خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد

سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 285
دیروز : 262
افراد آنلاین : 3
همه : 1959016
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس
درست در جنوب لس آنجلس در ميان صحرا 7 توده سنگ رنگي درخشان ايستاده اند. اين برج هاي سنگي اثر هنرمند سوئيسي «Ugo Rondinone» هستند و «هفت كوه جادو» نام داشته و بين 9 تا 10.5 متر ارتفاع دارند.
برترين ها: درست در جنوب لس آنجلس در ميان صحرا 7 توده سنگ رنگي درخشان ايستاده اند. اشكالي كه بسته به اينكه چطور به آرايش آنها نگاه مي كنيد به نظر مي رسد در يك خط يا يك خوشه قرار گرفته اند. از يك سو به نظر مي رسد اين توده ها در يك رديف خطي منظم قرار دارند و از سوي ديگر شبيه به حجم بزرگ و غول پيكر هستند. اين برج هاي سنگي اثر هنرمند سوئيسي «Ugo Rondinone» هستند و «هفت كوه جادو» نام داشته و بين 9 تا 10.5 متر ارتفاع دارند. 
هر توده شامل 3 تا 6 سنگ بسيار بزرگ است كه همگي از سنگ آهك هاي محلي هستند و با رنگهاي درخشان رنگ آميزي شده اند. هر كدام از اين توده ها هم به نظر محكم و پايدار مي رسند و هم به نظر مي رسد كه هر لحظه از هم مي پاشند و مشابه همين دوگانگي را در ماهيت آنها هم مي بينيم كه هم طبيعي هستند و هم مصنوعي، اثري هنري كه مفهوم آستانه و گذرگاه، انزوا و باهم بودن، معجزه تعادل و رنگ هاي افراطي و فضايي مغاير بين بيابان و نورهاي شهري را انتقال مي دهد. هفت كوه جادو پيوستگي و همبستگي بين طبيعي و مصنوعي و انسان و طبيعت را به نمايش مي گذارد. 
هفت كوه جادو!
هفت كوه جادو!
هفت كوه جادو!
هفت كوه جادو!
هفت كوه جادو!

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۲۴:۵۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
هيونداي از خودروسازان مطرح كره جنوبي است كه به تازگي نوعي پوشش رباتيك جديد را رونمايي كرده.

وبسايت ديجياتو - مريم موسوي: هيونداي از خودروسازان مطرح كره جنوبي است كه به تازگي نوعي پوشش رباتيك جديد را رونمايي كرده. در مطلبي كه پيرامون اين محصول منتشر شده، كمپاني سازنده نمونه اوليه «ربات پوشيدني» اش را با لباس مرد آهني مقايسه نموده و اظهار داشته كه اين لباس به فرد استفاده كننده تواني مضاعف مي دهد و امكاني را برايش فراهم مي كند تا اشيائي كه «صدها كيلوگرم» وزن دارند را به راحتي بلند كند.

اين شركت ابراز اميدواري كرده كه در آينده از  پوشش طراحي شده در كارخانجات، واحد هاي نظامي و يا براي توانبخشي جسمي استفاده گردد.

هنوز اطلاعات جامعي در خصوص اين لباس منتشر نشده اما به نظر مي آيد كه پوشش رباتيك هيونداي با بهره گيري از پلتفرم H-LEX اين شركت توسعه يافته باشد؛ نوعي پوشش مشابه كه كمپاني مورد بحث سال گذشته رونمايي كرد.

البته H-LEX نسبت به نمونه اوليه رونمايي شده سبك تر به نظر مي آيد، هرچند كه ظاهرا كارايي شان مشابه به هم است (نمونه اوليه براي كمك به سالخوردگان و افراد ناتوان طراحي شده بود).

گفتني است هيونداي تنها شركتي نيست كه روي ساخت يك لباس رباتيك كار مي كند. پاناسونيك نيز چندي پيش از ساخت لباسي مشابه براي كارگران كارخانه خبر داد و برخي محققان نيز هم اكنون روي نمونه پوشش هاي سبك ويژه پا براي استفاده هر روز كار مي كنند.

شركت هاي خودروساز نظير آئودي و ب ام و نيز كار توسعه لباس هايي را در پيش گرفته اند كه به مهندسان امكان مي دهند بدون فشار آوردن به كمر خود وضعيت نشسته را به بدنشان بدهند.

هيونداي از لباس رباتيك خود براي بلند كردن اشياء سنگين پرده برداشت

هيونداي از لباس رباتيك خود براي بلند كردن اشياء سنگين پرده برداشت

هيونداي از لباس رباتيك خود براي بلند كردن اشياء سنگين پرده برداشت


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۲۳:۴۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
مارها زنگي، زندگي انفرادي دارند آنها براي شكار كردن از كمين استفاده مي كنند، صبر و تحمل اين مار بسيار بالاست، اين جانداران مي توانند بدون تغذيه تا دو سال زنده بمانند اما وقتي فرصت شكار پيش بيايد از جمله مرگبار ترين و كار آمد ترين گوشتخواران در زمين محسوب مي شوند.

وبسايت فردا - بشير قلي زاده سرچشمه: مارهاي زنگي، زندگي انفرادي دارند آنها براي شكار كردن از كمين استفاده مي كنند، صبر و تحمل اين مار بسيار بالاست، اين جانداران مي توانند بدون تغذيه تا دو سال زنده بمانند اما وقتي فرصت شكار پيش بيايد از جمله مرگبار ترين و كار آمد ترين گوشتخواران در زمين محسوب مي شوند.  
 

حقايق باور نكردني از مارهاي زنگي +تصاوير
مار زنگي پشت الماسي غربي


با توجه به تحقيقاتي كه در مارس 2016 منتشر شده است، حمله مار زنگي به طور متوسط چيزي بين 44 و 70 ميلي ثانيه طول مي كشد اين در حالي است كه پلك زدن انسان در حدود 200 ميلي ثانيه است. در يكبار پلك زدن انسان مار قادر است چهار بار حمله كند.  
 

حقايق باور نكردني از مارهاي زنگي +تصاوير
 مار زنگي پشت الماسي غربي


سرعت بسيار بالا فقط مختص مار هاي زنگي نيست. از حدود 3500 گونه مار در اين سياره، از كوچكترين افعي گرفته تا بزرگترين مار پيتون، تعداد بسيار كمي مورد مطالعه قرار گرفته اند. اما تصور مي رود كه اكثر آنها توانايي  شكار در سر عت هاي بالا را دارند.
 

حقايق باور نكردني از مارهاي زنگي +تصاوير
cottonmouth غربي
 
حقايق باور نكردني از مارهاي زنگي +تصاوير
atrox غربي


برخي بر اين باورند كه ماهيچه مار ها به هم اتصال دارند و مانند باند كشي عمل مي كنند و اين باعث شده كه آنها مي توانند با سرعت بسيار بالا حمله كنند.  
 

حقايق باور نكردني از مارهاي زنگي +تصاوير
پيتون مشبك


وقتي مار ها به سمت طعمه خود شتاب مي گيرند نيروي آنها 30 برابر نيروي گرانش زمين مي شود اين در حالي است كه ماهر ترين خلبانان جنگنده با آموزش هاي بسيار زياد، در نيروي 8 جي كنترل اندام خود را از دست مي دهند و در 10جي بيهوش مي شوند.
 

حقايق باور نكردني از مارهاي زنگي +تصاوير
پيتون سنگي آفريقايي
 
حقايق باور نكردني از مارهاي زنگي +تصاوير
rat snake


هنگامي كه يك خلبان جنگنده شتاب قوي را تجربه مي كند، خون با فشار زياد به سمت پاي او جريان مي يابد چون اين كار خيلي سريع صورت مي گيرد، طول مي كشد تا خون دوباره به مغز برسد در اين حالت مغز با كمبود اكسيژن روبرو مي شود و در نتيجه خلبان بيهوش مي شود. اما مارها با مديريت اين روند با سرعت خيلي بيشتري شكار مي كنند بدون آنكه بيهوش شوند و اين برتري در ساختار جمجمه مارها نهفته است.  
 

حقايق باور نكردني از مارهاي زنگي +تصاوير
جمجمه پيتون مشبك


جمجمه يك مار فوق العاده قابل تحرك است و همچنين در بسياري از مفاصل مار كشش و تحرك وجود دارد. و اين كشش و تحرك باعث شده در موقع حمله سر مار بسياري از ضربه ها را جذب كند. مقايسه اين عمل مانند مشت زدن به ديوار و يك كيسه هوا است. ديوار چون ثابت است تمام ضربه را پس مي دهد ولي كيسه چون متحرك است مقدار زيادي از ضربه را جذب مي كند كه باعث كمتر آسيب ديدن دست مي شود .

حقايق باور نكردني از مارهاي زنگي +تصاوير
rat snake


دانشمندان در حال حاضر در تلاش براي درك چگونگي رفتار مار و سيستم اسكلتي و عصبي آن مي باشند. هدف اين است كه بتوان وسايل نقليه امن تري طراحي كرد كه با جذب نيرو در موقع تصادفات آسيب كمتري به سرنشينان وارد كند. ايدي الهام بخشي از حملات مار، براي طراحي ممكن است مسخره به نظر  برسد اما واقعيت چيزه ديگري است كه شما انتظار داريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۱۹:۱۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

پيشگيري از بازگشت افكار مزاحم به مغز با آدامس جويدنآدامس, فوايد جويدن آدامس, راههاي خلاص شدن از افكار آزاد دهنده

جويدن آدامس مي‌تواند ذهن را از افكار ناخواسته منحرف كند

 

پيشگيري از بازگشت افكار مزاحم به مغز با آدامس جويدن
نتايج تحقيقات جديد دانشمندان دانشگاه ريدينگ انگليس حاكي از آن است كه جويدن آدامس مي‌تواند ذهن را از افكار ناخواسته منحرف كند.
زمان‌هاي زيادي پيش مي‌آيد كه آهنگ يا فكر خاصي در ذهن انسان تكرار مي‌شود و خلاصي از آن به سختي صورت مي‌گيرد؛ اما اكنون محققان دريافته‌اند كه جويدن آدامس مي‌تواند راه‌حل ساده‌اي براي اين معضل باشد.بر اساس اين يافته‌ها، جويدن آدامس مي‌تواند همچنين براي جلوگيري از عود خاطرات آزاردهنده در مغز مورد استفاده قرار بگيرد.


به گفته «فيل بيمان» مولف ارشد اين پژوهش، اكثر مردم ممكن است اين حالت را براي دوره‌هاي كوتاه‌مدت و شايد چند دقيقه‌اي تجربه كنند، برخي نيز ممكن است اين افكار مزاحم را براي چندين روز داشته باشند كه اين امر به بشدت خسته‌كننده و گاهي فلج‌كننده است.
شركت‌كنندگان در اين پژوهش به چند آهنگ گوش كردند؛ سپس از آن‌ها خواسته شد تا به اين آهنگ‌ها گوش نكنند و با هر بار يادآوري، يك كليد را فشار دهند. افرادي كه آدامس مي‌جويدند، بسيار كمتر از سايرين اين كليدها را فشار مي‌دادند.


به گفته محققان، دخالت در سخنراني دروني از طريق يك نسخه پيچيده‌تر از روش جويدن آدامس ممكن است به طور گسترده‌اي كاربرد داشته باشد، اما به تحقيقات بيشتر براي مشاهده سودمند بودن آن در مقابله با علائم وسواس اجباري و اختلالات مشابه نياز است.
نتايج اين پژوهش در مجله Experimental Psychology منتشر شده است.

منبع : isna.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۱۷:۵۴ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

چگونه تعداد كاربران را در كانال زياد كنيم؟ 

با اين چند ترفند تعداد كاربران تلگرامي خود را به چند هزار نفر برسانيد
از زمان ورود قابليت كانال به تلگرام كاربران مشتاق تصميم به ساخت كانال ها با موضوع هاي مختلف كردند لذا سازنده كانال هميشه سعي دارد تعداد اعضاي كانال را افزايش دهد. اكثر مديران كانال ها فكر مي كنند كه راه يك ساله را مي توانند يك شبه طي كنند

 

افزايش تعداد كاربر در كانال, آموزش تلگرام

راهكارهايي براي افزايش تعداد كاربر در كانال

 

سازنده كانال يا ادمين به عنوان مدير اصلي مي تواند تا 200 نفر را از مخاطبين خود به كانال خود اضافه كند به شرطي كه مخاطب شماره شما را در گوشي خود ثبت كرده باشد در غير اين صورت با اخطار (Sorry, you can only send messages to mutual contacts at the moment) مواجه مي شويد.

 

افزايش تعداد كاربر در كانال, آموزش تلگرام

 

نمي توانيد به افراد ناشناس پيام ارسال كنيد

اگر شما بصورت تصادفي به افرادي كه آنها را نمي شناسيد پيام هاي مزاحم ارسال كنيد {پيامي كه از نظر اون افراد پيام ها مزاحم و اسپم باشد}، ممكن است در آينده اين قابليت {قابليت ارسال پيام به افراد ناشناس} را از دست بدهيد. مشكل اصلي اين روش اين است كه عضويت افراد بدون اطلاع و جلب رضايت آنها صورت مي گيرد و ممكن است باعث ناراحتي و به طبع ترك كانال توسط آنها شود.

 

افزايش تعداد كاربر در كانال, آموزش تلگرام

 

خيلي از مديران كانال ها به اين فكر هستند كه چگونه فايل هايي مانند (مثل فايل اكسل، متني و …) را به مخاطبان خود اضافه كنند كه بتوانند بيشتر از 200 نفر به كانال خود اضافه كنند. اما اضافه كردن ليست شماره و يا مخاطب بيشتر توسط مدير فعلاً امكان پذير نيست و شايد در نسخه هاي بعدي تلگرام چنين قابليت هايي به آن اضافه شود.

 

راهكارها براي افزايش تعداد كاربر در كانال
۱-انتخاب موضوع جذاب و مناسب
در قدم اول براي كانال خود يك اسم مناسب و جذاب انتخاب كنيد و يك عكس مرتبط با اسم انتخاب كنيد.
نكته: به هيچ عنوان اسم و عكس كانال را بعد از اضافه كردن اعضاي كانال تغيير ندهيد زيرا با اين كار هدفتان مشخص نمي شود و كاربر دچار سردرگمي مي شود و البته اعتبار كانال را نيز كاهش مي دهد.

 

افزايش تعداد كاربر در كانال, آموزش تلگرام

بهترين راه جذب اعضاي كانال قرار دادن مطالب خوب و جذاب داخل كانال است

 

2- مطالب مرتبط داخل كانال و محتواي ارزشمند
بهترين راه جذب اعضاي كانال توليد محتواي مناسب و ارزشمند است يعني زماني كه مطلب خوب و جذاب داخل كانال مي گذاريد، اعضاي كانال شما مطالب را به اشتراك مي گزارند و افراد عضو در آن گروه ها و مخاطب ها با ديدن مطالب بازنشر شده از كانال شما و پسنديدن آن به عضويت در كانال شما تشويق شوند. و نكته ديگر اين است كه اگر كانال شما سياسي باشد، مطالب طنز و سرگرم كننده و... ارسال كنيد، ممكن است برخي از اعضاء از اين موضوع خوششان نيايد و كانال را ترك كنند.

 

3- توضيحات جذب كننده براي كانال يا همان (Description)
توضيحات مناسب در كانال خود ثبت كنيد زيرا با باز كردن و مشاهده ي لينك كانال شما از موضوع آن اطلاع پيدا كنند

 

 

افزايش تعداد كاربر در كانال, آموزش تلگرام

 

4 - لينك را به اشتراك بگذاريد
در انتهاي عكس ها و متن هاي خود از لينك كانال استفاده كنيد تا اگر پست هاي كانال در جايي ديگر توسط اعضاء فوروارد مي شوند لينك كانال هم فرستاده شود.

 

نكته: اگر در گروه هايي دوستانتان عضو هستيد، مطالب كانال خود را با لينك زير آن در گروه ها منتشر (Forward) كنيد تا توسط اعضاء گروه ها دست به دست شود. اين عمل يكي از موثرترين راه ها است. البته به ياد داشته باشيد در تبليغ كانال حتما از عكس و تصوير و لينك دعوت استفاده كنيد.

 

افزايش تعداد كاربر در كانال, آموزش تلگرام

يكي از راههاي افزايش تعداد كاربران تبليغ كانال در رسانه هاي ديگر است

 

5- تبليغ كانال در رسانه هاي ديگر
يكي از راه هاي موثر ديگر در افزايش اعضاء كانال انتشار اطلاعات و نشاني URL كانال در وب سايت هاي اينترنتي است. براي اينكار مي توانيد با جستجو در گوگل و پيدا كردن وب سايت هايي كه ليست كانال هاي تلگرام را به اشتراك مي گذارند در آن وب سايت ها اقدام به به اشتراك گذاري اطلاعات كانال خود كنيد مثلاً بصورت ارسال نظر (Comment) و …
همچنين استفاده از ديگر شبكه هاي اجتماعي مثل فيسبوك، گوگل پلاس، لاين و … نيز مي تواند مفيد باشد.

 

افزايش تعداد كاربر در كانال, آموزش تلگرام

 

6- لينك كانال را با كانال هاي پربازديد به تبادل بگذاريد
قدم مهم در بالا بردن اعضاي كانال انجام تبليغ در كانال هاي پر مخاطب در تلگرام است كه اين كار خود به دو روش تبليغ متقابل و تبليغ پولي انجام مي گيرد.

 

افزايش تعداد كاربر در كانال, آموزش تلگرام

در كانالهاي عمومي مي توان مخاطبان بيشتري جذب كرد

 

نكته: سعي كنيد حتماً نوع كانال عمومي باشد، هر كاربر مي تواند ۴ كانال عمومي (Public) داشته باشد. زيرا كانال هاي عمومي در نتايج جستجو كاربران نمايش داده مي شوند و اين خود مي تواند يكي از راه هاي جذب عضو باشد.

 

افزايش تعداد كاربر در كانال, آموزش تلگرام

 

منبع:yjc.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۱۶:۲۱ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

طب سوزني براي چه بيماري هايي مفيد است؟طب سنتي چين, درمان بيخوابي

استفاده از طب سوزني براي درمان پاركينسون نيز مفيد است

 

از طب سوزني براي درمان بسياري از ناهنجاري هاي جسمي و روحي مانند اضطراب، افسردگي، سندرم روده تحريك پذير و همچنين بيماري هاي التهابي استفاده مي شود. اين روش درماني براي درمان پاركينسون نيز مفيد است. در اينجا چند فايده اين طب را برايتان مي گوييم.


طب سوزني يك شيوه درمان جايگزين (طب مكمل) است كه در آن، سوزن هاي بسيار باريك وارد پوست مي شوند تا طيف وسيعي از بيماري ها را درمان كنند.

 

اين روش درماني بخشي از طب سنتي چين است. در باور طب سنتي چيني، نيروي زندگي كه به آن qi مي گويند، در كانال هاي پيچيده اي به نام عصب مياني يا مديان جريان دارد. وقتي مديان ها مسدود شوند، اين نيرو نمي تواند آزادانه جريان داشته باشد. اين مشكل باعث درد مزمن و بيماري مي شود.

براي درمان اين مديان هاي مسدود شده، متخصص طب سوزني، سوزن هاي نازكي را وارد لايه ي سطحي پوست مي نمايد. اين سوزن ها، مديان هاي مسدود بدن را باز مي كنند و به qi اجازه مي دهند به جريان عادي اش برگردد.


درمان انواع سردرد و ميگرن
از طب سوزني براي درمان انواع درد و ناراحتي ها مانند سردرد ميگرني و سردرد تنشي استفاده مي شود. اين تكنيك از نگاه علم مدرن نيز موثر است.

گروهي از پژوهشگران با انجام بيش از يازده مطالعه، فوايد درمان با طب سوزني را بررسي كردند كه شامل انجام طب سوزني براي هزاران بيمار مبتلا به سردردهاي خفيف تا شديد مي شد.
بعد از بررسي محققان دريافتند طب سوزني مي تواند شيوه اي غيردارويي و موثر براي درمان بيماران مبتلا به سردرد مزمن تنشي باشد.

 

طب سنتي چين, درمان بيخوابي

طب سوزني شيوه اي غيردارويي براي درمان بيماران مبتلا به سردرد مزمن تنشي است

 
تسكين دردهاي مزمن
طب سوزني راهي موثر براي درمان درد طولاني مدت گردن، كمر و زانو مي باشد. از اين شيوه براي درمان درد آرتريت روماتوئيد هم استفاده مي شود.


درمان بي خوابي
دانشمندان چيني در دانشگاه پكن دريافتند طب سوزني درماني موثر براي بيخوابي مي باشد. طب سوزني مي تواند تاثيرات قرص خواب و درمان هاي گياهي را تقويت كند و نتايجش بهتر از زماني است كه اين داروها به تنهايي استفاده شوند. بر خلاف قرص هاي خواب و مكمل هاي گياهي، طب سوزني عوارضي نداشته و هيچ ناراحتي ايجاد نمي كند.

 

تسريع بهبودي بعد از شيمي درماني
بيماران سرطاني كه تحت شيمي درماني هستند، مي توانند با كمك طب سوزني سير بهبودي سريع تري داشته باشند. مطالعات گوناگون تاييد مي كنند كه طب سوزني، سيستم ايمني بدن را تقويت كرده و حتي پلاكت هاي خون را افزايش مي دهد.
در يك بررسي دانشمندان دريافتند كه طب سوزني واقعا مي تواند از كاهش سلول هاي سالم بدن بعد از شيمي درماني و راديوتراپي پيشگيري كند.


بيماران اين طور گزارش دادند كه بعد از انجام طب سوزني احساس درد كمتري داشته و طب سوزني به بهبود كيفيت زندگي شان كمك كرده است. برخي بيماران همچنين گفتند كه طب سوزني، واكنش شديد بدن نسبت به شيمي درماني مانند حالت تهوع و استفراغ را كاهش داده است.


تقويت سلامت رواني
آيا مي دانستيد كه طب سوزني پير شدن مغز را به تاخير مي اندازد؟ طب سوزني همچنين خطر ابتلا به زوال عقل را كاهش داده و حافظه و عملكردهاي ادراكي مغز را تقويت مي نمايد.
برخي مطالعات نشان دادند براي درمان پاركينسون و ساير بيماري هاي مربوط به سالمندي كه موجب كاهش نيروي ادراك مغزي مي شوند، مي توان از طب سوزني استفاده كرد.

 

در تحقيقي، 85 درصد از بيماران مبتلا به پاركينسون، بعد از جلسات منظم طب سوزني، شاهد بهبود علائم شان بودند. اين علائم شامل رعشه، كُندي حركت، درد، افسردگي، اختلال خواب و اضطراب مي شد.
منبع:tebyan.net


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۱۵:۰۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

چرا دوربين دوتايي آينده عكاسي موبايل است؟اخبارتكنولوژي,خبرهاي تكنولوژي,دوربين دوتايي

اين روزها كارهاي عجيبي از دوربين گوشي‌هاي هوشمند برمي‌آيد ولي از سوي ديگر آن‌ها به مرزهاي سخت محدوديت‌هايي فيزيك نزديك شده‌اند. به نظر مي‌رسد در قالب گجتي كه تنها ۷ ميلي‌متر ضخامت دارد نمي‌توان بيش از اين پيش رفت و كمپاني‌ها به دنبال چاره‌اي جديد براي حفظ روند بهبود دوربين گوشي‌هاي خود هستند.

امسال LG و هوآوي با پرچم‌داران اندرويدي جديد خود G5 و P9 در اين زمينه پيشتاز شدند و دو اسلوب كاملا متفاوت را براي دوربين دوتايي معرفي كردند. درهرحال اين اتفاقات نشان‌دهنده‌ي مسير كلي آينده‌ي صنعت عكاسي موبايل است. شايعات نشان مي‌دهد كه آيفون هم در آينده‌ي نزديك از اين مسير جديد پيروي خواهد كرد. چيزي نخواهد گذشت كه نگاه ما به گوشي‌هايي با دوربين دوتايي شبيه به تصورمان از گوشي‌هايي با پردازنده‌ي دو هسته‌اي شود: يك پيشروي منطقي كه هيچ نكته‌ي فوق‌العاده‌اي در خود ندارد.

اكوسيستم ماژولار LG G5 به‌يادماندني خواهد بود ولي برجسته‌ترين نكته‌ي اين گوشي جديد حضور يك دوربين پشت ثانويه است. يك دوربين ۸ مگاپيكسل وايد در كنار دوربين اصلي ۱۶ مگاپيكسلي نشسته تا عكاسي از جمع‌هاي بزرگتر، مناظر طبيعي و ساختمان‌هاي بلند را ساده‌تر كند.

لنزهاي معمول دوربين گوشي‌هاي موبايل فاصله‌ي كانوني و زوم ثابتي دارند. در نتيجه ازآنجاكه راه ساده‌اي براي افزودن زوم متغير به دوربين گوشي‌هاي موبايل وجود ندارد حضور اين سخت‌افزار مكمل براي اين كار ضرورت پيدا مي‌كند. عمق موردنياز يك لنز زوم بيشتر ضخامت گوشي‌هاي موبايل مدرن امروزي است و زوم ديجيتال هم موجب از دست رفتن كيفيت تصوير خواهد شد. ال‌جي در G5 از يك لنز ثابت ثانويه استفاده كرده چراكه با توجه به فضاي افقي موجود در داخل گوشي امكان اين كار را داشته است. برجستگي دوربين گوشي هم به‌احتمال‌زياد از فضاي موردنياز براي قطعات پيچيده‌تر لنز دوربين اصلي و لرزش‌گير اپتيكال ناشي مي‌شود.

گوشي هوآوي P9 هم از دو دوربين در پشت خود بهره مي‌گيرد ولي هيچ‌گونه برجستگي در بخش دوربين‌ها ندارد. درواقع ميان اين دو گوشي بيشتر هوآوي P9 عكاسان موبايل را هيجان‌زده مي‌كند؛ چراكه بهبود كيفيت تصوير را در دستور كار خود قرار داده است. تركيب يك سنسور سياه‌وسفيد و يك سنسور رنگي نسبت به يك دوربين عادي سه برابر نور بيشتر جذب مي‌كند كه نتيجه‌ي آن شفافيت و شارپنس بسيار بهتر است. ميزان قابل‌توجه بودن اين بهبود به شرايط بستگي دارد. بااين‌حال روشن است كه P9 بهترين دوربيني است كه تاكنون هوآوي توليد كرده و سنسور ثانويه در اين زمينه نقشي انكار نشدني دارد.

موضوع به‌واقع چشمگير در مورد هوآوي P9 اين است كه اين گوشي يكي از باريك‌ترين پرچم‌داران موجود محسوب مي‌شود كه هنوز يك باتري بزرگ ۳۰۰۰ ميلي‌آمپري و اين دوربين‌هاي دوتايي را هم در خود جاي داده. حتي اگر اين گوشي براي استفاده از سنسور دوم مجبور به پرداخت هزينه‌اي فيزيكي بوده، اين هزينه چندان آشكار نيست.

ويژگي مشترك گوشي‌هاي جديد ال‌جي و هوآوي اين است كه هر دوي آن‌ها موفق شده‌اند دوربين دوم را بدون فدا كردن چيز زيادي در زمينه‌ي طراحي اضافه كنند. هميشه اضافه شدن عملكردهاي جديد بدون تخريب فرم يك گجت نشانه‌ي خوبي است و به گواهي اين دو گوشي هوشمند آينده‌ي دوربين‌هاي دوتايي روشن خواهد بود. اين مثالي است از تفاوت ناشي از دوربين اضافه‌ي G5 در زمينه‌ي رسيدن به ميدان ديد وسيع‌تر:

 

اخبارتكنولوژي,خبرهاي تكنولوژي,دوربين دوتايي عكس گرفته شده با دوربين اصلي LG G5

 

اخبارتكنولوژي,خبرهاي تكنولوژي,دوربين دوتايي

 عكس گرفته شده با دوربين وايد LG G5 (حالت HDR)

 

عكس‌هاي وايدي كه دوربين دوم LG G5 مي‌گيرد به‌طورمعمول نيازمند استفاده از يك وسيله‌ي جانبي خارجي است. بنابراين اضافه شدن اين قابليت به خود گوشي در G5 راحتي بيشتري فراهم مي‌كند. البته شايد اين نكته براي گوشي موبايلي كه تلاش دارد با تمركز روي ماژول‌هاي افزودني خارجي نام خود را بالا ببرد به‌نوعي متناقض به نظر برسد. ولي درهرحال انعطاف‌پذيري دوربين LG G5 چيزي است كه سايرين از آن بي‌بهره هستند.

براي مشاهده‌ي كيفيت و ارزش دوربين دوتايي هوآوي P9 بايد تصوير را زوم كرده و كاملا از نزديك ببينيد. در عكس زير كه در صحنه‌اي كم‌نور و به‌شدت زردرنگ گرفته شده دوربين P9 كنترلي شگفت‌انگيز را روي نويز تصوير به نمايش مي‌گذارد. به‌ويژه توجه شما را به دكمه‌هاي كنترل صداي آيفون جلب مي‌كنم كه در سمت چپ تصوير قرار دارند. دقت كنيد كه چگونه دكمه‌هاي ولوم از پس‌زمينه‌ي تصوير يعني توري اسپيكر جدا شده‌اند. همچنين به كيفيت شفاف ليبل آيكون‌ها روي صفحه‌نمايش دقت داشته باشيد. اين عملكردي است كه دوربين هر گوشي موبايلي (يا حتي هر دوربين ديگري) مي‌تواند به آن افتخار كند.

 

اخبارتكنولوژي,خبرهاي تكنولوژي,دوربين دوتايي

برشي از عكس گرفته شده با دوربين دوتايي هوآوي P9 (براي ديدن تصوير كامل روي عكس كليك كنيد)

بدون نرم‌افزار خوب هيچ كاري از سخت‌افزار بر نخواهد آمد. نكته‌ي مثبت ديگر در مورد G5 و P9 اين است كه سنسور اضافي آن‌ها به‌خوبي با كل سيستم متحد شده است. ال‌جي عملكردهايي بسيار جالب براي نرم‌افزار دوربين خود تدارك ديده كه عكس دو دوربين را براي رسيدن به افكت‌هاي كادربندي زيبا يا ساختن كلاژهاي آسان باهم تركيب مي‌كند. سادگي رابط كاربري LG اجازه مي‌دهد حتي افراد بسيار تازه‌كار هم بتوانند به‌سرعت با سخت‌افزار آن شروع به توليد و تجربه كنند.

چيزي كه دوربين‌هاي دوتايي امروزي ال‌جي و هوآوي را از گجت‌هاي تصويربرداري سه‌بعدي گذشته متمايز مي‌كند اين است كه خروجي آن‌ها درست مثل دوربين‌هاي عادي يك تصوير تخت با سازگاري جهاني است. بدين ترتيب قادر خواهيد بود تصاوير حاصل از دوربين‌هاي دوتايي G5 و P9 را بدون نگراني از دستگاهي كه قرار است آن‌ها را نمايش دهد با همگان به اشتراك بگذاريد. همچنين با وجود اين‌كه سرعت عكس‌برداري با دو دوربين نسبت به استفاده از يك دوربين كمتر است، تفاوت آن‌قدر نيست كه كسي را اذيت كند.

دوربين دوتايي پيش‌نمايشي از آينده‌ي عكاسي موبايل است؛ حتي اگر در آيفون بعدي استفاده نشود.

از شايعاتي كه پيرامون دوربين آيفون ۷ پلاس منتشر شده به نظر مي‌رسد اين گوشي هم از يك سيستم دوربين دوتايي استفاده خواهد كرد كه شباهت زيادي به دوربين هوآوي دارد. اگر اين سناريو درست از آب دربيايد تاثير قابل‌توجه اپل به شتاب گرفتن اين گرايش منجر خواهد شد و ديگران را هم به آزمودن آن ترغيب خواهد كرد. ولي حتي بدون امضاي آيفون هم اضافه كردن يك دوربين ثانويه ارزش خود را به كاربران (و مقرون‌به‌صرفه بودن خود را به توليدكنندگان) ثابت مي‌كند.

در آينده‌اي دورتر حتي ممكن است گوشي‌ها تعداد بيشتري لنز و سنسور را به خود ببينند. دوربين Light 16 همين ايده را مطرح كرده است. ولي براي آينده‌ي نزديك‌تر احتمال اين‌كه دوربين‌هاي دوتايي وظيفه‌ي پيش بردن عكاسي موبايل را بر عهده بگيرند بسيار زياد است. زماني كه تكنولوژي به مرزهاي محدوديت سرعت پردازنده‌هاي تك‌هسته‌اي رسيد ابتدا آن‌ها بهينه‌تر شدند و سرانجام تعداد هسته‌ها افزايش يافت. به نظر مي‌رسد در مورد دوربين گوشي‌هاي هوشمند هم همين تاكتيك در حال رواج يافتن باشد.

 

اخبار تكنولوژي - ديجي كالا


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۴۷:۲۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

تصاوير گوشي‌هاي هوشمند ۳ بعدي مي‌شوداخبارتكنولوژي,خبرهاي تكنولوژي,گوشي 3بعدي

محققين انگليسي صفحه نمايشگري را براي گوشي هاي هوشمند ساخته اند كه قابليت انعطاف پذيري دارد.

به گزارش مهر، محققين دانشگاه «كوئين» انگليس صفحه نمايشگري را طراحي كرده انده كه با بهره بردن از حسگر قابل انعطاف از قابليت خم شدن برخوردار است.

با اين صفحه نمايشگر مي توان عكس هاي سه بعدي را از هر زاويه اي بدون استفاده از هدست هاي مخصوص بر روي گوشي هوشمند تماشا كرد. نام اين صفحه نمايشگر Holoflex است. 

در واقع وجود حسگر انعطاف پذير بر روي اين صفحه نمايشگر اين امكان را براي كاربر فراهم مي كند تا تصوير را بر روي آن حركت دهد همچنين با برقراري ارتباط ويدئو كانفرانس و خم كردن اين صفحه نمايشگر مي توان شخصي را كه با او ارتباط برقرار كرده ايم از هر زاويه اي مشاهده كنيم.

وضوح تصوير در اين صفحه نمايشگر منحصر به فرد ۱۶۰*۱۰۴ است و با چرخاندن گوشي موبايل مي توان تصاوير را از زواياي مختلف تماشا كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۴۵:۰۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

چطور به فرزندتان صداقت را آموزش دهيد !صداقت چيست,دروغگويي در كودكان

با تشويق كودكان به راست گوئي، صداقت را در آنها پرورش دهيد

 

صداقت يعني، حقيقت‌گوئي؛ يعني، گفتن آن‌چه كه رخ داده است؛ يعني،درستي با خود؛ يعني، مقابله با اشتباه‌هاي خود؛ يعني، صحبت كردن درباره آن‌چه كه فكر مي‌كنيم و عمل‌كردن به آن‌چه كه مي‌گوئيم؛ تا حدي كه هيچ تناقض و دوگانگي‌اي بين افكار، رفتار و كلمات ما وجود نداشته باشد.


صداقت، اهميتي است كه فرد به رفتار و روابط اجتماعي خود با ديگران مي‌دهد.


صداقت داشتن يعني، عدم دوروئي، رياكاري و رفتارهاي ساختگي‌اي كه موجب بي‌اعتمادي نسبت به خود و ديگران مي‌شود.


صداقت داشتن در زندگي موجب استحكام و دوام روابط بين افراد مي‌شود؛ زيرا فرد هم چون آينه‌اي شفاف آن‌چه را كه در درون خود دارد، منعكس مي‌سازد.


آموزش صداقت به كودكان مستلزم صرف وقت و شكيبائي است. فراگيري هر مهارتي اگر از سال‌هاي دوران خردسالي و كودكي آغاز شود تأثيري دو چندان بر زندگي او خواهد گذاشت.


والدين مي‌توانند با تشويق كودكان به راست گوئي و گفتن آن‌چه كه واقعاً ديده‌اند، صداقت را در آنها پرورش دهند.

 

 مطمئنيم دوست داريد فرزندتان صادق باشد تا اينكه تقلب كند، دروغ بگويد، پنهان كاري يا دزدي كند. اما بهترين راهكار براي آموزش صداقت به فرزندانتان چيست؟

ممكن است بعضي از والدين تصور كنند كه دروغ گفتن در ذات بچه است و اين وظيفه والدين است كه براي اينكه جلو عادت شدن آن را بگيرند، آنها را براي دروغگويي شان تنبيه كنند. واقعيت اين است كه خيلي وقت ها خود والدين زمينه را براي دروغگويي فرزندشان ايجاد مي كنند.

اين آن اشتباهي است كه والدين مرتكب مي شوند: آنها با عصبانيت و تهديد با فرزندانشان روبه رو شده و آنها را متهم ميكنند. اگر خشن برخورد كرده و بخواهيد تنبيه شان كنيد، از اينكه واقعيت را به شما بگويند ميترسند. اگر احساس امنيت كنند، صادق خواهند بود. پس با آنها با ملايمت رفتار كرده و بر صداقتشان تاكيد كنيد.

در زير به نمونه هايي اشاره ميكنيم تا منظورمان را بهتر متوجه شويد. تصور كنيد كه متوجه شده ايد كه پسر نه ساله تان از يك سوپرماركت آبنبات دزديده است. دو داستان مختلف برايتان مطرح ميكنيم.

الف:
مادر: (با صدايي اتهامي) اين آبنبات رو از كجا آوردي؟
فرزند: تو جيبم پيداش كردم.
مادر: از سوپرماركت دزديديش؟
فرزند: نه، من ندزديدمش!
مادر: ولي من ميدونم كه اينكارو كردي. خواهرت گفت كه ديده اين كارو كردي. الان هم داري به من دروغ ميگي.
فرزند: نه اون دروغ ميگه. من ندزديدمش.
مادر: پس از كجا آورديش؟ با دروغي كه گفتي دو بار تنبيه ميشي.

ب:
مادر: ميبينم كه يه آبنبات داري. من كه اينو برات نخريدم، خواهرت هم گفت كه ديده اون رو از سوپرماركت برداشتي.
فرزند: (به پايين نگاه ميكند)
مادر: من اصلاً از خبرچيني كردن خوشم نمياد، اينو به خواهرت هم گفتم. اما خيلي مهمه كه چيزي از جايي بدون اجازه برنداري. اينم خيلي مهمه كه هيچوقت به همديگه دروغ نگيم. ميدوني كه ما يه خانواده هستيم و صادق بودن تو خانواده خيلي مهمه. تو بايد به من اعتماد كني و منم به تو اعتماد كنم.
فرزند: من منظوري نداشتم. يكدفعه اي شد.
مادر: ميدونم عزيزم. احتمالاً شيطون گولت زده. اما من به تو افتخار ميكنم كه به من راستش رو گفتي. اين كار سختيه. حالا بيا با هم به سوپرماركت بريم تا آبنبات رو بهشون پس بدي.

 
در داستان اول، مادر فرزند خودش را مجبور به دروغ گفتن مي كند. و در چنين مواردي، بيشتر افراد انكار ميكنند و حالت دفاعي به خودشان ميگيرند چون صادق بودن به ضررشان تمام خواهد شد. در داستان دوم، مادر خيلي روراست موضوع را با پسرش مطرح ميكند و طوري رفتار ميكند كه مي داند فرزندش چه كرده است. حالا ميتواند روي اهميت صداقت بعنوان يك ارزش خانوادگي تاكيد كند و براي فرزندش توضيح دهد كه درك ميكند و به او درس صداقت بدهد.

براي هر كسي در هر سني صادق بودن شجاعت ميخواهد. بنابراين اين وظيفه والدين است كه به فرزندانشان آموزش دهند كه براي گفتن حقيقت شجاع باشند.  

 صداقت داشتن,آموزش صداقت به بچه ها

   با فرزندانتان درمورد ارزش صداقت در خانواده تان صحبت كنيد

 
در زير به سه نكته اشاره ميكنيم كه كمكتان ميكند صداقت را به فرزندانتان آموزش دهيد:

۱. از خيلي كوچكي، با فرزندانتان درمورد ارزش صداقت در خانواده تان صحبت كنيد. به آنها بگوييد كه اين براي همه شما خيلي مهم است كه بتوانيد هميشه روي همديگر براي شنيدن حقيقت، حتي اگر سخت باشد، حساب كنيد. اگر بين والدين و بچه ها صداقت نباشد، اعتماد و نزديكي در خانواده وجود نخواهد داشت. صداقت پايه و اساس روابط خانوادگي و اعتماد و احترام متقابل است. به فرزندانتان بگوييد كه براي حمايت و دفاع از آنها هر كاري از دستتان برآيد انجام ميدهيد، حتي برايشان ميجنگيد اما اگر بفهميد كه به شما دروغ گفته اند، رابطه تان به كلي تغيير خواهد كرد. وقتي اعتماد از بين برود، زمان زيادي ميخواهد تا دوباره ايجاد شود.

۲. نه تنها در كلماتتان بلكه در سبك زندگيتان هم براي فرزندانتان الگوي صداقت باشيد. اگر خودتان با فرزندانتان صادق نباشيد، نميتوانيد از آنها انتظار داشته باشيد كه حقيقت را به شما بگويند. در واكنش به سوالاتي كه ميپرسند، سعي كنيد به جاي دروغ گفتن، توضيح مختصري بدهيد و در حد سنشان پاسخ دهيد. اما اگر به آنها دروغ بگوييد، وقتي گفتن حقيقت برايتان خجالت آور است، نميتوانيد از آنها توقع داشته باشيد كه وقتي برايشان سخت است، راستش را بگويند. بديهي است كه هم والدين و هم فرزندان ميتوانند براي خودشان زندگي خصوصي داشته باشند و براي در ميان گذاشتن جزييات خصوصي زندگيتان، مسائل مربوط به گذشته كه هنوز با آنها درگير هستيد يا هر چيز ديگري كه از آن واهمه داريد، بايد مرز تعيين كنيد. هدفتان بايد ايجاد محيطي آزاد باشد كه هيچ پنهان كاري وجود نداشته و همه براي گفتن حقيقت احساس راحتي كنند.

۳. به آنها نشان دهيد كه تاكيدتان بيشتر بر صداقت آنهاست تا بر تنبيه آنها بخاطر بي صداقتي شان. بله ميتوانيد براي دروغ فرزندتان عواقبي در نظر بگيريد اما لازم است كه برايشان توضيح دهيد كه راستگويي شان هم فوايدي برايشان خواهد داشت. اگر بخواهيد به زور تهديد و تنبيه حرف راست را از دهان آنها بيرون بكشيد، مطمئن باشيد كه دفعه بعدي حقيقت را نخواهند گفت. اگر هنوز لازم ميدانيد كه باوجود گفتن حقيقت، تنبيهي برايشان در نظر بگيريد، اينكار را با دقت و ملايمت انجام دهيد و با وجود آن تنبيه، از صداقتشان تشكر كنيد.

همه آدمها توانايي صادق بودن را دارند اما اگر اين كار را تمرين نكنيد، هم شما و هم فرزندتان عادت خواهيد كرد كه قسمتي از حقيقت را بپوشانيد و چون راحت تر است خيلي وقت ها دروغ هاي مصلحتي بگوييد. شما بعنوان پدر يا مادر فرصت داريد كه به فرزندانتان كمك كنيد صداقت را ياد بگيرند. هيچوقت استانداردهايتان را پايين نياوريد اما بايد درك كنيد كه آنها نمي توانند هميشه عالي باشند.

 

منبع:mardoman.net


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۴۳:۴۹ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

ايده هايي جالب و زيبا براي كتري هاي قديميبا نحوه تزيين كتري هاي قديمي به صورت تصويري آشنا شويد.

 

ايده هايي براي كتري هاي قديمي,تزيين كتري هاي قديمي با سنگ و گل

تزيين كتري هاي قديمي,كاربرد كتري هاي قديمي

نحوه تزيين كتري قديمي

 

آموزش تصويري تزيين كتري, تكنيك هايي براي ظروف قديمي

راهكارهايي براي تزيين ظروف قديمي, مهارت هاي كاربردي براي ظروف قديمي

ايده هايي براي كتري هاي قديمي

 

تزيين كتري هاي قديمي با سنگ و گل, نحوه تزيين كتري

كاربرد كتري هاي قديمي, ايده هايي براي كتري هاي قديمي

تكنيك هايي براي ظروف قديمي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۴۱:۵۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

گُمبول بافي صنايع دستي كهگيلويه و بويراحمدزندگي عشايري , هنرهاس سنتي

 

تزئينات در زندگي عشايري از جنس خود اين زندگي است. عشاير نظير ساير اقشار مردم در عزا و عروسي، در شادي و غم آئين ها و مراسم خاص خود را دارند. براي تزئين مراسم عروسي و شادي از بافته هاي رنگي به نام گمبول با ضم «گ» استفاده مي شود. به اين منظور بندي بافتني را تهيه مي كنند و به فاصله هر 20 سانتي متر نظير ريسه هاي رنگي مراسم عروسي از نخ هاي رنگي پشمي يا كاموايي گلوله هاي نخي درست مي كنند و آويزان مي نمايند.

 

گمبول در اندازه هاي مختلف و براي مصارف مختلف تهيه مي شود. كمبول هاي درشت و پشمي براي طناب سياه چادر و گمبول هاي ريز دكمه اي براي تزئين خورجين و نظير آن استفاده مي شود. حتي براي نوار روي آلاچيق ها نيز از گمبول هاي رنگي استفاده مي گردد. از ديگر مصارف گمبول، تزئين جل اسب، تزئينات گليم و جاجيم مورد استفاده در چينش بافتني ها است كه روي بافتني هاي تزئيني منزل كشيده شده و به عنوان پرده اي رنگين استفاده مي گردد.

 

طول گمبول ها به طور متوسط 15 سانتي متر و خط سر آنها 5 تا 8 سانتي متر مي باشد و براي محكم شدن و وانرفتن بند ها، با نخ و سوزن اين بند ها را به هم مي دوزند. محل آويز گمبول ها نيز مي تواند يك بند به قطر 2 تا 5 سانتي متر باشد و يا نواري به عرض 10 تا 7 سانتي متر تهيه گردد و گمبول ها از آن آويزان گردند.

 

تزيين سياه چادر , بافتني هاي تزئيني

گمبول در اندازه هاي مختلف و براي مصارف مختلف تهيه مي شود

 

صنايع دستي كهگيلويه و بويراحمد , هنرهاي دستي و سنتي

 

منبع:negahmedia.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۳۹:۳۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
خبرگزاري ميزان- قدرت بيشتر، هميشه نيازمند هزينه‌ زياد نيست. در بازار جهاني خودروهايي وجود دارند كه عليرغم داشتن قيمت مناسب قدرت بالايي را نيز ارائه مي‌دهند. در ادامه، شما را با قدرتمندترين خودروهايي آشنا خواهيم كرد كه همگي قيمتي كمتر از ۴۰ هزار دلار دارند.

به گزارش گروه فضاي مجازي خبرگزاري ميزان، در سال‌هاي نه چندان دور براي خريد خودرويي با قدرت ۳۰۰ اسب بخار، نياز به پرداخت مبلغي بيش از ۶۰ هزار دلار داشتيد. اما با رشد پيوسته‌ تكنولوژي و ارزان‌سازي روش‌هاي توليد، حال مشتريان براي لذت از رانندگي نياز به پرداخت هزينه‌هاي گزاف نخواهند داشت. شايد به اعتقاد بسياري برچسب قيمت ۴۰ هزار دلار مبلغ پاييني نيست، اما در نظر داشته باشيد تجهيز خودرو به پيشرانه‌اي با توان ۳۰۰ اسب بخار، به راحتي قادر خواهد بود تمامي نياز‌هاي شما در رانندگي روزمره در كنار هيجان و لذت بالا در شرايط لازم را تامين كند. با چنين پيشرانه‌هايي قطعاً تمامي نياز‌هاي حمل و نقل مشتريان به خوبي پوشش داده خواهد شد و هيچ نگراني از اين بابت وجود نخواهد داشت. حال در همين راستا در ليست زير مي‌توانيد خودروهايي را مشاهده كنيد كه در ازاي قدرت بالاي پيشرانه و عملكرد حركتي قدرتمند خود، قيمت زيادي را از مشتريان طلب نمي‌كنند. در نظر داشته باشيد كه توان بالا تنها مشخصه‌ خودروهاي زير نيست و تمامي آن‌ها از جديد‌ترين و مدرن‌ترين امكانات رفاهي نيز بهره مي‌برند.

سوبارو WRX STI قدرت: ۳۰۵ اسب بخار قيمت: ۳۴۶۹۵ دلار پيشرانه‌ ۲.۵ ليتري تخت (باكسر) سوبارو شايد كمي قديمي به نظر بيايد اما همچنان يكي از بهترين پيشرانه‌هاي موجود در بازار است. اين پيشرانه‌ چهار سيلندر از سيستم توربوشارژر نيز بهره مند است و محبوبيت بالايي نيز در بين خودرو دوستان دارد. اگر هيجان رانندگي در اولويت شما است، همواره محصولات سوبارو را در بالاي ليست خود قرار دهيد.
سوبارو WRX STI قدرت: ۳۰۵ اسب بخار قيمت: ۳۴۶۹۵ دلار پيشرانه‌ ۲.۵ ليتري تخت (باكسر) سوبارو شايد كمي قديمي به نظر بيايد اما همچنان يكي از بهترين پيشرانه‌هاي موجود در بازار است. اين پيشرانه‌ چهار سيلندر از سيستم توربوشارژر نيز بهره مند است و محبوبيت بالايي نيز در بين خودرو دوستان دارد. اگر هيجان رانندگي در اولويت شما است، همواره محصولات سوبارو را در بالاي ليست خود قرار دهيد.
نيسان 370Z قدرت: ۳۳۲ اسب بخار، قيمت: ۲۹۹۹۰ دلار نيسان Z مدتهاست كه ديگر در ميان رقباي جديد و بسيار جذاب جديدش گم شده است و كمتر خبري در مورد آن مي‌شنويد، اما در اين ليست نيسان Z گزينه‌اي بسيار جدي به خصوص براي علاقه‌مندان به دريفت است. براي خريداري نيسان Z به بودجه‌اي كمتر از يك سوبارو BRZ نياز داريد در حالي كه قدرت بيشتري را دريافت خواهيد كرد. پيشرانه‌ اين خودرو ۳.۵ ليتري شش سيلندر است.
نيسان 370Z قدرت: ۳۳۲ اسب بخار، قيمت: ۲۹۹۹۰ دلار نيسان Z مدتهاست كه ديگر در ميان رقباي جديد و بسيار جذاب جديدش گم شده است و كمتر خبري در مورد آن مي‌شنويد، اما در اين ليست نيسان Z گزينه‌اي بسيار جدي به خصوص براي علاقه‌مندان به دريفت است. براي خريداري نيسان Z به بودجه‌اي كمتر از يك سوبارو BRZ نياز داريد در حالي كه قدرت بيشتري را دريافت خواهيد كرد. پيشرانه‌ اين خودرو ۳.۵ ليتري شش سيلندر است.
هيونداي جنسيس كوپه قدرت: ۳۴۸ اسب بخار، قيمت: ۲۶۹۵۰ دلار شايد فكر كنيد كه نيسان Z نسبت به قيمت پايينش بالاترين قدت را ارائه مي‌دهد اما بهتر است بدانيد كه هيونداي جنسيس كوپه نه تنها خودروي قوي‌تري است بلكه ارزان‌تر نيز هست. با اينكه جنسيس كوپه خودرويي است كه محبوبيت كمتري نسبت به رقبايش دارد اما اگر پاي قيمت را وسط بكشيم يكي از بهترين انتخاب هاست.
هيونداي جنسيس كوپه قدرت: ۳۴۸ اسب بخار، قيمت: ۲۶۹۵۰ دلار شايد فكر كنيد كه نيسان Z نسبت به قيمت پايينش بالاترين قدت را ارائه مي‌دهد اما بهتر است بدانيد كه هيونداي جنسيس كوپه نه تنها خودروي قوي‌تري است بلكه ارزان‌تر نيز هست. با اينكه جنسيس كوپه خودرويي است كه محبوبيت كمتري نسبت به رقبايش دارد اما اگر پاي قيمت را وسط بكشيم يكي از بهترين انتخاب هاست.
شورولت ايمپالا V6 قدرت ۳۰۵ اسب بخار، قيمت: ۳۱۳۱۰ دلار اگر شورولت ايمپالا را در تيپ 2LT خريداري كنيد. يك پيشرانه‌ شش سيلندر وي شكل را دريافت خواهيد كرد كه قدرت قابل توجه ۳۰۵ اسب بخار را توليد مي كند. شورولت ايمپالا قيمت بسيار مناسبي دارد و رانندگي با آن نيز لذت بخش است. جنرال‌موتورز با طراحي جذاب اين خودرو در كنار استفاده از پيشرانه‌ توانمند، موفق شد مجدداً نام شورولت را به عنوان سدان‌هاي مناسب خانوادگي به نمايش بگذارد.
شورولت ايمپالا V6 قدرت ۳۰۵ اسب بخار، قيمت: ۳۱۳۱۰ دلار اگر شورولت ايمپالا را در تيپ 2LT خريداري كنيد. يك پيشرانه‌ شش سيلندر وي شكل را دريافت خواهيد كرد كه قدرت قابل توجه ۳۰۵ اسب بخار را توليد مي كند. شورولت ايمپالا قيمت بسيار مناسبي دارد و رانندگي با آن نيز لذت بخش است. جنرال‌موتورز با طراحي جذاب اين خودرو در كنار استفاده از پيشرانه‌ توانمند، موفق شد مجدداً نام شورولت را به عنوان سدان‌هاي مناسب خانوادگي به نمايش بگذارد.
فورد فوكوس RS قدرت: ۳۵۰ اسب بخار ، قيمت: ۳۵۹۵۰ دلار فورد در مدل موستانگ يك پيشرانه‌ ۲.۳ ليتري چهار سيلندر عرضه مي‌كند كه به كمك توربوشارژر قدرتي حدود ۳۵۰ اسب بخار دارد. اين شركت اما در اقدامي بسيار هوشمندانه اقدام به نصب اين پيشرانه روي فوكوس آن هم به همراه يكي از بهترين سيستم‌هاي چهارچرخ محرك دنيا كرده است. با چنين آرايش و قدرتي، فوكوس از سوبارو WRX STI يك بازنده مي‌سازد.
فورد فوكوس RS قدرت: ۳۵۰ اسب بخار ، قيمت: ۳۵۹۵۰ دلار فورد در مدل موستانگ يك پيشرانه‌ ۲.۳ ليتري چهار سيلندر عرضه مي‌كند كه به كمك توربوشارژر قدرتي حدود ۳۵۰ اسب بخار دارد. اين شركت اما در اقدامي بسيار هوشمندانه اقدام به نصب اين پيشرانه روي فوكوس آن هم به همراه يكي از بهترين سيستم‌هاي چهارچرخ محرك دنيا كرده است. با چنين آرايش و قدرتي، فوكوس از سوبارو WRX STI يك بازنده مي‌سازد.
شورولت كامارو SS قدرت: ۴۵۵ اسب بخار، قيمت: ۳۷۲۹۵ دلار هر جا نام موستانگ بيايد، بلافاصله كامارو نيز حضور خواهد داشت. اما بهتر است به جاي آن كه كامارو را با موستانگ مقايسه كنيد از ديد ديگري به اين خودرو نگاه كنيد، كامارو اس اس ارزان ترين راه براي تجربه كردن يك كوروت LT1 است! پيشرانه و شاسي اين خودرو در يك كلام فوق العاده است. همچنين در نسل جديد براي نخستين بار شاهد عرضه‌ پيشرانه‌ چهار سيلندر نيز در كامارو هستيم. مدل V6 مي‌تواند به عنوان يكي از گزينه هاي مطرح باشد.
شورولت كامارو SS قدرت: ۴۵۵ اسب بخار، قيمت: ۳۷۲۹۵ دلار هر جا نام موستانگ بيايد، بلافاصله كامارو نيز حضور خواهد داشت. اما بهتر است به جاي آن كه كامارو را با موستانگ مقايسه كنيد از ديد ديگري به اين خودرو نگاه كنيد، كامارو اس اس ارزان ترين راه براي تجربه كردن يك كوروت LT1 است! پيشرانه و شاسي اين خودرو در يك كلام فوق العاده است. همچنين در نسل جديد براي نخستين بار شاهد عرضه‌ پيشرانه‌ چهار سيلندر نيز در كامارو هستيم. مدل V6 مي‌تواند به عنوان يكي از گزينه هاي مطرح باشد.
فورد فيوژن قدرت: ۳۲۵ اسب بخار، قيمت: ۳۳۸۵۰ دلار بالاخره فورد فيوژن پيشرانه‌‌اي كه با ظاهر آستون مارتين مانندش همخواني داشته باشد، دريافت كرد. اين پيشرانه كه از سري پيشرانه‌هاي اكوبوست فورد است، شش سيلندر وي شكل بوده و داراي ۲.۷ ليتر حجم است و توانايي توليد ۳۲۵ اسب بخار قدرت را دارد. نكته‌ مثبت ديگري كه در مورد فيوژن وجود دارد اين است كه اين مدل به همراه سيستم چهارچرخ محرك نيز عرضه مي شود كه رانندگي پوياتر و لذت بخش تري را براي اين سدان زيبا به ارمغان آورده است.
فورد فيوژن قدرت: ۳۲۵ اسب بخار، قيمت: ۳۳۸۵۰ دلار بالاخره فورد فيوژن پيشرانه‌‌اي كه با ظاهر آستون مارتين مانندش همخواني داشته باشد، دريافت كرد. اين پيشرانه كه از سري پيشرانه‌هاي اكوبوست فورد است، شش سيلندر وي شكل بوده و داراي ۲.۷ ليتر حجم است و توانايي توليد ۳۲۵ اسب بخار قدرت را دارد. نكته‌ مثبت ديگري كه در مورد فيوژن وجود دارد اين است كه اين مدل به همراه سيستم چهارچرخ محرك نيز عرضه مي شود كه رانندگي پوياتر و لذت بخش تري را براي اين سدان زيبا به ارمغان آورده است.
ولوو S60 T6 E FWD  قدرت: ۳۰۲ اسب بخار، قيمت: ۳۹۹۵۰ دلار ولوو S60 از يك پيشرانه‌ ۲ ليتري چهار سيلندر بهره مي‌برد كه به كمك سيستم‌هاي توربوشارژر و سوپرشارژر مي تواند ۳۰۲ اسب بخار قدرت توليد كند. با قيمتي كمي بيشتر از ۳۹ هزار دلار، ولوو S60 خودرو مناسب و قدرتمند براي خانواده‌‌ها است. اين خودرو هم‌چنين از سيستم‌هاي ايمني صاحب‌نام ولوو نيز بهره مي‌برد.
ولوو S60 T6 E FWD قدرت: ۳۰۲ اسب بخار، قيمت: ۳۹۹۵۰ دلار ولوو S60 از يك پيشرانه‌ ۲ ليتري چهار سيلندر بهره مي‌برد كه به كمك سيستم‌هاي توربوشارژر و سوپرشارژر مي تواند ۳۰۲ اسب بخار قدرت توليد كند. با قيمتي كمي بيشتر از ۳۹ هزار دلار، ولوو S60 خودرو مناسب و قدرتمند براي خانواده‌‌ها است. اين خودرو هم‌چنين از سيستم‌هاي ايمني صاحب‌نام ولوو نيز بهره مي‌برد.
دوچ چلنجر Scat Pack قدرت: ۴۸۵ اسب بخار ، قيمت: ۳۹۸۸۵ دلار درست است كه در اين مدل چلنجر خبري از قدرت ۷۰۷ اسب بخاري هلكت نيست اما چلنجر در اين مدل نيز توان نسبتا بالايي را در اختيار راننده قرار مي‌دهد. در كل نبايد از اين حقيقت گذشت كه Scat Pack نه فقط يكي از بهترين مدل هاي چلنجر است بلكه از بهترين‌هاي اين ليست نيز هست.
دوچ چلنجر Scat Pack قدرت: ۴۸۵ اسب بخار ، قيمت: ۳۹۸۸۵ دلار درست است كه در اين مدل چلنجر خبري از قدرت ۷۰۷ اسب بخاري هلكت نيست اما چلنجر در اين مدل نيز توان نسبتا بالايي را در اختيار راننده قرار مي‌دهد. در كل نبايد از اين حقيقت گذشت كه Scat Pack نه فقط يكي از بهترين مدل هاي چلنجر است بلكه از بهترين‌هاي اين ليست نيز هست.
فورد موستانگ جي تي قدرت: ۴۳۵ اسب بخار، قيمت: ۳۲۳۹۵ دلار اگر آپشن هاي رفاهي در اولويت قرار نگيرند فورد موستانگ بهترين خودروي موجود در اين ليست است. تنها با اضافه كردن ۲۵۰۰ دلار به قيمت موستانگ اكوبوست مي‌توانيد مدل جي تي را خريداري كنيد و مطمئن باشيد كه از خريد خود پشيمان نخواهيد شد. اين خودرو نهايت لذت رانندگي را در اين بازه‌ي قيمتي به همراه دارد.
فورد موستانگ جي تي قدرت: ۴۳۵ اسب بخار، قيمت: ۳۲۳۹۵ دلار اگر آپشن هاي رفاهي در اولويت قرار نگيرند فورد موستانگ بهترين خودروي موجود در اين ليست است. تنها با اضافه كردن ۲۵۰۰ دلار به قيمت موستانگ اكوبوست مي‌توانيد مدل جي تي را خريداري كنيد و مطمئن باشيد كه از خريد خود پشيمان نخواهيد شد. اين خودرو نهايت لذت رانندگي را در اين بازه‌ي قيمتي به همراه دارد.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۳۸:۰۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
به گزارش گروه فضاي مجازي خبرگزاري ميزان، محققان دانشگاه استندفورد پهپاد جديدي را ساخته‌اند كه قادر است روي هر ديواري فرود بيايد. اين پهپاد به كمك يك دم سفت و سخت و دو برآمدگي ميكروسكوپي تعادل خود را روي ديوار حفظ مي‌كند و به ديوار مي‌چسبد. عملكرد اين پهپاد شبيه به نحوه‌ حركت و ايستادن حشرات بر روي ديوار است.

 

پهپادي كه مانند حشره روي ديوار صاف مي‌نشيند + عكس

نسخه‌ ابتدايي اين پهپاد پيشتر و در ابتداي سال جاري ميلادي معرفي شد. آنها موفق شده‌اند تا اين پهپاد را براي ساخت انبوه آماده كنند و آن را در فضاي بيرون از آزمايشگاه به پرواز درآورند. مورگن پاپ در اين رابطه گفته است: هر چند ما هنوز تا نسخه‌ نهايي كمي فاصله داريم، اما بيش از هميشه به نسخه‌ نهايي از پهپادي كه در فضاي خارج از آزمايشگاه قابل استفاده باشد، نزديك شده‌ايم.

اما كاركرد اين پهپاد چه خواهد بود و به چه دليل ساخت چنين پهپادي، دستاوردي بزرگ محسوب مي‌شود؟ اگر پهپادها قادر باشند روي سطح ديوار بنشينند، مي‌توانند زماني كه در حال فيلم‌برداري يا ارسال اطلاعات هستند، روي ديوار استراحت كرده و انرژي خود را ذخيره كنند و پس از اتمام كار خود مجدداً به پرواز درآيند. همچنين اگر پهپادها به پنل خورشيد مجهز شوند مي‌توانند وقتي روي ديوار ايستاده‌اند، شارژ شده و مسافت طولاني‌تر را طي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۳۷:۰۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
از دهه‌هاي گذشته دستگاه‌هاي اتومات جاي خود را هرچه بيشتر در زندگي روزمره انسان‌ها باز كرده‌اند. برخي اما بسرعت برچيده شدند و برخي مانند "عابربانك" فراگير.

به گزارش گروه وبگردي باشگاه خبرنگاران جوان، از دهه‌هاي گذشته دستگاه‌هاي اتومات جاي خود را هرچه بيشتر در زندگي روزمره انسان‌ها باز كرده‌اند. برخي اما بسرعت برچيده شدند و برخي مانند "عابربانك" فراگير.
تصوير از خودپرداز ضد "كنه" تا پستچي خودكار (گزارش تصويري)

 در اين گزارش تصويري برخي از اين موارد جالب را مي توانيد ببينيد:

اتومات دعا‌خوان در برلين

نيازمندان به دعا مي‌توانند داخل اتاقكي شده و محيط آن را با كشيدن پرده‌اي از بيرون جدا كنند. سپس با پرداخت هزينه به دعا گوش فرا دهند. دعاهاي اين دستگاه دربرگيرنده تقريبا همه اديان است، به ۶۵ زبان پخش مي‌شوند و قابل انتخاب هستند.

از خودپرداز ضد


اتومات مواد غذايي در لندن

اين عكس حدود سال ۱۹۳۰ ميلادي برداشته شده و عكاس آن ناشناس است. اتومات‌ها و اتوماتيزه شدن زندگي در شهرها نمادي از مدرنيزم بودند. ديدن اين دستگاه‌ها در بسياري فانتزي‌هاي زندگي بشريت در آينده را زنده مي‌كردند. منتقدين به ازدست رفتن مشاغل و خالي شدن فروشگاه‌ها از فروشندگان اشاره مي‌كردند و از خودبيگانگي و از دست رفتن انسانيت را حاصل اتوماتيزاسيون مي‌دانستند.

از خودپرداز ضد


اتومات ذغال‌فروش

قيمت چهار بسته ذغال در سال ۱۹۶۴ در اين اتومات يك مارك آلمان بوده است. در گذشته خريداران با مشكل "پول خرد" مناسب با قيمت كالاي ارائه شده در اتومات‌ها روبرو بودند. حالا تقريبا تمامي اتومات‌ها بقيه پول را باز مي‌گردانند و حتي امكان خريد با اسكناس نيز فراهم شده است.

از خودپرداز ضد


اتومات بليط فروش

خريد بليط قطارهاي راه دور و نزديك در ايستگاه‌هاي قطار آلمان به امري روزمره تبديل شده است. پرداخت هزينه بليط به اين دستگاه‌ها، هم به صورت نقدي و هم از طريق كارت بانكي امكان‌پذير است. دستگاه‌هاي خريد بليط در ايستگاه‌هاي مترو از ديگر انواع اين نوع اتومات‌ها هستند.

از خودپرداز ضد


اتومات شمع‌فروش

دستگاه فروش شمع كه در گورستان نصب شده است. جالب اينكه طراحان دستگاه به فكر يك موضوع ديگر هم بوده‌اند و آن "كبريت" است. خريداران براي روشن كردن شمع بر سر قبر، همراه شمع كبريت هم دريافت مي‌كنند.

از خودپرداز ضد


اتومات ميوه فروش

اتومات يخچال‌دار براي فروش توت‌فرنگي تازه.

از خودپرداز ضد


اتومات پستچي

"آمديم، نبوديد! براي دريافت بسته پستي خود لطفا به آدرس ... مراجعه كنيد". اين متن روي كارتي است كه پستچي‌هاي آلماني براي افرادي كه در منزل نبوده‌اند در صندوق پستي‌شان مي‌اندازند. دستگاه‌هاي اتومات دريافت بسته پستي ۲۴ ساعته در خدمت هستند.

از خودپرداز ضد


اتومات سبزي‌فروش

خريداران در پاريس مي‌توانند در هر موقع روز انواع و اقسام سبزي‌ها را از اين اتومات خريداري كنند.

از خودپرداز ضد


اتومات گرويي

مصرف‌كنندگان در آلمان تقريبا براي تمامي بطري‌هاي نوشيدني گرويي پرداخت مي‌كنند. اين گرويي پس از بازيافت بطري‌ها به مصرف‌كنندگان بازگردانده مي‌شوند. بدين منظور اتومات‌هايي طراحي شده‌اند كه بطري‌ها را تحويل گرفته و رسيدي به مصرف كننده مي‌دهد كه در صندوق سوپرماركت‌ها بازپرداخت مي‌شوند.

از خودپرداز ضد


اتومات ضد "كنه"

اين اتومات براي دوست‌داران پياده‌روي در جنگل‌هاي آلمان طراحي شده. خريداران مي‌توانند از اين اتومات داروي ضد كنه را خريداري و بر روي بدن بپاشند. در فصل تابستان، كنه بخصوص در جنگل‌هاي جنوب آلمان به معضلي جدي و خطرناك براي علاقه‌مندان به طبيعت تبديل مي‌شود.

از خودپرداز ضد


اتومات اسپاگتي

توماس بُودن، مهندس مخترح اتومات اسپاگتي‌پز و اسپاگتي‌فروش است. اسپاگتي در اين اتومات ظرف ۹۰ ثانيه پخته مي‌شود و با چهار نوع سوس كه قابل انتخاب هستند، در اختيار خريدار قرار مي‌گيرد. اين اتومات در سال ۲۰۰۴ جايزه نوآوري در هلند را كسب كرد و قيمت آن در آن زمان ۱۰ هزار يورو بود.

از خودپرداز ضد


اتومات پيتزافروش

در نمايشگاه اتومات‌ها كه در شهر كلن آلمان در سال ۲۰۱۱ برگزار شد، اين دستگاه اتومات پختن و فروش پيتزا متعلق به شركت "پيتزوماتيك" به نمايش درآمد.

از خودپرداز ضد


اتومات شيرفروش

خريداران مي‌توانند در هر موقع شبانه روز از اين اتومات شير تازه بخرند. خريداران بطري‌هايشان را همراه مي‌آورند. بر روي دستگاه فروش شير قيد شده كه اين شير پاستوريزه نشده و بايد قبل از مصرف حتما جوشانده شود.

از خودپرداز ضد


اتومات كتاب‌فروش

دستگاه اتومات كتاب‌فروش در ايستگاه قطار شهر زاگرب در كرواسي.

از خودپرداز ضد


اتومات‌هاي روزنامه فروش

اتومات‌هاي تمبرفروش، سيگارفروش، فروشنده نوشيدني‌هاي گرم و سرد، انواع و اقسام شكلات و شيريني و ده‌ها نوع ديگر كالا و خدمات. حالا ديگر ترس انسان‌ها از اتومات‌ها ريخته و حتي از دست اتومات‌هاي خراب عصباني هم مي‌شوند. برخي آن‌ها را دستكاري مي‌كنند تا قدري پول گيرشان بيايد. حالا بعد از ده‌ها سال مي‌توان گفت كه آن‌ها نه تنها موقعيت‌هاي شغلي را نابود نكردند، بلكه به نوعي مكمل نيروي كار انسان شدند.

از خودپرداز ضدمنبع : جام‌جم

انتهاي پيام/


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ ] [ ۰۶:۳۲:۲۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

سلام به همه دوستان خوبم به جمع ما خوش امديد دراين سايت شما انواع مطالب جالب در موضوعات مختلف را كه بيشتر جنبه كاربردي در زندگي روزمره را دارد ميتوانيد ببينيد و از انها استفاده كنيد اميدواريم مطالب ارايه شده رضايت شما را جلب كند لطفا پس از بازديد با ارايه نظرات خود را ما را در رابطه بهتر شدن سايت ياري فرماييد منتظر حضور سبزو هميشگي تان هستيم ياحق
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب