خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد

سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 301
دیروز : 262
افراد آنلاین : 3
همه : 1959032
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

پيامك هاي ضد دختران !

سايت خانواده ،مشاور خانواده خصوصيات زنان و مردان

 آكاايران : چند وقتي است كه شاهد جوك ها و پيامك هاي فراواني با موضوع ضد دختران در شبكه هاي اجتماعي هستيم. كه هر روز برتعداد اين قبيل پيام ها افزوده مي شود و بيشتر با مسخره كردن رفتارهاي دختران همراه است موضوعاتي كه مي توان به كليپس ، چكمه و بسيار موضوعات ديگر كه به صورت طعنه دار به اين قشر از طرف اشخاص مختلف مي زنند. در اين مقاله از سايت خانواده آكاايران مي خواهيم به ريشه يابي اين موضوع و اينكه آيا پيامك هاي ضد دختران درست است؟ بپردازيم با ما همراه باشيد. 

پيامك هاي ضد دختران,پيامك,دختران

پيامك هاي ضد دختران,پيامك,دختران,چكمه,كليپس,جوك,جوك هاي هنجار شكن,نگاه جنسي,پوشش هاي آنچناني,آسيب فرهنگي اجتماعي,حجاب,ساپورت,مسخره كردن دختران,طنز دختران,نگاه توهين آميز به دختران

ضد دختران

  "دختر چيست؟ حدفاصل ميان چكمه و كليپس" از اين دست مطالب و جوك ها كه قطعا در زمره طنز سخيف جاي مي گيرند در شبكه هاي اجتماعي، ابزارهاي گفتگوي اينترنتي و پيامك ها بسيار باب شده است اما قطعا به راحتي نمي توان از كنار آنها گذشت.

نمي خواهيم بگوييم در پشت پرده اين مطالب حتما دست هاي مغرضي وجود دارند اما حتما دست هاي پنهان معاني و اثرات اجتماعي موجود هستند. اين مضامين هر چند كه محتواي طنز داشته باشند اما داراي اثرات و پيام هايي هستند. به طور كل جوك ها و پيامك ها نمودي از فرهنگ جامعه و خروجي اي از درون آن مي باشند و البته در ادامه داراي تاثير بر ابعاد و شكل گيري فرهنگ آن جامعه هستند. در واقع جوك ها و خنده هاي ناشي از آن مي توانند داراي تحليل هاي معناشناسي، جامعه شناسي و روانشناسي باشند.

عناصر تشكيل دهنده متن اين مطالب كه الفاظ و كلمات هستند از واژه هاي دختر، آرايش، كليپس، چكمه و.. متشكل مي شوند، واژه هايي كه نشان دهنده نوع نگاهي خاص به اين قشر و ناهنجارانه مي باشد. ديدي كه در شان مقام زن نيست و رنگ وبوي نگاه كالايي دارد و نه از دل آن بوي حياي نگاه مردانه به مشام مي رسد. اماپيام زوايه اين نگاه ها چه مي تواند باشد؟

جوك هاي هنجار شكن معمولا زود رايج مي شوند و طرفداران خاص خود را دارند اين جوك ها هم در ميان ساير نمونه هاي مشابه هم پرطرفدارند و هم رواج داشته اند. در ادامه از زواياي گسترده تري به اين جوك ها نگاه مي كنيم.

دختران بايد بدانند كه مقصر بخشي از اين نگاه- كه قطعا اشتباه است- خود آنان مي باشند. البته اين موضوع  دور از ذهن نيست و موردي كه دين ما هم به خاطر وجود آن توصيه هايي پيرامون حجاب و عفاف خطاب به زنان و غض بصر به مردان دارد

نگاه جنسي

اقبال به جوك هاي هنجار شكن معاني پنهاني دارد و ومي توان با تحقيق دانستني هاي جالبي را به دست آورد. به عنوان مثال اينكه اين موضوعات تا چه حد در ميان افراد رواج دارد؟ تا چه ميزان قبح اينگونه مسائل در جامعه و در ارتباطات هاي ميان فردي ريخته شده است و در هر قشر چه وضعيتي دارد؟ گرايش ها و نوع ادبيات به كار گرفته شده چه نشانه هايي دارد؟ درجوك هاي جديد كلماتي چون كليپس، چكمه و آرايش، روي نقاطي دست گذاشته شده است كه نشان دهنده نگاه جنسيتي و كالايي به زن دارد. اين نگاه نشان مي دهد دختران حتي اگر با توجيه آراسته بودن! در جامعه حضور پيدا كرده باشند اما نگاه هاي موجود پيام ديگري رابراي آنها  دارد . زيرا از همه خصوصيات مذكور و جوك ها پيرامون قشر زن در جامعه، اينچنين مواردي، الفاظ جوك ها را تشكيل داده اند. دختران بايد بدانند كه مقصر بخشي از اين نگاه- كه قطعا اشتباه است- خود آنان مي باشند. البته اين موضوع  دور از ذهن نيست و موردي كه دين ما هم به خاطر وجود آن توصيه هايي پيرامون حجاب و عفاف خطاب به زنان و غض بصر به مردان دارد.
 


تنش در روابط

رقابت خارج از عرف و منطق؛ اين مي تواند اثر بعدي اين جوك ها باشد. ايجاد حس برتري جنسيتي با تمسخر جنس مقابل و خروج از نگاه اعتدال و انصاف و احترام. مسلما ما به دنبال اين نيستيم كه اختلاط و ارتباطات ميان دو قشر دختر و پسرها باشد اما اين نوع جوك ها مي تواند تفكيك جنسيتي! نامطلوب را در پي داشته باشد. از جمله رشد روحيه هاي فمنيستي، رقابت هاي نامشروع و رواج تيكه كلام هاي جديد، تنش در روابط و رقابت منفي و..... به عنوان مثال فردي مي گفت در دانشگاه شاهد استفاده از اين عبارات و نوع نگاه اينچنيني به اين قشر در تيكه كلام ها بوده است كه هم محيط احترام متقابل شكسته شده است و هم مزيدي بر ارتباط خارج از عرف و شرع شده است و البته نشان دهنده اين است كه نگاه پسران به  وجود اين موارد در اطراف خود حساس تر شده است كه اين خود آسيب فرهنگي اجتماعي ديگري است.

پوشش هاي آنچناني!

به نقل از آكاايران : وجود اين جوك ها نشان دهنده اين است كه چنين واقعيتي در جامعه در ميان قشر زنان به ويژه دختران جوان وجود دارد و اين مورد مويد اين است كه ما در زمينه حجاب و عفاف در سطح جامعه با مشكل روبرو هستيم كه اين مطالب حتي مصاديق خاص آن را نيز براي ما بيان مي كنند. در واقع بدنه فرهنگي ما سالها است كه در زمينه حجاب با مشكل روبرو بوده و اين موضوع خود را در دل معاني و محتواهاي مختلف به ما نشان داده است زماني مانتوي كوتاه، زماني ساپورت و حال ارايش، چكمه و كليپس اما بايد ديد چه ميزان برنامه ريزي براي فرهنگ سازي حجاب و عفاف در ميان سازمان هاي مرتبط انجام گرفته و چقدر موثر بوده اند. از طرفي ديگر اين جوك ها بيانگر نگاه بي قيد جنس مذكر هم بوده است اما موضوع " غض بصر" چه ميزان فرهنگ سازي شده است.

در اكثر محتواي اين جوك ها نگاه ابزاري و غير محترمانه به يك زن وجود دارد اما چه كسي متولي اين شكستن ها است؟ خود زنان و نگاه نادرست مردان!؟

پيامك هاي ضد دختران,پيامك,دختران

پيامك هاي ضد دختران


زن نبايد تخريب شود!

يك زن در جامعه جايگاه ويژه اي دارد آنچنان كه غير از موجوديت خود او، مقام تربيت را نيز بيش از ساير نهادها و افراد بر عهده دارد مقام يك زن مقامي است كه با آينده يك جامعه ارتباط تنگاتنگ دارد. در صورت تخريب و انحراف اين قشر بايد منتظر تخريب و انحراف آينده يك جامعه بود اما اين جك ها غير از انحراف زنان و دختران از برخي از ارزش ها كه آسيب هايي اجتماعي را در پي خواهد داشت ،تخريب و نزول جايكاه آنان را نيز مي تواند به دنبال داشته باشد در اكثر محتواي اين جوك ها نگاه ابزاري و غير محترمانه به يك زن وجود دارد اما چه كسي متولي اين شكستن ها است؟ خود زنان، نگاه نادرست مردان يا هر دو!؟

آخر كلام

 اين جوك ها صرفا ضد دختران نيست برخي از آنها شايد در اقدامي تقابل جويانه به سمت پسرها رفته است و موضوع آرايش پسرها را موضوع خود قرار مي دهد جوك هايي كه توسط خود پسرها هم نقل مي شوند. بهتر است اينچنين بگوييم اين مطالب قبل از اينكه رقابت هاي منفي ميان دو قشر را نمايندگي كند نشان دهنده ناهنجاري هايي در ميان دختران و پسران است  ناهنجاري هايي كه ضد ارزش هم هستند و خود را بيش از گذشته نشان مي دهند و مي توانند بيش از يك جوك، محيطي براي تحقيق و تامل براي برنامه ريزي مسئولين باشند البته رواج آنها به صورت ناخودآگاه در ميان قشرهاي مختلف پيامدهايي اجتماعي دارد كه نبايد از آن غافل شد.

خصوصيات زنان و مردان - تبيان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۴:۵۳:۵۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

طرز تهيه قليه قاشقي

1394/01/10
لوبيا قرمز (پخته) 1 پيمانه
گوشت چرخ كرده 1 كيلو
پياز (بزرگ) 1 عدد
اسفناج (خرد شده) 1 كيلو
رب انار به ميزان لازم
نمك و زردچوبه به ميزان لازم
روغن مايع مقداري
شكر به ميزان لازم
,طرز تهيه , آموزش,روش تهيه,انواع ماكاروني ، انواع پاستا ، غذا با پاستا

طرز تهيه,آموزش,روش تهيه,طرز تهيه خورش اسفناج,خورش خوشمزه,خورش با گوشت قلقلي,قليه,اسفناج قاتق,خورش اسفناج,خورش


طرز تهيه:


اول از همه گوشت چرخكرده رو با دست ورز بديد تا كاملا منسجم بشه.به گوشت چرخ كرده نمك و مقداري زردچوبه بزنيد خوب ورز بديد و تيكه هايي اندازه گردو ازون برداريد و قلقلي كنيد.
حالا تو ي تابه گود و دردار پياز و خلالي كنيد و با اضافه كردن كمي روغن اونو تفت بديد و بعدش گوشتهاي قلقلي رو به تابه اضافه كنيد و تفت بديد.
اسفناج رو بشوريد و كاملا خشك كنيد و بعد ريزش كنيد.و به مواد اضافه كنيد و تفت بديد و با اضافه كردن 1/5پيمانه اب و يكم نمك به اونا در تابه ببنديد و اجازه بديد بپزن!
لوبيا قرمز رو جداگانه با مقداري نمك بپزيد و آبكش كنيد و در نيم ساعت پاياني به همراه رب انار و شكر به موادمون اضافه ميكنيم و ميزاريم جا بفته .
,طرز تهيه , آموزش,روش تهيه,انواع ماكاروني ، انواع پاستا ، غذا با پاستانكات:


1)اين خورش رو با گوشت تكه اي هم ميشه تهيه كرد.
2)اگر دوست داريد لوبيا قرمز رو حذف كنيد يا به جاش از لپه يا لوبيا چيتي استفاده كنيد.
3)بهتره از رب انار ترش براي تهيه غذا استفاده بشه.
4)ميتونيد 3قاشق غذاخوري آبليمو رو با شكر مخلوط كنيد و بعد به غذا اضافه كنيد.
5)ميتونيد 2عدد ليمو عماني هم به خورش اضافه كنيد تا عطر بهتري بگيره.
6)ميزان ترش و شيريني غذارو با توجه به ذايقه خودتون تنظيم كنين.
7)اب اين غدا بايد كم باشه و اينكه با پلو سرو ميشه.
8)بهتره اسفناج رو جداگانه خوب سرخ كنيد و بعد به غذا اضافه كنيد.
نوش جان

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۰۸:۳۱ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

عكس: قالي ها سخن مي گويند

1393/11/05
 
 
 
 
  برترين ها:
مجموعه عكس هايي كه جلال سپهر از قالي ايراني عرضه كرده است مخاطبش انسان به طور كلي است. قالي در اين مجموعه زيبا با زندگي انسان كنوني ايران گره خورده است. قالي همه جا هست٬ در خيابان٬ كوچه و محل كار تا خلوت و كنارِ تا در تخيل و پيري و لحظه مرگ …

 

,عكس: قالي ها سخن مي گويند,جالب انگيز

عكس: قالي ها سخن مي گويند


چهار راه

,عكس: قالي ها سخن مي گويند,جالب انگيز

دو پنجره

,عكس: قالي ها سخن مي گويند,جالب انگيز

كتاب تو كتاب

,عكس: قالي ها سخن مي گويند,جالب انگيز

مرگ

,عكس: قالي ها سخن مي گويند,جالب انگيز

رويا

,عكس: قالي ها سخن مي گويند,جالب انگيز

دستها

,عكس: قالي ها سخن مي گويند,جالب انگيز

ايستاده با هم

,عكس: قالي ها سخن مي گويند,جالب انگيز

درون – آب انبار

,عكس: قالي ها سخن مي گويند,جالب انگيز

پرتاب – گناه

,عكس: قالي ها سخن مي گويند,جالب انگيز

كهنسالي – پيرمرد

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۰۷:۲۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

4 جاي ديدني ايراني كه نامشان را نشنيده ايد

1394/03/12

 


مجله زندگي مثبت:

جنگل مه آلود پاسند


اگر براي گردش و تفريح استان مازندران را انتخاب كرده ايد، اين سفر را به طرف شرق استان مازندران ادامه دهيد تا به شهرستان بهشهر برسيد. روستاي زيباي پاسند و منطقه زيباي پاسندرز درست 3 كيلومتر در شرق در سمت راست اتوبان در جوار رودخانه پاسند با تابلوي بزرگ خودنمايي مي كند. جنگل بكر و دست نخورده كه هر سال گروه هاي زيادي از توريست ها به آن سر مي زنند.

,4 جاي ديدني ايراني كه نامشان را نشنيده ايد گردشگري,ايرانگردي,شهرهاي استان تهران- ديدني هاي استان تهران

4 جاي ديدني ايراني كه نامشان را نشنيده ايد گردشگري,ايرانگردي


حنا عليشاه

اينجا يكي از مناطق بكر و چشم نواز در محدوده شهر ونك شهرستان سميرم و جزو مناطق پايلوت است. حنا عليشاه كه در زبان عاميانه به نام حناليچه معروف است، به دليل داشتن طبيعت شگفت انگيز در ميان عاشقان طبيعت، به ويژه كوهنوردان، طرفداران زيادي دارد. پس از گذراندن مسير 11 كيلومتري از شهر سميرم با وسيله نقليه در ابتداي مسير پياده روي به دشتي پرگل در دامنه كوه كه اطرافش را مزارع و باغ ها گرفته، مي رسيد.

,4 جاي ديدني ايراني كه نامشان را نشنيده ايد گردشگري,ايرانگردي,شهرهاي استان تهران- ديدني هاي استان تهران


ابرده پايين

اين روستا در 25 كيلومتري شمال غربي شهر طرقبه، ميان دره اي است و پيرامون آن را ارتفاعات دربر گرفته. تنها روخانه اي كه از آن مي گذرد، «جريان آبي زشك» است. مردم اين روستاي ييلاقي بيشتر به باغداري يا دامداري اشتغال دارند، آب و هواي اين ناحيه از شانديز معتدل كوهستاني است. اين منطقه به دليل وجود كوه هاي مستعد در فصل زمستان به پيست اسكي براي علاقه مندان به اين روزش تبديل مي شود و گروه هاي ورزشي بسياري از گردشگران در اين فصل براي بهره بردن از طبيعت برفي اين ناحيه از ابرده مي آيند.

,4 جاي ديدني ايراني كه نامشان را نشنيده ايد گردشگري,ايرانگردي,شهرهاي استان تهران- ديدني هاي استان تهران


درياچه تُرشاب

يكي از درياچه هاي استان كرمان است كه در 13كيلومتري جنوب شهرستان بردسير و در نزديكي روستاي ترشاب قرار دارد. اين درياچه فصلي از ذوب برف هاي ارتفاعات و رودخانه فصلي آب بخشا تغذيه و البته در فصل گرم سال خشك مي شود. وسعت اين درياچه براساس ميزان آب گيري آن متفاوت است و به طور متوسط عمق آن به 50 سانتي متر نمي رسد. آب اين درياچه شور و غيرقابل استفاده است.

,4 جاي ديدني ايراني كه نامشان را نشنيده ايد گردشگري,ايرانگردي,شهرهاي استان تهران- ديدني هاي استان تهران


در اطراف درياچه بيشتر گياه ني ديده مي شود كه به صورت انبوه و متراكم، بيش از 80 درصد سطح آن را مي پوشاند. به همراه ني، گياهان ديگري چون سازو و لويي هم ديده مي شود. حيات وحش ترشاب را پرندگاني چون اردك سرسبز، اگرت سفيد و حواصيل خاكستري تشكيل مي دهد كه در زمستان ها در اين منطقه ماوا مي گيرند. از پستانداران اطراف تالاب هم مي توان به گرگ و روباه اشاره كرد كه بايد مراقبشان باشيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۰۴:۱۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

گزارش تسنيم از پايان فراق ۳۱ ساله خانواده نيشابوري

شهيد گمنامي كه در خواب هويتش را به دخترش نشان داد

خبرگزاري تسنيم: پنج‌شنبه گذشته در منطقه دررود نيشابور شاهد اتفاقي بودم كه بسياري آن را معجزه دهه كرامت به فرزندان سادات خانواده‌اي چشم انتظار مي‌دانند.

به گزارش خبرگزاري تسنيم از مشهد مقدس، «انتظار» واژه غريبي است اما هستند كساني كه سال‌ها با اين واژه خو گرفته‌اند مادران و همسراني كه با هر طلوع خورشيد مقابل در خانه را به نيت بازگشتن فرزندشان آب و جارو مي‌كنند؛ هنوز هستند مادراني كه با قاب عكس فرزندانشان زندگي مي‌كنند و كودكاني كه امروز بزرگ شده‌اند و به ياد پدرانشان سنگ قبر شهيدان گمنام را هر روز شست و شو مي‌دهند و با حضور در كنار شهداي گمنام انتظار چندين ساله شان را تسكين مي‌دهند.

هنوز هستند مادراني كه با هر بار شنيدن صداي زنگ سراسيمه مي‌شوند، انتظار آنها زياد نيست، به يك پلاك و چند تكه استخوان هم بسنده مي‌كنند همين كه بدانند فرزندشان، همسرشان، پدرشان در كنارشان آرام گرفته برايشان كافي است انتظار واژه سخت و غريبي سخت است و تنها آن را مي‌توان در چشمان مادران و همسران و فرزندان شهداي گمنام پيدا كرد.

روز 5 شنبه گذشته در منطقه درود نيشابور شاهد اتفاقي بودم كه بسياري آن را معجزه دهه كرامت به فرزندان سادات خانواده اي چشم انتظار مي‌دانند خانواده‌اي كه پس از 31 سال هنوز چشم اميد به بازگشت شهيدشان داشتند و پس از 31 سال اين فراق با حضور خانواده دررودي بر سر مزار شهيدشان به پايان رسيد.

شهيد گمنامي كه در روستاي محل زندگيش آرام گرفت

روز 5شنبه اعلام شد هويت يكي از شهداي گمنام دفاع مقدس كه سال گذشته در درود نيشابور به خاكر سپرده شده است از طريق آزمايش DNA مشخص شده خبر خوشحال كننده‌اي بود، به ويژه وقتي فهميدم اين شهيد گمنام در يكي از روستاهاي نيشابور است با حضور در روستاي دررود نيشابور متوجه شديم اين شهيد گمنام، شهيد سيد علي اكبر حسيني فرزند سيد ابراهيم است كه نهم اسفند ماه 62 در عمليات بدر شهيد شده و سال گذشته به همراه يكي ديگر از شهداي گمنام در روستاي دررود نيشابور آراميده است.

وارد روستاي دررود و منزل شهيد سيد علي‌اكبر حسيني شديم، مسئولان شهر نيشابور و خانواده و بستگان شهيد همه به ديدن همسر شهيد رفته بودند تا به انتظار 31 ساله اين زن پايان بدهند بنا بود سميه دختر شهيد كه وابستگي عجيبي به پدرش داشت با اين خبر مادرش را خوشحال كند و سرانجام اين انتظار با جمله پدرم آمده است به پايان رسيد ...

اشك شوق و فرياد خوشحالي در منزل شهيد سيد علي اكبر حسيني به پاشد شهيدي كه در سن 23 سالگي به عنوان نيروي بسيجي لشگر 5نصر از نيشابور اعزام شده بود و چهارم خرداد سال 93 همزمان با روز شهادت امام موسي بن جعفر(ع) در شهر درود يعني همان شهر محل سكونت خانواده تدفين شده بود و امروز ديگر خانواده حسيني به ياد شهيدشان بر سنگ مزار اين شهيد گمنام آب نمي‌ريزند بلكه مي‌دانند آن شهيد گمنام از امروز متعلق به خودشان است.

به‌همراه خانواده شهيد حسيني، مسئولان نيشابور، اصحاب رسانه و بستگان و مردم دررود نيشابور به پارك شهداي گمنام درود رفتيم كوهي كه برفراز آن پرچم «يا مهدي ادركني» قرار داشت و پيكر دو شهيد گمنام ....

حالا ديگر يكي از شهداي گمنام به آغوش خانواده‌اش بازگشت و به اين فراق و چشم انتظاري 31 ساله پايان داد شهيدي كه دوست نداشت خانواده‌اش بيشتر از اين اذيت شوند و از طرفي دوست نداشت همرزم شهيدش را تنها بگذارد به همين دليل به نيشابور آمد تا هم در كنار خانواده‌اش باشد و هم در كنار همرزم شهيدش كه گمنام مانده است.

خوابي كه دختر شهيد را به آغوش پدرش رساند

سميه تنها دختر شهيد سيد علي‌اكبر حسيني در كنار مزار پدرش آرام نشسته است و گويي با پدرش خلوت كرده‌ و حرف‌هايي از جنس پدر و دختري مي‌زنند حرف‌هايي كه سال‌ها در سينه دخترك جوان براي چنين روزي مانده است.

با سميه كه همكلام مي‌شوم از خوابي كه سال گذشته ديده است تعريف مي‌كند و مي‌گويد: سال گذشته چند روز قبل از اينكه شهداي گمنام را به درود نيشابور بياورند خواب ديدم در يك حسينيه خيلي بزرگ تابوت دو شهيد گذاشته‌اند و يكي از تابوت‌هايي كه رو به قبله بود را نشانم دادند و گفتند اين تابوت روبه قبله پدر شماست در همان حال گفتم اين كه اسمي ندارد نزديك تر كه رفتم روي تابوت با خط خوش نوشته شده بود شهيد سيدعلي اكبر حسيني؛ با مادرم تماس گرفتم و گفتم دررود خبري است و آنجا بود كه فهميدم قرار است دو شهيد گمنام در درود به خاك سپرده شوند.

وي ادامه مي‌دهد: چهارم خرداد ماه سال 93 روز شهادت امام موسي بن جعفر (ع) پيكر دو شهيد گمنام دفاع مقدس وارد روستاي دررود شد خيلي بي تاب بودم هر چه گفتم اين شهيد پدر من است كسي باور نكرد و مي‌گفتند به خواب كه اعتباري نيست، نمي‌شود تنها به يك خواب بسنده كرد.

هنوز صحنه‌اي را كه روي تابوت نوشته شده بود علي اكبر به ياد دارم از آن زمان هر وقت به دررود مي‌آمدم ساعت‌ها بر مزار اين شهيد گمنام اشك مي‌ريختم چون به دلم برات شده بود كه اين شهيد پدر من است، همه مي‌گفتند خودت را اذيت مي‌كني. مي‌گفتم بهرحال اين شهيد هم گمنام است و خانواده‌اي ندارد من بجاي خانواده‌اش به ديدارش مي‌آيم و در اين يك سال با اين شهيد به اندازه‌اي خو گرفتم  كه به اين باور رسيدم پدرم است.

دختر شهيد سيد علي اكبر حسيني در حالي كه چشمانش پر از اشك است و مدام آنها را با دستانش پاك مي‌كند مي‌گويد: در تمام اين سالها تنها دو بار خواب پدر را ديدم يك بار زماني كه تنها 6 سال داشتم و ديدم درب حياط در مي‌زنند؛ در را باز كردم ديدم كسي نيست، ديدم يك نفر جلوي من زانو زد نگاه كه كردم پدر بود كه مرا در آغوش گرفت.

سال گذشته كه دوباره خواب پدر را ديدم اما كسي باور نمي‌كرد اين شهيد، پدر من باشد پس از آزمايشات هر روز منتظر خبر خوش بودم يك شب ديگر پدر به خوابم آمد و گفت من از اين بالا مراقبت هستم اين بار مطمئن‌تر شدم و به همسرم گفتم من مطمئنم كه اين شهيد پدرم هست.

آخرين باري كه رفت، به دلم الهام شده بود كه بر نمي‌گردد

همسر شهيد سيد علي اكبر حسيني مي‌گويد: بعد از خواب دخترم حال و هواي عجيبي به همه ما دست داد تا جايي كه هر روز منتظر خوش خبري بوديم و امروز آرزوي ديرينه من و فرزندانم برآورده شد.

وي مي‌افزايد: در تمام اين سال‌ها در تنهايي هايم به ياد علي اكبر و خاطراتي كه داشتيم گريه مي‌كردم و امروز شاهد خبر خوشي بودم كه اميدوارم طعم آن را تمام خانواده شهداي گمنام بچشند. به شهيدم تبريك مي‌گويم كه بعد از 31 سال به شهر خودش برگشته و از اين اتفاق خيلي خوشحالم.

همسر شهيد حسيني با اشاره به اينكه همسرش سال 63 در جزيره مجنون به شهادت رسيده است اظهار مي‌كند: من و علي اكبر تنها سه سال و نيم با هم زندگي كرديم كه حاصل آن يك پسر و دختر است اما اين چندسال براي من به اندازه هزاران سال ارزش داشت.

سربازي‌اش را در كردستان بود و 5 ماه بعد مجدد به جزيره مجنون رفت آخرين باري كه به جبهه رفت، پسرم محمد مهدي 4ساله و دخترم سميه 5 ماهه بود.

هيچ وقت آخرين دفعه‌اي را كه مي‌خواست به جبهه برود فراموش نمي‌كنم؛ هوا كه روشن شد رفت و ديگر برنگشت انگار به هر دو نفرمان الهام شده بود كه ديدار مجددي وجود ندارد و عيد نوروز همان سال 63 خبر مفقود شدن علي اكبر را برايم آوردند.

شهيدي كه همه خوابش را ديدند

داماد شهيد علي اكبر حسيني نيز مي‌‌گويد: روزي كه شهداي گمنام را به دررود آوردند در مسجد جامع درخواست كرديم با توجه به خوابي كه همسرم ديده عكس پدرش در كنار تابوت شهداي گمنام باشد پس از مراسم يكي از بانواني كه از مشهد آمده بود گفت شب قبل يكي از شهداي گمنام مرا در خواب ديده و همين موضوع سبب شده او به دررود بيايد عكس شهيد علي اكبر حسيني را كه مي‌بيند مي‌گويد من همين شهيد را در خواب ديدم.

رابطه پدر و فرزندي 100 درصد تاييد شده است

نماينده كميته جستجوي مفقودين نيروهاي مسلح خراسان رضوي در حاشيه ديدار خانواده شهيد علي اكبر حسيني با شهيدشان در گلزار شهداي دررود گفت: سال گذشته بعد از مراجعه خانواده شهيد براساس الهام قلبي در خواب از سوي شهيد، اين خانواده جهت انجام آزمايش «دي.ان.اي» به ستاد معراج شهداي مركز معرفي شدند و طي اعلام مركز تحقيقات ژنتيك انساني نمونه گيري كه از همسر و دختر شهيد به نام سميه سادات حسيني انجام شد و با تطبيق نمونه‌ها رابطه پدر و فرزند به صورت 100 درصد تاييد شد.

محمد احراري اظهار داشت: بعد از اعلام مركز تحقيقات ژنتيك انساني به ستاد معراج شهداي مركز بر اساس نمونه گيري‌هايي كه از شهداي گمنام تدفين شده و تطبيق آنها روشن شد شهيدي كه در دررود يعني همان شهر محل سكونت خانواده تدفين شده شهيد علي اكبر حسيني است و شهدا با اين رخداد طيب بودن خود را بار ديگر به ما نشان دادند و اين چيزي جز اعجاز نخواهد بود.

وي تصريح كرد: مدتي به دنبال تدفين شهداي گمنام در استان خراسان رضوي بوديم اما اعلام شد طبق دستور مقام معظم رهبري مبناي بر اين است كه شهداي گمنامي كه تفحص مي‌شوند براساس يگان و استاني كه هستند در همان استان تشييع و به‌خاك سپرده مي‌شوند و درايت مسئولان اين بوده تا خانواده‌ها از نگراني درآيند و حتي اگر عزيزانشان هم دفن شده باشند آنها را شناسايي كنيم.

گزارش از مرجان شريعت

انتهاي پيام/ آ


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۱:۵۵:۴۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

اگر مدام عاشق و بعد قطع رابطه با ديگري دوست مي شويد بخوانيد

 • تاريخ : ۸ ارديبهشت ۱۳۹۴
 • بازديد : 98
 • دسته بندي: عشق

اگر شما مدام در حال عاشق شدن و قطع رابطه و درگير اين موضوع هستيد پيشنهاد ميكنيم حتما اين پست را بخوانيد, داشتن رابطه هاي گوناگون و عاشق شدن زود به زود و همچنين قطع رابطه ها از جمله علائم يك نوع بيماري فكري است كه بايد زودتر درمان شود .

مدام عاشق و فارغ شدن و درگير روابط متعدد بودن، يك اختلال جدي است

 

در ميان جماعت جوان امروز شايد حكايت يك روز عاشق و يك روز فارغ را زياد ديده باشيد. آنها مدام از فردي به فرد ديگر و از رابطه اي به رابطه ديگر مي روند تا بتوانند عشق ابدي شان را پيدا كنند و با او پيوند ببندند.

دنبال فرد مناسب گشتن اتفاق عجيبي نيست اما مدام عاشق و فارغ شدن و درگير روابط متعدد بودن، يك اختلال جدي است.

تنوع طلبي ها
گاهي فرد از لحاظ شخصيتي دچار مشكل است و گاهي پاي يك بيماري عمده روان‌پزشكي مثل اختلال دوقطبي درميان است، اما در وهله اول بهتر است در مورد تيپ شخصيتي اين افراد صحبت كنيم. اگر فرد در سن جواني تعدد روابط عاشقانه داشته باشد يا مدام دلبسته شود و خيلي زود رابطه را قطع كند، بايد مدل شخصيتي اش مورد بررسي قرار گيرد.
وقتي فرد نه‌فقط در عاشق شدن بلكه در تمام تصميم‌هاي زندگي‌اش لحظه‌اي عمل مي‌كند و بدون اينكه به عاقبت رفتارش فكر كند، هرچيزي كه به ذهنش مي‌آيد عملي مي‌كند، فردي است هيجاني و تكانشي.

مثلا به ذهنش مي‌آيد كه به كسي پيشنهاد دوستي بدهد يا اگر به خودش پيشنهاد دوستي داده شده، بدون فكر كردن به عاقبت قبول كردن اين پيشنهاد، جواب مثبت بدهد يا بدون فكر وارد رابطه‌اي شود. اين مشكلات در تمام زمينه‌ها با اين افراد همراه است، مثلا در امتحان مواد مخدر مختلف، خيلي راحت باشند و بدون فكر هر نوع ماده‌اي كه به دستشان رسيد، امتحان كنند!
اين احساس‌هاي ناپايدار حتي در مورد حسي كه نسبت به خودشان دارند هم وجود دارد؛ يك لحظه به شدت شيفته خودشان هستند و به آينده اميدوار، يك لحظه ديگر احساس پوچي شديدي دارند! پس در روابطشان با ديگران هم همين برخوردها را دارند؛ خيلي زود هم ممكن است رابطه را قطع كنند؛ مثلا با ديدن كوچك‌ترين رفتار مخالف ميلشان، احساس منفي پيدا مي‌كنند و بدون قضاوت درست، سريع رابطه را قطع و رابطه ديگري را آغاز مي‌كنند.

نمي‌خواهم تنها بمانم!
گروه اول، به‌دليل بي‌ثباتي اين كار را انجام مي‌دهند اما گروه دومي هم وجود دارد كه به‌دليل ترس از تنهايي روابط مكرري دارند. اين افراد احساس مي‌كنند هميشه بايد كسي باشد كه به آنها توجهي خاص داشته باشد. آنها احساسات بسيار سطحي دارند و با كوچك‌ترين توجهي احساس مي‌كنند چقدر شخصيت خواستني و جذابي دارند چراكه كمبود توجه دارند! بنابراين وارد رابطه‌اي مي‌شوند و بعد ممكن است توجهي كه انتظارش را دارند، نگيرند و به همين دليل رابطه را تمام و فرد ديگري را جايگزين مي‌كنند. البته روابط اين گروه در مقايسه با گروه اول، آشفتگي كمتري دارد. در مجموع اين تيپ شخصيتي در جامعه كمتر وجود دارد.

من كه بيمار نيستم!
اين افراد معمولا رفتارهاي پرتب و تاب خود را پاي بيمار بودن نمي‌گذارند و اصلا احساس نمي‌كنند مشكل از خودشان است! اين خانواده‌شان است كه بايد متوجه رفتارهاي تكانشي آنها شوند و براي درمانش اقدام كنند. اين افراد معمولا زود عصباني مي‌شوند و از كوره درمي‌روند، تهديد به خودكشي و خودزني يا حتي آسيب به ديگري مي‌كنند، بنابراين اطرافيان بايد با توجه به اين علائم به اختلال فرد پي ببرند و در مرحله بعد براي درمانش اقدام كنند. البته اين كار بسيار سخت است چراكه شخصيت اين افراد از كودكي شكل گرفته و از نوجواني هم به ثبات رسيده و به بيمار بودن خود باور ندارند.
خانواده‌ها هم نبايد روي رفتارهاي بيمارگونه اين افراد انگشت بگذارند و بگويند: «چون فلان رفتار را مي‌كني، بيمار هستي و بايد به محض مراجعه كنيم!» اين كارها فقط باعث جبهه گرفتن فرد مي‌شوند بنابراين بايد از در احساسات وارد شوند و مثلا بگويند: «ما درك مي‌كنيم كه تو الان خيلي به هم ريخته‌اي و احساس ناامني مي‌كني، حتي شايد احساس كني خانواده خوبي نداري؛ من هم كه پدر/ مادرت هستم، نمي‌دانم براي اينكه حس بهتري نسبت به زندگي‌ات پيدا كني و آرامش بيشتري داشته باشي چه بايد بكنم، پس بهتر است به متخصص مراجعه كنيم.» اين افراد قطعا به درمان نياز دارند و ممكن است برحسب مورد درمان دارويي و غيردارويي همزمان، يا فقط به درمان غيردارويي نياز داشته باشند كه درمان غير دارويي شامل انواع مختلف روان درمان‌هايي است كه حتما بايد از افراد متخصص حوزه روان كمك گرفت تا درمان مرتب و فشرده‌اي انجام شود.

عاشق و فارغ شدن مكرر,تنوع طلبي هاي درد سر ساز,تعدد روابط عاشقانه

افراد مبتلا به اختلال دوقطبي افسرده، بي‌حوصله ،بي انگيزه و نااميد هستند

 

شايد بيمارم!
گروه سوم افرادي هستند كه به دليل بيماري رواني اختلال دوقطبي- تكرر رابطه دارند! رفتار افراد مبتلا به اختلال دوقطبي، همان‌طور كه از نام بيماري پيداست، دو قطب مخالف هم است: دوره‌هايي از زندگي‌شان افسردگي دارند و دوره‌هايي ديگر دچار «شيدايي» يا «مانيا» مي‌شوند!
در موارد شديد اين بيماري كه مي‌تواند با پرخاشگري فرد همراه باشد، نياز به بستري وجود دارد اما در مورد تعدد روابط، معمولا افرادي با علائم خفيف‌تر با اين بيماري درگير مي‌شوند و به اصطلاح دچار اختلال دوقطبي تيپ ۲ يا اختلال دوقطبي‌هايي كه چندان اختصاصي نيستند و همچنين اختلال دوقطبي‌هايي كه فازهايشان سريع تغيير مي‌كند و به اصطلاح دچار «تندچرخي» هستند، مي‌شوند.
اين افراد ممكن است در فازهاي مانيا يا شيدايي به رفتارهاي خطرناك علاقه‌مند مي‌شوند و اين رفتارهاي پرخطر از ولخرجي گرفته تا سوء‌مصرف مواد و رانندگي‌هاي پرخطر يا ايجاد روابط عاشقانه متعدد، عاقبت خوشي ندارند. اين افراد در فاز بيماري دچار اين پديده مي‌شوند و وقتي با دارو يا هرچيزي خوب شوند، الگوي شخصيتي‌شان اين نيست؛ فرد زندگي معقولي دارد تا اينكه دوباره بيماري عود كند و در فاز مانيا دچار حالت‌هاي اين‌چنيني شود!

به علائم دقت كنيد
چنين رفتارهايي بايد كاملا جدي مورد بررسي قرار گيرد و به درمان اساسي نياز دارد. اصولا خانواده‌ها به مواردي مثل اعتياد، اقدام به خودكشي و … توجه بيشتري نشان مي‌دهند و لزوم درمانش را احساس مي‌كنند و ممكن است تعدد روابط عاشقانه را، به‌خصوص اگر فرد جوان و مجرد باشد، به سادگي پاي سبك زندگي‌اش بگذارند و لحظه‌اي به بيمار بودن فرد شك نكنند!
پس خانواده‌ها بايد به علائم باليني اين افراد دقت كنند به‌خصوص كه خود فرد هم احساس بيماري ندارد. افراد مبتلا به اختلال دوقطبي در فاز افسرده، بي‌حوصله و نااميد هستند، به پوچي مي‌رسند و اصلا انگيزه‌اي ندارند كه بخواهند با ديگران ارتباط برقرار كنند، چه برسد به عاشق شدن!
اما در فاز شيدايي بي‌خواب يا كم‌خواب و انرژي‌شان چند برابر مي‌شود، شادي بيش از حد دارند و ممكن است مدام در حال عاشق شدن باشند! به همين دليل اطرافيان هم تصور مي‌كنند عملكرد فرد بهبود يافته و حتي خيالشان از بابت او راحت مي‌شود درصورتي‌كه اين تازه شروع ماجراست و بايد از افراد متخصص براي درمان كمك گرفت.

باز هم معتادها!
گروه چهارم افرادي هستند كه به دليل سوءمصرف مواد محرك مثل آمفتامين، كوكائين و اكستازي رفتاري مشابه ۳ گروه ذكر شده پيدا كرده‌اند، خطرپذيري‌شان زياد و اجتناب از خطرشان كم مي‌شود و ممكن است عاشق و فارغ شدن مكرر را هم تجربه كنند. در نهايت اگر بخواهيم دسته‌بندي كنيم و بگوييم تعداد كدام يك از گروه‌هاي ذكر‌شده در ميان عاشق‌پيشه‌ها بيشتر است، با‌توجه به آمار روبه افزايش معتادان مي‌توان گفت افراد گروه چهارم يعني «معتادان به مواد محرك» و بعد افراد گروه اول «هيجان‌طلب‌هاي تكانشي» بيشتر از ديگران در اين قضيه سهم دارند.
منبع: سلامت/تبيان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۳۳:۵۶ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

حتما با كودكان 5 ساله تان بازي كنيد

images بازي‌ با كودك مي‌تواند به رشد و تكامل رواني و عقلاني وي كمك كند. كودك در اين سن پر از شور و هيجان  است و شما مي توانيد با بازيهاي مناسب به تقويت هوش و حافظه و مهارت هاي وي كمك كنيد

 

بچه هاي پيش دبستاني سرشار از انرژي و شور هستند. اين وضعيت از نظر رشد جسماني خوب است، زيرا دربرگيرنده ي حركات متناوب مجموعه عضلات كوچك و بزرگي بوده كه عملكرد بهينه ي اين بخشهاي بدن را موجب مي شوند.

به گزارش مجله پزشكي دكتر سلام، بازي در واقع شغل كودك محسوب مي‌شود و بچه‌ها در خلال بازي مهارت‌هاي مختلفي را ياد مي‌گيرند. بازي مي‌تواند باعث رشد قوه تخيل كودك شود. شايد در ظاهر از نظر بسياري از والدين، بازي فقط فعاليتي براي تفريح و سرگرم شدن كودكان باشد، اما از ديدگاه روان‌شناختي بازي در شكل‌گيري شخصيت كودكي نقشي حياتي دارد تا آنجا كه مشكلات بازي در شناخت برخي از اختلالات روان‌پزشكي كودكي اهميت بسياري دارد، اما چگونه مي‌توانيم كمك كنيم تا كودكانمان بهتر رشد كنند و از سلامت رواني بيشتري در بزرگسالي برخوردار باشند؟

بازي به رشد تخيل كمك مي‌كند
بازي در واقع شغل كودك محسوب مي‌شود و بچه‌ها در خلال بازي مهارت‌هاي مختلفي را ياد مي‌گيرند. بازي مي‌تواند باعث رشد قوه تخيل كودك شود. براي مثال وقتي كودك خردسال شما به بشقاب عروسكي خالي خود اشاره مي‌كند و مي‌گويد بفرماييد، شما مي‌توانيد با حركتي بگوييد چه ميوه خوشمزه‌اي، از اينكه مهمان خانه‌ات شدم، خوشحالم. اين كار رابطه عاطفي شما و كودك را نيز بهبود مي‌بخشد.
كودكان در بازي مسائل مختلفي را ياد مي‌گيرند و بازي آنها را براي زندگي واقعي آماده مي‌كند. هر چقدر كودكان بيشتر بازي كنند، به همان ميزان مهارت‌هاي بيشتري ياد مي‌گيرند، اما مفهوم بازي در سنين مختلف متفاوت است و روش بازي والدين با بچه‌ها هم با توجه به سنين مختلف، با يكديگر تفاوت دارد. براي مثال بچه‌ها به هدايت شدن در بازي نياز دارند. يك كودك 1 ساله نمي‌تواند زمان زيادي را به تنهايي بازي كند و اين كار برايش سخت است. به همين دليل والدين بايد در بازي به او كمك كنند تا احساس لذت ناشي از بازي كردن را تجربه كند. كودك طي فرايند بازي با اين لذت آشنا مي‌شود و آن را ادامه مي‌دهد و چه‌بسا با همين بازي به كشف‌هاي جديدي مي‌رسد.

بازي‌هاي تكراري، نگراني از سلامت كودك
بچه‌ها تنوع‌طلب‌اند و همين خصوصيت موجب رشد مهارت‌ها در آنها مي‌شود. تصور كنيد اگر كودكي فقط با چرخاندن يك وسيله سرگرم مي‌شد، به چه ميزان از افزايش توانايي‌ها دور مي‌شد. به همين دليل اگر كودكي خردسال ساعات متوالي با يك فعاليت تكراري مشغول مي‌شود، بايد به سلامت او شك كرد. والدين بايد در زمينه ايجاد تنوع در بازي به فرزندشان كمك كنند. به‌تدريج كه كودك بزرگ‌تر مي‌شود، ياد مي‌گيرد كه خودش را سرگرم كند اما بديهي است اين فرايند مستلزم گذشت زمان است و ناگهاني اتفاق نمي‌افتد. به همين دليل بايد از سنين پايين گاهي از او بخواهيم خودش به تنهايي بازي كند تا مهارت سرگرم كردن خود را بياموزد. بعضي از والدين تصور مي‌كنند با همراهي هميشگي در بازي كودكان به آنها كمك كرده‌اند، اما واقعيت اين است كه با اين كار، نمي‌گذاريد كودك ياد بگيرد در زمان‌هايي خودش براي خود سرگرمي بيافريند.

كودكان در بازي تمركز بر يك فعاليت خاص را تمرين مي‌كنند
بازي فوايد ديگري نيز دارد، مثلا مي‌توان از بازي براي تشخيص گروهي از اختلالات روان‌پزشكي استفاده كرد. براي مثال انتظار مي‌رود كه بچه‌ها تدريجا (معمولا پس از 4 سالگي) بتوانند يك بازي را به سرانجام برسانند مانند اينكه كشيدن يك نقاشي ساده را تمام كنند. بچه‌هايي كه عجول و كم‌طاقت هستند و مدام از يك بازي به بازي ديگري مي‌روند،‌ با اين كار احتمالا وضعيت تكانشي و پرتحرك بودن را نشان مي‌دهند.

فوايد بازي
يكي از فوايد اصلي بازي كردن كودكان انطباق با محيط‌هاي جديد است. براي مثال وقتي كودك را وارد جمعي جديد مثلا يك مهماني مي‌كنيد، بهتر است يكي از اسباب‌بازي‌هاي او را همراه داشته باشيد تا كودك با اسباب‌بازي خودش در مهماني بازي كند. با انجام همين كار ساده اين پيام را به صورت غيرمستقيم به كودك مي‌رسانيد كه اينجا هم مثل خانه امن است و در نتيجه كودك راحت‌تر با محيط جديد سازگاري پيدا مي‌كند.

كاهش تنش
بچه‌ها تنش‌هايشان را از طريق بازي تخليه مي‌كنند و اين كار آنها را آرام خواهد كرد.

افزايش مهارت‌هاي اجتماعي
گروهي از مهارت‌هاي مختلف مانند مهارت‌هاي كلامي و گوش دادن فعال با بازي كردن در بچه‌ها شكل مي‌گيرد. اين مهارت‌ها در سنين بعدي كه بچه‌ها به بازي‌هاي قانونمند روي مي‌آورند، به آنها كمك بسياري مي‌كند. براي مثال در 5 سالگي بايد اين مهارت در كودك شكل گرفته باشد كه هر وقت نوبت او شد خودش را در بازي دخالت بدهد. تقويت اين ويژگي در كودكي، در بزرگسالي نيز به انسان كمك مي‌كند.

هدفمندي در زندگي
بچه‌ها با بازي ياد مي‌گيرند كه هر كاري براي هدفي انجام مي‌شود كه اين هدف گاهي مي‌تواند تنها لذت بردن از بودن با هم باشد مثل تعريف كردن يك لطيفه.

با بچه پيش دبستاني خود بازي كنيد
بچه هاي پيش دبستاني سرشار از انرژي و شور هستند. اين وضعيت از نظر رشد جسماني خوب است، زيرا دربرگيرنده ي حركات متناوب مجموعه عضلات كوچك و بزرگي بوده كه عملكرد بهينه ي اين بخشهاي بدن را موجب مي شوند.

در ابتدا مهارت هاي حركتي بزرگ رشد پيدا ميكنند. به همين خاطر است كه بچه هاي ۲، ۳ و ۴ ساله علاقه ي بيشتري به دويدن، پريدن،رسيدن به هدف و جنب و جوش دارند تا يكجا نشستن و استفاده از عضلات دستشان مثلا براي نقاشي يا بازي با اسباب بازي هاي كوچك. بنابراين بهتر است كه براي هركدام از اين نوع فعاليتها زماني صرف شود.

در اينجا به برخي روشهايي كه ميتوانند به رشد جسماني پيش دبستاني ها كمك كنند اشاره مي كنيم :

• پياده روي خانوادگي.
پياده روي، متناوب دويدن، نرمش و قدم زدن. در حين اين كارها ميتوانيد «هُپ هُپ» بازي كنيد يا از برگها و پر پرندگان سرراهتان مجموعه اي جمع كنيد. در خانه ميتوانيد به كمك ساز و دهل و پرچم، رژه اي راه بياندازيد.

• شن بازي.
از اسباب بازيهاي مخصوص شن بازي استفاده كنيد تا مهارتهاي دستي بچه ها تقويت شود.

• آب بازي در حيات خلوت.
يك استخر پلاستيكي، آبپاش، يا شلنگ آب ميتواند شوق آب بازي، دنبال بازي و كشتي را در كودكان بيانگيزد. (همواره در هنگام بازي با آب مراقب كودكان خود باشيد)

• در اتاق نشيمن يا حياط خلوت خانه ي خود ميداني از موانع درست كنيد، با كوسنها، كارتن هاي مقوايي، اسباب بازيها و ديگر وسايل كه كودكانتان بتوانند به اطراف دويده و از روي آنها بپرند.

• بازي «مثل چي» را انجام دهيد.

بچه ها علاقه ي زيادي به حيوانات دارند: «ميتوني مثل مرغ راه بري ؟ مثل اسب بتازي ؟ سگ چيكار ميكنه ؟» يا كودك خود را تشويق كنيد كه مثل هواپيما دور حياط پرواز كند يا با قايقي فرضي پاروزنان در اتاق بچرخد.

• در روزهاي مقرر براي بازي، هر بار بازي جديدي را معرفي كنيد. مثلا گرگم به هوا بازي كنيد.

• توپ بازي كنيد. بازيهايي كه شوت زدن، پرتاب و گرفتن توپ دارند تمرين خوبي هستند. سعي كنيد خودتان زياده از حد در گيرو بند قواعد مدارس پيش دبستاني گرفتار نشويد.

• همراه با موسيقي برقصيد. كودك خود را در معرض موسيقي هاي مختلف قرار دهيد. ساز زدن روندِ رشد جسماني را نيز تسهيل ميكند. يا ريتم هاي آشنا را با حركات جسمي بياميزيد، شعرهايي مثل «يه توپ دارم قلقليه». آوازهاي آشناي بسياري هستند كه به تقويت مهارت هاي حركتي كمك مي كنند.

• طنابي روي زمين قرار دهيد. و وانمود كنيد كه طناب بندبازي يا تكه پارهاي از يك كشتي غرق شده ي دزدان دريايي است تا كودكان سعي كنند تعادل خود را روي آن حفظ كنند.

• شستشوي اتومبيل، موتور، يا سگ. هركاري كه با آب و كف سرو كار داشته باشد، پرانرژي و جالب است. حباب درست كنيد و به كودك خود بگوييد آنها را بگيرد.

• بازيهاي دوران كودكي خود را به آنها ياد بدهيد. همه ي آنها براي بچه ها تازگي دارد. مثل «گل يا پوچ» يا «هفت سنگ»

• يك نمايش عروسكي راه بياندازيد. عروسك هاي انگشتي يا جورابي درست كنيد، يا به كمك عروسكهاي اسباب بازي، پشت يك مبل نمايشي ترتيب دهيد.

• به طرق مختلف مهارت هاي حركتي را پرورش دهيد و از ميزِ كار جدا شويد. به كودك خود كمك كنيد تا با گچ يك روستا بكشد يا به كمك تكه اي چوب دنبال نوشته ها و رد خط ها در بيرون يا داخل خانه بگرديد


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۳۰:۱۵ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آموزش تغيير لبه آستيناگر از آستين هاي ساده لباس خود خسته شده ايد ناراحت نباشيد با اين روش هاي ساده كه به شما آموزش مي دهيم ، مي توانيد زيبايي متفاوتي به آستين خود بدهيد.

 

مدل دادن به آستين هاي ساده,تغيير لبه آستين ساده

با مراحل تزيين آستين هاي ساده آشنا شويد

 

آموزش تصويري تغيير آستين,طرز مدل دار كردن آستين

نوار مورد نظر را به اندازه دور بازو آماده كنيد و دو سر آن را به هم بدوزيد

 

تغيير لبه آستين ساده, تغيير آستين هاي ساده

پاپيوني از همان نوار مانند شكل درست كنيد يا مي توانيد به سلقه خود آن را تغيير بدهيد

 

روش هاي تغيير دادن آستين هاي ساده,آموزش خياطي

پاپيون را به نوار دور بازو دوخته و سپس نوار آماده را به لبه آستين بدوزيد

 

به همين سادگي شما توانستيد آستين هاي خود را از سادگي در بياوريد و از پوشيدن اين لباس لذت ببريد.

 

منبع : cafemod.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۲۷:۵۲ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

موثرترين راه هاي جلوگيري از تكرار گناه چيه؟

گناه

احساس خجلت و شرمندگي در برابر خداوند نسبت به پيشينه هاي سوء خود از بهترين حالات روحي و معنوي و زمينه‏ساز توبه و جلب رحمت و عنايت پروردگار است.

 


انسان ممكن الخطاست نه جايز الخطا

در آداب و معارف الهي، بر خلاف گفته رايج، انسان جايز الخطا نمي باشد بلكه ممكن الخطاست. يعني اجازه انجام گناه و خطا را ندارد اما در صورت انجام آن راه توبه و بازگشت به سوي خداي متعال باز بوده و حتي به شرط شناخت عميق از ضعف خود و ترميم آن، به درجه اي بالاتر از مقام و مرتبه پيشين خود، دست پيدا مي‌كند.
اولين نكته اي كه ذكر آن ضروري مي باشد اين است كه خود شناسي اصلي ترين راهكار دوري از گناه مي باشد. يعني انسان با شناخت خود و يافتن بيماري هاي روحي و اعتقادي خود، مي تواند، با امداد الهي، به درمان و اصلاح خود پرداخته و به تدريج، از هرگونه فريفته شدن توسط شيطان جلوگيري نمايد. بنابراين، اولين گام براي مبارزه با شيطان، خود شناسي و يافتن راه هاي نفوذ شيطان به فرد مي باشد.
به عبارتي دو راه اصلي و شاهراه براي دوري از گناه؛

1- اولويت قرار دادن دشمن شناسي؛ يعني به اين درك دست يابيم كه شيطان دشمن آشكار ماست و راه‎هاي حمله او را بشناسيم و براي مقابله با آن، مجهز به سلاح‎هاي لازم و متناسب گرديم.

2- سعي اصلي ما بر اين باشد كه در شرايط گناه قرار نگريم و در صورتي كه از روي جهل و غفلت مرتكب گناه شديم، پس از توبه از انجام آن، تمام اسباب و وسايلي را كه شرايط انجام فعل گناه را براي ما به وجود آورده از ميان برداريم.

اين نكته را فراموش نكنيم كه همواره بايستي دو چراغ خوف و رجا در وجود ما روشن باشد.

از امام باقر(عليه السلام) روايت است: هيچ بنده مومني نيست جز آنكه در ضميرش دو نور تابان است «نور خوف» نسبت به كرده‏ هاي پيشين و فرجام پسين و «نور اميد» به فضل و رحمت پروردگار، كه اگر هر يك با ديگري سنجيده شود هيچ يك فزوني نخواهد يافت.[وسائل ‏الشيعه، ج 2، ص 488]

بنابراين بايد با حفظ حالت التجاء و تضرع دائمي در برابر خداوند اميد و رجا به عنايات واسعه خداي رحمان و بنده نواز را نيز در دل بالا برد و رجا را همسان در دل جاي داد. زيرا غلبه خوف موجب يأس و غلبه رجا موجب جرأت بر گناه است ولي تساوي آن دو بهترين عامل بازدارنده از گناه و تشويق كننده به توبه و انجام عمل صالح مي‏ باشد.

خوردن مال حرام، ارتكاب به گناه را آسان‎تر خواهد كرد و كسي كه خود از مال حرام استفاه كرده است و اسباب و وسايل استفاده عده‎اي از اين مال را فراهم آورده‎ است، در واقع، زمينه ارتكاب گناه را فراهم آورده ‎است

رجاء را مي توان در پشيماني از گناه معتبر دانست و آن را اساسي‏ ترين ركن بازگشت و جبران گناه ديد ‏ولي نبايد در آن متوقف ماند بلكه خداوند منان آن را پلي قرار داده است تا بندگان مومن با گذر از آن از جهنم سيئات بيرون جسته و به بهشت صالحات فرود آيند. بنابراين گام بعدي تغيير مسير و ترك گناه است.

  

بدانيم عالم محضر خداست

اصل ديگر توجه و درك نكته «عالم محضر خداست در محضر خدا معصيت نكنيم» مي باشد. توجه كامل به اين اصل، مي‎تواند انسان را به طور كامل از ارتكاب به گناه بر حذر دارد. با اين وجود در دنياي امروز، تاثير جمله « اين مكان مجهز به دوربين مداربسته است»، از جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصيت نكنيم» بيشتر است؛ زيرا انسان مطمئن است كه در صورت ارتكاب يك خطا و ديدن آن توسط دوربين، با او برخورد شده و آبرويش مي‎رود اما خدا ستار العيوب است و آبروي فرد را حفظ مي‎كند.
خدا در قرآن مي فرمايد: «الم يعلم بان الله يري» يعني آيا نمي‎ دانند خدا مي ‎بيند؟

طرح اين جمله به صورت استفهام انكاري و نشان دهنده اهميت اين اصل است. اگر با تمام وجود به اين حقيقت و فهم دست يابيم كه خدا و امام زمان ناظر بر اعمال ما هستند، به شدت به رفتار خود توجه مي‎ نماييم. زيرا به مفهوم واقعي عظمت خداوند را درك كرده ايم و اين مسئله باعث گرديده‎است كه كوچك‎ترين گناهان در نظر ما به بزرگترين معصيت‎ ها بدل گردد.

نگاه

كنترل ورودي ها

يكي از راه‎هاي اصلي جلوگيري ز ارتكاب گناه، كنترل ورودي ‎هاي بدن مي‎باشد. اين ورودي ها هم مواد غذايي و خوراكي‎ ها را شامل مي‎شود و هم مطالب و محسوساتي كه از  طريق حواس پنج گانه خود دريافت مي ‎نماييم.

در توضيح بايد گفت، توجه به اين نكته ضروري است كه خوردن مال حرام، ارتكاب به گناه را آسان‎تر خواهد كرد و كسي كه خود از مال حرام استفاه كرده است و اسباب و وسايل استفاده عده‎اي از اين مال را فراهم آورده‎ است، در واقع، زمينه ارتكاب گناه را فراهم آورده ‎است.

به اين دليل است كه امام حسين(عليه السلام)، اصلي‎ترين علت دشمني سپاه عمر بن سعد با خود و نپذيرفتن صحبت ايشان را، خوردن مال حرام مي داند.

نكته لازم به ذكر اين است كه فهم دشمن از تاثير مال حرام بر روحيه و اعتقادات مسلمانان باعث گرديده است كه به طراحي سيستم‎هايي اقدام نمايد كه  مال حرام را وارد زندگي مسلمانان نموده و اموال مسلمانان را آلوده به ربا و نزول نمايد.

مصداق ديگر كنترل وردي‎ها مي‎تواند ورودي چشم و گوش باشد. نه تنها بايد از ورود نگاه حرام جلوگيري نماييم بلكه بايد به اين مهم توجه داشته باشيم كه از ورود داده هايي كه في نفسه حلال است اما تمايل و كشش رسيدن به آن‎ها،  زمينه ارتكاب گناه را در ما فراهم مي‎آورد اجتناب نماييم. مانند كسي كه تمايل بسيار زياد به داشتن ماشين هاي مدرن و گران قيمت باعث رفتن او به سمت كسب مال حرام مي‎شود.

بنابراين بايد به ورودي هاي بدن توجه داشت و آنها را كنترل كرد تا زمينه ارتكاب گناه در ما پديدار نگردد.

رجاء را مي توان در پشيماني از گناه معتبر دانست و آن را اساسي‏ ترين ركن بازگشت و جبران گناه ديد ‏ولي نبايد در آن متوقف ماند بلكه خداوند منان آن را پلي قرار داده است تا بندگان مومن با گذر از آن از جهنم سيئات بيرون جسته و به بهشت صالحات فرود آيند. بنابراين گام بعدي تغيير مسير و ترك گناه است

چند نكته براي نتيجه ي بحث:

براي مبارزه با گناه و هواهاي نفساني رعايت چند نكته لازم است:

الف) كوچك نشمردن هيچ گناهي هر چند به نظر صغيره باشد.

ب) عزم جدي و آهنين برترك معصيت و مراقبت جدي و دائمي نسبت به تمام افعال خود.

ج) شرط نمودن با خدا مبني بر ترك معصيت و هم از او استعانت جستن.

د) هرگاه فكر گناه و وسوسه آن به ذهن آمد بلافاصله آن را از لوح ذهن خارج كردن و توجه خود را به خدا و امور شريفه مشغول داشتن.

جديت و موفقيت در اين امر پيروزي بزرگي است و در واقع دفع دشمن شيطان نفس از همان خاكريز اول است.

قرآن ‏مجيد در وصف پارسايان مي‏ فرمايد: إِنَّ اَلَّذِينَ اِتَّقَوْا إِذا مَسَّهُمْ طائِفٌ مِنَ اَلشَّيْطانِ تَذَكَّرُوا فَإِذا هُمْ مُبْصِرُونَ‏: پرهيزگاران چون گرفتار وسوسه شيطان شوند همان ‏دم متذكر (ياد خدا) شده و بصيرت يابند.[اعراف، آيه 201]

ه) مطالعه و تفكر پيرامون عواقب سوء و وخيم گناه.

و) خود را همواره در محضر حق تعالي دانستن و او را به يقين در همه حال مراقب و بيناي به افعال خود نگريستن.

ز) توجه به چهره كريه زشت و واقعي سيئات.

ح) براي ترك معاصي لازم است در بسياري از موارد انسان از مكروهات و چه بسا از برخي مباحات نيز چشم بپوشد تا او را به انجام زشتي‏ها نزديك نسازد.

ط) درحد ممكن دوري جستن از مكان ها و شرايطي كه آدمي را به گناه ترغيب مي‏نمايد.

ي) تقويت اراده.

ك)محاسبه نفس، همه روزه و در صورت رخداد خطا، خود را محاكمه و توبيخ نمودن و بلافاصله استغفار كردن.

فرآوري: زهرا اجلال              

بخش اخلاق و عرفان اسلامي تبيان


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۱۸:۰۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

آدابى كه فشار قبر را از زنان بر مى داردفشار قبر چيست,علت فشار قبر

 آدابى كه فشار قبر را كم مي كند

 

 خداوند براى هر يك از  زناني كه مهريه اش را به شوهرش ببخشد پاداش هزار شهيد و عبادت يك سال را مى نويسد.

 آدابى كه فشار قبر را از زنان بر مى دارد
۱ - صبر كردن بر غيرت شوهر
۲ - صبر كردن بر بد خلقى شوهر
۳ - بخشيدن مهريه به شوهر؛ خداوند براى هر يك از اين زنان پاداش هزار شهيد و عبادت يك سال را مى نويسد.


مؤ من هميشه پنج چيز براى انجام آداب به همراه دارد
۱ -تسبيح سى و چهار دانه

۲ - سجاده
۳ - شانه
۴ -مسواك

۵ - انگشتر عقيق (۴۷)

 آدابى كه باعث آمرزش انسان مى شوند
۱ -جارو كردن مسجد

۲ - مصافحه كردن با مؤ من
۳ - روشن كردن چراغ در مسجد
۴ - مريض شدن
۵ -عيادت مريض

۶ - شركت در تشييع مسلمان
۷ - غذا دادن به گرسنه
۸ -روزه مستحبى گرفتن

۹ - به دست كردن انگشتر عقيق سرخ
۱۰ - زياد سجده كردن
۱۱ - صلوات فرستادن
۱۲ - احترام به مهمان مؤ من

 

گردآوي:بخش مذهبي بيتوته

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۱۵:۵۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

ساخت تابلوهاي برجستهتابلوهاي برجسته,درست كردن تابلوهاي برجسته


اين هم يك كار ساده و قشنگه كه با استفاده از برگ هاي مصنوعي و طبيعي و ورق آلومينيومي ساخته مي شود.

تابلوهاي برجسته,درست كردن تابلوهاي برجسته


برگ ها را روي يك تكه چوب يا مقواي ضخيم با چسب چوب بچسبانيد.

تابلوهاي برجسته,درست كردن تابلوهاي برجسته


روي برگ ها را با قلم مو چسب چوب بزنيد و ورق آلومينيوم نازك را روي آن بچسبانيد.

تابلوهاي برجسته,درست كردن تابلوهاي برجسته


با يك تكه اسفنج واكس مشكي يا شاپان (قير مايع) را روي كار بكشيد.

 

تابلوهاي برجسته,درست كردن تابلوهاي برجسته

تابلوهاي برجسته,درست كردن تابلوهاي برجسته


اين هم چند نمونه از برجسته كاري هاي ساده هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۱۳:۴۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

غذاهاي فوري و شيك و ارزان براي نهار

1394/02/05

 

در روزهاي تعطيل پيش‌رو، فرصت خوبي نصيب شما خواهد شد كه از ناهار خوردن لذت ببريد. يك ناهار ميني‌مال، بايد شيك، خوش‌رنگ،‌ خوشمزه،‌سالم و البته كم‌دردسر باشد. غذايي كه با كمي سليقه مي‌تواند جذاب‌ترين وعده هر روز ما باشد.

 

  يك ناهار ميني‌مال، بايد شيك، خوش‌رنگ،‌ خوشمزه،‌سالم و البته كم‌دردسر باشد.در روزهاي تعطيل پيش‌رو، فرصت خوبي نصيب شما خواهد شد كه از ناهار خوردن لذت ببريد. چيزي كه هست، زندگي شهري و گرفتاري‌هاي روزانه، فرصت دور هم‌نشيني و ناهارهاي مشترك را از ما گرفته است و غالبا اين وعده غذايي، دور از هم و به صورت تنها يا حداكثر با مشاركت همكاران خورده مي‌شود. اما در تعطيلات، ما اين وقت را پيدا مي‌كنيم كه ناهار را با هم صرف كنيم. غذايي كه احتمالا زير نور آفتاب دل‌انگيز بهار سرو مي‌شود و با كمي سليقه مي‌تواند جذاب‌ترين وعده هر روز ما باشد. حداقل به اين دليل كه فرصت كمي براي تجربه‌اش داريم...

ناهار پيشنهادي ما، غذاهايي هستند كه سلامتند و به سرعت پخته مي‌شوند و البته كمتر چاق مي‌كنند؛ غذاهاي كاملي كه براي آماده كردن‌شان فقط كافي است دستورات ما را به دقت مطالعه كنيد.

نكته ديگري كه خوب است آن را قبل از تهيه اين غذاها بدانيد اين است كه قيمت تمام شده هر يك از غذاهايي كه به شما معرفي‌‌ مي‌كنيم، حداقلي و بين 5 تا 6هزار تومان است كه البته به ارزش اين ناهار جذاب مي‌افزايد.

غذاي ارزان,غذاي ارزان براي مهماني,غذاي ارزان,[categoriy]

غذاي ارزان,غذاي ارزان براي مهماني,غذاي ارزان در كيش,غذاي ارزان قيمت,غذاي ارزان در استانبول,غذاي ارزان براي گربه,غذاي ارزان و خوشمزه,غذاي ارزان گربه,انواع ساندويچ,غذاهاي فوري,غذاهاي فوري و خوشمزه,غذاهاي فوري براي شام,غذاهاي فوري و ساده,غذاهاي فوري ايراني,غذاهاي فوري با سيب زميني,غذاهاي فوري با مرغ,غذاهاي فوري خوشمزه,غذاهاي فوري با گوشت چرخ كرده,غذاهاي فوري براي افطار

 

استيك بوقلمون


مواد لازم:
طرز تهيه:

1 - ما براي آنكه شكل درست اين استيك دربيايد آن را با رينگ از داخل يك سينه كامل بيرون كشيديم. شما هم مي‌توانيد با استفاده از ليوان،‌استكان يا رينگ اين كار را انجام بدهيد.

2 - سينه بوقلمون زودتر از چيزي كه فكر مي‌كنيد گريل و آماده خوردن مي‌شود. 2تكه سينه هم‌قد بوقلمون را روي تابه گريل كنيد. براي خوش‌طعم شدن بوقلمون از آب ليمو ترش تازه، كره آب‌شده، پودر سير و ادويه استفاده كنيد. موادي را كه از آن نام برديم در يك كاسه با هم مخلوط كنيد و با قلم‌مو روي استيك (در هنگام گريل شدن) بماليد.

3 - قارچ استفاده شده در اين غذا در واقع سس آن است. ما اين قارچ خردشده را در سير و كره و چيلي در دماي ملايم سرخ كرده‌ايم تا اين قارچ آب‌دار و بسيار خوشمزه باشد. آب اين قارچ خطر خشك شدن سينه بوقلمون را رفع مي‌كند.

4 - بعد از گريل شدن سينه بوقلمون بايد بتوانيد شكل عمودي آن را دربياوريد. بنابراين بين دو سينه پنير فتا، قارچ و البته پنير تازه مي‌گذاريد و با چنگال به جان آن مي‌افتيد. براي حفظ شكل اين برج پروتئيني از سيخ چوبي استفاده كنيد.

5 - سعي كنيد از سبزي تازه هم استفاده كنيد. آب‌دار بودن سبزي همان كاري را مي‌كند كه قارچ بر عهده گرفته بود: جلوگيري از خشك شدن استيك لذيذ بوقلمون.


 

غذاي ارزان,غذاي ارزان براي مهماني,غذاي ارزان,[categoriy]


پاستاي فيوژن

مواد لازم:

روش تهيه:

اين يك پاستاست. يك غذاي غربي كه البته به سبك شرقي آماده شده است. اصولا شما در پخت غذاهايي مثل پاستا محدوديت چنداني نداريد و مواد مي‌‌توانند جانشين همديگر بشوند. ما هميشه در رستوران با اين سوال مواجه مي‌شويم كه مثلا چرا پاستاي پنه ما سبزيجات دارد و پاسخ ما اين است؛ اين يك تركيب ذهني و عملي از آشپزخانه‌هاي مختلف است. اين پاستا هم چنين خاصيتي دارد. پاستايي كه مواد تشكيل‌دهنده طعم شرقي دارند و البته چيدمان آن هم رنگ و لعاب خاور دور را به ذهن مي‌آورد.

نكته كليدي اين پاستا را بايد در اضافه كردن سبزيجات به آن يافت. سبزيجات تازه‌اي كه از آنها نام برديم بايد در زمان بسيار كم با شعله بسيار بالا درون ماهيتابه آماده شود. يعني سبزي را درون تابه با روغن زيتون به مدت كمي تفت دهيد تا براقي و سبزي و تردي خود را حفظ و غذاي شما را رنگين ‌تر و  خوشمزه‌تر كند.


 

غذاي ارزان,غذاي ارزان براي مهماني,غذاي ارزان,[categoriy]


ران مرغ ون‌گـوك

اين يك تابلوي نقاشي نيست. البته ما از شما متشكريم كه نسبت به غذاهاي ما تا اين حد مهربانيد اما حقيقتش اين يك ران مرغ نگون‌بخت مورد كشتار قرار گرفته است كه توسط يك آشپز خوش‌سليقه رنگ‌آميزي شده و طعمي كم‌نظير هم دارد.

مواد لازم:

 • ران مرغ
 • زيتون پرورده
 • آب گوجه‌فرنگي
 • تخم گشنيز، كاري، زردچوبه
 • پودر سير
 •  سويا
 • نمك و فلفل

طرز تهيه:

1 - استخوان بالاي ران را خارج كرده و ران تازه را داخل تابه بيندازيد.

2 - بعد از آنكه ران مرغ مزه كبابي گرفت از روي آتش برداشته شود.

3 - مرغ را آغشته به تركيب ادويه‌جات و آب گوجه‌فرنگي مي‌كنيم.

4 - مخلوط زيتون پرورده و سبزيجات معطر را داخل حفره‌اي مي‌كنيم كه استخوان بالاي ران قبلا از آن خارج شده است.

5 - مخلوط را درون فر گذاشته و روي حرارت 250درجه 10دقيقه تا يك ربع نگهش مي‌داريم. آب گوجه‌فرنگي در اين دما مي‌سوزد و به ران مرغ رنگ فوق‌العاده‌اي مي‌بخشد.

6 - پيازچه، گوجه‌فرنگي تازه و جعفري را خرد مي‌كنيم و روي ران تنوري‌شده عزيزمان مي‌پاشيم. مزه‌اي كه در اين غذا حس خواهيد كرد شما را هيجان زده مي‌كند.

7 - آيا اين يك تابلوي نقاشي نيست؟ قبل از خوردن چرا اما بعدش اصلا نه!غذاي ارزان,غذاي ارزان براي مهماني,غذاي ارزان,[categoriy]
 


سالاد لبو با سس


مواد لازم:

طرز تهيه:

شايد هرگز انتظار چنين مزه‌اي را از لبو نداشته‌ايد اما اين بشقاب به شما طعم تازه‌اي را اهدا خواهد كرد. تكه‌هاي شيرين لبو كه با ترشي سركه و تندي چيلي و تازگي آب پرتقال مخلوط مي‌شوند، مزه فوق‌العاده‌اي را با دهان شما آشنا خواهند كرد. يادتان باشد هر لقمه‌اي كه از سالاد مي‌گيريد، همه مواد را با هم انتخاب كنيد كه تركيب طعم‌ها برايتان فوق‌العاده جذاب شود.

اين يك سالاد ابتكاري است كه بايد مراقب باشيد به عنوان سالاد خارجي به شما معرفي نكنند. شكر خدا،‌ فصلي كه در آن زندگي مي‌كنيد همه مواد لازم اين سالاد را با قيمت پايين در اختيار شما قرار مي‌دهد. اين سالاد يك استارتر خوب براي ناهاري است كه به قصد قهرماني تهيه مي شود!

نكته
سس اين سالاد احتياج به ادويه ندارد. فقط مواد را با هم مخلوط كنيد و در انتظار تاثيرش روي برگه‌‌ها بمانيد.غذاي ارزان,غذاي ارزان براي مهماني,غذاي ارزان,[categoriy]


پاستا با سس خردل

اگر از آن دسته افرادي هستيد كه با طعم و بوي خردل حال نمي‌كنيد،‌اين رسپي مي‌تواند غذايي براي مراسم آشتي‌كنان شما و اين ادويه خوش‌رنگ و طعم و پرخاصيت باشد. به اين شرط كه نوع آن را بشناسيد و به اندازه لازم از آن استفاده كنيد.

مواد لازم:

طرز تهيه:

1 - پاستا را آبكش مي‌كنيم و به صورت آماده در گوشه‌اي نگه مي‌داريم.

2 - سوسيس عزيز و خوشمزه تازه خريداري شده را تكه‌تكه مي‌كنيم و درون روغن مي‌اندازيم و  البته كمي پياز هم به آن اضافه مي‌كنيم. اگر به شكل پيازها دقت كنيد، متوجه تفاوت آن با روش‌هاي معمول خواهيد شد. در روش ما لايه‌هاي بيروني پياز بنفش با دست تكه شده و درون مخلوط روغن و سوسيس پرت شده است. يادتان باشد كه اين پيازداغ نيست...

3 - پخت سوسيس و پياز كه تمام شد يك قاشق خردل تندو يك قاشق خردل شيرين و چند قاشق ماست پرچرب درون ظرف سوسيس ريخته شود. حالا سس پاستاي ما با مزه بالانس شده كاملا آماده است. پاستا را درون تابه بريزيد و مواد را با هم مخلوط كنيد. بدون ترديد از تازگي اين پاستا و طعم خاص آن لذت خواهيد برد.
مجله آشپزي ايده آل


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۰۸:۲۸ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

9غذا با ذرت كه مطمئنا شما نخورده ايد! (1)

1394/05/30
آكايران :مجله آشپزي مثبت: اين روزها كنار همه پارك ها حتما يك نفررا مي بينيد كه با تلاش فراوان مشغول كباب كردن بلال هاي چيده شده روي منقل است و يك عده هم مشتاق، منتظر اين هستند كه بلال هاي شان آماده شود. بعضي ها هم بلال را كبابي دوست ندارند و ترجيح مي دهند آن را آب پز كنند و همراه با كره و كمي آبليمو بخورند. عده اي هم بلال را كنسروي و دان شده آن هم فقط داخل سالاد دوست دارند .
در حالي كه اينها تنها موارد استفاده از دانه ذرت نيست و از ذرت مي شود در غذاهاي متنوع ديگري هم استفاده كرد؟ حتما غذاهاي اين مطلب را بپزيد ودر منوي غذاهاي تابستاني تان تنوع ايجاد كنيد؛درهمه اين غذاها از دانه ذرت استفاده شده است. فقط يادتان باشد حالا كه فصل ذرت تازه است، تا مي توانيد از ذرت كنسروي استفاده نكنيد. دانه هاي ذرت را خودتان از بلال جدا كنيد و بپزيد تاهم غذا خوشمزه تر شود هم خاصيت بيشتري داشته باشد.
بنا به گزارش آكاايران : نيره اعظم زنجاني:
خورش مرغ با ذرت

مواد لازم براي 4 نفر
 •  1 كيلو مرغ تكه شده
 • 3 عدد پياز نگيني خردشده
 • 2 ق س كره نرم شده
 • 300 گرم ذرت پخته
 • 4-3 پيمانه آب مرغ
 • 1 عدد فلفل دلمه اي سبز نگيني  خردشده
 • 2 ق س رب گوجه فرنگي
 • 4  /1 پيمانه جعفري ريز شده
 • 1 ق س سس تند
 • 2 ق س روغن
 • به ميزان لازم نمك و فلفل پاپريكا

طرز تهيه:
1.  ابتدا تكه هاي مرغ را با نمك و فلفل پاپريكا طعم دار كنيد. روغن و كره را داخل يك قابلمه مناسب بريزيد و آن را روي حرارت زياد قرار دهيد. حالا تكه هاي مرغ را اضافه كرده و دو طرف آنها را خوب سرخ كنيد، سپس مرغ هاي سرخ شده را از قابلمه درآورده و در يك ظرف مناسب بريزيد.
2. حرارت را كم كنيد. پياز را داخل قابلمه بريزيد و آن را كمي تفت دهيد، سپس فلفل دلمه اي را اضافه كرده و آن را هم كمي تفت دهيد تا نرم شود. در اين زمان رب را اضافه كنيد و حدود 2-1 دقيقه آن را تفت دهيد.
3. حالا سس تند را همراه با آب مرغ، ذرت، مقداري نمك و فلفل به مواد اضافه كنيد. حرارت را زياد كنيد و صبر كنيد تا آب بجوشد، سپس تكه هاي مرغ را اضافه كرده و صبر كنيد تا خورش جا بيفتد و آب آن غليظ شود.
4. در انتها جعفري را اضافه كرده، صبر كنيد تا با مواد جوش بخورد. بعد از آنكه خورش آماده شد، آن را در ظرف موردنظرتان بريزيد. اين خورش را مي توانيد همراه با برنج يا نان سرو كنيد.
يه جور ديگه
از كنسرو ذرت هم مي توانيد استفاده كنيد.

نيره اعظم زنجاني:

اسلايس سيب زميني و ذرت
,9 غذا با ذرت كه مطمئنا شما نخورده ايد! (1) ذرت,آشپزي,غذاهاي اروپايي

مواد لازم براي 2 -4 نفر
 
 •  2 عدد سيب زميني بزرگ آبپز شده
 • 3 عدد تخم مرغ
 • 1 پيمانه  دانه  ذرت پخته
 • 2 عدد گوجه فرنگي نگيني خردشده
 • 5 عدد پيازچه
 • 6 ق س پنير پيتزاي رنده شده
 • به ميزان لازم كنجد
 • 1 حبه سير رنده شده
 • به ميزان لازم نمك، فلفل و زردچوبه
 • 2 ق م بيكينگ پودر

طرز تهيه:
1. ابتدا سيب زميني ها را پوست بگيريو و در يك ظرف مناسب  ريز رنده كنيد، سپس سير رنده شده و تخم مرغ ها را اضافه كرده و خوب بزنيد. بيكينگ پودر، نمك، فلفل و زردچوبه را هم اضافه كرده و مواد را خوب باهم مخلوط كنيد.
2. كف يك ظرف پيركس را روغن ريخته، خوب چرب كنيد و نيمي از مواد را داخل آن بريزيد. حالا گوجه فرنگي هاي نگيني شده را همراه پيازچه خردشده، ذرت و پنير پيتزا باهم مخلوط كرده و روي سيب زميني ها بريزيد، سپس باقي مواد را روي مواد مياني ريخته و روي آن را با كف قاشق مرطوب صاف كنيد. روي مواد كمي كنجد بپاشيد.
3. ظرف را در فر 180 درجه كه از قبل گرم كرده ايد به مدت 25 تا 30 دقيقه بگذاريد. بعدازاينكه مواد پخت، چند دقيقه گريل (شعله بالا) را روشن كنيد تا روي موادبرشته شود. دقت كنيد كه نسوزد.
4. حالا ظرف را از فر درآوريد. بعد از سرد شدن، مواد را به صورت مربع يا مستطيل برش بزنيد، سپس آن را سرو كنيد.
يه جور ديگه
اين غذا با سس قرمز و ترشي و سبزي خوردن سرو مي شود.

مريم دروديان:
پيروك ذرت
,9 غذا با ذرت كه مطمئنا شما نخورده ايد! (1) ذرت,آشپزي,غذاهاي اروپايي

مواد لازم براي 2 -4نفر
 • 200 گرم گوشت چرخ كرده
 • 2 /1 پيمانه ذرت خام
 • 2 ق س پياز داغ
 • 4 ق س فلفل دلمه خرد شده
 •  به ميزان لازم نمك و فلفل
 • 1 ق س رب گوجه فرنگي
 • مواد لازم براي خمير پيروك
 • 1 عدد تخم مرغ
 • 60 گرم كره
 • 3 ق س ماست
 • 1 ق س خامه
 • به ميزان لازم آرد
 • 1 عدد زرده تخم مرغ

دستور تهيه خمير پيروك
  ابتدا كره و  تخم مرغ را با همزن برقي خوب بزنيد، سپس ماست و خامه را اضافه كرده و به هم زدن ادامه دهيد. حال همزن را خاموش كنيد، سپس آرد را تا جايي به مواد اضافه كنيد تا خمير به دست نچسبد. خمير را 3 قسمت كرده و كنار بگذاريد.
دستور تهيه پيروك
1. در يك تابه روغن بريزيد و پياز را داخل آن تفت دهيد تا نرم و طلايي شود. گوشت را اضافه كنيد و به تفت دادن ادامه دهيد. در اين زمان ذرت، فلفل دلمه اي و رب را اضافه كنيد. كمي نمك و فلفل هم بريزيد. مواد را با هم تفت دهيد. كمي آب به مواد اضافه كرده و صبر كنيد تا مواد بپزند. بعد از اينكه مواد آماده شد، تابه را از روي حرارت برداريد و بگذاريد خنك شود.
2.  دو قسمت از خمير را با هم مخلوط كنيد، سپس آن را داخل ظرف پيروك با ابعاد 20 × 30 كاملاً باز كنيد، طوري كه كف و ديواره هاي ظرف را بپوشاند. حالا مواد داخل تابه را روي خمير بريزيد و به طور يكنواخت پهن كنيد.
3. يك قسمت باقيمانده خمير را روي يك سطح آرد پاشي شده با وردنه كاملاً باز كنيد، خمير را به صورت نوارهاي باريك برش دهيد و آنها را با دقت روي مواد بگذاريد، طوري كه نوارها به صورت چهارخانه روي هم قرار گيرند. روي نوارها زرده تخم مرغ بماليد.
4. ظرف را به مدت 30 دقيقه داخل فر كه قبلاً با دماي 180 درجه سانتي گراد روشن كرده ايد قرار دهيد تا پيروك آماده شود.

فاطمه سادات شمس:
كوكوي ذرت با گوشت و سيب زميني
,9 غذا با ذرت كه مطمئنا شما نخورده ايد! (1) ذرت,آشپزي,غذاهاي اروپايي

 مواد لازم براي 2 نفر

طرز تهيه:
1. در يك تابه مقداري روغن بريزيد و آن را روي حرارت قرار دهيد، سپس گوشت را همراه با پيازداغ داخل آن بريزيد و تفت دهيد. حالا رب و زردچوبه را بريزيد و مواد را خوب با هم مخلوط كنيد. بعد از 7-5 دقيقه كه مواد با هم تفت داده شد، تابه را از روي حرارت برداريد.
2. در يك كاسه سيب زميني هاي رنده شده را با ذرت، تخم مرغ ها، نمك و فلفل خوب مخلوط كنيد.
3.  در يك تابه گود مقداري روغن بريزيد. حالا نصف مخلوط سيب زميني را داخل آن بريزيد و خوب پخش كنيد، سپس مواد گوشتي را روي لايه اول كاملاً پهن كنيد. در انتها بقيه مخلوط سيب زميني را بريزيد و پخش كنيد.
4. تابه را روي حرارت قرار دهيد، در آن را بگذاريد و صبر كنيد تا كوكو خودش را بگيرد، سپس آن را برگردانيد تا طرف ديگر هم سرخ شود.
5. وقتي كوكو آماده شد، آن را از تابه درآوريد، در ظرف مورد نظرتان بريزيد و سرو كنيد.

اكرم  عسگري:
پلوي يوناني
,9 غذا با ذرت كه مطمئنا شما نخورده ايد! (1) ذرت,آشپزي,غذاهاي اروپايي

مواد لازم براي 4-6  نفر
 • 4 پيمانه برنج
 • 1 پيمانه نخود سبز بخارپز شده
 • 1 پيمانه ذرت پخته
 • 1 پيمانه قارچ
 • 1 عدد پياز خرد شده
 • 1 عدد سينه مرغ پخته و ريش ريش شده
 • به ميزان لازم زعفران محلول در آب
 • به ميزان لازم نمك، فلفل و زردچوبه
 • 1 عدد فلفل دلمه اي سبز
 • 1 عدد فلفل دلمه اي قرمز
 • به ميزان لازم روغن

طرز تهيه:
1. ابتدا برنج را به مدت 2-1 ساعت خيس كنيد. فلفل ها را بعد از شست وشو خرد كنيد. قارچ را هم بعدازآنكه شستيد، خرد كنيد. در يك تابه كمي روغن بريزيد و آن را روي حرارت قرار دهيد، سپس قارچ را داخل آن تفت دهيد.
2. حالا پياز را داخل تابه در روغن تفت دهيد. بعدازآنكه پياز نرم و طلايي شد، فلفل هاي خرد شده را داخل تابه بريزيد و تفت دهيد. حالا نخود فرنگي، مرغ، قارچ، ذرت و به ميزان لازم نمك، فلفل و زردچوبه را بريزيد و مواد را با هم تفت دهيد.
3. در يك قابلمه مناسب مقداري آب بريزيد و آن را روي حرارت قرار دهيد. وقتي جوش آمد، برنج را داخل آن بريزيد تا آماده آبكشي شود، سپس آن را آبكش كنيد.
4.  ته ديگ مورد نظرتان را همراه با مقداري روغن داخل قابلمه قرار دهيد. حالا برنج و مواد را لابه لاي هم بريزيد. روي برنج زعفران دم كرده بريزيد و سپس آن را به مدت 45 دقيقه دم كنيد.
فوت وفن
اگر مي خواهيد قارچ ها سياه نشوند، مقداري آب ليمو هنگام سرخ شدن به آن اضافه كنيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۰۶:۴۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

منفجر شويد و به بهشت برويد + تصاوير

خبرگزاري تسنيم: تروريست‌هاي داعش با وعده‌هاي معنوي و با فريب دادن اعضايشان از روش‌هاي مختلف تلاش مي‌كنند تا از اين طريق عمليات انتحاري را گسترش دهند.

 به گزارش گروه رسانه‌هاي خبرگزاري تسنيم، تروريست‌هاي تفكيري داعش ازسال 2011 تاكنون كه گسترش قارچ گونه‌اي را در منطقه غرب آسيا و بخصوص در عراق و سوريه پيدا كرده‌اند، جنايات انبوهي را مرتكب شده‌اند.**عمده جنايت هاي داعش چيست؟

اين جنايات در قالب سربريدن، گردن زدن، تكه تكه كردن، انفجارهاي انتحاري و ... صورت مي‌گيرد. در اين عمليات‌ها كه بيشتر تمركز بر روي انفجارهاي انتحاري است شخص مورد نظر كمربند انتحاري به خود مي‌بندد و خود را در بين مردم منفجر مي‌كند.از جمله انفجارهايي كه تروريست‌هاي داعش در دو ماه گذشته انجام دادند، بمب‌گذاري در بازاري در استان "دياله"  عراق بود كه 400 نفر كشته و زخمي شدند و انفجار ديگر در مسجدي در ناحيه شرقي عربستان بود كه تلفات انبوهي بر جاي گذاشت.


 

بمب بگذاريد و به بهشت برويد + تصاوير

بمب بگذاريد و به بهشت برويد + تصاوير


بمب بگذاريد و به بهشت برويد + تصاوير 

 

**داعش عوامل انتحاري را چگونه فريب مي‌دهد؟

در اين پروسه داعش عوامل انتحاري خود را با روش‌هاي مختلف اعم از تهديد، تطميع و تلفيقي از روش‌هايي كه راديكاليزم و بنيادگرايي درآن حرف اول را مي‌زند، جذب مي‌كند و از اين طريق بمب‌گذاري‌هاي انتحاري در مناطق مختلف از جمله در عراق و سوريه رخ مي‌دهد.براي مثال يكي از روش‌هايي كه داعش با آن عوامل خود را فريب مي‌دهد اين است كه اين گروه تروريستي به عوامل خود مي‌گويد اگر شما در راه جهاد جان خود را فدا كنيد به بهشت مي‌رويد و در اين زمينه تبليغات گسترده‌اي انجام مي‌دهند. البته در بسياري از مواقع بمب گذاران دستگير يا كشته مي‌شوند و عوامل انتحاري در استان الانبار يا دستگير يا كشته مي‌شوند.  از جمله در ماه جولاي يگاني از نيروهاي ويژه، با پشتيباني بسيج مردمي (الحشد الشعبي) در عملياتي بي نظير در حومه غربي منطقه الكرمه واقع در 53 كيلومتري شرق الرمادي، موفق شدند، "ابوعبيده القيرواني" كه تروريستي تونسي است را با سه تن از همدستانش به هلاكت برسانند و كارگاه بمب و مين سازي آنان را منهدم كنند.

بمب بگذاريد و به بهشت برويد + تصاوير

بمب بگذاريد و به بهشت برويد + تصاوير

بمب بگذاريد و به بهشت برويد + تصاوير

 

 

المعموري در گفت وگو با شبكه السومريه خاطر نشان كرد: المعموري، يكي از شاخص ترين بمب سازان داعش به شمار مي رفت. او فرماندهي گروهكي را به عهده داشت كه در ساخت انواع مواد منفجره و بمب گذاري خودرو و ساخت كمربندهاي انفجاري و مين هاي كنار جاده اي تخصص داشت.

**ساز و كار ساخت بمب داعشي

 اين گروه تروريستي در سال‌هاي اخير توانسته است كه با ارتقاي قدرت بمب‌هايش،‌ به خودروهاي زرهي ارتش عراق نيز آسيب جدي وارد كند.  بيشتر اعضاي داعش از نيروهاي سابق نظامي و امنيتي رِِژيم صدام هستند و به همين دليل، مهارت ساخت بمب و جاسازي آن را به سايرين و عناصر جديد الورود اين گروه تروريستي مي‌آموزند.  داعش براي ساخت بمب از مواد منفجره‌اي استفاده مي‌كند كه پس از سقوط شهرهاي موصل و تكريت به دست اين گروه افتاد.
 

بمب بگذاريد و به بهشت برويد + تصاوير


 
يكي از روش‌هايي كه بعثي‌ها به عناصر داعش آموزش داده‌اند اين است كه هنگام جاسازي، بمب‌ را به يكديگر متصل سازند تا در صورت انفجار يك بمب،‌ سايرين نيز به صورت همزمان منفجر شوند. اين موضوع مقداري كار كشف و خنثي سازي بمب‌ها را براي نيروهاي مقاومت و ارتش عراق دشوار مي‌سازد چراكه كوچكترين خطا مساوي مي‌شود با بزرگترين فاجعه. اين گروه تروريستي براي ساخت بمب از ماده جديد "سي 4" استفاده مي‌كند كه اين ماده مرگبار از "تي ان تي" نيز قوي‌تر است.‌  داعش براي ساخت بمب علاوه بر سي فور از «نيترات آمونياك» و مواد ديگري استفاده مي‌كند كه شبيه به نمك است و با پنهان كردن آن‌ها در ميان كيسه‌هاي نمك، بين شهرهاي عراق حمل و نقل مي‌كند.
** وعده هاي داعش از زنان زيبا تا ورود به بهشت

آنطور كه در رسانه‌ها و فضاي مجازي مطالبي منتشر شده، تروريست‌ها وعده حوري (زنان زيباي بهشتي) و وعده‌هاي معنوي ديني را مطرح مي‌كنند و از اين طريق فريب خوردگان را جذب و از آن‌ها در جهت اميال خود سوء استفاده مي‌كنند.


براي مثال در يك انفجار كه داعش عكس آن را در فضاي مجازي منتشر كرده بمب‌گذاري در شهر "رمادي" در استان "الانبار" بوده و عامل انتحاري بنا به توصيف عكس مستقيما به بهشت رفته است!!!!!!!!!.

بمب بگذاريد و به بهشت برويد + تصاوير

 

 


در مجموع داعش با مجموعي از عوامل از جمله تهديد، تطميع، كمك مالي، وعده زنان زيبا، وعده بهشت و... عوامل انتحاري خود را جذب مي‌كند و سازوكار آموزش آن‌ها در پادگان‌هاي وابسته به داعش در عراق و سوريه و در استان‌هاي "رقه"،"الانبار" و... انجام مي‌شود و خصوصا آموزش بمبگذاران

 

انتحاري در  عراق  در شهر "فلوجه" استان "الانبار" انجام مي‌شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهاي پيام/

خبرگزاري تسنيم: انتشار مطالب خبري و تحليلي رسانه‌هاي داخلي و خارجي لزوما به معناي تاييد محتواي آن نيست و صرفا جهت اطلاع كاربران از فضاي رسانه‌اي بازنشر مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۰۲:۱۰ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

سلام به همه دوستان خوبم به جمع ما خوش امديد دراين سايت شما انواع مطالب جالب در موضوعات مختلف را كه بيشتر جنبه كاربردي در زندگي روزمره را دارد ميتوانيد ببينيد و از انها استفاده كنيد اميدواريم مطالب ارايه شده رضايت شما را جلب كند لطفا پس از بازديد با ارايه نظرات خود را ما را در رابطه بهتر شدن سايت ياري فرماييد منتظر حضور سبزو هميشگي تان هستيم ياحق
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب