدم تا بتونيد توي خونه و با بطري هاي خالي كه داريد كاردستي هاي جالبي درست كنيد و از هنر و سليقه تون بهترين استفاده رو ببريد و از اين كاردستي ها در تزيين منزل و به عنوان دكوري استفاده كنيد. با اين آموزش زيبا و متفاوت همراهم باشيد.

 

آموزش ساخت كاردستي با بطري:

درست كردن كاردستي با بطري كار خيلي راحتيه، شما ميتونيد توي خونه وبا كمي چسب وسايل و كاردستي هاي زيبايي بسازيد و از اونها نهايت استفاده رو ببريد. يكي از اين وسايل كه توي خونه كاربرد زيادي هم داره ساخت گلدان با بطريه كه به راحتي با يك بطري خالي و سي دي درست ميشه و با يه اسپري طلايي يا نقره ايي زيباييش كامل ميشه.

كاردستي با بطري

اينم چند نمونه گلدان ديگه كه با بطري هاي خالي و يه كم هنر و خلاقيت ساخته ميشه و همه جاي خونه ميتونيد از اين كاردستي ها استفاده كنيد.

 

كاردستي با بطري

كاردستي با بطري

كاردستي با بطري

همچنين ميتونيد با بطري هاي سفيد و سبز رنگ و به كمك كمي فوم يا كاغذ يه گل زيبا درست كنيد.

كاردستي با بطري

البته ميتونيد گلبرگ هايي كه درآوردين رو رنگ بزنيد و يه گل متفاوت و زيبا داشته باشيد.

كاردستي با بطري

ديديد ساخت كاردستي با بطري چقدر راحت و متفاوته؟ خب حالا دو تا بطري بريد و با قسمت انتهاي اونها يه سيب پلاستيكي زيبا به شكل زير درست كنيد.

كاردستي با بطري

حالا با بطري هاي خالي و كمي هم هنر نقاشي و خلاقيت چند تا جاقلمي زيبا درست كنيد و اونها رو توي خونه و هر جا كه دوست داريد قرار بدين و وسايل ريز رو داخلش بذاريد.

كاردستي با بطري

كاردستي با بطري

كاردستي با بطري

يكي از كاربرد هاي بطري خالي استفاده از پلاستيك اونه. چند تا بطري در رنگ هاي مختلف تهيه كنيد و از ديواره اونها چند تا برگ دربياريد و لبه هاي اونو با هويه بسوزونيد و به وسيله سيم به هم متصل كنيد و يه لوستر زيبا درست كنيد.

كاردستي با بطري

اينم يه جاشمعي زيبا كه به راحتي با بطري ساخته ميشه.

كاردستي با بطري

همينطور كه در تصاوير زير ميبينيد كاردستي با بطري تنوع زيادي داره، ميتونيد توي خونه و به راحتي هر كدوم از كاردستي هاي زير رو بسازيد.

كاردستي با بطري

كاردستي با بطري

كاردستي با بطري

كاردستي با بطري


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۹:۱۶:۳۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

حشره جاسوس و پيشرفته آمريكا + عكس

حشره جاسوس و پيشرفته آمريكا + عكس

اين حشره الكترونيكي كه ابعاد بسيار كوچكي نياز دارد حشره جاسوسي آمريكا مي باشد. اين حشره با تكنولوژي خاص و پيشرفته اي ساخته شده است.

 

اين يك دستگاه PD-100 Black Hornet 2 است كه در حال حاضر توسط ارتش آمريكا، در حال آزمايش است. برخلاف «درون»هاي تجاري مثل DJI Phantom يا Inspire اين درون خاص طوري ساخته شده است كه به صورت پنهاني قادر به فعاليت باشد، اين وسيله در كفت دست جا مي‌گيرد و تنها ۱۸ گرم وزن دارد!

 

قيمت هر يك از اين درون‌هاي بسيار كوچك، ۴۰ هزار دلار است. اين درون‌ها را يك شركت نروژي به نام Prox Dynamics ساخته است. اين درون‌ها مانند حشراتي كوچك هستند، مي‌توانند ۲۵ دقيقه پرواز كنند و ۳٫۲ كيلومتر پرواز كنند. آنها مجهز به دوربين‌ها عادي و حرارتي هستند و مي‌توانند عكسبرداري كنند يا به صورت زنده ويدئو ارسال كنند.

 

حشره جاسوس و پيشرفته آمريكا + عكس

 

اندازه كوچك و نيز موتورهاي الكتريكي خاص آنها باعث شده است كه تقريبا در حين فعاليت قابل رؤيت نباشند و صدايي هم از آنها، شنيده نشود.

 

PD-100 را مي‌توان با كنترل از راه دور كنترل كرد. همچنين اين دستگاه مي‌تواند با استفاده از GPS با حالت خودكار پرواز كند.

 

حشره جاسوس و پيشرفته آمريكا + عكس

 

دو عدد از آنها را مي‌توان در يك محفظه كوچك نگهداري كرد و يك سرباز مي‌تواند به راحتي آنها را حمل كند.

 

ارتش انگليس از سال ۲۰۱۳، استفاده از درون‌هاي كوچك همراه سربازان را شروع كرده ست و ارتش آمريكا هم در حال آزمايش شمار قابل توجهي از اين نوع درون‌ها بوده است.

 

حشره جاسوس و پيشرفته آمريكا + عكس

حشره جاسوس

حشره جاسوس و پيشرفته آمريكا + عكس

جاسوس آمريكايي

حشره جاسوس و پيشرفته آمريكا + عكس

حشره جاسوسي آمريكا

حشره جاسوس و پيشرفته آمريكا + عكس


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۲۷:۱۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

توليد واكسن براي مواد مخدر خطرناكمواد مخدر,مواد مخدر خطرناك,انواع مواد مخدر

اين واكسن يك مخدر خطرناك به نام فنتانيل را هدف قرار مي‌دهد

 

توليد واكسن براي مخدرهاي خطرناك
دانشمندان موسسه تحقيقاتي اسكريپس (TSRI) يك استراتژي جديد براي جلوگيري از اعتياد و حتي جلوگيري از مصرف بيش از حد كشنده مواد مخدر صنعتي (designer drugs) را ايجاد كردند.

 

"designer drugs" موادي هستند كه قبلا مشابه آنها وجود نداشته و فرمول آنها نيز هيچ شباهتي به مواد مخدر رايج ندارد. دانشمندان در يك پژوهش جديد كه در مجله Angewandte Chemie به چاپ رسيده است، اعلام كردند كه در آزمايشات پيش باليني يك واكسن با موفقيت توانستند از رسيدن مخدرهاي مصنوعي فنتانيل به مغز جلوگيري كنند.

 

اين واكسن جديد، يك مخدر خطرناك به نام فنتانيل را هدف قرار مي‌دهد، كه 50 تا 500 برابر قوي‌تر از مورفين است. كاربرد اصلي اين دارو ، پيش دارو و آرامبخش قبل از بيهوشي در اتاق عمل است. امروزه، فنتانيل‌ها بطور گسترده‌اي براي بيهوشي و تسكين درد استفاده مي‌شوند.

 

برخي از فروشندگان مواد مخدر در حال حاضر از اين تركيب به جاي هروئين استفاده مي‌كنند. در طول اين سالها ساخت و خريد و فروش اين داروها در بسياري از آزمايشگاه هاي غير قانوني آمريكا با عنوانهاي مختلف سبب مرگ و مير بسياري از افراد شده است. اهميت اين واكسن جديد اين است كه مي‌تواند اثرات سمي اين داروها را براي اولين بار مسدود كند.

 

تنوع اين مواد غير قانوني و اطلاعات ناكافي كاربران از اثرات اين داروها منجر به مصرف بيش از حد و مرگ آنها شده است. اين واكسن جديد از سيستم ايمني بدن بهره مي‌گيرد. تركيب اين واكسن حاوي يك مولكول است كه از ساختار هسته فنتانيل تقليد مي‌كند. بنابراين هنگامي كه اين واكسن تزريق مي‌شود، سيستم ايمني بدن تربيت مي‌شود تا براي خنثي كردن آن، شروع به توليد آنتي بادي كند.

 

ايده اين طراحي اين واكسن اين است كه زماني كه يك فرد پس از آن سعي در مصرف بيش از حد فنتانيل يا انواع آن را دارد، آنتي بادي‌هاي آنها به مواد مخدر متصل شده و از رسيدن آنها به مغز جلوگيري مي‌كنند. اين فرضيه مي‌گويد كه مسدود كردن احساس نشئگي و سرخوشي بعد ار مصرف دارو سبب مي‌شود تا فرد ديگر در جستجو و استفاده مواد مخدر نباشد.


محققان اين واكسن را در مدل‌هاي موش كه به فنتانيل و مصرف بيش از حد آن اعتياد داشتند آزمايش كردند. روند واكسيناسيون سه بار در اين موشها و هر دو هفته يكبار انجام شد. محققان با بررسي آنتي‌بادي‌ها در خون، دريافتند كه سيستم ايمني بدن موشها با موفقيت توانسته فنتانيل را براي ماه‌ها بعد از آخرين تزريق خنثي كند. در آزمايش هاي بعدي، محققان مشاهده كردند كه موش‌هاي واكسينه شده‌اي كه فنتانيل دريافت مي‌كنند، ديگر دچار علائم نشئگي نمي‌شوند.


در واقع، اين موشهاي واكسينه شده براي نشئه شدن نياز به 30 برابر دوز فنتانيل بيشتر از حد معمول داشتند. شايان ذكر است كه آنتي بادي‌هاي توليد شده توسط اين واكسن كه در برابر مصرف بيش از حد در امان مانده بودند، سطوح كشنده فنتانيل را خنثي سازي كردند.
گام بعدي محققان در اين پژوهش، طراحي يك واكسن قوي‌تر و يك تركيب ضد فنتانيل و هروئين است.

منبع : isna.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۷:۱۴:۰۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

سلام به همه دوستان خوبم به جمع ما خوش امديد دراين سايت شما انواع مطالب جالب در موضوعات مختلف را كه بيشتر جنبه كاربردي در زندگي روزمره را دارد ميتوانيد ببينيد و از انها استفاده كنيد اميدواريم مطالب ارايه شده رضايت شما را جلب كند لطفا پس از بازديد با ارايه نظرات خود را ما را در رابطه بهتر شدن سايت ياري فرماييد منتظر حضور سبزو هميشگي تان هستيم ياحق
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب