خرید iptv  ,خرید Cccam  ,خرید سی سی کم  ,خرید سیسیکم  ,خريد فرش ماشينى  ,buy glass mosaic tile online  ,Covid 19 Clinic testing and vaccination  ,طراحی وب سایت  ,دستگاه ضبط صدا  ,عکاسی صنعتی  ,آموزشگاه خیاطی  ,download serial irani  ,آبنما خانگی  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,
سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد

سلام خوش آمديد - وبلاگي مفيد و دوست داشتني و گلچيني از جديترين مطالب آموزنده كانون اديب قوچاني لطفا براي بهتر شدن ما نظر بدهيد
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 403
دیروز : 262
افراد آنلاین : 2
همه : 1959134
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

چطور جذاب‌تر به نظر برسيم؟

شايد فكر كنيد براي تغيير جذابيت ظاهري‌تان كار زيادي نمي‌توانيد انجام دهيد، اما تغييرات كوچكي وجود دارند كه هر كسي مي‌تواند با كمي تلاش و صرف وقت، تاثيرش روي ديگران و جذابيتش در نگاه آنها را بيشتر كند.
برترين ها - ترجمه از هدي بانكي: شايد فكر كنيد براي تغيير جذابيت ظاهري‌تان كار زيادي نمي‌توانيد انجام دهيد، اما تغييرات كوچكي وجود دارند كه هر كسي مي‌تواند با كمي تلاش و صرف وقت، تاثيرش روي ديگران و جذابيتش در نگاه آنها را بيشتر كند. با راهكارهايي كه به شما توصيه مي‌كنيم مي‌توانيد جذاب‌تر از آنچه كه هستيد جلوه كنيد.
 
گفتگوهاي‌تان سطحي نباشد

آزمايشات و مطالعات گوناگوني، افرادي را كه در مورد مسائل سطحي با ديگران حرف مي‌زدند را با آنهايي كه موضوعات مهم‌تري را براي گفتگو انتخاب مي‌كردند مورد مقايسه قرار دادند. اين مطالعات نشان داد اشخاصي كه در مورد خودشان، باورهاي‌شان و يا احساسات خود حرف مي‌زنند، در نگاه ديگران جذاب‌تر از كساني هستند كه در مورد آب و هوا يا ساير موضوعات بي‌مايه صحبت مي‌كنند.
 
 چطور جذاب‌تر به نظر برسيم

تماس چشمي

وقتي با كسي ملاقات مي‌كنيد، ببينيد چشم‌هاي او چه رنگي است! شما بايد كمي بيشتر از حد طبيعي به چشم‌هاي فرد مقابل‌تان نگاه كنيد. اين تماس چشمي ِ بيشتر مي‌تواند شما را از نگاه او جذاب‌تر كند.

بهداشت فردي

تقريبا هيچ چيزي به انداز‌ه‌ي دوش گرفتن روي جذابيت شما اثر نمي‌گذارد. خوشبو مي‌شويد، موهاي‌تان زيباتر به نظر مي‌رسند و نشان مي‌دهيد كه براي خودتان ارزش قائليد. همچنين يادتان نرود دندان‌هاي‌تان را به خوبي مسواك بزنيد، سر و صورت‌تان را مرتب كنيد و حتما عطري مناسب تيپ و شخصيت‌تان بزنيد. اين عادت‌ها، غوغا مي‌كنند!

ژست دست‌ها

در بررسي‌هاي انجام شده معلوم شد، افرادي كه با دست‌هاي‌شان ژست‌هاي خاصي مي‌گيرند در نظر ديگران، اعتماد بنفس بيشتري داشته و جذاب‌تر و دلنشين‌تر هستند؛ اين‌ خصوصياتي است كه واقعا ارزش دارد. از ژست دست‌هاي خود براي افزودن بر جذابيت‌تان استفاده كنيد.
 
 چطور جذاب‌تر به نظر برسيم

خوب لباس بپوشيد

شايد اينكه بيني‌تان چه مدلي دارد از كنترل و انتخاب شما خارج باشد (البته جراحي پلاستيك را به حساب نمي‌آوريم!)، اما شما مي‌توانيد نحوه‌ي پوشش‌تان را كاملا خودتان انتخاب كنيد. شايد باورتان نشود اما چيزي كه مي‌پوشيد، تاثير بسيار بزرگي روي ميزان جذابيت شما دارد.

لبخند بزنيد

آنهايي كه لبخند مي‌زنند، جذاب‌تر از آنهايي جلوه مي‌كنند كه لبخند بر لب ندارند، پس اگر مي‌خواهيد دوست داشتني‌تر و خوشايندتر به نظر بياييد، آن دندان‌هاي سفيد و قشنگ‌تا را با لبخندي مليح و زيبا نشان دهيد!
 
 چطور جذاب‌تر به نظر برسيم

نسبت به جنس مخالف، چندان هيجان و اشتياق از خود نشان ندهيد

دست كم براي مردها توصيه‌اي واقعا به جاست كه مي‌تواند يك تاكتيك مفيد باشد! مطالعات نشان داده زنان، بيشتر به مرداني علاقه‌مند مي‌شوند كه به راحتي نتوانند علاقه‌ و تمايل آن مرد نسبت به خود را بفهمند.
 
فرضيه‌اي كه صادر شده اين است: زنها وقتي كه د تلاش مي‌كنند بفهمند مردي دوست‌شان دارد يا نه، خيلي زياد به او فكر مي‌كنند و چون خيلي به او فكر مي‌كنند، اينطور نتيجه مي‌گيرند كه آن مرد بايد دوست‌شان داشته باشد! پديده‌ي پيچيده‌ايست!

خوشبو باشيد

خوشبو بودن شما و بوي خوبي كه از شما به مشام مي‌رسد، مغز ديگران را برانگيخته مي‌كند كه شما را جذاب‌تر از آنچه هستيد تلقي كنند. كمي عطر مناسب، ظاهرتان را دلپذيرتر مي‌كند.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۶:۴۴:۰۴ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

درب بطري هاي پلاستيكي از قبيل شيشه هاي آب معدني ، شيشه هاي شير ، دوغ و … كه رنگ هاي متفاوت و همچنين اندازه هاي متفاوتي دارند براي كودكان مي تواند جرقه اي باشد براي ابداع و اخلاقيتي تازه. كافي است شما مسير را به كودك نشان بدهيد ، او مي تواند با ذهن باز و دستان توانمندي كه دارد زيباترين ها را با همين دورريختنيها خلق كند. در ادامه مطلب ايدهي ساخت چندين كاردستي با استفاده از درب بطري هاي دورريختني را مشاهده كنيد.

 

تنوع رنگي كه درب بطري هاي دورريختني دارند اين امكان را به كودكان مي دهد كه ايده اي كه در ذهن پرورانده را در خارج از ذهن نظم و ترتيب دهد. اگر معلم يك كلاس درس هستيد كافي است يك هفته به فرصت دهيد تا انواع و اقسام درب هاي پلاستيكي بطري ها را برايتان جمع آوري كنند و يك ساعت هنر را به بازي و كار كردن با اين وسيله ي كوچك بپردازند. براي اين كاردستي به ي كارت مقوايي كوچك كه بطري روي آن چسبيده مي شود ، كاغذهاي رنگي كه به تناسب نوع كاردستي مورد استفاده قرار مي مي گيرد ، چسب و مداد رنگي يا ماژيك نياز داريد.

هنرهاي بازيافتي

در تصوير بالا روش ساده ي ساخت پنگوئن و ماهي را با استفاده از درب بطري مشاهده مي كنيد. اضافه كردن يك قسمت مثلث شكل به سر بطري اين امكان را به كار مي دهد كه يك ماهي كوچك را بسازيد. پنگوئن هم از دو سربطري كوچك و بزرگ سياه و سفيد رنگ ساخته شده است.

هنرهاي بازيافتي

اين كفشدوزك ها هم با سرهاي رنگي بطري ها ساخته شده اند. ايجاد خال هاي سياه رنگ روي آن ها و اضافه كردن چشم هاي عروسكي كه مي توانيد خودتان هم با جاي قرص و مهره هاي رنگي بسازيد پينه دوز را دوست داشتني كرده است.

هنرهاي بازيافتي

كاردستي آدم برفي با سر بطري يك كاردستي زمستاني است و براي واحدهاي كار زمستان در مهدكودك ها كاربرد زيادي دارد. استفاده از روبان هاي رنگي و دكمه ها زيبايي كار را چند برابر كرده است.

هنرهاي بازيافتي

اين گربه سبيلو و سگ خال خالي هم با استفاده از سربطري ساخته شده اند. اگر به جاي كاغذ رنگي براي اضافه كردن قسمت هايي از كاردستي كه شكل طبيعي خود را بدست آورد از فوم هاي رنگي استفاده كنيد ، كاردستي شما حالت برجسته نمايي به خود مي گيرد كه درافزودن زيبايي آن تاثير دارد.

هنرهاي بازيافتي

اين عنكبوت سياه با چشم هاي تابه تا هم با استفاده از سربطري سياه رنگ ساخته شده است. از چسب مايع براي ايجاد تازه ها استفاده شده است.

هنرهاي بازيافتي

جوجه طلايي و خرگوش ناقلا كاردستي مورد علاقه بچه هاست. براي كارت زمينه بهتر است رنگي را انتخاب كنيد كه بتواند با رنگ سربطري ها يك هماهنگي و تركيب مناسب داشته باشد.

هنرهاي بازيافتي

ساده ترين كاردستي ممكن كه مي توان با درب بطري هاي پلاستيكي دورريختني ساخت مربوط به كرم يا هزارپاست. كودك مي تواند در ساختن اين كاردستي از هر نوع رنگ و درب بطري استفاده كند.

هنرهاي بازيافتي

تصوير بالا مجموعه اي از شكل سازي ها با استفاده از درب بطري ها را نشان مي دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۲۹:۳۷ ] [ اديب قوچاني - داودي ]

22گوهر ايراني در فهرست يونسكو (1)

 "شهر تاريخي يزد" در حالي در فهرست ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيد كه پيش از اين ۲۱ اثر فرهنگي و طبيعي از ايران در ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيده بودند.

 
 فهرست ميراث جهاني يونسكو در ايران شامل ۲۱ مكان است كه در ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيده‌اند. درخشان‌ترين سال براي ثبت آثار ارزشمند ايراني در يونسكو به سال ۱۹۷۹ بازمي‌گردد كه سه اثر چغازنبيل، ميدان امام اصفهان و تخت جمشيد ازسوي يونسكو مورد توجه ويژه قرار گرفتند.

در ذيل نگاهي به ۲۱ اثر ارزشمند ايران كه پيشتر در فهرست ميراث فرهنگي يونسكو ثبت شده‌اند مي‌اندازيم:

۱- چغازنبيل
 
 گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو

استان خوزستان

تاريخ ثبت: ۱۹۷۹ - شماره ثبت: ۱۱۳

چغازنبيل نيايشگاهي باستاني‌ است كه در زمان عيلامي‌ها و در حدود ۱۲۵۰ پيش از ميلاد ساخته شده‌است. چغازنبيل بخش به‌ جامانده از شهر "دوراونتش" است.
 

 
۲- تخت جمشيد
 
 گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو

استان فارس

تاريخ ثبت: ۱۹۷۹ - شماره ثبت: ۱۱۴

تخت جمشيد يا پارسه كه در شهرستان مرودشت در شمال استان فارس قرار دارد، نام يكي از شهرهاي باستاني ايران است. در اين شهر باستاني، مجموعه كاخ‌هايي به نام تخت جمشيد وجود دارد كه در دوران زمامداري داريوش بزرگ، خشايارشاه و اردشير اول بنا شده‌اند.
 


۳- ميدان نقش جهان
 
 گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو

استان اصفهان

تاريخ ثبت: ۱۹۷۹ - شماره ثبت: ۱۱۵

ميدان نقش جهان ميدان بزرگ مستطيل شكل در شهر اصفهان است كه بوسيله بناهايي از دوره صفوي محصور شده‌ است. ميدان نقش جهان به شكل امروزين در دوره سلطنت شاه عباس صفوي پايه‌گذاري شد. بناهاي تاريخي موجود در ميدان نقش جهان شامل عالي‌قاپو، مسجد امام(ره)، مسجد شيخ لطف‌الله و سردر قيصريه است.
 


۴- تخت سليمان
 
 گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو

استان آذربايجان غربي

تاريخ ثبت: ۲۰۰۳ - شماره ثبت: ۱۰۷۷

تخت سليمان نام محوطه تاريخي بزرگي در نزديكي تكاب و روستاي تخت سليمان در استان آذربايجان غربي است. مجموعه بناهاي تاريخي در تخت سليمان در اطراف درياچه‌اي طبيعي ساخته شده‌ است. آثار بناهاي دوره‌هاي اشكانيان و ساساني و ايلخانان در اين محل يافت شده‌ است. مهم‌ترين آثار بجا مانده آن آتشكده و تالارهاي دوره ساساني است.
 


۵- بم و فضاي فرهنگي آن
 
 گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو

استان كرمان

تاريخ ثبت: ۲۰۰۴ - شماره ثبت: ۱۲۰۸

ارگ بم در گوشه شمال شرقي و چسبيده به شهر بم در استان كرمان و در مجاورت جاده ابريشم قرار دارد و بنا به روايات متعدد، مربوط به دوران اشكاني و يا هخامنشي است. تا اواخر دوره قاجار، ارگ بم همچنان مسكوني بوده‌ است. اين بناي مشهور تاريخي در زمين‌لرزه بم به شدت ۶.۶ ريشتر كه در ساعت ۵:۲۶ بامداد ۵ دي ۱۳۸۲ شهر بم را لرزاند، ويران شد.
 


۶- پاسارگاد
 
 گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو

استان فارس

تاريخ ثبت: ۲۰۰۴ - شماره ثبت: ۱۱۰۶

مجموعه ميراث جهاني پاسارگاد مجموعه‌اي از آثار باستاني برجاي‌مانده از دوران هخامنشيان است كه در شهرستان پاسارگاد در استان فارس واقع شده‌ است. اين مجموعه دربرگيرنده سازه‌هايي چون آرامگاه كوروش بزرگ، باغ سلطنتي پاسارگاد، كاخ دروازه، پل، كاخ بارعام، كاخ اختصاصي، دو كوشك، آب‌نماهاي باغ شاهي، آرامگاه كمبوجيه، استحكامات دفاعي تل تخت، كاروانسراي مظفري، محوطه مقدس و تنگه بلاغي است.
 


۷- گنبد سلطانيه
 
 گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو
 
استان زنجان

تاريخ ثبت: ۲۰۰۵ - شماره ثبت: ۱۱۸۸

گنبد سلطانيه مقبره محمد خدابنده الجايتو است كه در ۱۳۰۲ تا ۱۳۱۲ در شهر سلطانيه (پايتخت ايلخانيان) ساخته شد و از آثار مهم معماري ايراني و اسلامي به شمار مي‌رود. اين بنا از حيث معماري و تزيين و بزرگي در دنيا مشهور است. رنگ گنبد آبي است. بر روي اين اضلاع گنبد بلندي قرار گرفته كه ارتفاع آن را ۱۲۰ گز نوشته‌اند.
 


۸- سنگ‌ نوشته بيستون
 
گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو 

استان كرمانشاه

تاريخ ثبت: ۲۰۰۶ - شماره ثبت: ۱۲۲۲

سنگ‌نوشته بيستون بزرگترين سنگ‌ نوشته جهان، نخستين متن شناخته شده ايراني و از آثار دودمان هخامنشيان (۵۲۰ پيش از ميلاد) واقع در شهرستان هرسين در ۳۰ كيلومتري شهر كرمانشاه بر دامنه كوه بيستون است. سنگ‌نبشته بيستون يكي از مهمترين و مشهورترين سندهاي تاريخ جهان و مهم‌ترين متن تاريخي در زمان هخامنشيان است كه شرح پيروزي داريوش بزرگ را بر گوماته مغ و به بند كشيدن ياغيان را نشان مي‌دهد.
 


۹- مجموعه كليساهاي آذربايجان‌
 
 گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو

استان‌هاي آذربايجان شرقي و آذربايجان غربي

تاريخ ثبت: ۲۰۰۸ - شماره ثبت: ۱۲۶۲

كليساهاي آذربايجان عبارتند از قره كليسا، كليساي استفانوس مقدس، كليساي مريم‌مقدس دره‌شام، كليساي چوپان و كليساي زور زور
 


۱۰- سازه‌هاي آبي شوشتر
 
 گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو

استان خوزستان

تاريخ ثبت: ۲۰۰۹ - شماره ثبت: ۱۳۱۵

سازه‌هاي آبي شوشتر در دوران ساسانيان، جهت بهره‌گيري از نيروي آب به‌عنوان محرك آسياب‌هاي صنعتي ساخته شده‌است. در اين مجموعه بزرگ، ساختمان آسياب‌ها، آبشارها، كانال‌ها و تونل‌هاي عظيم هدايت آب و سيكا كه محلي جهت استراحت و تفريح است قابل توجه و جالب هستند. در سفرنامه مادام ژان ديولافوآ باستان‌شناس نامدار فرانسوي از اين محوطه به عنوان بزرگ‌ترين مجموعه صنعتي پيش از انقلاب صنعتي ياد شده‌ است.
 

 
۱۱- مجموعه تاريخي بازار تبريز
 
 گوهرهاي ايراني در فهرست يونسكو

استان آذربايجان شرقي

تاريخ ثبت: ۲۰۱۰ - شماره ثبت: ۱۳۴۶

بازار تبريز بزرگ‌ترين و از مهم‌ترين بازارهاي سرپوشيده در سطح ايران و قاره آسيا به‌شمار مي‌رود. اين بازار با مساحتي حدود يك كيلومتر مربع، بزرگ‌ترين بازار سرپوشيده جهان است. اين بازار از بازارچه‌ها، تيمچه‌ها، سراها و كاروانسراهاي متعددي تشكيل يافته‌است.
 
ادامه دارد...

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۴ مرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۲۱:۱۳ ] [ اديب قوچاني - داودي ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

سلام به همه دوستان خوبم به جمع ما خوش امديد دراين سايت شما انواع مطالب جالب در موضوعات مختلف را كه بيشتر جنبه كاربردي در زندگي روزمره را دارد ميتوانيد ببينيد و از انها استفاده كنيد اميدواريم مطالب ارايه شده رضايت شما را جلب كند لطفا پس از بازديد با ارايه نظرات خود را ما را در رابطه بهتر شدن سايت ياري فرماييد منتظر حضور سبزو هميشگي تان هستيم ياحق
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب